Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Al parabola

Falcon666 (34)|30.12.2009 12:02
Zdar, satmaniaci.

Potreboval by som trochu poradiť s výberom paraboly a mám konkrétne typy.
Cena do 60€. Chcem to na SkyLink. Nemám zmapovanú kvalitu podľa značiek, tak uvítam vašu pomoc.

1. Satelitná parabola Mascom 100 Al - zisk 40,9 dB

2. Parabola FAMAVAL Al 105 cm - presná hliníková offsetová parabola, , zisk 42 dB, portugalská výroba - orig. zn. FAMAVAL

3. Satelitná parabola Emme Esse 100Al - profesionálna offsetová parabola - zisk 40,3 dB

4. Satelitná parabola FTE 105 Dural - profesionálna offsetová parabola - zisk 42dB

5. Satelitní parabola Gibertini 100 Al antracit-profesionálna offsetová parabola, zisk 39,4 dB

Dík za každý názor.
Falcon666 (34)|31.12.2009 09:49
Tak mi aspoň poraďte, ktorí výrobcovia z uvedených sú lepší - so zárukou kvality.... pls...
j3nda (169)|31.12.2009 10:32
ja mam emme esse 95cm a jsem spokojen, parabola je kvalitne zpracovana, jedinou vyhradu mam k ty tyci na ktery je umistene LNB, je totiz vyklapeci a poloha ve ktere to ma bejt zafixovane tam moc dobce nedrzi, takze to mam spis v poloze uplne vyklopeno, kde to drzi gravitaci, odklon je to asi o 2mm vetsi
mam to v kombinaci s motorem stab HH90, LNB inverto 0,2dB a chyti mi to vse co potrebuju
dej si pozor na ty vyrobce LNB co si sumovy cisla cucaj z prstu treba diavolo 0,1dB je k smichu a vydrzi ani ne rok

gilbertiny jsou taky fajn, mascomu bych moc neveril, ten se mi jednou obratil naruby a to ostatni jsem videl jen z dalky, obecne jsou dobre italske paraboly

nekdo doporucuje hlinikovou parabolu i s hlinikovym uchycenim, kuli stejne tepelne roztaznosti, ja mam uchyceni ze zinkoplechu a hlinikova je jen parabola a tyc a zadne problemy jsem nepozoroval ani kdyz byly ty tuhe mrazy, akorat mi zatuhl motor
-Vl- (366)|31.12.2009 10:36
[quote=Falcon666;256695]Zdar, satmaniaci.

Potreboval by som trochu poradiť s výberom paraboly a mám konkrétne typy.
Cena do 60€. Chcem to na SkyLink. Nemám zmapovanú kvalitu podľa značiek, tak uvítam vašu pomoc.

1. Satelitná parabola Mascom 100 Al - zisk 40,9 dB

2. Parabola FAMAVAL Al 105 cm - presná hliníková offsetová parabola, , zisk 42 dB, portugalská výroba - orig. zn. FAMAVAL

3. Satelitná parabola Emme Esse 100Al - profesionálna offsetová parabola - zisk 40,3 dB

4. Satelitná parabola FTE 105 Dural - profesionálna offsetová parabola - zisk 42dB

5. Satelitní parabola Gibertini 100 Al antracit-profesionálna offsetová parabola, zisk 39,4 dB

Dík za každý názor.[/quote]

Já bych vyloučil tu Mascom. Sám mám Parabola 100 Du Gibertini zisk 42,5 - 43,9 db. Značka Gibertini je považována za velmi dobrou, ale jak to vypadá tak u tebou vybrané paraboly šli asi s kvalitou dolů.
MONYS (460)|31.12.2009 14:36
[quote=-Vl-;256886]Já bych vyloučil tu Mascom. Sám mám Parabola 100 Du Gibertini zisk 42,5 - 43,9 db. Značka Gibertini je považována za velmi dobrou, ale jak to vypadá tak u tebou vybrané paraboly šli asi s kvalitou dolů.[/quote]No já mám trochu jiný názor na gib. kdysi asi před 2 roky jsem ji koupil 85 ale jaké bylo zklamání když jsem zjistil jak pofiderně drží plast držák konvertoru v hliníkovém držáku. Po namontování konvertoru hrozilo že při sebemenším zachvění držák i s konvertorem vypadne nemluvě o naprostém vyosení mimo střed, nezbylo než hliník držák provrtat zkrz včet plastu a tím řádně zafixovat šroubem jeho vystředění atd.Čily gib. mě v tomto dodaném fušer stavu nenadchla.
Pitomec (10211)|31.12.2009 14:39
Mascom je úplně v pohodě. Ta Gibertni se vyplatí jenom u větších rozměrů (140 apod.). Akorát nechápu k čemu tak velká, na Skylink musí stačit bohatě 80cm.
Falcon666 (34)|31.12.2009 14:54
[quote=Pitomec;256953]Mascom je úplně v pohodě. Ta Gibertni se vyplatí jenom u větších rozměrů (140 apod.). Akorát nechápu k čemu tak velká, na Skylink musí stačit bohatě 80cm.[/quote]

