Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: AV technika v roce 2010

husky14 (34)|1.1.2010 11:24
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

AV technika v roce 2010

Právě jsme vstoupili do nového roku, pojďme se společně trochu zasnít. Jaký by měl rok 2010 z pohledu AV produktů být? Co očekáváte, co byste rádi letos na trhu našli? Na čem by měli výrobci opravdu zapracovat, co naopak nemá smysl? Ať už jsou vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
jarino1978 (8045)|1.1.2010 11:54
v tomto roku postupne bude nastávať boom 3D technológie : zobrazovače, bd prehrávače, hry, herné konzoly.
trh so spotrebnou elektronikou zaznamenáva už dlhšiu dobu pokles, čo sa týka trhu s LCD/PDP panelmi, momentálne nie je čo nové a prevratné ponúknuť. a aj preto vstúpi tento rok na trh nový fenomén : 3D
Pytkin (7947)|1.1.2010 20:03
ja myslim ze sa rozsiri LED podsvietenie do LCD teliek .. ze to budu mat uz vsetky .. aj tie za 10 litrov ..
StD (8612)|2.1.2010 00:11
[quote=husky14;257056]Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

AV technika v roce 2010

Právě jsme vstoupili do nového roku, pojďme se společně trochu zasnít. Jaký by měl rok 2010 z pohledu AV produktů být? Co očekáváte, co byste rádi letos na trhu našli? Na čem by měli výrobci opravdu zapracovat, co naopak nemá smysl?...[/quote]

Co chci od dodavatelů:
A) Aby to nebylo Made in China. Jsem pro absolutní obchodní i politickou izolaci komunistické Číny.
B) Aby to vydrželo technicky i morálně alespoň jednou tolik než je zákonná záruční lhůta, jinak jsou koupě jejich pozlátek jen vyhazováním peněz z okna.

Punkt/tečka Howgh!
jarino1978 (8045)|2.1.2010 00:33
no veru, kde sú tie časy... MADE IN JAPAN. MADE IN GERMANY.
Pytkin (7947)|2.1.2010 01:19
neviem co mate proti made in china .. ved tam je technologicka spicka .. treba sa tam ist pozriet ..
Ivo Mašek (10205)|2.1.2010 08:52
[quote=Pytkin;257207]neviem co mate proti made in china .. ved tam je technologicka spicka .. treba sa tam ist pozriet ..[/quote]
Neplést si, prosím, Tchaiwan a lidovou Čínu. Obě země jsou Čína, ale jinak je pak už všechno úplně jinak. V lidové Číně moc té technologické špičky nemají, mají tam pouze velmi levnou pracovní sílu, která pracuje opravdu v katastrofálních podmínkách a musí držet hubu. Jinak lidová Čína není jenom Peking a Shanghai. Asi v 80-ti procentech území lidové Číny se žije jako ve středověku. Tam samozřejmě soudruzi turisty ze zahraničí nepouští.
I u nás je dost afér s nekvalitním zbožím z lidové Číny, především jízdní kola, malé motorky, hračky všeho druhu, apod. Jeden šmejd vedle druhého.

I dnes se dá u nás sehnat PC zboží, které je vyrobené v Evropě, USA, Japonsku. Ovšem trvá to déle a je třeba shánět. Já jsem si např. objednal od výrobce AOC z Berlína LCD monitor, který je tam také vyroben. Ovšem musel jsem čekat necelé 4 týdny. Klávesnici mám Compaq, vyrobenou v Itálii. To samé platí o japonských monitorech, a dalšího zboží.
Pytkin (7947)|3.1.2010 00:44
no ja som skorej myslel konkretne Shenzhen ..

