Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

přehrávání full HD filmů z PC na TV

patushik (7)|30.12.2009 23:05
Zdravím, už se několik dnů trápím s přehráním full hd filmů z PC na TV. Mám TV SAMSUNG LE40A559 propojenou s PC (hdmi to DVI). Mám několik filmů ve full HD, ale jakmile ho spustím není úplně plynulý obraz a zvuk je posunut vůči obrazu (zkoušel jsem všechny možné přehravače jako KMP player, MPC, VLC, nero showtime atd..) Má otázka zní, zda s tím má někdo zkušenost a zda je vůbec možné takto přehrávat full HD filmy z PC na TV? Osobně, když ten film spustím a i když se seká, tak nepoznám na TV, zda je přehrávan opravdu ve full HD. Děkuji za odpovědi.
vivid.sk (11472)|30.12.2009 23:50
ale jakmile ho spustím není úplně plynulý obraz
ziadny 24p film nie je uplne plynuly (a uz vobec nie, pokial to pozeras na 60Hz - default refresh rate)


a zvuk je posunut vůči obrazu
samozrejme - input lag

Má otázka zní, zda s tím má někdo zkušenost
samozrejme, staci trosku pocitat forum a dozvedel by si sa odpovede na vsetky otazky (a mozno aj vyriesil problemy)

zda je vůbec možné takto přehrávat full HD filmy z PC na TV
Je :)


Osobně, když ten film spustím a i když se seká, tak nepoznám na TV, zda je přehrávan opravdu ve full HD. Děkuji za odpovědi.


Ono nejde len o to, zapojit a pustit. Treba mat zvladnutu aspon zakladnu teoriu, princip, rozlisenia, frekvencie. A pokial narazis na nejaky naozaj specificky problem, tak sa spytat. Toto su zakladne veci, takze trosku postuduj a nasledne sa spytaj.
samooo (7)|31.12.2009 00:19
[quote=vivid.sk;256832]ale jakmile ho spustím není úplně plynulý obraz
ziadny 24p film nie je uplne plynuly (a uz vobec nie, pokial to pozeras na 60Hz - default refresh rate)


a zvuk je posunut vůči obrazu
samozrejme - input lag

Má otázka zní, zda s tím má někdo zkušenost
samozrejme, staci trosku pocitat forum a dozvedel by si sa odpovede na vsetky otazky (a mozno aj vyriesil problemy)

zda je vůbec možné takto přehrávat full HD filmy z PC na TV
Je :)


Osobně, když ten film spustím a i když se seká, tak nepoznám na TV, zda je přehrávan opravdu ve full HD. Děkuji za odpovědi.


Ono nejde len o to, zapojit a pustit. Treba mat zvladnutu aspon zakladnu teoriu, princip, rozlisenia, frekvencie. A pokial narazis na nejaky naozaj specificky problem, tak sa spytat. Toto su zakladne veci, takze trosku postuduj a nasledne sa spytaj.
[/quote]

noo to si mu moc nepomohol vivid:D:D .... ak by som ti mohol poradit tak napis na jakej pc zostave chces tie hd videa rozchodit ....neviem preco ale myslim si ze mas zle kodeky(alebo ti nieco hovori slovo coreAVC?)
vivid.sk (11472)|31.12.2009 00:33
[quote=samooo;256839]noo to si mu moc nepomohol vivid:D:D [/quote]

a cudujes sa? ved nenapisal skoro nic o svojej zostave a ani zakladne informacie (rozlisenie, frekvencia, typ karty, ...), ktore by mohli nejake konkretne problemy aspon naznacit.
samooo (7)|31.12.2009 13:06
[quote=vivid.sk;256832]ale jakmile ho spustím není úplně plynulý obraz
ziadny 24p film nie je uplne plynuly (a uz vobec nie, pokial to pozeras na 60Hz - default refresh rate)


a zvuk je posunut vůči obrazu
samozrejme - input lag




[/quote]

som si vsimol ze na niektorych forach uz rozoberali temu 60Hz :D ale vobec netusim o com je rec ked ja mam na notebooku 60Hz display a uplne pohodka nikdy mi nic nesekalo (myslim video) + neuraz sa ale ty vies rozoznat 23,976 fps(NTSC) a 25fps(PAL) ??? ...ja som to nikdy nepostrehol ani v akcnych scenach a preto si myslim ze to hentomu seka lebo:
1. asi ma slaby procak (nenapisal aky ma !!!)
2.ak ho aj ma dobry tak ma nejaky blby codec pack :D(taktiez nenapisal aky ma !)
3.(co asi nebude pravda) ma fullHD filmy s tak vysokym bitrate-om ze mu nestiha hdmi(mozno lacny kabel)
4.DVI nie je primarne urceny na 1920x1080 ale potrebujes DVI-d -dual link (no ale ty si nenapisal aky mas !!!)