Veľká kvôli tomu, že bývam v lokalite Sliač pri ZV - trochu kotlina, sú tu nejaké stromy a bývam v dome. A okrem Skylink-u budú aj iné - FTA, plánujem zatiaľ dva konvertory a chcem mať signál aj za zlého počasia tak, aby som bol spokojný.
Ako sa poznám, tak keď už bude fičať SkyLink, tak budem mať postupne aj ďalšie nároky v budúcnosti, tak aj preto väčšiu parabolu. A radšej si priplatím nejaké drobné za kvalitu, ako by som mal o pol roka špekulovať s väčšou.
Zatiaľ mi odporúčali FTE a o značke Famaval neviem nič. Pri značke Mascom sa stretávam s rozpačitými reakciami a Emme Esse ( podľa zistených info ) by mala byť v pohode, akurát to upnutie a zafixovanie nie je žiadna sláva - našiel som recenziu, kde si autor upravoval celé upevnenie.

Akurát mi nie je celkom jasné, prečo je parabola Mascom o niečo drahšia ako FTE. A je duralová iná ako hliníková ? Dural je zliatina (horčíka a hliníka) a hliník je hliník, sú tam aj iné vlastnosti, alebo je to zanedbateľné ?
Pitomec (10211)|31.12.2009 14:58
Pokud 2 konvertory, tak ten Mascom. Gibertiny ani nezkoušej, protože ta na multifeed není stavěná.

A kotlina nemá na satelitní příjem žádný vliv 8-)
Falcon666 (34)|31.12.2009 15:02
[quote=Pitomec;256961]Pokud 2 konvertory, tak ten Mascom. Gibertiny ani nezkoušej, protože ta na multifeed není stavěná.

A kotlina nemá na satelitní příjem žádný vliv 8-)[/quote]

O.K. Ale mám tu stromy priamo na juh ( v lete pôjdu preč, ale dovtedy tu budú ) a ide mi hlavne o signál a ďalšie družice.
Falcon666 (34)|31.12.2009 15:13
A čo značka Famaval ? Tie sú tiež väčšinou na multifeed. Aká je to kvalita.
Alebo máte konkrétne tipy na lepšie paraboly s multifeedom ?
Pitomec (10211)|31.12.2009 15:20
[quote=Falcon666;256962]O.K. Ale mám tu stromy priamo na juh ( v lete pôjdu preč, ale dovtedy tu budú ) a ide mi hlavne o signál a ďalšie družice.[/quote]
Pokud budou ty stromy stínit signálu, tak ti nepomůže ani 4m parabola.

O jaké další družice se jedná?
-Vl- (366)|31.12.2009 15:41
[quote=Pitomec;256961]Pokud 2 konvertory, tak ten Mascom. Gibertiny ani nezkoušej, protože ta na multifeed není stavěná.

