Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se zvukem při HDMI propojení PC a LCD

stripe (7)|3.1.2010 01:50
Zdravím všechny, mám připojený LCD televizor Samsung LE40B550 prostřednictvím HDMI kabelu na PC grafickou kartu GF 9500 GT. Obraz je naprosto v pohodě, ale nejde mi zvuk přesto, že mám grafickou kartu propojenou S/PDIF in s výstupem S/PDIF out na základní desce počítače ( MB Asus P5L-MX). Bohužel jsem se s tím trápil celý víkend, ale nepodařilo se mi to rozchodit. Žádné nastavení S/PDIF jsem nenašel ani v Biosu, ani v nastavení zvukové karty.
Podle rad na netu a také na Hotline Samsungu jsem se dozvěděl, že by neměl být problém ponechat HDMI obraz a zvuk propojit kabelem Jack - Jack přímo ze zvukové karty do LCD televize. Zkoušel jsem to několikrát, potom s redukcí Jack - Cinch, ale z televize stále žádný zvuk nejde. Nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem nebo nějakou radu ?
Pytkin (7947)|3.1.2010 19:14
to analogove spojenie (JACK/CINCH) by musela mat telka moznost dako nastavit .. to som ale este nevidel .. vacsinou sa predpoklada ze zvuk ide cez HDMI .. najskor bude problem v prehravaci .. potrebujes aby dekodoval zvuk a posielal ho ako pcm cez spdif .. musis najst dake nastavenie kde sa to zapina .. ked ma karta podporu na to (ze ma spdif vstup) , tak by to malo fungovat .. pripadne aj pozri nastaveni grafiky .. v nvidia paneli , ci tam okolo toho spdif neni daco ..
stripe (7)|4.1.2010 01:21
[quote=Pytkin;257523]to analogove spojenie (JACK/CINCH) by musela mat telka moznost dako nastavit .. to som ale este nevidel .. vacsinou sa predpoklada ze zvuk ide cez HDMI .. najskor bude problem v prehravaci .. potrebujes aby dekodoval zvuk a posielal ho ako pcm cez spdif .. musis najst dake nastavenie kde sa to zapina .. ked ma karta podporu na to (ze ma spdif vstup) , tak by to malo fungovat .. pripadne aj pozri nastaveni grafiky .. v nvidia paneli , ci tam okolo toho spdif neni daco ..[/quote]

Nikde v nastavení v PC jsem právě ohledně S/PDIF nenašel, ani v nastavení zvukové karty :-( To je divné, proto ještě zkusím znovu nainstalovat celou základní desku, jestli není chyba v ovladačích přímo tam... Ještě jsem objevil nějaký upgrade na audio od Mrkvosoftu, tak to zkusím taky. Uvidíme. Pak ještě zbývá BIOS, ale tomu bych se zatím vyhnul, protože jinak všechno chodí OK.
Co se týká kombinace HDMI obraz - analog zvuk, tak jsem k tomu četl názor, že LCD TV automaticky po připojení HDMI hledá také digitální zvuk, takže na zasunutý konektor s analogovým zvukem nereaguje. Což asi bude pravda, protože ten analogový vstup tam jednoznačně jde ( i přes ujišťování Hotline Samsungu, že to musí fungovat i tak).
V každém případě mě to stálo tolik úsilí, že sem pak dám výsledek, až se to podaří dodělat. To stojí za zveřejnění :-)
Pytkin (7947)|4.1.2010 11:50
stripe : analogovy zvuk byva k VGA konektoru na telke .. ale ked navolis HDMI , tak sa predpoklada ze zvuk ide od tial ..
brot1cz (31)|6.1.2010 23:20
Záleží asi jak která tv, já mám sony kdl 40W5500 a mám pc propojen redukci dvi-hdmi a zvuk vedu rovnou ze zvukovky jackem. V tv je to tak že vedle konektoru vga je i ten vstup zvuku s pc a tento vstup chodí i při propojeni HDMI, ale jen u HDMI 2, takže prostuduj manual k tv, jinka mě to chodí bez problému.
brot1cz (31)|6.1.2010 23:38
Ted koukám na návod k tvé TV a podle návodu to umí zapoj HDMI do čisla 3 A zvuk vedle do DVI audio IN

