Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avatar - 3D

martin_54 (331)|29.12.2009 13:58
Tak kdo už viděl Avatar ve 3D ?
Podle mého Cameronuv výtvor po technické stránce posunul film do úplně nové dimenze.
Nechci rozebírat plytký příběh, ale to jak je film zpracován je pro mě bomba.
KrocanX (243)|29.12.2009 15:00
uplne dokonalost! du na to uz po 3. heh
plytky pribeh mi neprisel, prave sem byl prekvapenej, ze neslo pouze o efekty
stepz (23)|2.1.2010 17:40
V kine a ve 3D jsem s toho byl taky nadsen, je to hrich se na to koukat v pochybnych kvalitach. Az to vyjde na BD budu silne uvazovat o koupi.:)
Lachtan11 (139)|5.1.2010 06:42
Film mě dostal po všech stránkách. 1x jsem byl v Imaxu, 1x v cinestaru a 13x jsem viděl kinorip. Pro mě to je nejlepší film, jaký jsem zatím kdy viděl.

Příběh je klišé, ale je skvěle vyprávěný.
http://kecy.roumen.cz/JmRmb.jpg - taková sranda :D

Jen mě mrzí, že nebude Avatar 2 - pokračování.
KrocanX (243)|5.1.2010 07:56
[quote=Lachtan11;257847]
...Jen mě mrzí, že nebude Avatar 2 - pokračování.[/quote]
nebude? ja myslel, ze Cameron se vyjadril, ze s pokracovanim pocita, pokud bude mit avatar uspech. Pri vydelku 1 miliarda $ za ani ne mesic, co je to v kinech, bych rek, ze to bude povazovat za uspech:D
mirekv (7169)|5.1.2010 10:35
Shlédl jsem docela povedený TS a chystám se!
Salamander (80)|5.1.2010 13:36
Film se mi celkem libil, ale mozna by nemusel byt az tak striktne ekologicky zamereny ...
Kazdopadne, opravdu je to Cameronovo dilo ? :D

mirekv (7169)|5.1.2010 13:44
Salamander: Já taky nejsem nějak ekologicky zaměřený, navíc jsem Císař Strany černých, ale drancování přírody neuznávám, to nemáme ani ve stanovách.
Navíc Amíci těmito filmy se snaží ospravedlnit co způsobili, viz třeba Indiání, černoši apod.
Lachtan11 (139)|5.1.2010 16:29
KrocanX: Pokračování nebude. Natočí pouze nový film na jednom z dalších měsíců, které jsou okolo Pandory. Takže všechny modely budou muset vytvářet znova.

Salamander: Nemyslím si, že to je ekologicky zaměřený film jen proto, že rasa Na'vi má ráda rostlinky a všechny zvířata. Jediný o čem se ve filmu zmínil bylo "Na našem světě už zelen neroste..." a má pravdu.

To, že naše planeta jde do kytek, je pravda. Pitná voda ubývá, suroviny ubývají, lesy ubývají, zvířata ubývají....stačí 200 let a může tu být poušť.

Ten film neříká "Kupujte si kytičky, připojte se ke Greenpeace". Navíc tohle už Camerona jednou urazilo, protože stejný názor, jako máš ty, mu řekl jeden německý novinář.

mirekv: To si nemyslím a žádné ospravedlvování bych v tom filmu nehledal.
Přeci jenom nacisti (koncentráky) a kgb (gulagy) sejmuli víc lidí, než kdy se američanům celkově podařilo.

Spíš ten film beru jako velkolepé vysokorozpočtové do písmene vypiplané dílo.
Ten film rychle utíká, nikde se dlouho nezdržuje, pochopí ho i opice, je romantický, má skvělé efekty...skvělý film.

3 oskary má už jisté, ten 4 - za soundtrack - mu nevěřím.
Pave1 (4279)|12.1.2010 21:57
Tak jsem shlédl a líbilo, především po vizuální stránce.

Dějově mi to přišlo jako "další omluva" za způsob, jakým amíci (přistěhovalci) polikvidovali původní obyvatele a přírodu ameriky (tohle mi fakt po shlédnutí vytanulo na mysli, kontext je zřejmý). Jinak dobrý nápad, to napojení "na komunikační síť" zvířat, stromů, atd. Celkově pěkná podívaná, byť trochu utopická.
geronimoh (2327)|12.4.2010 19:46
Podle mě je to jeden z nejlepších filmů. Nádherná podívaná. Dostala mě jejich noční příroda. Podle mě film ukazuje, jak pracují korporace. Pokud se v cizí zemi objeví naleziště něčeho co chtějí a původní obyvatelé jim ho nechtějí přenechat, označí je za nepřátele a napadnou je. Že je vše živé a možná i neživé propojeno mi nepřijde nijak nové nebo sci-fi, jen na to lidi rádi zapomínají. Člověk má na sobě a v sobě 2,5 kg bakterií, bez kterých nepřežije a nepřežije ani bez rostlin ani bez zvířat, vše je propojené, jen na to lidi rádi zapomínají.