A kotlina nemá na satelitní příjem žádný vliv 8-)[/quote]

A k čemu se teda prodává tohle

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64013-multifeed-pro-2-lnb-gibertiny/

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64014-multifeed-pro-3-lnb-gibertiny/

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64015-multifeed-pro-4-lnb-gibertiny/
j3nda (169)|31.12.2009 15:41
pokud to s multifokusem myslis vazne tak stejne potrebujes specialku, pac jinak muzes silhat jen par stupnu, napriklad da se udelat 23.5,19.2,13E se stredem na 19.2 ale na digi uz stejne nedohlidnes, chce to motor a nebo neco jako Multibeam 85 - ta je levna a nebo Toroidal T90
Pitomec (10211)|31.12.2009 15:47
[quote=-Vl-;256975]A k čemu se teda prodává tohle

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64013-multifeed-pro-2-lnb-gibertiny/

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64014-multifeed-pro-3-lnb-gibertiny/

http://www.anteny-satelity.com/4292-multifeedy/64015-multifeed-pro-4-lnb-gibertiny/[/quote]
Prodává se hodně věcí, jenž jsou k ničemu. Ta Gibertini nemá u mutifokusu výsledky nic moc, i Mascom podává lepší.
Falcon666 (34)|31.12.2009 16:23
[quote=j3nda;256976]pokud to s multifokusem myslis vazne tak stejne potrebujes specialku, pac jinak muzes silhat jen par stupnu, napriklad da se udelat 23.5,19.2,13E se stredem na 19.2 ale na digi uz stejne nedohlidnes, chce to motor a nebo neco jako Multibeam 85 - ta je levna a nebo Toroidal T90[/quote]

Kua, a aká je to kvalita, tá Multibeam, príp. Toroidal ? Nevadí, že sú oceľové ? Nebude to časom hrdzavieť ?
Chcel by som chytať Astru 19,2°E + 23.5°E , ale bolo by dobré aj Eurobird, Thor.
Ale ak to nemá význam, tak by som zostal pri Astre 19,2°E + 23.5°E.
Pitomec (10211)|31.12.2009 16:45
Na ty dvě Astry ti stačí monoblok a pokud chceš i Intelsat, tak bych spíš uvažoval o dvou parabolách než jedné toroidní.
-Vl- (366)|31.12.2009 16:56
[quote=Pitomec;256977]Prodává se hodně věcí, jenž jsou k ničemu. Ta Gibertini nemá u mutifokusu výsledky nic moc, i Mascom podává lepší.[/quote]

To už je trochu lepší informace. Před tím tebou uvedené, že to na to není stavěné vyznívalo tak, že se to na to nedá namontovat. Přesto by jsi ještě mohl doplnit pro ostatní, jelikož já multifeed s Gibertini neplánuji z jakých zdrojů jsi čerpal.
Falcon666 (34)|31.12.2009 17:53
A aké by bolo porovnanie parabol FTE a Mascom, prípadne Famaval ? Ktorá je lepšia kvalita ?
Ak by som mal vyberať z týchto uvedených.
j3nda (169)|31.12.2009 20:04
pokud ti de o 19,2+23,5 tak na to ti staci dvojity konvertor ani nepotrebujes specialni drzak, ovsem musis se drzet rozmeru paraboly pro kterou je navrzen, metrova parabola na tyto satelity je zbytecna - v pohode s rezervou staci 80-90cm, pokud mas ve vyhledu stromy tak mas smulu i s vetsi parabolou, od paraboly v uhlu cca 45st by nemelo nic byt...

co se tyce kvality, doporucovali jsme ti emme esse a gibertiny, pokud nam neveris, tak si to nekde v klidu prohlidni, kvalitu zpracovani prece poznas okem laika...
visis (61)|31.12.2009 21:55
Co se týká parabol, zajímalo by mě podle čeho se počítá zisk paraboly. Když se koukam na obchody tak někde má parabola 100 cm větší zisk jak parabola 115 cm. Není to omyl? Myslel jsem že čím větší, tím lepší...

Díky za odpověď :-)
Falcon666 (34)|1.1.2010 11:53
[quote=j3nda;257031]pokud ti de o 19,2+23,5 tak na to ti staci dvojity konvertor ani nepotrebujes specialni drzak, ovsem musis se drzet rozmeru paraboly pro kterou je navrzen, metrova parabola na tyto satelity je zbytecna - v pohode s rezervou staci 80-90cm, pokud mas ve vyhledu stromy tak mas smulu i s vetsi parabolou, od paraboly v uhlu cca 45st by nemelo nic byt...

co se tyce kvality, doporucovali jsme ti emme esse a gibertiny, pokud nam neveris, tak si to nekde v klidu prohlidni, kvalitu zpracovani prece poznas okem laika...[/quote]

No, stromy nemám priamo, je medzi nimi medzera presne na juh a DIGI TV išlo bez problémov. A sú cca 50 a viac metrov, horizontálne vyššie od paraboly cca 6m, takže pri uhle cca 15° pôjde všetko aj tak ponad stromy.
Nemám nič proti Emme Esse alebo Gibertini, len sondujem názory a čím viac, tým lepšie. Mám čas do otvorenia prvých obchodov, cca do 7.1., tak hromadím názory a informácie.