Pytkin (7947)|7.1.2010 00:59
aha .. tak potom je to super , ked jeden HDMI vstup je tak spraveny , ze berie audio z analogu .. moja LG to nema .. aspon som nikde v navode o tom nic necital ..
stripe (7)|7.1.2010 11:11
[quote=brot1cz;258333]Záleží asi jak která tv, já mám sony kdl 40W5500 a mám pc propojen redukci dvi-hdmi a zvuk vedu rovnou ze zvukovky jackem. V tv je to tak že vedle konektoru vga je i ten vstup zvuku s pc a tento vstup chodí i při propojeni HDMI, ale jen u HDMI 2, takže prostuduj manual k tv, jinka mě to chodí bez problému.[/quote]

Nj, návod na tu televizi už znám nazpaměť, ale když zapojím HDMI do konektoru 3 ( nebo kteréhokoliv jiného) a do audio vstupu dám analog zvuk, tak zvuk z televize nejde. Zkoušel jsem to propojit Jackem, nebo Cinchem, stále se nic neděje. Na Hotline Samsungu tvrdí, že to musí jít. Opravář televizí tvrdí, že to jít nemůže, protože televize při HDMI připojení automaticky vyhledává digitální zvuk... Mno, grafická karta má S/PDIF vstup, tak by bylo ideální, kdyby ten zvuk šel přímo přes HDMI zvuk, mám grafickou kartu propojenou se základní deskou ( na S/ PDIF out výstup), ale stejně se nic neděje. Je to oříšek.
brot1cz (31)|7.1.2010 12:42
Je to divný, mělo by to chodit, já sám to tak mám sice u jiné tv ale chodí to perfektně zvuk analog obraz HDMI. Netuším kde u tebe může být chyba, v návodu k tvé tv je to přímo popsané že to umí, co ještě náke nastavení v menu tv není tam nic takového? Ještě mě napadlo co zkusit PC a tv propojit VGA kabelem a zvuk jackem a zkusit jestli to funguje. Co tvrdí oprávař je blbost některé televize to umí a podle návodu ta tvá taky.
Pytkin (7947)|7.1.2010 23:51
stripe : a jaku mas grafiku ? ma HDMI vystup ? alebo len DVI ?
stripe (7)|8.1.2010 01:37
Mam grafickou kartu GF 9500 GT, má výstup HDMI a mam ji propojenou s výstupem S/PDIF na základní desce. Nastavení v televizoru jsem prolezl asi 100x, nikde jsem nic neobjevil. V návodu se sice zmiňuje možnost připojení zvuku extra kabelem, ale nikde neni psáno, jaký formát zvuku má být. No, takže to nechodí a strávil jsem na tom asi 5 dní zkoumání. Bez výsledku, zatím.
Pytkin (7947)|8.1.2010 22:31
stripe : no .. potom je otazne , ci do toho spdif nieco lezie .. druha vec je , ci ti tam nejde kodovany signal (Ac3,dts) ktory telka neprehraje .. musis to trosku poladit v prehravaci v ktorom prehravas ..
brot1cz (31)|11.1.2010 18:39
Ted jsem narazil v jednom foru na podobnej problém co maš ty. To spojení hdmi + zvuk anolog přes jack udajně u karet nvidia nechodí proto že karta přes to hdmi do tv posílá i audio signál a tv si myslí že to jde i se zvukem. Tady je na to naká oprava

http://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2371&p_created=1234213818&p_sid=7pjOvKRj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=1&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NCw0JnBfcHJvZHM9MCZwX2NhdHM9MCZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9SERNSSBhdWRpbw!!&p_li=&p_topview=1
stripe (7)|12.1.2010 18:27
[quote=brot1cz;259487]Ted jsem narazil v jednom foru na podobnej problém co maš ty. To spojení hdmi + zvuk anolog přes jack udajně u karet nvidia nechodí proto že karta přes to hdmi do tv posílá i audio signál a tv si myslí že to jde i se zvukem. Tady je na to naká oprava

http://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2371&p_created=1234213818&p_sid=7pjOvKRj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=1&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NCw0JnBfcHJvZHM9MCZwX2NhdHM9MCZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9SERNSSBhdWRpbw!!&p_li=&p_topview=1[/quote]

