Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání z NTSC kamery

alpalicka (4)|1.1.2010 20:21
Dobrý den, prosím o radu. Asi před 10 lety jsem pořídíl v USA 8mm videokameru, nahrává ale v NTSC. Až do současné doby jsem řešil nahrávání záznamů z ní na videorekordér, který umí přepínat mezi nahráváním jak NTSC, tak v PAL (bylo obtížnější ho sehnat, ale Panasonic ho nabízel). Teď už bych ale chtěl vytvořené záznamy přehrát do digitálního záznamu. Existuje způsob, jak to udělat? Existuje u nás DVD rekordér, který by si s tím poradil? Nebo nějaký jiný nápad? (v problematice počítačů jsem poněkud amatér...). Děkuji.
Pitomec (10211)|3.1.2010 12:06
PC A/D převodník do DV (Canopus ADVC-1394 apod.), digitalizovat do DV formátu s parametrem tzv. NTSC a následně vyrobit DVD-Video.
alpalicka (4)|4.1.2010 11:44
Děkuji. Zní to velice jednoduše, ale bohužel jak jsem psal, PC jsem pouze uživatel. Asi budu potřebovat nějaké programy do PC, nějakou videokaru a podobně. Netuším, jestli to vůbec mám... Omlouvám se za neznalost.
artam (1147)|4.1.2010 16:02
Obavam sa, ze zohnat v europe DVD rekorder s nahravanim NTSC bude vacsi problem, nez naucit sa zopar klikacich softverov na PC, napriklad Pinnacle Studio by mohol zvladnut aj amater. Rada od Pitomca s externym prevodnikom je asi najrealnejsia.
Pitomec (10211)|4.1.2010 22:26
[quote=alpalicka;257642]Děkuji. Zní to velice jednoduše, ale bohužel jak jsem psal, PC jsem pouze uživatel. Asi budu potřebovat nějaké programy do PC, nějakou videokaru a podobně. Netuším, jestli to vůbec mám... Omlouvám se za neznalost.[/quote]
Vždyť jsem ti napsal typ toho A/D převodníku: Canopus ADVC-1394
alpalicka (4)|5.1.2010 09:19
OK, děkuji za rady. S PC zacházet umím, zo mi zase tak velké obtíže nedělá. Jen spíš instalace externích zařízení, netuším co mám za karty apod. Ten Canopus je krásná věc, jak jsem probrouzdal internet. Ale na druhou stranu by opravdu možná stačil jak říká Artam ten Pinnacle Studios. Zjistím, co vlastně mám v počítačích za možnosti. Nechci do toho investovat zbytečně moc peněz, jedná se mi hlavně o zazálohování už nahraného videa na něco jiného, než na videokazetu - která za chvíli už nebude na čem přehrát. Stejně ta moje kamera už skoro desetiletá nemá před sebou velkou budoucnost.
Asi teda budu muset navštívit odborníka přez PC, aby zjistil možnosti...
artam (1147)|5.1.2010 11:47
Mimochodom pozor, ten Canopus ADVC-1394 sa pripaja k PC cez FireWire, takze je potrebne, aby bol v PC vstup FW (co este stale nie je az taka bezna zalezitost).

Inak ten Pinnacle Studio je len software, takze to video je treba do pocitaca dostat cez nejaky AD prevodnik, alebo grabovaciu kartu. Ale existuju baliky s nazvom Pinnacle Studio "MovieBox" alebo tak nejako, kde sa k tomu pridava externa USB krabicka na grabovanie analogoveho videa. Sice ta krabicka asi nebude dosahovat kvalit toho Canopusu, ale mohlo by to na pozadovany ucel postacovat a je to za polovicne peniaze. Mimochodom, takych grabovacich krabiciek existuje viac a v roznych cenach. Samozrejme v zavislosti od toho, aka kvalita sa od nich pozaduje.
Pitomec (10211)|5.1.2010 20:54
Ten ADVC-1394 je interní PCI karta. Externí převodník je např. ADVC-50 nebo 55
artam (1147)|6.1.2010 12:36
Pitomec: Aaaa, dik, chybka, pravdu hovoris. :)
Zrejme som v tej chvili myslel na externe riesenie (ADVC-55 som nejaku dobu pouzival), kedze v uvodnom dotaze dotycny pisal, ze je v problematike pocitacov amater.
Poznam zopar ludi, ktorym sa moc do vnutra pocitaca sahat nechce, pre nich je vyhodnejsia externa krabicka.
alpalicka (4)|6.1.2010 16:50
Děkuju. Ano, já jsem přesně ten uživatel, který ne snad že by nechtěl jít dovnitř počítače, ale jednoduše to neumím. Ten způsob Pinnacle studio se mi docela líbí, jdu študovat internet a učit se, co vše je možné...
Pitomec (10211)|7.1.2010 11:42
Strčit kartu do PCI slotu a zašroubovat jedním šroubkem, to snad zvládne každý :-)