Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerTV Hybrid Speedy PCI-E

denisek.93 (10)|30.12.2009 13:03
Ahoj, mám takový problém, mám tuhle kartu a nejde mi naladit nebo nevím jak :( u karty byl program aver media center tak mi nic nešlo, zkusila jsem tedy nainstalovat AverTV6 a taky nic, pouze zrnění :( dala jsem skenovat kanály, našlo jich to kolem 60 a jinak mi nic nejde, nevím co s tím, poradí prosím někdo? Děkuju!
StD (8612)|30.12.2009 14:12
...no to by ti měl poradit ten "pán z prodejny"... viz [Quote]

...pán z prodejny mi doporučil tento tuner AVer TV Hybrid Speedy PCI-E,RC,DVB-T+analog TV +FM. Mohl by mi prosím někdo poradit jaký vybrat?

Pitomec ti radil dobře, narozdíl od toho hocha, co musí prodat třeba i šmejd.
denisek.93 (10)|30.12.2009 14:31
Karta už bohužel byla koupená, takže já jsem nemohla nic dělat. To je to opravdu takový šmejd? Jinak anténu sem připojila od televize a ČT 1 a Novu jsem naladila, takže karta funguje.
StD (8612)|30.12.2009 14:36
[quote=denisek.93;256727]...ČT 1 a Novu jsem naladila, takže karta funguje.[/quote]

No ale to je v rozporu s prvním dotazem. :-!!! Takže to je zřejmě o místní síle/kvalitě signálu a o domácím rozvodu kabeláže. Jestli na to nestačíš, tak si rovnou pozvi nějakého odborníka/technika a řešit na místě. Toto bez znalosti místních podmínek a dalších podrobností nemůže nikdo hádat na dálku.

BTW: To políčko vlevo "Místo pobytu" se tu do osobních údajů nevyplňuje jen pro srandu králíkům, ale hlavně aby druzí věděli, o jakou lokalitu u tazatele jde...
denisek.93 (10)|30.12.2009 14:49
Ano, omlouvám se, podařilo se mi to naladit až před chvilkou. Už si s tím vím rady (doufám), ale ještě bych se chtěla na něco zeptat. Kabel který vede od antény je dlouhý asi 15 m. Slyšela jsem, že čím delší kabel, tím se zhoršuje kvalita obrazu. Je tedy lepší pořídit si kratší? ...jinak Místo pobytu vyplněno :)
StD (8612)|30.12.2009 14:54
[quote=denisek.93;256738]Ano, omlouvám se, podařilo se mi to naladit až před chvilkou. Už si s tím vím rady (doufám), ale ještě bych se chtěla na něco zeptat. Kabel který vede od antény je dlouhý asi 15 m. Slyšela jsem, že čím delší kabel, tím se zhoršuje kvalita obrazu. Je tedy lepší pořídit si kratší? ...jinak Místo pobytu vyplněno :)[/quote]

Kabel vždy dávat jen tak dlouhý, jak je potřeba - pokud je delší, tak patřičně zkrátit, ať není zbytečný útlum.

Cheche - ;) Zač je v Padrubicích perník? :D
denisek.93 (10)|30.12.2009 14:59
No právě, že mě tady bude stačit kolem 5 metrů a jelikož tuhle anténu mám už spooustu let, tak přemýšlím i o nové. ...Hned jsem si toho všimla a opravila to :P je vidět, že perníček je v PCE známý :) Nám Pardubičákům to ani nepříjde :D ...ještě jeden dotaz trošku mimo, po připojení TV karty mi přestal jít zvuk celkově v PC - koukala jsem se do Realteku, do Ovládacích panelů, všude se mi zdá všechno v pořádku a pořád nejde...
StD (8612)|30.12.2009 15:04
[quote=denisek.93;256741]...ještě jeden dotaz trošku mimo, po připojení TV karty mi přestal jít zvuk celkově v PC - koukala jsem se do Realteku, do Ovládacích panelů, všude se mi zdá všechno v pořádku a pořád nejde...[/quote]

To není "mimo" ale zásadní - tj. jak je to interně propojené a co je kde navoleno - to opravdu netuším, navíc nikdo neví, v jakém je to stroji a se zvukovými integrovanými kartami Realtek bývá obecně mooc problemů. Co na to říká Manuál výrobku?

Být tebou, počkám radeji na někoho kdo Avera má (já mám Pinnacle) a mezitím si připrav nějaký systemový výpis hardware, třeba z Everest Home, a připoj ho sem jako přílohu. Ať se ví, v čem (PC) to je.
denisek.93 (10)|30.12.2009 15:11
No mě už se tenlhle výpadek stal, ale nastavila jsem repráky jako "výchozí" a vše šlapalo, teď mi to prostě nejde rozchodit. Jinak tady je moje sestava :) chybí jen case a ten potřeba nebude :D

