Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký blu-ray přehrávač koupit?

palco (21)|1.1.2010 20:14
Uvazuji o koupi blu-ray prehravace a chtel bych vedet Vase nazory nebo zkusenosti...
jedna se mi o to, aby prehral jak plusova tak minusova dvd media - i dvouvrstva kde jsou nahrany soubory dvd video, AVCHD nebo mkv.
V uvahu prichazeji tyto prehravace:
1/ JVC XV-BP1
2/ LG BD-390
3/ Panasonic DMP-BD 60 (ten neprehraje mkv)
4/ Philips BDP 7500

prosim o nazory a zkusenosti...diky
frutys (36)|2.1.2010 11:47
[quote=palco;257147]Uvazuji o koupi blu-ray prehravace a chtel bych vedet Vase nazory nebo zkusenosti...
jedna se mi o to, aby prehral jak plusova tak minusova dvd media - i dvouvrstva kde jsou nahrany soubory dvd video, AVCHD nebo mkv.
V uvahu prichazeji tyto prehravace:
1/ JVC XV-BP1
2/ LG BD-390
3/ Panasonic DMP-BD 60 (ten neprehraje mkv)
4/ Philips BDP 7500

prosim o nazory a zkusenosti...diky[/quote]

Já mam Samsung 1600.Bral jsem ho kvůli podpoře MKV z připojeného externího diku.Zatím se sním seznamuji.Obraz na Philips 42 PFL 8404 velice slušný.Překvapila mě výborná kvalita obrazu z přehrávaných DVD. Zjistil jsem,že mi všechna MKV nepřehraje,zatím jsem nevysledoval proč.Přehrávač jsem bral taky pro dobrou cenu(4400).Kdybych měl prašule navíc určitě bych bral LG 390.Má dobré recenze a dobrá hodnocení a všechny funkce co jsem chtěl včetně MKV,které mají podle budoucnost. Philips má výhodu 5.1 zvukového výstupu.Test BD přehrávačů vyšel ve Stereo a video 12/09.
palco (21)|2.1.2010 14:33
O Samsungu jsem taky uvazoval....ale...dost protichudna hodnoceni...nejiste prehravani dvd medii - neumi DVD+R/RW..a mkv prehravam z externiho disku...ale i ten se jednou zaplni...
Test v S&V jsem samozrejme cetl...probiral to i s autorem testu....ale vsimni si,ze jsou tam taky nepresne udaje...v textu je uvedeno neco jineho nez v zaverecnych tabulkach...a pak si vybirej...
SPAWN (744)|2.1.2010 15:21
A co napr. PIONEER BDP-120. Sice neumi prehrat MKV ale DVD prepocita do FULLHD uzasne jako napr PS3 ale ten moc zere. :D Zase je otazka kolik do toho chces vrazit?
frutys (36)|2.1.2010 16:15
[quote=palco;257263]O Samsungu jsem taky uvazoval....ale...dost protichudna hodnoceni...nejiste prehravani dvd medii - neumi DVD+R/RW..a mkv prehravam z externiho disku...ale i ten se jednou zaplni...
Test v S&V jsem samozrejme cetl...probiral to i s autorem testu....ale vsimni si,ze jsou tam taky nepresne udaje...v textu je uvedeno neco jineho nez v zaverecnych tabulkach...a pak si vybirej...[/quote]

Testy všeobecně beru vždy s rezervou.Slouží mi spíše jako zdroj informací soustředěný na jednom místě.Test ze SV, tedy tabulka je taky příkladem toho jakou pozornost tomu věnují.Přístroje v těchto testech hodnotí většinou jeden člověk a názor jedince je vždy neobjektivní,pokud to nejsou holá čísla daná nějakým měřením.V tom testu Samsung docela propadl jen proto,že se autorovi nelíbí mechanika umístěná za odklápěcím panelem.Mě osobně to vůbec nevadí.Před pár lety takový systém vychvalovali až do nebe.Taky dotykový systém nepracuje tak jak autor popisuje.U mě vše pracuje svižně,stačí lehký dotyk.DVD R+ i - přehrává spolehlivě.Já jsem doposud používal výhradně + a hrajou všechny.Naopak na základě toho co uvádí autor v testu zkouším pálit menší MKV na DVD,abych si uvolnil místo na ext.disku.Dlouho trvá než to Samsung z DVD načte a ještě musím zjistit jak dát titulky.Z ext. disku je vše OK.U těch MKV vůbec nezmiňuje podporu formátu disku.Na co je mi MKV do 4giga(FAT 16/32),když většina dobrých MKV má víc.Samsung podporuje formátování disku NTSF a tím jsou soubory bez omezení.Ta MKV co mi nejdou přehrát mají asi datový tok,který nepřenese USB,proto mi asi nejdou.Ale těch je pár.
palco (21)|2.1.2010 16:16
Do full hd ti dvd prepocita v soucasne dobe kazdy blu-ray prehravac....
a Pioneer se mi nejak nehodi do sestavy....
palco (21)|2.1.2010 16:24
[quote=frutys;257273]Testy všeobecně beru vždy s rezervou.Slouží mi spíše jako zdroj informací soustředěný na jednom místě.Test ze SV, tedy tabulka je taky příkladem toho jakou pozornost tomu věnují.Přístroje v těchto testech hodnotí většinou jeden člověk a názor jedince je vždy neobjektivní,pokud to nejsou holá čísla daná nějakým měřením.V tom testu Samsung docela propadl jen proto,že se autorovi nelíbí mechanika umístěná za odklápěcím panelem.Mě osobně to vůbec nevadí.Před pár lety takový systém vychvalovali až do nebe.Taky dotykový systém nepracuje tak jak autor popisuje.U mě vše pracuje svižně,stačí lehký dotyk.DVD R+ i - přehrává spolehlivě.Já jsem doposud používal výhradně + a hrajou všechny.Naopak na základě toho co uvádí autor v testu zkouším pálit menší MKV na DVD,abych si uvolnil místo na ext.disku.Dlouho trvá než to Samsung z DVD načte a ještě musím zjistit jak dát titulky.Z ext. disku je vše OK.U těch MKV vůbec nezmiňuje podporu formátu disku.Na co je mi MKV do 4giga(FAT 16/32),když většina dobrých MKV má víc.Samsung podporuje formátování disku NTSF a tím jsou soubory bez omezení.Ta MKV co mi nejdou přehrát mají asi datový tok,který nepřenese USB,proto mi asi nejdou.Ale těch je pár.[/quote]