Díky moc. Ano, to je pravděpodobné, že to HDMI tam dává video i se zvukem, i když ten zvuk je ticho... Takže je potřeba v HDMI ten zvuk zakázat a použít analogový zvuk ze zvukovky zvláštním kabelem. Super, má to logiku. Ještě malinká chybička je, že ten Hotfix na vypnutí zvuku v HDMI je určen na Visty, a já to potřebuju v XP. Ale někde snad najdu ekvivalent. Pak sem dám výsledek.
brot1cz (31)|19.1.2010 00:39
Tak schodou okolností jsem řešil stejnej problem u kamaráda, akorat na notebooku a TV LG. Zkoušely jsme vše možný ovladače aby šel zvuk po hdmi, ten notebook má umět taky vystup přes redukci DVI- HDMI zvuku,měl k tomu přímo originál redukci k PC. Každopádně bez uspěchu, navíc tam má kartu ATI tak ten fix nešel použít. Nakonec jsme to vyřešily zakoupením redukce která nemá podporu zvuku před DVI. Po zapojení redukce a kabelu HDMI a zvuk přes jack do příslušného vstupu na mix s HDMI v TV vše chodí perfektně. Takže dávám odkaz na redukci s kterou to takhle chodí určitě to pujde i s jinýma, ale tahle je ověřena.


https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=4624
stripe (7)|31.1.2010 17:20
[quote=brot1cz;261055]Tak schodou okolností jsem řešil stejnej problem u kamaráda, akorat na notebooku a TV LG. Zkoušely jsme vše možný ovladače aby šel zvuk po hdmi, ten notebook má umět taky vystup přes redukci DVI- HDMI zvuku,měl k tomu přímo originál redukci k PC. Každopádně bez uspěchu, navíc tam má kartu ATI tak ten fix nešel použít. Nakonec jsme to vyřešily zakoupením redukce která nemá podporu zvuku před DVI. Po zapojení redukce a kabelu HDMI a zvuk přes jack do příslušného vstupu na mix s HDMI v TV vše chodí perfektně. Takže dávám odkaz na redukci s kterou to takhle chodí určitě to pujde i s jinýma, ale tahle je ověřena.


https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=4624[/quote]

Díky za radu, zatím jsem neuspěl s jiným zůsobem, zkusím tedy nejdřív nějakou redukci, nebo nějak jinak ten HDMI zvuk zrušit. Pak už natáhnu normální stereo zvuk ze zvukovky a mělo by to být v pohodě.
stripe (7)|18.3.2010 20:16
Tak problém je vyřešen. Redukce DVI - HDMI, čímž nejde "zvuk" do HDMI vstupu televize. Ale ani pak to nejde. Tak pozor !!! Je nutno nastavit DVI jako vstup v nastavení televize, což je u Samsungu dost hloupě řešené přes přejmenování zdroje !!!
Takže na dálkovém ovladači vybrat SOURCE, šipkama najet na vstup ( HDMI) a pak dát PŘEJMENOVAT. Pak se ukáže roletka se vstupy a tam se vybere ten správný ( DVI). Uff. Pak už jen potvrdit a připojit kabel jack-jack přímo ze zvukové karty a chodí to.
radezz (23)|27.3.2010 14:18
takze jde vytahnout z redukce DVI -> HDMI i zvuk?????

(grafika ATI radeon HD 4850,2xDVI ...TV LCD Samsung LE32C650 )

ted sem to propojil HDMI kabelem + ta redukce,obraz pohoda ale bez zvuku.

mozna je to tym,ze nemam plny pocet pinu v vstupu na DVI- viz foto.
http://img715.imageshack.us/img715/7792/dsc00850l.jpg

edit.
Takze podle wikipedie z DVI nedostanu zvuk... http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

edit 2.
mozna dostanu i zvuk z DVI ze sve Atiny 4850. viz.obrazek. http://img175.imageshack.us/img175/8256/screenhunter1m.jpg

akorat nemam plny pocet pinu v te redukci... uz sem si obednal new redukci http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45140

edit 3.
tak ani s touto druhou redukci nejde zvuk...skoda. nic no,natahnu to pres cinče...
brot1cz (31)|30.3.2010 19:23
Všechny ATI karty HD mají již v sobě zvukovou kartu která umí přes original regukci co je k té kartě vest přes DVI i zvuk, akorát si musíš přepnout výstup zvuku ve spravci zvuku. Na kartě jsou barevně odlišeny DVI výstupy umí to jen jeden, v mém případě karka HD 3650 je to barva žlutá, pak už jen ve zpravci zvuku přepnout na HD zvuk a veškerého zvuku jde přes DVI normalní repro nepujde. Ještě musíš mít nainstalovanej ovladač pro tu zvukovku na grafické kartě, instaluje se automaticky. Musíš vidět tu zvukovku ve spravci zařízení.

