Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon 7D

dalizije (641)|30.12.2009 16:33
Vaše názory prosím - http://16mm.cz/index.php?topic=2177.0
Lachtan11 (139)|30.12.2009 18:03
Pokud bych to měl shrnout, tak se všichni shodli na tomto

"Tie fotaky nemaju kvalitnejsi obraz ako kamery !!! V tom obraze je tolko nedostatkov, ze taka "vadna" kamera by sa nemohla ani pustit do vyroby.
ALE ten obraz je skratka KRAJSI, prijemnejsi a filmovejsi vdaka hlbke ostrosti.
A to je to podstatne, co nam doteraz ani kamery s telom za 20.000 EUR nedokazali ponuknut bez dalsich smiesnych DOF adapterov.
Oko divaka si nevsima technicke nedostatky snimania, ale vysledok !
Na rozpravanie deja pomocou objektivu, je 7D lepsia volba ako vsetky 1/3"1/2"2/3" kamery.
Ak ma niekto filmarske ambicie tak odporucam tocenie fotakom !
Ak sa niekto chce ucit za TV kameramana, tak nech si kupi mobil a pohodlne topanky, stym si dnes v pohode vystaci"


Myslím si, že fotoaparát Canon 7D je dobrá volba. Skvěle se hodí do nízkorozpočtových projektů (obraz má stejně kvalitní jako ex1, jen je o něco méně ostřejší a má pomalý chip, takže při velmi rychlém švenku je rolling shutter dost znát -> doslova diváka praští přes xicht).

Pokud nějaký student, dovolenkář, nebo poloprofesionální kameraman (regionáln tv, menší studio...) zvažuje nad koupí kamery, tak říkám -> Canon 7D je jasná volba. Je to relativně levné zařízení, které toho dokáže dost - hlavně v lowlightu, kde jsou 1/3 CCD doslova slepé.
dalizije (641)|30.12.2009 19:16
Srovnávat H264 (navíc tam není tok dat ...) s RAW z RED ONE - HAHAHAHAHAHHAHA - To je k těm dvoum "srovnávacím" videím na 16mm .......... A - student, dovolenkář si koupí kameru tak za 10 litrů, a né foťák za 60 tisíc (minimálně) ...........atd. .............
Lachtan11 (139)|30.12.2009 23:22
dalizije: Tobě to připadne vtipné? Ten test tam byl jen pro srovnání...to, že Red One je lepší, než fotoaparát za 36 000kč by pochopila i retardovaná opice -> to tvoje hahaha už o něčem vypovídá :-) , bez urážky.

Student filmové školy si koupí kameru minimálně za 50 000, protože ví, že se mu to vyplatí (může si během studia přivydělávat).
Dovolenkář si buď koupí kameru za 2 000, za 15 000 a nebo za 30 000 (i takový se najdou, protože i někteří si rádi zaplatí za kvalitu). atd.
dalizije (641)|31.12.2009 08:11
Směju se znovu .... Tělo stojí 36 klacků + doplňky aby se stím dalo točit tak jsi nejmíň na 80 - 90 ti ..... No a to si radši koupím nějakou poloprofi kameru se kterou se určitě i lépe manipuluje a pracuje! To srovnávací video s RedOne je absolutní kravina, jelikož porovnávat neporovnatelné je blbost! Ty videa by vedle sebe museli bejt v surovém stavu (nezkomprimovaném ...) To je jak porovnávat trabant s bavorákem ...
Pytkin (7947)|31.12.2009 13:21
dalizije : no ale ani jedna z tych kamier nenahrava nekomprimovane ..
Lachtan11 (139)|31.12.2009 15:29
dalizije: Tak jsem maximálně na 60 000 tisících.

Co se týče porovnávání, dal jsem sem to, co jsem našel. Nechápu proč se rozčiluješ, jako malé dítě, kterému právě vzali lízátko.

P.S: Srovnání s 2/3" kamerou [video=vimeo;8275488]http://www.vimeo.com/8275488[/video]
dalizije (641)|31.12.2009 15:56
[quote=Pytkin;256923]dalizije : no ale ani jedna z tych kamier nenahrava nekomprimovane ..[/quote]
To je mě jasné, ale když RAW soubor z redky hodím do h264 a pak to s něčím srovnávám, tak to mě přijde dost kravina ne ...
dalizije (641)|31.12.2009 16:05
[quote=Lachtan11;256972]dalizije: Tak jsem maximálně na 60 000 tisících.

