Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

deformace velikosti obrazu avi

machrr (2)|24.12.2009 21:38
Mám problém při přehrávání některých avi souborů ve windows media player.Stane se , že se mi zdeformuje obraz na chybný poměr stran a je to nekoukatelné.V jiném přehrávači to je OK.Ani nejde obraz roztáhnou na celou obrazovku.Nevím,ale nedělá to nějaký filtr,který musím vypnout,ale nevím jak a kde?V PC mám ještě nainstalovaný powerDVD a VLC media player,kodek Divx,virtualDub,Vobsub.Díky za odpovědi.
Zdravím
Josef
vivid.sk (11472)|24.12.2009 22:44
A aky dovod mas pouzivat tento najhlupejsi prehravac? Ved v nom nejde ani manualne zmenit/vykorigovat aspect ratio. Pouzivaj radsej uvedeny VLC, alebo hociktory z dalsich free media playerov (napr MPC-HC)
machrr (2)|24.12.2009 22:55
[quote=vivid.sk;255805]A aky dovod mas pouzivat tento najhlupejsi prehravac? Ved v nom nejde ani manualne zmenit/vykorigovat aspect ratio. Pouzivaj radsej uvedeny VLC, alebo hociktory z dalsich free media playerov (napr MPC-HC)[/quote]

Důvod nemám žádný,používám ten VLC,ale chci o tom vědět víc.
Pitomec (10211)|24.12.2009 23:02
Tady není co vědět, prostě se to Mrkvosoftu nepovedlo, toť vše...
samooo (7)|31.12.2009 13:57
[quote=machrr;255800]Mám problém při přehrávání některých avi souborů ve windows media player.Stane se , že se mi zdeformuje obraz na chybný poměr stran a je to nekoukatelné.V jiném přehrávači to je OK.Ani nejde obraz roztáhnou na celou obrazovku.Nevím,ale nedělá to nějaký filtr,který musím vypnout,ale nevím jak a kde?V PC mám ještě nainstalovaný powerDVD a VLC media player,kodek Divx,virtualDub,Vobsub.Díky za odpovědi.
Zdravím
Josef[/quote]

jozko :D 1. vymas vsetky kodeky/prehravace a nainstaluj si k-lite codec pack - mas tam uplne vsetko potrebne (aj nepotrebne :D)a rovno v instalacii si mozes nainstalovat media player clasic(MPC)

2.mozno mas chybne video subory
3.pre istotu daj prescanovat PC antivirom
StD (8612)|31.12.2009 15:14
[quote=samooo;256935]...vymas vsetky kodeky/prehravace a nainstaluj si k-lite codec pack...[/quote]

S podobnými ptákovinami typu codec-pack už sem nechoď (a ušetři toho i své PC) - tady si většina lidí umí instalovat jednotlivé kodeky z ověřených zdrojů jen podle potřeby - a tudíž k tomu pak nepotřebují ani tvůj moudrý krok č. 2 = antivir... :D;)
vivid.sk (11472)|31.12.2009 18:58
samooo> StD ma pravdu. Ziadne kodek packy. Hlavne nie ludom, ktori nevedia co robia.
Ked si pozries kolko sraciek sa ti do systemu dostane pri instalacii http://www.free-codecs.com/download/K_lite_codec_pack.htm, ked na prehravanie vaciny videi staci jediny directshow filter (+ popripade uvedeny coreAVC, ktory podporuje NVIDIA CUDA, namiesto toho vo ffdshow).

Samozrejme tento pack ho obsahuje, ale neverim, ze clovek, ktory si ide nainstalovat tento pack neodklepe vsetko co ma default zaskrknute (smutne skusenosti z praxe).
mirekv (7169)|7.1.2010 10:27
Codecpacky nebrat, třeba K-lite není špatný, ale člověk tomu musí trochu rozumět a nainstalovat jen to, co potřebuje. Ovšem většina si ho nainstaluje, tak jak je a udělá si v PC bordel.
samooo (7)|7.1.2010 15:40
no co ja viem ... ja si myslim ze bordel ti urobia aj ine programy a aj ked to pc "zahlti " tak terajsie pc s tym problemy nemaju
Ivo Mašek (10205)|7.1.2010 16:08
[quote=samooo;258500]no co ja viem ... ja si myslim ze bordel ti urobia aj ine programy a aj ked to pc "zahlti " tak terajsie pc s tym problemy nemaju[/quote]
S codecpacky mají a mít budou. Protože se ti přepíšou knihovny *dll a jseš namydlenej. Nejde to ani normálně odstranit, pouze reinstalovat systém. Herním PC to asi nevadí, ale v tomto foru se řeší videa, tv, a vše co s tím souvisí. A pro tyto účely je jakýkoli cocecpack přímo smrtelnou aplikací. A s tím se setkal snad každý, kdo je z oboru.