( http://kultura.idnes.cz/cina-stahuje-z-kin-dvojrozmernou-verzi-avataru-boji-se-americkych-jinotaju-1bk-/filmvideo.asp?c=A100119_170123_filmvideo_tt )
( http://www.ct24.cz/svet/80452-cinane-chapou-avatara-jako-film-o-vladnim-utlaku/ )
( http://beijingblog.eastbound.cz/?p=262 )
Pavel_tempx2 (829)|13.4.2010 10:11
no nevím, nejlepší film všech dob to nebude, čekal jsem i od 3D trošku víc...

jen je škoda, že film ukazuje na něco co ani neexistuje místo, aby se natočil film o tom co se děje na naší planetě a proč to nikdo nenatočí? protože by to nebyl takový kasovní trhák? koho zajímají nějaké deštné pralesy vzdálené tisíce kilometrů od jeho bydliště? Avatar to nezmění, kolik lidí se začalo zajímat o naši pralesy?
artam (1147)|13.4.2010 15:08
[quote=Pavel_tempx2;277030]...jen je škoda, že film ukazuje na něco co ani neexistuje místo, aby se natočil film o tom co se děje na naší planetě a proč to nikdo nenatočí? protože by to nebyl takový kasovní trhák? koho zajímají nějaké deštné pralesy vzdálené tisíce kilometrů od jeho bydliště? Avatar to nezmění, kolik lidí se začalo zajímat o naši pralesy?[/quote]

To je vec nazoru. Ja ho mam napriklad opacny. Pokial to nie je dokumentarny film, tak som ochotny ist do kina na taky hrany film, ktory nema nic spolocne s realitou, takze sci-fi alebo fantasy, ktore poskytnu najlepsi relax a zabavu.
Nepotrebujem film o tom, co sa deje na nasej planete, na to mi staci pozriet von oknom... ;)
geronimoh (2327)|13.4.2010 17:09
[quote=Pavel_tempx2;277030]no nevím, nejlepší film všech dob to nebude, čekal jsem i od 3D trošku víc...

jen je škoda, že film ukazuje na něco co ani neexistuje místo, aby se natočil film o tom co se děje na naší planetě a proč to nikdo nenatočí? protože by to nebyl takový kasovní trhák? koho zajímají nějaké deštné pralesy vzdálené tisíce kilometrů od jeho bydliště? Avatar to nezmění, kolik lidí se začalo zajímat o naši pralesy?[/quote]

Myslím, že právě proto, co ukazuje, nevyhrál Oskara. Čínani se s Avatarem stotožnili včetně krajiny. V prvé řadě je to trhák, no a možná se i někdo zamyslí nad situací na Zemi.
ai (2993)|13.4.2010 19:07
[quote=geronimoh;277096]V prvé řadě je to trhák, no a možná se i někdo zamyslí nad situací na Zemi.[/quote]
Ja se zamyslim vpodstate kazdy den! a to jsem film nevidel, abych se vratil k tematu :-) . Vysledek vseho toho buzzu je pro me ten, ze budu kupovat dalsi ojetou HV30, abych mel druhou na 3D, musim to zkusit, tedy nakoupim zbytecne dalsi kram, ktera poskodi prirodu :-)
geronimoh (2327)|13.4.2010 21:30
To je dobře, že se zamýšlíš každý den. Pro přesnost, Avatar jsem viděl doma dvourozměrně, přesto nádhera.
Pavel_tempx2 (829)|14.4.2010 09:54
[quote=ai;277116]Ja se zamyslim vpodstate kazdy den! a to jsem film nevidel, abych se vratil k tematu :-) . Vysledek vseho toho buzzu je pro me ten, ze budu kupovat dalsi ojetou HV30, abych mel druhou na 3D, musim to zkusit, tedy nakoupim zbytecne dalsi kram, ktera poskodi prirodu :-)[/quote]

jde dělat 3D i z 2D ;) jen to chce pořádný soft nebo HW, třeba takový převodník od JVC stojí nějaký 1Mil. Kč :D
MomoBrut (205)|14.4.2010 13:40
No, koukam koukam, co tu nekteri pisou. Nazory proc to nedostalo oskara za nej film jsou komicke. Po shlednuti 3D verze jsem byl primo otresen obsahovou naplni a scenarem. Neco tak prvoplanove komercniho a prihloupleho jsem jeste nevidel. Vykradeno x jinych scenaru navic obcas nelogicky smontovanych dohromady. Takova mila zabavicka s hapyendem hrajici si na radoby odkryvajici problemy tohoto sveta pro prihloupleho platice vstupneho. Nebudu prehanet, kdyz bych to popsal jako znechuceni, takovy nepodareny krizenec Titanicu a E.T.