Co se týče porovnávání, dal jsem sem to, co jsem našel. Nechápu proč se rozčiluješ, jako malé dítě, kterému právě vzali lízátko.

P.S: Srovnání s 2/3" kamerou http://www.vimeo.com/8275488[/quote]
:-) Já se nerozčiluji :-) jen bych to s tím chvalospěvem tak nepřeháněl. Co se stane při švenku ? Při rychlejším pohybu ? Ty ukázky jsou sice pěkný, obraz je fakt pěknej ale všechno jsou to statické záběry ...
Pytkin (7947)|31.12.2009 16:33
dalizije : no to ano ..
jibarr (792)|31.12.2009 16:46
Že vás to baví se pořád takhle dohadovat. Všechno podstatný už bylo napsáno. Člověk který má v 18 letech za sebou dva filmy po 20 mil. mnohaletou zkušenost v reg. TV a držel v ruce X druhů kamer, by měl vědět, co vlastně chce.
Obraz jako takový je jeden z mnoha parametrů. Naopak při filmové tvorbě se úmyslně zakuřuje, aby byl obraz plochý a nevypadalo to jako v TV novele. Pro film jsou podstatné úplně jiné parametry kamery, než jen DOF. Na reklamy asi dobrý.
Lachtan 11 to probírá na všech možných fórech a když nebere v úvahu ani názory vlastníků těchto zařízení viz DoDo, tak je už stejně každá debata zbytečná.
Můžeme jen popřát dobré světlo a klidnou ruku. A těšit se na ukázky práce.

...........a co se týče filmů, rád bych točil bez světel...........
Skutečně geniální myšlenka. I noční scény se svítí mnoha megawatty. Ale tyhle velké produkce se asi bojí těch nových technologií a netočí na 7D.
jibarr (792)|31.12.2009 16:59
Ještě k těm porovnáním na Vimeu. Je to profesionální práce a přitom je obraz z Panasonic AG-HPX500 úplně jiný, než ve skutečnosti z tohodle stroje leze. Už jen nevyvážení bílé. Takže pozor na takový testy.
[video=vimeo;5506612]http://vimeo.com/5506612[/video]
Lachtan11 (139)|31.12.2009 18:08
jibarr: Rád bych podotknul pár skutečností. Pytkin si stěžoval na Canon 5D Mark 2 jen z toho důvodu, že v té době nešla nastavit rychlost závěrky.
Dodo si na foťák nikde nestěžoval, jen připomenul pár nevýhod. Některé řeší nový firmware, některé ne.

To, že si neberu jejich názory k srdci vůbec není pravda. Debatuji s lidma po celém světě a názory se dost liší. Zajimají mě příspěvky od lidí, co tím točí každý den a ne jen jednou.

Co se týče filmu, těch aspektů je hodně -> kvalitní osvícení, kvalitní zvuk, kvalitní obraz (dof, správné rámování, stabilizace...), kvalitní herci... to nikomu neberu.

A co se týče mého nápadu -> točit za přirozeného světla...

K některým filmům se to hodí, k některým ne. Neřekl jsem vždy, tak nechápu ten výsměšný postoj typu "haha to je blbec".

A já znovu pokládám otázku "Kdy už konečně někdo pochopí, že já nejsem velká produkce?" :D Samozřejmě, že se u komerčních filmů svítí někdy i ve dne, natož v noci, ale některé žánry to prostě dovolují.

Pokud má 7D velký chip, tak proč toho nevyužít. Navíc většina lidí stejně uvidí mé ukázky stejně komprimované na nějakém serveru, takže nevidím důvod hádat se o tom, jestli to je komrpimované nebo ne.

Každopádně přemýšlím ještě nad HMC 151 nad kterou jsem měl zálusk ještě před Canon 7D.

dalizije: U klasického filmu (24p) se taky nešvenkuje způsobem "hele támhle letí pták -> extrémní švenk o 160 stupňů způsobený trhnutím silné pravačky" :D

A co se týče normálního švenku, jako je sledování postavy, tak to Canon 7D zvládne.
Zbytečně dáváš do popředí blbosti, které mě neomezí. :-)



Vám všem přeji krásný silvestr a šťastný Nový rok!