+pre patushik : ktomu ze ti nesedi zvuk s obrazom dochdza lebo :
fullHD video (23.976fps)
zvuk(predpokladam ze mas CZ dabing lebo originalny zvuk ti sediet musi :D)-kazda cz zvuk.stopa je ripnuta z DVD (europsky standard-25fps )- TAKZE AK MAS AJ IDENTICKE VIDEO AKO TO Z KTOREHO BOL ZVUK RIPNUTY TAK SA TI BUDE CASOM ROZCHADZAT VIDEO SO ZVUKOM... a ak ti mozem poradit tak ho ani neskusaj TI narovnat (myslim to video/zvuk) -neuraz sa ale je to pre teba zlozite a radsej si stiahni hotovy film :D

EDIT:patushik a taktiez si nenapisal ze ci na PC ti tie filmy idu dobre ??
patushik (7)|2.1.2010 21:42
[quote=samooo;256920]som si vsimol ze na niektorych forach uz rozoberali temu 60Hz :D ale vobec netusim o com je rec ked ja mam na notebooku 60Hz display a uplne pohodka nikdy mi nic nesekalo (myslim video) + neuraz sa ale ty vies rozoznat 23,976 fps(NTSC) a 25fps(PAL) ??? ...ja som to nikdy nepostrehol ani v akcnych scenach a preto si myslim ze to hentomu seka lebo:
1. asi ma slaby procak (nenapisal aky ma !!!)
2.ak ho aj ma dobry tak ma nejaky blby codec pack :D(taktiez nenapisal aky ma !)
3.(co asi nebude pravda) ma fullHD filmy s tak vysokym bitrate-om ze mu nestiha hdmi(mozno lacny kabel)
4.DVI nie je primarne urceny na 1920x1080 ale potrebujes DVI-d -dual link (no ale ty si nenapisal aky mas !!!)


+pre patushik : ktomu ze ti nesedi zvuk s obrazom dochdza lebo :
fullHD video (23.976fps)
zvuk(predpokladam ze mas CZ dabing lebo originalny zvuk ti sediet musi :D)-kazda cz zvuk.stopa je ripnuta z DVD (europsky standard-25fps )- TAKZE AK MAS AJ IDENTICKE VIDEO AKO TO Z KTOREHO BOL ZVUK RIPNUTY TAK SA TI BUDE CASOM ROZCHADZAT VIDEO SO ZVUKOM... a ak ti mozem poradit tak ho ani neskusaj TI narovnat (myslim to video/zvuk) -neuraz sa ale je to pre teba zlozite a radsej si stiahni hotovy film :D

EDIT:patushik a taktiez si nenapisal ze ci na PC ti tie filmy idu dobre ??[/quote]

díky za odpovědi,
procesor je 2.2ghz, 3gb ram, geforce 8600GT
kodeky mám CCCP, instaloval jsem je přesně podle postupu, který jsem našel tady na fóru, takže mám i coreAVC.
používám DVI-d. Mám cz dabing i originál, nesedí obraz se zvukem z důvodu, že obraz není plynulý, seká se dost. Na PC se sekají taky, stejně jako na TV. Jde o to, že jakmile film ve full HD zapnu, tak vyskočí zatížení CPU na 100procent...
mirekv (7169)|5.1.2010 13:59
Patushik: Zkoušel sis změřit zatížení procesoru? 2,2G je málo i na 720, natož na 1080. Pokud teda nemáš grafiku s HD urychlováním, tu Tvojí neznám.
Jo teď čtu že 100%, tak to je jasné, 3Mb minimum.
artam (1147)|5.1.2010 17:39
patushik:
Bohuzial, mas smolu, na prehravanie full HD videa mas zufalo nedostacujuci PC. Chce to bud lepsiu grafiku, ktora zvladne akceleraciu h264 (obavam sa, ze 8600 to nebude) a vhodnu kombinaciu softveru (kodeky/DS filtre/prehravac), ktore podporujuu DXVA akceleraciu, alebo podstatne vykonnejsi procesor (minimalne 2 jadro aspon 2x2,5 GHz).

Bez akceleracie grafikou nejde 1080p plynule ani na 3 GHz jednojadrovom procesore a CoreAVC to moc nezachrani. Viem o tom svoje, na vysluzilom PC s procesorom P4-3GHz obcas pozeram sat a 1080i pri narocnejsich scenach klesa aj pod 10 fps.