Kdyz bych mluvil o filmu Hurt Locker ... nizkorozpoctovy film, jehoz atmosfera nepotrebuje zadne podpurne berlicky jakehokoliv typu ...

Co se tyce 3D technologie, ano, velmi dobre. Osobne mam ale zasadni problem se zakladnim principem 3D, prumerne prakticky 80 % sceny je z principu maznuto, nemuzu si na to zvyknout a vadi mi to. Ve verzi 3D take divak diky brylim vidi sceny s nezanedbatelne snizenym kontrastem, coz je druha vec, ktera mi vadila.
artam (1147)|14.4.2010 14:30
[quote=MomoBrut;277283]...Kdyz bych mluvil o filmu Hurt Locker ... nizkorozpoctovy film, jehoz atmosfera nepotrebuje zadne podpurne berlicky jakehokoliv typu ...[/quote]

No vidis, ja zase filmy prave ako "Hurt Locker" povazujem za ocividny priklad prvoplanoveho zameru naprogramovat divaka na prislusne emocionalne angazovanie (co sa ocividne aj podarilo a nehovorte mi, ze to nemalo vplyv na zisk oskarov). Vivat najhrdinskejsia americka armada... take filmy ma zacinaju ma naplnat znechutenim uz po niekolkych minutach prave kvoli ideologickej linii, ktoru sa tvorcovia uz ani nepokusaju skryt (napriek tomu, ze si pracu vojakov v principe vazim).
Ivo Mašek (10205)|14.4.2010 16:23
No musím se přiznat, že Avatar mě nijak neoslovil. A to jsem ho viděl dvakrát, neboť se říká (a oprávněně), že podruhé shlédnutý film se lépe pochopí. Avatar ani podruhé jsem nějak nepochopil :-D . Faktem tedy je, že takový druh filmu není zrovna moje káva.
ten humbuk kolem něj jsem nepochopil už vůbec.
Pavel_tempx2 (829)|14.4.2010 21:25
u Avatara se hodně vsadilo na vizuální efekty místo na příběh, už někdy od půlky filmu bylo celkem jasné jak to skončí...u Hurt...byl konec trošku nepředvídatelný a nešlo pouze o vychvalování americké armády, ale o to spíš ukázat jaký bordel tam je, další zajímavý film na podobné téma je např. i Green Zone
MomoBrut (205)|15.4.2010 09:01
[quote=artam;277289]No vidis, ja zase filmy prave ako "Hurt Locker" povazujem za ocividny priklad prvoplanoveho zameru naprogramovat divaka na prislusne emocionalne angazovanie (co sa ocividne aj podarilo a nehovorte mi, ze to nemalo vplyv na zisk oskarov). Vivat najhrdinskejsia americka armada... take filmy ma zacinaju ma naplnat znechutenim uz po niekolkych minutach prave kvoli ideologickej linii, ktoru sa tvorcovia uz ani nepokusaju skryt (napriek tomu, ze si pracu vojakov v principe vazim).[/quote]

Pokud mas pocit ze z filmu Hurt Locker cisi hrdinstvi americke armady, tak jsi asi videl jiny film. Prave naopak ... Existuje spousty jinych amfilmu, z kterych cisi jasna propaganda.
KrocanX (243)|15.4.2010 09:04
na vsechny dohady okolo avataru plati jedna jedina veta... ten film bud milujete nebo nesnasite..:) malokoho to necha chladnym, vetsinou sama chvala, ale pak i lidi, co rikaj, jakej to melo spatnej pribeh, scenar atd - kazdyho vec nazoru
Ivo Mašek (10205)|15.4.2010 09:18
[quote=MomoBrut;277414]Pokud mas pocit ze z filmu Hurt Locker cisi hrdinstvi americke armady, tak jsi asi videl jiny film. Prave naopak ... Existuje spousty jinych amfilmu, z kterych cisi jasna propaganda.[/quote]
a proto já sleduji dokumentární filmy.
Jinak, když srovnám např. hranou válečnou tvorbu sovětskou a americkou, tak je štěstí, že existuje právě i ta americká. Poněvadž ta ruská, to je lež od úvodu filmu až po jeho závěr (měl jsem tu čest se bavit s rusem, který se jako voják zúčastnil bojů Ostravské operace a i bojů v Berlíně. Sám mi potvrdil vylhanost a demagogickou propagandu ruských filmů., a sám mi vyprávěl zážitky z vojny. Do filmu se to opravdu dát nedá, tu syrovou pravdu by asi nikdo neakceptoval
Tak, jako jsem vedl v 80-tých letech rozhovor s jedním čechem, který byl pilotem u bombardovací RAF. velice zajímavé věci se člověk dozvěděl. No, ale to už je jiné téma)
artam (1147)|15.4.2010 14:14
[quote=MomoBrut;277414]Pokud mas pocit ze z filmu Hurt Locker cisi hrdinstvi americke armady, tak jsi asi videl jiny film. Prave naopak ... Existuje spousty jinych amfilmu, z kterych cisi jasna propaganda.[/quote]

Videl som a nesuhlasim s tebou a zastavam svoj povodny nazor (dufam, ze na to mam pravo ;)).