Je reálne, aby som kúpil dobrú veľkú parabolu, s ktorou ( pri prípadnom dokúpení 3. konvertora ), budem chytať Astru 19,2+23,5 a aj iné satelity ? Dá sa urobiť taký kompromis, alebo ísť len cestou dvoch parabol ?
Je mi, teda, naozaj zbytočné kupovať väčšiu parabolu ako 90cm ?
j3nda (169)|1.1.2010 18:20
[quote=Falcon666;257058]No, stromy nemám priamo, je medzi nimi medzera presne na juh a DIGI TV išlo bez problémov. A sú cca 50 a viac metrov, horizontálne vyššie od paraboly cca 6m, takže pri uhle cca 15° pôjde všetko aj tak ponad stromy.
Nemám nič proti Emme Esse alebo Gibertini, len sondujem názory a čím viac, tým lepšie. Mám čas do otvorenia prvých obchodov, cca do 7.1., tak hromadím názory a informácie.

Je reálne, aby som kúpil dobrú veľkú parabolu, s ktorou ( pri prípadnom dokúpení 3. konvertora ), budem chytať Astru 19,2+23,5 a aj iné satelity ? Dá sa urobiť taký kompromis, alebo ísť len cestou dvoch parabol ?
Je mi, teda, naozaj zbytočné kupovať väčšiu parabolu ako 90cm ?[/quote]

pokud mas stromy pod uhlem 15st tak neni problem, neznam presne prijmove podminky v tvoji lokalite, ale kvalitni 90cm parabola by mela stacit i s rezervou, porozhledni se po okoli co ma kdo za paraboly a kam jsou natocene... napr. kombinace 23,5 19,2 a 13E by ti mela jit, ovsem pokud budes chtit treba 1W tak to bude chtit motor nebo druhou parabolu - u ni bych si dokazal predstavit, ze zprovoznis multifokus na 9E 5E a 1W ci nakou multifokus specialku. Ale tohle vsechno je dost drahy, takze radsi doporucuju motor i pres vsechn jeho nevyhody. Vetsi parabola ma smysl treba na anglany nebo turky.

Ja mam 95cm emme esse a v praze v pohode chytam 28,2 23,5 19,2 13 9 5E 1W 4W 15W
no naslo by se toho i vic, ale nevim co bych tam hledal...
na 42E 30W chytam jak co, tam bych si dokazal predstavit, ze vetsi parabola by k necemu byla, ale uprime me na techto pozicich nic nezajima
visis (61)|1.1.2010 20:53
Tady testovali příjem z 23,5E a 1W pomocí jedné paraboly a myslím že i s obyčejnou ofsetovou parabolou to nebyly špatné výsledky. Co myslíte? Toroidial dopadla výborně...
http://www.parabola.cz/clanky/3205/prijem-satelitnich-pozic-23-5e-a-1w-s-jednou-parabolou/
Pitomec (10211)|3.1.2010 12:37
[quote=-Vl-;256995]To už je trochu lepší informace. Před tím tebou uvedené, že to na to není stavěné vyznívalo tak, že se to na to nedá namontovat. Přesto by jsi ještě mohl doplnit pro ostatní, jelikož já multifeed s Gibertini neplánuji z jakých zdrojů jsi čerpal.[/quote]
Namontovat se dá samozřejmě cokoliv na cokoliv :-) A čerpal jsem z vlastního poznatku, kdy jsem chtěl parabolu Gibertiny 120 k těmto účelům využít, ale chodilo to mizerně. Nakonec zůstala na jednu družici a na tu druhou šla parabola další. Přičemž u Mascoma chodí feed v pohodě.
Falcon666 (34)|3.1.2010 13:09
Tak, a teraz už mám z toho hokej.
Rozhodol som sa, že kúpim jednu parbolu s multifeedom ( ako rezerva ) na tie dve Astry 23,5 +19,2 ( časom sa uvidí ), ale stále nemám jasno v tom ( podľa rôznych názorov ), ktorú značku by som mal preferovať. A nikto nepíše o FTE, je to nejaký brak ? A tiež Famaval.
Aký by bol rebríček podľa vás, hoši - pre moje potreby ? FTE, Famaval, Emme Esse, Gibertiny, Mascom.

