Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Efekty přímo v kameře

husky14 (34)|25.12.2009 09:48
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Efekty přímo v kameře

Dnešní videokamery umožňují kromě natáčení a případně focení také střih natočených snímků a rovněž aplikaci základních filtrů a efektů. Mají tyto vychytávky smysl? Využíváte jich, nebo si raději vše upravíte až pohodlně v počítači? Ať už jsou Vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Pitomec (10211)|25.12.2009 18:02
Efekty v kameře už byly i v dřívějších dobách (wipe, strobo, titl. apod.) a nikdy to k ničemu nebylo.
MIHI (940)|26.12.2009 03:10
Jo to je hezký téma, ale ne pro "normální" lidi. Spíš bych se na to zeptal výrobců, proč to tam vlastně je a k čemu je to dobrý:)
Antonín (732)|26.12.2009 09:18
Nejsem výrobce, ale odpověď znám:
Skoro nic to nestojí a pro trumberu je to bezvadný argument, že tam může zapnout nějaký nesmysl.
Třeba se toho prodá takto více.
A navíc prodej takovým trumberům je zřejmě neobyčejně výnosný:
1. budou kupovat v drahých prodejnách
2. nebudou to moc používat, takže to nikdy neopotřebují tak rychle, aby se jich mohla týkat záruka
3. velmi pravděpodobně to zničí, spadne jim to do řeky, přejedou to autem, zapomenou někde v lese, takže si záhy budou potřebovat novou.

Je jasné, že pro jakékoliv, i nejjednodušší použití, se dnes filmeček musí střihnout v počítači. Takže veškeré efekty jsou k ničemu. Kamera by měla mít pohodlné manuální ostření, pohodlé nastavení závěrky a to je tak všechno.
Závěr: počítač je dnes neoddělitelnou součástí domácí kamery.
(nemusí se tento závěr každému líbit, ale je to tak.)
sumida (0)|26.12.2009 18:57
Efekty přímo v kameře považuji za jednu z řady zbytečností, kterými výrobci obdarovávají zákazníky. Nikdy jsem je v žádné kameře nepoužil, pracuji se střihovými programy. Obecně bych je však nezatracoval, mohou se některým uživatelům hodit. Třeba těm co z jakéhokoliv důvodu nestříhají svoje filmy a předvadějí je tak, co kamera dala. A svá díla mohou spestřit právě těmi efekty které mají zadarmo a bez práce.
P.S. Víte že znám pár lidí,kteří jen tak "kamerují" o střihu vůbec neuvažují...ale nevím, zda ty efekty používají.
Antonín (732)|26.12.2009 20:11
[quote=sumida;256119]
P.S. Víte že znám pár lidí,kteří jen tak "kamerují" o střihu vůbec neuvažují...ale nevím, zda ty efekty používají.[/quote]

:-)))
Bezpochyby jich bude docela dost.
Jak je koneckonců vidět při každých volbách.
martin_54 (331)|26.12.2009 23:55
Efekty v kameře v dnešní době levného stříhání pomocí počítačů už asi smysl nemá. Kdysi v dobách S-VHS, Hi-8 apod. se sem tam něco dalo využít.
kutilšlapanice (0)|5.1.2010 13:49
Efekty nejsou nevinné. Já je nepoužívám ale manželce se je několikrát podařílo spustit a já jsem pak horko težko hledal jak je vypnout nebo jsem ó hrůzo musel použít manuál.
mirekv (7169)|5.1.2010 13:51
:D :D