P.S: Ještě abych upřesnil to "dělal jsem na dvou komerčních cz filmech, dělám v regionální tv, přímý přenosy a blabla" - nenapsal jsem to z toho důvodu "Ha, jsem největší borec a co řeknu je pravda", ale z toho důvodu, že už znám dost pojmů a má docela dost zkušeností za sebou. Někteří mě totiž psali úplně základní věci, které mě přišli jako offtopic, tímto jsem to zakončil a přešel jsem z diskuze "offtopic" na diskuzi "Canon 7D -> výhody, nevýhody, má s tím někdo zkušenosti... bude to stačit?".
jibarr (792)|31.12.2009 19:20
Pokud toho máš za sebou tolik co píšeš, tak je celá tahle diskuze na fórech naprosto zbytečná. V tom případě dokážeš sám vyhodnotit přednosti kamery a přednosti doplňkové funkce foťáku. Jistě se s tím dá něco natočit, ale jako hlavní točidlo to nejde. Těch důvodů z technického hlediska je moc. To jsme se spousty věcí potřebných na film vs. kamera ani nedotkli.
Jinak taky všem všechno nejlepší a jde se chlastat.
JoeBiz (6)|31.12.2009 21:13
[quote=jibarr;256992]Že vás to baví se pořád takhle dohadovat. Všechno podstatný už bylo napsáno. Člověk který má v 18 letech za sebou dva filmy po 20 mil. mnohaletou zkušenost v reg. TV a držel v ruce X druhů kamer, by měl vědět, co vlastně chce.
Obraz jako takový je jeden z mnoha parametrů. Naopak při filmové tvorbě se úmyslně zakuřuje, aby byl obraz plochý a nevypadalo to jako v TV novele. Pro film jsou podstatné úplně jiné parametry kamery, než jen DOF. Na reklamy asi dobrý.
Lachtan 11 to probírá na všech možných fórech a když nebere v úvahu ani názory vlastníků těchto zařízení viz DoDo, tak je už stejně každá debata zbytečná.
Můžeme jen popřát dobré světlo a klidnou ruku. A těšit se na ukázky práce.

...........a co se týče filmů, rád bych točil bez světel...........
Skutečně geniální myšlenka. I noční scény se svítí mnoha megawatty. Ale tyhle velké produkce se asi bojí těch nových technologií a netočí na 7D.[/quote]

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/video-skola/video-digitalnou-zrdkadlovkou/
Pave1 (4279)|1.1.2010 12:43
Podle mě je tohle vždy osobní volba. Zeptat se na pár drobností můžeš, ale u nové technologie stejně nelze vždy 100pct odpovědět.

To samé bylo před třemi lety s HDV kamerami, kdy se prakticky na všech diskuzních fórech sešly velmi vyhraněné názory (jak pro, tak proti). Dnes je přitom jasné, že ty kamery posloužily (a často velmi dobře) při tvorbě nízkorozpočtových dokumentů, komerčních dílek, dokonce i TV seriálů.

Stále tak platí, že je třeba využít předností té technologie a snažit se potlačit její zápory (způsobem použití). Výsledek totiž vždy záleží na nápaditosti autora, na celkovém provedení, u těch HDV kamer to bylo jasně vidět, že se s tím dá pomazlit (osobně jsem měl tehdy jeden z prvních kusů XH-A1 v republice, proti Z1 byla o polovinu levnější - pak jsem ji rok během volných chvil testoval, točil jsem s ní na horách, v lowlight, hrál jsem si s ní, abych ji dostal do ruky; snad se mi povede, natruc čím dál nabitějšímu prac. programu, s ní něco pěkného ve volnu konečně i natočit .-) ).

S každou kamerou se dá točit, jen jí prostě nesmíš zahánět "do kouta", což je u některých snadnější než u jiných .-) .

Pokud navíc máš tu praxi, kterou tady píšeš, nechápu, na co se ptáš. Vždy to bude jen tvůj (investiční) risk - to je jasné. Jen ty víš, co s ní chceš točit, 100pct ujištění ti tady na fóru nikdo nedá, ani nemůže.
Pave1 (4279)|1.1.2010 12:59
A ještě doplním: do investice je potřeba započítat opravdu vše, aby to bylo pro daný účel použití skutečně a bezproblémově funkční.

Spoléhat se na to, že ti nějaký známý vyrobí 100pct funkční náhradu komerčních udělátek, je často velmi ošidné (jakákoliv nespolehlivost je pak pro vlastní práci fatální záležitost). Osobně jsem si pár věcí na malou starou kamerku vyrobil, vím, že existuje i hodně šikovných lidí s velmi dobrým strojním vybavením. Ale přesto je třeba při počítání investic mít jisté záruky, jinak se ti to celé může pěkně prodražit a funkčnost celého řešení bude omezená.

Tak na to pozor .-) .