Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PG6000 - divný obraz na krajích

Peteer (43)|29.12.2009 08:59
Ahoj, mám tuto PLAZMU zhruba rok a mám s ní asi problém, nejdříve jsem si myslel že je to HDMI které používám na PC (DVI-HDMI), ale pak jsem zjistil že se to stává i když mám zapojený satelitní příjímač přes HDMI tak je to to samé. Není to tak že by byli vadné pixely, ale na krajích - jak v levo tak i v pravo se prosvicují zelené body, jako kdyby to bylo nějaké rušení - vypadá to jako když máte špatný obraz špatně nalazený na staré TV. Je to zvláštní ale po čase to zmizí, ale když dám třeba šedé pozadí tak je to vidět. Včera to začalo dělat i když mám přepnuto na HDMI - satelitní příjímač. Prosím o radu čím by to mohlo být.
koky76 (30)|29.12.2009 12:23
[quote=Peteer;256487]Ahoj, mám tuto PLAZMU zhruba rok a mám s ní asi problém, nejdříve jsem si myslel že je to HDMI které používám na PC (DVI-HDMI), ale pak jsem zjistil že se to stává i když mám zapojený satelitní příjímač přes HDMI tak je to to samé. Není to tak že by byli vadné pixely, ale na krajích - jak v levo tak i v pravo se prosvicují zelené body, jako kdyby to bylo nějaké rušení - vypadá to jako když máte špatný obraz špatně nalazený na staré TV. Je to zvláštní ale po čase to zmizí, ale když dám třeba šedé pozadí tak je to vidět. Včera to začalo dělat i když mám přepnuto na HDMI - satelitní příjímač. Prosím o radu čím by to mohlo být.[/quote]
Neviem ci je to ako ja ale mne to robilo na PC prepojenom cez DVI zelene bodky na lavej strane ked som dal prepojenie cez VGA a bolo ok pozical som od suseda new kabel aj redukciu a islo to ,skus prepojit satelit cez scart ci to robi ak nie tak plazma je ok chyba vstup HDMI,alebo kabel
Peteer (43)|29.12.2009 12:35
[quote=koky76;256518]Neviem ci je to ako ja ale mne to robilo na PC prepojenom cez DVI zelene bodky na lavej strane ked som dal prepojenie cez VGA a bolo ok pozical som od suseda new kabel aj redukciu a islo to ,skus prepojit satelit cez scart ci to robi ak nie tak plazma je ok chyba vstup HDMI,alebo kabel[/quote]

Právě že jsem zkoušel i i jiné HDMI - mám tam celkem 3 vstupy - v jedno PC(DVI-HDMI), v druhém je HDMI - HDMI satelitní příjímač - dělá to obojí, dneska odpoledne zkusím dát úplně jiný kabel a uvidím, ale bojím se aby to nebylo TV - jinak už fakt nevím čím by to mohlo být. PLAZMU jsem prohlížel a mrtvý pixel tam mám jeden v pravo nahoře které téměř není vidět, tohle je fakt něco jiného, neumím to popsat, je to jako zelené zrnění
mph1 (689)|29.12.2009 13:25
[quote=Peteer;256520]...PLAZMU jsem prohlížel a mrtvý pixel tam mám jeden v pravo nahoře které téměř není vidět, tohle je fakt něco jiného, neumím to popsat, je to jako zelené zrnění[/quote]Nevim jak je to u LG, ale mrtvy pixel u plasmy je obvykle na uspesnou reklamaci.
Peteer (43)|29.12.2009 13:33
[quote=mph1;256528]Nevim jak je to u LG, ale mrtvy pixel u plasmy je obvykle na uspesnou reklamaci.[/quote]

Mě ale nejde o ten mrtvý pixel, ale o to zelené zrnění jak jsem popisoval, ten jeden pixel mě vůbec nevadí, není ani vidět
koky76 (30)|29.12.2009 13:42
[quote=Peteer;256520]Právě že jsem zkoušel i i jiné HDMI - mám tam celkem 3 vstupy - v jedno PC(DVI-HDMI), v druhém je HDMI - HDMI satelitní příjímač - dělá to obojí, dneska odpoledne zkusím dát úplně jiný kabel a uvidím, ale bojím se aby to nebylo TV - jinak už fakt nevím čím by to mohlo být. PLAZMU jsem prohlížel a mrtvý pixel tam mám jeden v pravo nahoře které téměř není vidět, tohle je fakt něco jiného, neumím to popsat, je to jako zelené zrnění[/quote]

Aj ja som mal to zelene zrnenie ale najviac po okrajoj ako keby bolo podsvietenie LCD zelene a presvitalo cez jednotlive body cez obraz.Skusil si ro cez skart alebo RGB ci to robi
Peteer (43)|29.12.2009 13:52
[quote=koky76;256533]Aj ja som mal to zelene zrnenie ale najviac po okrajoj ako keby bolo podsvietenie LCD zelene a presvitalo cez jednotlive body cez obraz.Skusil si ro cez skart alebo RGB ci to robi[/quote]
zkusím dneska a uvidíme, myslíte že je to chyba TV nebo kabelu?
Martas 00 (114)|29.12.2009 14:46
Neslo by to nafotit at jsme moudrejsi?
Peteer (43)|29.12.2009 15:04
[quote=Martas 00;256542]Neslo by to nafotit at jsme moudrejsi?[/quote]

určitě, večer to nafotím a pošli to sem