Kamarat bol par krat v cine v poslednom obdobi a rozpraval mi zaujimave veci co tam videl .. my mame pocit ze aky su oni zaostaly a opak je pravdou ..
par fotiek , ak si chce niekto pozriet :

http://picasaweb.google.com/kristian.liptak/Cina
http://picasaweb.google.com/kristian.liptak/CinaApril2009
Ivo Mašek (10205)|3.1.2010 10:52
[quote]
my mame pocit ze aky su oni zaostaly a opak je pravdou ..
par fotiek , ak si chce niekto pozriet
[/quote]
Ale to je přesně to, co já říkám. Jsou oblasti (a těch je sakra málo), kam cizinec smí vstoupit. Zhruba 80 procent území cizinec nikdy nespatří, protože tam nebude komunistickou čínskou vládou vpuštěn. Tam smí vstoupit pouze akreditovaní novináři (a těch je věru hodně málo), smí tam vstoupit pouze při nějaké události, jsou pod dohledem (nejsou tam nikdy sami) a nesmí fotit / filmovat co se jim zlíbí.
Samozřejmě, že několik filmových záběrů udělají i přes zákaz (průvodci to nesmí vědět), spousta novinářů "bokem" pracuje pro Amnesty International.
Prostě ty vidíš jen to pozlátko, skutečnou realitu nikoli.
Apropó: Na konci prosince minulého roku byl jeden čínský disident odsouzen na 11 let do vězení pouze za to, že chtěl, aby v ČLR existovala svoboda projevu, byla zrušena cenzura, a fungovala tam základní lidská práva (tak, jak jsme zvyklí ve všech normálních zemí)
http://www.amnesty.cz/zpravy/Cinske-urady-postihuji-rodice-obeti-zemetreseni-v-Scchuanu/

[quote]
Přestože je chápání lidských práv v Číně přece jen odlišné než v západní civilizaci, což vrcholní představitelé neopomínají zdůrazňovat, nelze se tomuto tématu vyhnout.
Turista si nejspíš ani nebude mít příležitost nějakého porušování lidských práv všimnout. Snad jen se podiví, že se mu nepodaří v internetové kavárně otevřít zpravodajské stránky nejen BBC, ale třeba ani Wikipedie. A pokud by si třeba chtěl koupit nějaký zahraniční tisk, neuspěje. Popravy, prodávání orgánů popravených do světa, aktivity zaměřené proti Tibeťanům či „jen“ bloggerům nebo lidem odmítající se vystěhovat ze svého domova, jsou však na denním pořádku.
Přesto asi k nejrozšířenějšímu porušování lidských práv, které západní svět příliš nevidí – nebo nechce vidět, dochází v různých továrnách a manufakturách, kde pracují dělníci, často mladiství a také děti, a to za nelidských podmínek.
Před několika měsíci proběhla médii reportáž o tom, jak v cihelnách v provincii Henan ve střední Číně otrocky pracují děti unesené ze svých domovů. Šlo spíš o extrémní příklad, nicméně v mnoha továrnách pracují zaměstnanci za mzdu, která by byla na Západě nemyslitelná. Často jsou nuceni pracovat až desítky hodin měsíčně přesčas bez nároku na honorář, jsou ubytováni v příšerně stísněných podmínkách bez základního hygienického vybavení a nemají prakticky žádnou pracovněprávní ochranu.
[/quote]
http://zpravy.idnes.cz/jedte-do-ciny-a-pocitite-co-je-to-jiny-svet-fg3-/kavarna.asp?c=A080208_143649_kavarna_bos
http://www.reflex.cz/Clanek28382.html

... a tak jsme se s vize AV techniky dostali až sem. To je strašný.
Pitomec (10211)|3.1.2010 13:16
Nestane se vůbec nic, vše při starém. Maximálně si pár TV stanic zahraje na vysoké rozlišení po vzoru Novy, tj. ořezaný a z analogové Bety braný signál a upscalingem vydávaný za HD.