Moj nazor o filmoch o praci vojakov je, ze ma byt dokumentarny. Tiez ich mam radsej, ako prikraslene hrane filmy. Naco filmy o hrdinstvach pri vykone vojenskej profesie? Alebo robit dramu z nebezpecenstva, cihajuceho na vojaka za kazdym rohom? Alebo na minovom poli? Kazdy kto podpisuje pracovnu zmluvu musi ratat so vsetkymi aspektami svojho povolania. Tak preco sa netocia celovecerne hrane filmy o hrdinstve stavbarov mrakodrapov, ved je to tiez rizikove povolanie a tiez tam obcas niekto spadne dolu... :)
artam (1147)|15.4.2010 14:45
[quote=Pavel_tempx2;277373]u Avatara se hodně vsadilo na vizuální efekty místo na příběh, už někdy od půlky filmu bylo celkem jasné jak to skončí...u Hurt...byl konec trošku nepředvídatelný a nešlo pouze o vychvalování americké armády, ale o to spíš ukázat jaký bordel tam je, další zajímavý film na podobné téma je např. i Green Zone[/quote]

Avatar je predsa rozpravka (u vas pohadka ;)) a tam je postup pribehu vzdy uplne predvidatelny, uz od zaciatku. Dobro musi zvitazit nad zlom, inak to nejde. :D
MomoBrut (205)|15.4.2010 14:48
[quote=artam;277493]Videl som a nesuhlasim s tebou a zastavam svoj povodny nazor (dufam, ze na to mam pravo ;)).

Moj nazor o filmoch o praci vojakov je, ze ma byt dokumentarny. Tiez ich mam radsej, ako prikraslene hrane filmy. Naco filmy o hrdinstvach pri vykone vojenskej profesie? Alebo robit dramu z nebezpecenstva, cihajuceho na vojaka za kazdym rohom? Alebo na minovom poli? Kazdy kto podpisuje pracovnu zmluvu musi ratat so vsetkymi aspektami svojho povolania. Tak preco sa netocia celovecerne hrane filmy o hrdinstve stavbarov mrakodrapov, ved je to tiez rizikove povolanie a tiez tam obcas niekto spadne dolu... :)[/quote]

:-) :-)
ai (2993)|15.4.2010 21:49
[quote=artam;277493] Tak preco sa netocia celovecerne hrane filmy o hrdinstve stavbarov mrakodrapov, ved je to tiez rizikove povolanie a tiez tam obcas niekto spadne dolu... :)[/quote]
Dedliest Catch o posadkach na lodi chytajici kraby ve velkem , tam je to celkem drsne ... jedna z mala veci na co se da v TV divat
http://dsc.discovery.com/tv/deadliest-catch/
nektere filmy o valce jsou vpodstate stejne jako pohadky o princi Bajajovi, asi tak je v tom videt realita ..., zadna realita proste pohadky, cim vetsi naklady na film, tim vetsi pohadka, aby se to vratilo ...
geronimoh (2327)|15.4.2010 22:09
[quote=ai;277603]
nektere filmy o valce jsou vpodstate stejne jako pohadky o princi Bajajovi, asi tak je v tom videt realita ..., zadna realita proste pohadky, cim vetsi naklady na film, tim vetsi pohadka, aby se to vratilo ...[/quote]

OT : "válka je vůl", to je jasný, a první obětí války je pravda. Každý film je jiný, pokud vemu americké válečné filmy, tak některé jsou spíše protiválečné (hlavně ty o válce ve Vietnamu), jiné s plnou podporou US ARMY nebo NAVY, nebo přímo na jejich objednávku, jako třeba "TOP GUN" - pro potřebu navnadit nové rekruty na piloty stíhaček. Ovšem právě TOP GUN ač natočený ještě bez počítačových efektů podle mě dodnes nebyl překonán a až na to, že vydával americké letouny za MIGy, nebyl až tak přehnaný. Letecké souboje ve filmu byly motivovány skutečnými souboji z války ve Vietnamu apod.
mirekv (7169)|1.5.2010 11:28
Ačkoli Toma Cruise mám docela rád, film svou rolí docela znehodnotil.