Když bys tohle rozchodil, tak jde nastavit aby ti film hrál (mluvil) na LCD a normální zvuk šel z repro u PC. Umíto media player classic, kde v možnostech nastavení v záložce výstup zvolíš zvukovou kartu ATI HD, mám to tak a chodí to na výbornou, musí ti to taky chodit má starší kartu jak ty a navíc v AGP a chodí to, někde máš chybu.
radezz (23)|30.3.2010 20:36
ja sem ke grafice mel jen DVI/VGA redukci.
ale obednal sem si tuto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45140

nevim,mozna delam neco blbe. ale zvuk porad nic...
ovl.panely/ zvuk/ viz obr. - http://img175.imageshack.us/img175/8256/screenhunter1m.jpg

(mam W7 Ultimate x64)
brot1cz (31)|30.3.2010 22:10
Nevím jestli to stou redukci z czc bude chodit, nemám to ověřený, ale nekde jsem se dočetl že právě musí být použitá redukce od ATI, prý má nák jinak zapojené piny, když si tam ATI redukci neměl nevadí tady jde koupit http://www.itage.cz/p118310-dvi-hdmi-redukce-pro-ati-radeon-hd3xxx-a-4xxx/ Jinak pokud to vydíš v možnostech zvuku tak problém bude jen v redukci.
radezz (23)|11.4.2010 16:32
takze nic s tou redukci. kupil sem si 5m+1,5m dvojlinku s cincema + redukci- jack/cinch a propojil sem zvukovku na z.desce s D.Kinem a zvuk jede v pohode.
pokud nemate na grafice primo HDMI vystup,tak to udelejte se zvukem jak ja a mate klid...

edit.:
a jeste se chci zeptat:
nekde sem tady cetl ze je dobre dodatecne dokupit a nacvaknut na HDMI kabel ferity- pokud ma kabel veci delku.
bude to met vubec nejaky vliv na kvalitu obrazu v mem pripade? mam 10m HDMI/HDMI kabel.

tento kabel mam: stal me ale 600
http://www.absolut-elektro.cz/zbozi/608pesav143100-kabel-hdmi-hdmi-10m-sencor-sav-143-100-gold
mirekv (7169)|12.4.2010 19:04
Ono záleží na prostředí, pokud tam to rušení je, tak to může pomoci, jde o to, jak se to projevuje, ovšem HDMI je digitál, tak to buď jde, nebo výrazně blbne. Pokud máš kvalitní kabel, neměl by být problém, já mám 15m dvi/hdmi asi za 700,- a pohoda.
radezz (23)|26.4.2010 22:33
predbihani zvuku vyřešeno!
pouzivam- CyberLink PowerDVD 10 Ultra - a zvuk sedi na obraz uplne presne.
Kam se hrabe KMPlayer nebo MPC-HC s vlastnima nebo externima kodekama...
uz i to semtam lehke trhani obrazu prestalo.
akceleruje to sice zas procesor,ale zvlada to v pohode.
menestheus (7)|14.1.2015 18:23
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli jde nějak nastavit aby mi při propojení pc s tv a duplikováním zobrazení,zvuk šel z obou zařízení.Pokaždé musím nastavovat jako primární buď tv nebo pc.
Jestli to tedy jde.
Díky moc
KamilZ (10277)|14.1.2015 18:47
Jaký OS? Jak je TV připojena (typ portu na grafice a TV)? Jaký je typ grafické karty?
Tohle jsi zkoušel?
[SPOILER][/SPOILER]
menestheus (7)|14.1.2015 19:28
To mi nepomohlo :-) :-)
mirekv (7169)|14.1.2015 19:33
K tomu se připojím, Win7, Gigabyte GA-EP45C-DS3R a ATI RADEON HD 5700, vždy jdou buď bedničky nebo HDMI výstup, nikdy obojí. Nepotřebuji to, ale když tu padnul dotaz...
KamilZ (10277)|14.1.2015 19:53
Padla i funkční odpověď.
mirekv (7169)|14.1.2015 20:08
Tahle odpověď nefunguje, to už jsem mockrát zkoušel co to šlo, jediným výsledkem bylo, že jsem dokázal, že systémové zvuky jsou v bedničkách a ostatní v HDMI. Vždy hraje pouze výchozí zařízení a můžeš mít jinde zaškrtané či odškrtané cokoli. Naštěstí VLC přehrávač dokáže klávesovou zkratkou přepínat výchozí zvukové zařízení. Ale to stejně už dávno nepoužívám.