Ak sa aspoň traja zhodnú, tak by to malo aj tak byť, nie ?
Pitomec (10211)|3.1.2010 13:18
Kup si obyč. parabolu Mascom, dej na ni monoblok a máš to vyřešený.
j3nda (169)|3.1.2010 13:20
ja doporucuju emme esse, gibertiny
nedoporucuju mascom, leda jako levnou druhou parabolu na multifeed
famaval a FTE osobne neznam, videl jsem to z dalky ale nevypadalo to uplne zle

ovsem nechapu proc to tady tak resis, je to spotrebak... spis bych resil ten rozmer, nez znacku
Falcon666 (34)|3.1.2010 13:30
[quote=j3nda;257438]ja doporucuju emme esse, gibertiny
nedoporucuju mascom, leda jako levnou druhou parabolu na multifeed
famaval a FTE osobne neznam, videl jsem to z dalky ale nevypadalo to uplne zle
ovsem nechapu proc to tady tak resis, je to spotrebak... spis bych resil ten rozmer, nez znacku[/quote]

Rozmer od 95 cm, najradšej 100/105 a ceny sú porovnateľné, rozdiely sú pár € ( pri 100/105 ).

A po tom, čo som sa na fóre dočítal ( aj o kvalite providerov satelitnej TV ), začínam uvažovať, že si zatiaľ nechám DIGI TV na CRT pre deti v jednej izbe a ja budem fungovať na SkyLink-u + FTA zatiaľ zadara ( kartu, modul mám a DVB-S2 tuner mám v TV ). Potom by som kupoval aspoň twiny konvertory - plánujem aj receiver kvôli ďalším možnostiam.
Teraz chcem kúpiť parabolu a konvertory.
-Vl- (366)|3.1.2010 13:42
[quote=Pitomec;257427]Namontovat se dá samozřejmě cokoliv na cokoliv :-) A čerpal jsem z vlastního poznatku, kdy jsem chtěl parabolu Gibertiny 120 k těmto účelům využít, ale chodilo to mizerně. Nakonec zůstala na jednu družici a na tu druhou šla parabola další. Přičemž u Mascoma chodí feed v pohodě.[/quote]

A to bylo s tím firemním Gibertiny držákem na mutifokus?
visis (61)|3.1.2010 13:45
A jaký má tedy vliv velikost paraboly na zisk signálu? Jak jsem psal výše, tak jsou paraboly s větším rozměrem a menším ziskem jak paraboly s menším rozměrem, které mají větší zisk...
Pitomec (10211)|3.1.2010 13:52
Jo - a taky hraje svoji roli to, jak si konkrétní konvertor "sedne" ke konkrétní parabole. Ale s takovou by si tazatel nekoupil nikdy nic.
visis (61)|3.1.2010 13:59
Takže když vezmu např. parabola 100cm a 110 cm, které mají stejný zisk. Cenově je 110 dražší. Co je tedy lepší? Znamená to že 110 má nepřesný tvar a tedy menší zisk?
-Vl- (366)|3.1.2010 14:00
[quote=Falcon666;257435]Tak, a teraz už mám z toho hokej.
Rozhodol som sa, že kúpim jednu parbolu s multifeedom ( ako rezerva ) na tie dve Astry 23,5 +19,2 ( časom sa uvidí ), ale stále nemám jasno v tom ( podľa rôznych názorov ), ktorú značku by som mal preferovať. A nikto nepíše o FTE, je to nejaký brak ? A tiež Famaval.
Aký by bol rebríček podľa vás, hoši - pre moje potreby ? FTE, Famaval, Emme Esse, Gibertiny, Mascom.