CPU AMD Athlon II X2 Dual-Core 250, 3.0GHz, 128KBL1, 1MBL2, 65W, socket AM3/AM2+, BOX
MB Gigabyte M720-US3, AM2+, nVidia 750D, 4xDDR2, 6xSATA-II, PCIe, GbLAN, 7.1 audio, FW, Raid, ATX
A-Data Extreme Edition Vitesta 2GB DDR2 (KIT 2x1GB) 800MHz, PC6400, 4-4-4-12
HDD Western Digital Caviar Blue 320GB, 7200rpm, SATA-II, 16MB, WD3200AAKS
DVD±R/RW Samsung SH-S223B, SATA, 20x ±R, 6/8x ±RW, 16/12x ±R9, 12x RAM, bulk, černá
Zdroj Fortron 400W ATX 20+4, SATA, 12cm ventilátor, PFC, ATX-400PNR/PNF
VGA Palit XpertVision GeForce 9500GT Super, 512MB DDR2 (128bit), DVI-I, HDMI, Pasiv, PCIe

jinak z manuálu jsem nic nevyčetla, hlavně jak řkám, každé nastavení sem prošla a vše se mi zdá stejné jako předtím, ty výpadky zvuku jsem měla i u jiných pc i u tohohle a vždycky se mi s tím povedlo něco udělat, dneska nic.
StD (8612)|30.12.2009 15:19
[quote=denisek.93;256747]No mě už se tenlhle výpadek stal, ale nastavila jsem repráky jako "výchozí" a vše šlapalo, teď mi to prostě nejde rozchodit...[/quote]

No a co je u tebe "výchozí"??? Co je to za repro? Analog? Nebo to jde ven přes S/PDIF digitálně? Jak je nastaven "Mixer" zvukovky pro reprodukci a záznam? Tyhle údaje musíš uvádět, nikdo nemá křišťálovou kouli. U těch nastavení nejlépe ilustrovat screeny těch obrazovek (Ctrl+Alt+PrinScreen) a dát do přílohy...
Ten manuál TVkarty máš v PDF nebo to mám hledat?

P.S. Ten manuál co je na webu u Averů je pouze k aplikaci, nikoli technický k instalaci...
denisek.93 (10)|30.12.2009 21:55
Taaakže sem to vyřešila nakonec tak, že sem přeinstalovala ovladače na zvukovku a vše šlape dobře. Se signálem jsem to udělala tak, že jsem dala na anténu od pokojové TV rozbočovač a propojila ho s koaxiálním kabelem. Našlo mi to 57 kanálu, naladím celkem pěkně Novu, ČT1, ČT2 ještě taky ujde, ale Primu absolutně ne. Tu jsem nikde nenašla, přitom na televizi jde normálně...tak nevím co s tím...
StD (8612)|31.12.2009 08:27
[quote=denisek.93;256813]Taaakže sem to vyřešila nakonec tak, že sem přeinstalovala ovladače na zvukovku a vše šlape dobře. Se signálem jsem to udělala tak, že jsem dala na anténu od pokojové TV rozbočovač a propojila ho s koaxiálním kabelem...tak nevím co s tím...[/quote]

No počkej, až si tohoto "profesionálního řešení" všimnou místní odborníci na antenní rozvody... 9-);)
denisek.93 (10)|31.12.2009 10:51
Proč? My to tak měli kdysi asi 8 let a nikomu to nevadilo :)
StD (8612)|31.12.2009 11:35
[quote=denisek.93;256888]Proč? My to tak měli kdysi asi 8 let a nikomu to nevadilo :)[/quote]

Pak se ale nediv (a neptej) proč to nebo ono nejde. Všechno chce své - patřičnou péči... :BB:
denisek.93 (10)|31.12.2009 13:31
No ale já pořád nevím proč mi ta Prima nejde, když mi to tímhle propojením s další televizí šly všechny programy normálně a po propojení s TV kartou to nejde :(
StD (8612)|31.12.2009 13:35
[quote=denisek.93;256927]No ale já pořád nevím proč mi ta Prima nejde, když mi to tímhle propojením s další televizí šly všechny programy normálně a po propojení s TV kartou to nejde :([/quote]

TVpřijímač není totéž co TVkarta, navíc když se tam do toho vřadí ještě další útlum rozbočení.
Už na začátku jsem ti snad psal - ladit a zkoušet vždy bez vložených článků, tj. jen přímo antena-TVkarta (=zásada).
Pitomec (10211)|31.12.2009 14:31
[quote=denisek.93;256813]Taaakže sem to vyřešila nakonec tak, že sem přeinstalovala ovladače na zvukovku a vše šlape dobře. Se signálem jsem to udělala tak, že jsem dala na anténu od pokojové TV rozbočovač a propojila ho s koaxiálním kabelem. Našlo mi to 57 kanálu, naladím celkem pěkně Novu, ČT1, ČT2 ještě taky ujde, ale Primu absolutně ne. Tu jsem nikde nenašla, přitom na televizi jde normálně...tak nevím co s tím...[/quote]
57 kanálů? A mohla bys je vyjmenovat (nebo aspoň polovinu)? Takový počet má tak kabelovka v digitálu, ale na pokojovou anténu jsem to viděl naposledy v českém seriálu Návštěvníci :D