Jestli je mechanika za odklapecim panelem nebo ne, to neresim....jde mi spise o prehravaci funkce...proto me zajima jak se to treba konkretne u Samsungu ma s prehravanim mkv z dvd medii...viz muj prvni prispevek...
ale je to trochu slozitejsi...kolega v nejmenovanem krame Samsunga zkousel..a DVD+R mu neprehralo....myslim tim soubory video ts...
jde mi jen o to, abych tu hromadu dvdycek co tu mam na DVD+/R DL nemusel pouzivat jako pivni tacek....to bych se asi uchlastal....
ale jestli te muzu poprosit...muzes zkusit jak je to s prehravanim mkv z plusovych medii? hlavne DVD+R/ DL...protoze vetsina emkavecek je delana na dvouvrstvy disky...presne jak pises...
prehravani z flashky nebo ext. disku neresim...na to mam externi prehravac
frutys (36)|2.1.2010 17:42
[QUOTE=palco;257276]Jestli je mechanika za odklapecim panelem nebo ne, to neresim....jde mi spise o prehravaci funkce...proto me zajima jak se to treba konkretne u Samsungu ma s prehravanim mkv z dvd medii...viz muj prvni prispevek...
ale je to trochu slozitejsi...kolega v nejmenovanem krame Samsunga zkousel..a DVD+R mu neprehralo....myslim tim soubory video ts...
jde mi jen o to, abych tu hromadu dvdycek co tu mam na DVD+/R DL nemusel pouzivat jako pivni tacek....to bych se asi uchlastal....
ale jestli te muzu poprosit...muzes zkusit jak je to s prehravanim mkv z plusovych medii? hlavne DVD+R/ DL...protoze vetsina emkavecek je delana na dvouvrstvy disky...presne jak pises...
prehravani z flashky nebo ext. disku neresim...na to mam externi prehravac[/QUOTE

Teď jsem zkoušel MKV co jsem vypálil na DVD+R a tři z deseti mi to nepřehrálo.Až teď jsem si všiml že nejdou titulky a posun vpřed.Jedno z těch jsem teď zkusil přepálit na DVD-R a tam to šlape dobře.Tak nevím,ještě to musím nazkoušet a vysledovat.
To jak píšeš,že kolegovi nešly přehrát DVD+R je asi tím,že měl první model 1600.Já jsem čekal až se objeví upravený model s ofiko nahraným novým SW s podporou MKV a YouTube.Poznáš ho podle nálepky na předním panelu,která začíná logem YouTube.U mě byla priorita přehrávání MKV z ext.disku a to šlape.
Na mém hrají DVD+R a DVD+RW v pohodě.(až na MKV)Kvůli Tobě jsem to teď raději znovu zkoušel.DL-ka žádná nemám tak to nemohu vyzkoušet.
palco (21)|2.1.2010 17:51
[quote=frutys;257290][QUOTE=palco;257276]Jestli je mechanika za odklapecim panelem nebo ne, to neresim....jde mi spise o prehravaci funkce...proto me zajima jak se to treba konkretne u Samsungu ma s prehravanim mkv z dvd medii...viz muj prvni prispevek...
ale je to trochu slozitejsi...kolega v nejmenovanem krame Samsunga zkousel..a DVD+R mu neprehralo....myslim tim soubory video ts...
jde mi jen o to, abych tu hromadu dvdycek co tu mam na DVD+/R DL nemusel pouzivat jako pivni tacek....to bych se asi uchlastal....
ale jestli te muzu poprosit...muzes zkusit jak je to s prehravanim mkv z plusovych medii? hlavne DVD+R/ DL...protoze vetsina emkavecek je delana na dvouvrstvy disky...presne jak pises...
prehravani z flashky nebo ext. disku neresim...na to mam externi prehravac[/QUOTE

Teď jsem zkoušel MKV co jsem vypálil na DVD+R a tři z deseti mi to nepřehrálo.Až teď jsem si všiml že nejdou titulky a posun vpřed.Jedno z těch jsem teď zkusil přepálit na DVD-R a tam to šlape dobře.Tak nevím,ještě to musím nazkoušet a vysledovat.
To jak píšeš,že kolegovi nešly přehrát DVD+R je asi tím,že měl první model 1600.Já jsem čekal až se objeví upravený model s ofiko nahraným novým SW s podporou MKV a YouTube.Poznáš ho podle nálepky na předním panelu,která začíná logem YouTube.U mě byla priorita přehrávání MKV z ext.disku a to šlape.
Na mém hrají DVD+R a DVD+RW v pohodě.(až na MKV)Kvůli Tobě jsem to teď raději znovu zkoušel.DL-ka žádná nemám tak to nemohu vyzkoušet.[/quote]

Dik za zkousku...je to presne to,co jsem se docetl i jinde....
posledni fw. na tenhle prehravac je 2.05 a ten prave rozsiruje podporu mkv....bohuzel problemy s plusovymi medii stale pretrvavaji