Ak sa aspoň traja zhodnú, tak by to malo aj tak byť, nie ?[/quote]

Dnes kdybych pořizoval parabolu s tím že na ní bude multifeed tak bych asi bral Maximum E85 Multifocus Fe nebo Toroidal 90 Maximum (Fe)

http://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-maximum-e-85-multifocus

http://www.tersat.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=743
-Vl- (366)|3.1.2010 14:09
[quote=Pitomec;257437]Kup si obyč. parabolu Mascom, dej na ni monoblok a máš to vyřešený.[/quote]

Pokud uvažuje v budoucnu o rozšíření na další družice jak už tady naznačil tak monoblok na dvě družice v žádným případě. Při přidání dalšího LNB by mu byl nanic a musel by jej vyměnit za jednotlivá LNB.
VlaDamorava (466)|3.1.2010 17:05
[quote=-Vl-;257454]Pokud uvažuje v budoucnu o rozšíření na další družice jak už tady naznačil tak monoblok na dvě družice v žádným případě. Při přidání dalšího LNB by mu byl nanic a musel by jej vyměnit za jednotlivá LNB.[/quote]

Omyl, přidá Singl LNB a Diseqc přepínač 2x1 (Option) a vše šlape dál!
Pitomec (10211)|3.1.2010 17:19
[quote=-Vl-;257454]Pokud uvažuje v budoucnu o rozšíření na další družice jak už tady naznačil tak monoblok na dvě družice v žádným případě. Při přidání dalšího LNB by mu byl nanic a musel by jej vyměnit za jednotlivá LNB.[/quote]
Už ta úvaha, že cosi kdysi rozšíří je naprostá kravina - osobně když realizuji nějaký příjem signálu, tak udělám všechno hned a hotovo.
-Vl- (366)|3.1.2010 17:37
[quote=VlaDamorava;257486]Omyl, přidá Singl LNB a Diseqc přepínač 2x1 (Option) a vše šlape dál![/quote]

Nevěděl jsem teda že to jde připojit k monobloku, je to varianta vhodná spíše pro ty co nemyslí do budoucna. Když bude chtít přidat čtvrté LNB tak bude muset přidat i další přepínač. A pak i nastavení této kombinace je složitější a nemusí si s tím každý přijímač poradit. Mnohem rozumější je koupit přepínač 4/1 či 8/1 a k němu postupně dle požadavků přidávat další LNB.
xmarek (60)|3.1.2010 17:39
[quote=Pitomec;257492]Už ta úvaha, že cosi kdysi rozšíří je naprostá kravina - osobně když realizuji nějaký příjem signálu, tak udělám všechno hned a hotovo.[/quote]Přesně tak. Nejlépe je si dopředu ujasnit kolik družic chci a potom se rozhodnu pro nějaké řešení.
-Vl- (366)|3.1.2010 17:47
[quote=Pitomec;257492]Už ta úvaha, že cosi kdysi rozšíří je naprostá kravina - osobně když realizuji nějaký příjem signálu, tak udělám všechno hned a hotovo.[/quote]

To není vůbec žádná kravina, to rozšiřovat. A vyskytuje se na to i hodně dotazů. Také se může stát že rozložení českých a i jinak zajímavých programů na satelitech se změní a nemožnost nastavení monobloku na jinou rozteč družic je také nevýhoda.
visis (61)|3.1.2010 18:49
Trochu mimo téma, ale jak velký držák na zeď by jste zvolili pro 100cm parabolu a motor? Totiž aby motor nenatočil parabolu do zdi... Logicky by měl max. stačit 50cm držák. Ale raději se ptám.
Díky :-)
Pitomec (10211)|3.1.2010 20:01
[quote=-Vl-;257499]To není vůbec žádná kravina, to rozšiřovat. A vyskytuje se na to i hodně dotazů. Také se může stát že rozložení českých a i jinak zajímavých programů na satelitech se změní a nemožnost nastavení monobloku na jinou rozteč družic je také nevýhoda.[/quote]
Rozložení CZ a SK programů se prakticky nemění, v úvahu připadá akorát Astra 23,5E + Astra 19,2E + Intelsat 1W. A pokud jde o to, že z Astry 19,2E odejde UPC Direct, tak to na počet konvertorů a přepínačů nemá vliv (max. nějaké zůstanou navíc), protože UPC Direct bude právě na stejné pozici jako Intelsat (0,8W).
-Vl- (366)|3.1.2010 20:28
[quote=Pitomec;257544]Rozložení CZ a SK programů se prakticky nemění, v úvahu připadá akorát Astra 23,5E + Astra 19,2E + Intelsat 1W. A pokud jde o to, že z Astry 19,2E odejde UPC Direct, tak to na počet konvertorů a přepínačů nemá vliv (max. nějaké zůstanou navíc), protože UPC Direct bude právě na stejné pozici jako Intelsat (0,8W).[/quote]