//husky14: odstraněna citace původní VD ;)
Pytkin (7947)|3.1.2010 19:17
ivo : jo to je jasne .. ja netvrdim ze cela cina je vyspela .. ale tych 20% je uplne inde ako my .. proste si myslis jak sme my na tom dobre a tam pochopis , ze sme absolutny luzri ..
StD (8612)|3.1.2010 19:30
[quote=Pytkin;257524]ivo : jo to je jasne .. ja netvrdim ze cela cina je vyspela .. ale tych 20% je uplne inde ako my .. proste si myslis jak sme my na tom dobre a tam pochopis , ze sme absolutny luzri ..[/quote]

Mno já spíše vidím, že jsi úplně mimo a že ti naprosto unikl smysl toho, co jsem napsal a co to vyvolalo. Zřejmě jsi zcela nepostižen vědami jako je politicko-hospodářská ekonomie a pod. O hlediscích vojensko-politických nemluvě.

Nicméně pro tebe ještě jednou polopaticky: Chci mít možnost výběru - Ne-Čína / Čína. Budu kupovat Ne-Čína. A chci aby to taky za ty peníze něco vydrželo - napřiklad teprve loni jsem pro morální zastaralost vyřadil laserovou tiskárnu Hewlett Packard (r.v. 1988, Made in USA, vnitřní mechanika laseru Canon Made in Japan). Sloužila dobře a dostal ji darem někdo jiný, komu slouží dál.
Takové výrobky chci a jsem ochoten si připlatit. Ne to, co vydrží 2 roky a 1 den.
Pytkin (7947)|3.1.2010 19:33
STD : Ja to chapem .. to je tvoj nazor .. ja si zase kludne vyrobok z ciny kupim ..
StD (8612)|3.1.2010 19:37
[quote=Pytkin;257533]STD : Ja to chapem .. to je tvoj nazor .. ja si zase kludne vyrobok z ciny kupim ..[/quote]

No a soudruh Voloďa Iljič už to dávno pojmenoval a jeho čínští následníci pilně převzali. Mám na mysli definici "užitečných idiotů"...
Pytkin (7947)|3.1.2010 19:50
Std : tvojmu prispevku nerozumiem .. ale myslim si ze zijes v mylnej predstave , ze vyrobky sa pokazia po 2 rokoch preto ze su vyrobene v cine .. a nie v USA alebo janponsku .. V dnesnej dobe uz nikto nechce vyrabat vyrobky aby vydrzali 100 rokov .. neni dovod .. po dvoch rokoch treba kupit dalsie .. je jedno kde sa vyrobia .. vsetci tam zabuduju tu suciastku , co sa po 2och rokoch pokazi ..
StD (8612)|3.1.2010 19:59
[quote=Pytkin;257537]Std : tvojmu prispevku nerozumiem .. ale myslim si ze zijes v mylnej predstave , ze vyrobky sa pokazia po 2 rokoch preto ze su vyrobene v cine .. a nie v USA alebo janponsku .. V dnesnej dobe uz nikto nechce vyrabat vyrobky aby vydrzali 100 rokov .. neni dovod .. po dvoch rokoch treba kupit dalsie .. je jedno kde sa vyrobia .. vsetci tam zabuduju tu suciastku , co sa po 2och rokoch pokazi ..[/quote]

Mě pojem "kurvítko" vysvětlovat nemusíš, :D, ovšem vůbec to nepotvrzuje teorii "užitečných idiotů", to co jsi právě napsal, že ne?! :-)-
Pytkin (7947)|3.1.2010 20:12
std : teoria uzitocnych idiotov je mi neznama ..
Pitomec (10211)|3.1.2010 22:20
Je fakt, že co pochází z Číny (a taky Koreje), to je většinou šunt - počínaje česnekem a konče třeba tou elektronikou, která má hodně daleko ke kvalitám dřívějších výrobků (namátkou třeba VCR, jenž dřív vydržel klidně 20 let a dneska se potentuje přesně den po záruce :-k ).
Pytkin (7947)|3.1.2010 23:56
pitomec : ale to neni tym , ze je to vyrobene v cine ! :)
mirekv (7169)|4.1.2010 16:23
Čínský česnek jsem ještě nezkoušel, domácí zahrádka stačí! :D
Pitomec (10211)|4.1.2010 22:38
Tak ho ani nezkoušej, protože na jednu topinku vymačkáš celou paličku a stejně to nemá žádné grády oproti česneku českému, kde na totéž stačí stroužek.
Pitomec (10211)|4.1.2010 22:41
[quote=Pytkin;257592]pitomec : ale to neni tym , ze je to vyrobene v cine ! :)[/quote]
Ne? A čím teda? U mě prostě made in China už automaticky znamená podřadnou jakost a zatím jsem se v ničem nepřesvědčil, že by tomu bylo jinak. I ty blbý hračky tady bolševik dokázal vyrobit líp, než ty krámy co se sem dneska dováží právě z Číny...
Pytkin (7947)|4.1.2010 23:16
pitomec : no je to tym , ze vyrobcovia chcu aby sa to pokazilo den po zaruke .. uz nemaju dovod spravit nieco co vydrzi 20 rokov ..
ai (2993)|5.1.2010 03:21
Je to madness trend, proste kupovat porad nove veci, a toto zene vpred:

---vetsina kupuje impulsivne a to levnejsi z vyberu

---jsou pod tlakem, ze musi nove koupit (i na tomto foru!) ,i kdyz je trend , ze cim novejsi vec koupi, pujde to do kytek spise nez predchozi model, nebo i horsi ,porovnejte PRVNI ! HD spotrebku HC1 Sony camcorder a ted ,po , nevim, 4 letech jejich top spotrebni model, home user s usmevem by mohl stale pouzivat ten prvni i ho koupit ted za min nez pulku jako novy, ovsem to je sci-fi , fabriky to neudelaji protoze dokonce to nekoupi ani user, tomu se tu poradi radsi koupit nove PC a AVCHD kameru

---lidi si pujcuji a pak stejne kupuji veci co ani nepotrebuji...,

Kdyz lidi nebudou kupovat jako zbesili, prestanou i fabriky vypouste kazdy rok , ty nove , radoby zazracnejsi modely, jinak to nevidim
Pytkin (7947)|5.1.2010 10:06
no .. ale stale je nieco nove . ja si teda radsej kazde tri roky kupim novy telku za 15.000 , nez kupit jednu za 100.000 a cakat , ze mi vydrzi 10 rokov ..
Ivo Mašek (10205)|5.1.2010 18:59
Vy si tu asi ale pletete Made in China a Made in people republik of China. Názvy skoro stejný, ale to je také vše. Ostatní je úúúúplně jinak.
ai (2993)|6.1.2010 21:49
[quote=Pytkin;257872]no .. ale stale je nieco nove . ja si teda radsej kazde tri roky kupim novy telku za 15.000 , nez kupit jednu za 100.000 a cakat , ze mi vydrzi 10 rokov ..[/quote]
to je to o cem presne mluvim, tu televizi preci nepotrebujes novou kazde 3 roky, kvuli nejakemu novemu pozlatku, nebo, ze potrebujes neco koupit na vanoce, narozeniny, atd., to prave vubec nezene cenu dolu a firmy vydavaji nove modely kazdy rok, kde daji jednu fiicuru navic, a kde v skrytu oblbnou deset dalsich (material apod.)

Kdyz lidi setrili pulku zivota na veci, a predavali si to z generace na generaci, nedelaly se takove shity, a hlavni vydrb je prave v tom, ze ti naopak reknou, ze tou koupi rozjizdis vyrobu a kapitalismus. Ten uz je dnes mrtvy. Je tu globalizace a jsou tu korporace. Tou koupi das vedoucimu par penez rediteli korporace, a neco nekomu na filipinach nebo jinde na svete. Kazdy kupuje jak o zivot a zamestnanost stejne klesa ...oni daji praci pak nekomu na Tchajwanu ale ne tobe ...
Pytkin (7947)|7.1.2010 00:56
ai : preco by si si nekupil kazde 3 roky novy telku .. pred rokom som si kupil LCD s trubicami .. LEN podsvietenie este nebolo .. za 2 roky si za tu istu malu cenu kupim LCD s LED podsvietenim .. preco by som to neurobil ? mne pride zbytocne dat za telku 100 litrov .. 15 uplne postacuje ..