Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupě kamery přes internet

rere (16)|24.1.2005 15:49
Chci koupit kameru Canon XL2 přes internet. Zajímavé ceny jsou na adrese GlobalmediaPro. Máte někdo zkušenost s touto zásilkovou službou a pokud ano, jaké? Dá se u nich nakupovat přes fakturu?
Krtek (1279)|26.1.2005 23:28
Z GMP lidi normálně nakupují a problémy nemají. Po telefonickém rozhovoru s panem Kuzminovem mě osobně však tento obchod moc nepřesvědčil. Hlavně co se týče záruky. Kuzminov to prý už ale nemá, tak nevím.
vilik (127)|29.1.2005 16:58
Já kupoval kameru na http://www.hifishop.cz a potom ještě domácí kino a jsem naprosto spokojen. Při dodávce kamery výrobce nedodal baterii, která měla být součástí dodávky. Přišla reklamace a do týdne jsem měl baterii jinou, dokonce s 2 x větší kapacitou. Vše jsem vyřizoval po telefonu, nikam jsem nic neposílal. Doporučuji.
videoman (178)|2.2.2005 09:59
Už jsem to tady několikrát popisoval (globalmediapro), stačí projít diskuzi zpět. Zaplať to pres banku a do 14 dnů to máš doma :-D :-D :-D
Krtek (1279)|3.2.2005 00:07
Hifishop je v pohodě. Jezdím si tam pro zboží osobně. Je to hned na výjezdu z dálnice v Pisárkách. Normální rodinnej dům napěchovanej elektronikou všeho druhu s velice příjemnou obsluhou a bezkonkurenčními cenami. Navíc mají rozvoz zdarma a platit se dá až doma při převzetí. Taky vřele doporučuji.
videoman (178)|3.2.2005 09:40
České obchody jsou sice taky OK, ale oproti globalmediapro máš tak o 1/4 a 1/2 vyšší ceny!! 9-) Na globalmedia koupíš Panaka GS400 za 43000
i sDPH a u našich obchodníků ji pod 55 000 neseženeš!! :((
Peloš (103)|5.2.2005 21:08
správně, Pixmanie je dost dobrá, zaplatil jsem bankovním převodem a do 3 dnů byla kamerka doma, nabízejí také sety s příslušenstvím
ODSakEda (2278)|5.2.2005 21:37
Mno Pixmania je dobrá a drobná chybička se taky vloudí, ale nemhla za ni Pixmania, ale české ego či závist, uhranutost?

Objednal jsem pro známé více DivX/XviD DVD playerů H&B, u kterého se uvádí česká lokalizace, což bylo důležitý, neb se nikdo pro koho byli určeny s angličtinou nekamarádí ani klasickými názvy základních funkcí (snat jen STOP je mezinárodní :-D ).

No a vše proběhlo výborně (platba dopředu bankovním příkazem, do asi 3 dnů došla zásilka skutečně z Francie (chvála bohu jsme v EU a tak jsme nemuseli na celnici, zplatit cla a nejvyšší DPH tehdy..., nehledě na to že i samotná platba do ciziny ještě nedávno nebyla snadná ani levná a ani skoro nikdo v zahraničí z česka nebral objednávky vážně a pro celní bariery ani nevyřizoval...I když internet dávno přímo vybízel kliknout "dát do košíku" i na zahraničních webech :-) ). Jen jaksi ta čeština v přístroji nebyla!

A ta prvá pointa teprve nastane: na webu českého zastoupení H&B je ke stažení aktuální firmware s češtinou. Paráda! Jdem stahovat! Ale co to! Po vvplnění požadovaného výrobního čísla přístroje (v dobré víře, že je to asi nutné, aby nedošlo k omylu v konkrétním modelu či verze přístroje, vyskočila hláška! "Je nám líto, ale přístroj nebyl zakoupen v naší prodejně"!...

A tak se mimochodem hnet ptám, jestli někdo nemá link na solidnější neuhranutej web, kde se dá čeština stáhnout?
Krtek (1279)|5.2.2005 23:57
Mě osobně Global nepřesvědčil. A taky: Už jednou jsem nalítl při platbě přes net.
maf (1)|18.3.2005 23:01
Chci si kupovat kameru nejspíš taky s IN obchodu. V kamerách se moc nevyznám mohli by stemi poradit jakou kameru tak koupit mám přectavu něco kolem 13000 a MDV. Předem dík.
smiricky (6)|8.4.2005 10:59
[quote=videoman]Už jsem to tady několikrát popisoval (globalmediapro), stačí projít diskuzi zpět. Zaplať to pres banku a do 14 dnů to máš doma :-D :-D :-D[/quote]

Ja bych to i pres Global media zkusil, ten kuzmin uz je v tahu, takze platit pres banku a net.

Ovsem nevíte nekdo jak je to s DPHckem? Kdyby si to clovek chtel koupit na ICO, nebo i jen tak pro sebe? Na GMP je uvedeno, ze je to bez DPH a cla.

Pokud to mas pro sebe takl to muzes hodit za hlavu, ale kdyz bys to chtel na firmu, tak by z toho mohl bejt pruser a popotahovani.

Pokud vim, nez jsme byli v uniii tak at se to dovezlo odkukoliv, tak sis mohl zazadat o vraceni DPH v tamnim state a zaplatil jsi clo (kamery z unie 0% z USA 2,5%).

Ted ovsem jestli se nepletu, tak se DPH uz nevraci kdyz to koupis v Unii.

Tzn. jestli ti to prije treba z UK tak platis cenu + tamni% DPH.
Pokud ti to poslou z GMP z mimo unie (USA, Japan) tak DPH neplatis. Ale nejsu si jistej.

Pokud vim tak u Aut je to dokonce tak, ze platis DPH v miste uzitivani, cili ceskou 19%. Takze i kdyz si vyhlidnes karu venku a dovezes si ji a zaregistrujes tak hezky doplatis ceskou DPH (v zemi nakupu jsi neplatil)
Jestlize tedy Z1 stoji na GMP 112 000,- bez DPH a v Cechach 138 000,- bez DPH tak stoji otom uvazovat.

V cechach zaplatis 138 +19% = 164 000,- Kc

Kdyby se nemuselo plati DPH, ale jen clo Tak GMP= 112 + 2,5%= 114 800 KC

Rozdil 50 000,- Kc To je Darda jak svina.
Ale jak je to s tim DPH ?