No právě, pak bude monoblok pro dost uživatelů, které zajímá jen čeština zbytečný.
j3nda (169)|3.1.2010 21:32
pouzitelny rozsah na nasem uzemi je 42E-30W takze se nemusis bat toho ze by se ti to placalo odezdi ke zdi, motor ti to take o pekny kus vypodlozi, takze spis zalezi na konkretni instalaci
Pitomec (10211)|3.1.2010 22:16
[quote=-Vl-;257551]No právě, pak bude monoblok pro dost uživatelů, které zajímá jen čeština zbytečný.[/quote]
Zbytečný bude, ale kdo ho má ten určitě nebude litovat - třeba kvůli Eurosportu (jenž je v CZ verzi placený) a jistě i další programy, u kterých není jazyková verze tak podstatná, mohou najít uplatnění 8-)
Falcon666 (34)|6.1.2010 09:35
Opýtam sa, teda, inak.
Keby som chcel chytať Astru 23,5E + Astru 19,2E + Intelsat 1W ( HOTBIRD ), stačí mi klasická offsetová parabola cca 85cm s multifeedom na 3 LNB a prepínačom DiSEqC 1.0 ( TV podporuje tento konkrétny, je to tam uvedené ) alebo radšej toroidnú parabolu napr. MultiBeam E 85 kvôli spoľahlivosti signálu ( ako je to v tej recenzii ) ?
Nemám STB, ale DVB-S2 tuner priamo v TV, tak by výstup s DiSEqC 1.0 išiel priamo do TV.
xmarek (60)|6.1.2010 12:14
[quote=Falcon666;258097]...alebo radšej toroidnú parabolu napr. MultiBeam E 85 kvôli spoľahlivosti signálu ( ako je to v tej recenzii ) ?[/quote]Jestli tomu dobře rozumím, tak toroidální paraboly jsou např. Torioidal T90 (T55), ale ne MultiBeam E85.
Klasické Multifokusové (multifeed) řešení je vhodné pro satelity, které jsou blíže u sebe jako např. zde: http://www.digiprijem.cz/view.php?cisloclanku=2008010007 Pokud chcete mít dostatečný signál (s rezervou) pro Vámi zmiňované družice (i když Hotbirt je na 13E) raději bych investoval do MultiBeamu nebo Toroidní paraboly.
Pitomec (10211)|6.1.2010 12:15
Kvůli spolehlivosti ty paraboly radši 2
j3nda (169)|6.1.2010 14:22
[quote=Pitomec;258127]Kvůli spolehlivosti ty paraboly radši 2[/quote]
ja mam takovej pocit, ze uz to nema cenu resit, je to furt dokola
Hotbird je 13E - zde jedna parabola stacit nejspis bude i obycejna
na 1W je Intelsat/Thor - parabola Thoroidal T90 nebo paraboly dve
Pitomec (10211)|6.1.2010 14:57
Je to furt dokola proto, že tady furt dokola kdosi píše o těch nesmyslech typu Toroidal :-k
Antonín (732)|6.1.2010 15:09
Toroidní antény bezpochyby bezvadně fungují.
Stejně tak funguje i anténa typu multibeam od 28e po 1w.
Našilhat na obyčejné ofsetové parabole se dá cca 20 stupňů tedy třeba 23e,19e,13e,5e nebo 28e, 23e, 19e a 13e...
I když vím o místě, kde funguje šilhání 23e,19e,13e,1w, považuji to za výjimečné a nedosažitelné na každém typu paraboly (tam co vím, je to noname Fe 95cm...myslém, že je prostě zrovna náhodou vhodná k šilhání.)

Dále pak:
Monoblok je pitomost leda pro volšové ruce.
Mít anténu zvlášť pro každou družici je pitomost úplně úplná.