Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50B550 servisni menu

j3nda (169)|24.12.2009 11:48
Prosim nasla by se dobra duse, ktera by mi nafotila v servisnim menu puvodni nastaveni televize SAMSUNG PS50B550? Stisknete ve standby na ovladaci postupne INFO, MENU, MUTE, POWER. Po menu se pohybujete sipkama nahoru, dolu, OK, return, pozor sipkama do stran se meni hodnoty. Vyskoci se vypnutim TV.

Zajimaly by me predevsim 4 stranky:
Option
Control/Sub Option
Control/PDP Option
Control/Config Option

prosim kdyztak mi to poslete na j3nda @ klikni . cz (bez mezer)

Zjistil jsem par zajimavych veci, ale bohuzel jsem si to nenafotil predem, takze si nejsem uplne jisty jak to bylo puvodne. Kazdopadne kdyby nekdo chtel na teto telce rozchodit videa na soucasnem fw., tak je podle me nejlepsi prehodit model na B650, vypnout v nem podporu site a snizit pocet USB na jedno nikoliv to co se pise na netu v navodu, pac wiselink write dela neco uplne jineho, coz jsem si overil, co dela high devi nevim, ale na prehravani mkv potreba neni a ani nijak nezlepsuje podporu formatu. Skutecne to chce jenom zapnout wiselink movie, coz na soucasnem fw. bez zmeny modelu nejde... Kazdopadne si to predtim radsi nafotte at nedelate stejnou chybu jako ja... Jde mi predevsim o to, ze kdyz vratim model na B550, tak se mi vypina 100Hz support a BD wise, ktery sice umim zapnout, ale muze tam toho byt schovanyho vic. Sice nemam duvod se z predelavky na B650 vracet - funguje fakt svele, ale kdyby to treba nekdy muselo do servisu nebo pred updatem fw, tak bych to radsi napred vratil do puvodniho stavu...
mrkeff (11)|24.12.2009 17:20
Posielam niekoľko fotiek, dúfam že ti to pomôže.

S tou hodnotou "RF Mute Time - 500 ms" si nie som celkom istý, vliezol som do servisného menu a skôr než som sa zorientoval otvorila sa mi táto položka. Ale myslím, že som to nechal pôvodné.
DSC_9566.JPG DSC_9567.JPG DSC_9568.JPG DSC_9569.JPG
j3nda (169)|24.12.2009 22:15
[quote=mrkeff;255792]Posielam niekoľko fotiek, dúfam že ti to pomôže.

S tou hodnotou "RF Mute Time - 500 ms" si nie som celkom istý, vliezol som do servisného menu a skôr než som sa zorientoval otvorila sa mi táto položka. Ale myslím, že som to nechal pôvodné.[/quote]
mnohokrat dekuji - ja tam mam RF Mute time 600ms ale stalo se mi porve to same co tobe takze si take nejsem jisty a local set mam NONE jinak to mam v tom defaultnim nastaveni B550 uplne stejne
toto nastaveni tam bylo puvodne a nebo si s tim laboroval jako ja?
bohuzel to totiz potvrzuje moje podezreni, ze samsung v deklaracich pekne keca, nebot je v tom vypnuty jak 100Hz support tak dopocitavani mezisnimku pri modu 24p, zmenou modelu se navic pomuze k PIPu ikdyz tak jak je udelan je dost naprd, BD wise a prehravani filmu
j3nda (169)|24.12.2009 23:15
Pokud by nam jeste nekdo mohl overit RF mute time byl bych moc rad. Jinak tady jsou pole, ktera by vas mohla zajimat:
Wise Link Movie - podpora prehravani filmu, bohuzel nejde zmenit jinak nez zmenou celeho modelu TV na PB650
Network Support - dat na NONE pokud prepnete model na B650 - zmizi nepotrebne menu site
Num of USB port - dat na 1 ze stejneho duvodu - druhy totiz neni

Real 100Hz support - 100Hz support, 24Px4 support - dopocitavani snimku pri modu 24p - zdali se timto neco zmeni nedokazu rict, ovsem obraz mi s tim pripada subjektivne lepsi, ovsem v demu poznam prd

BD wise support - zapne komunikaci s blu-ray prehravacem SAMSUNG a dokaze nastavit doporucene parametry obrazu tvurci filmu

Number of display - kdyz se da na 2 funguje PIP

pokud zmenite model na 650, toto vsechno se zapina a jeste se prepne WiseLink without DB na with DB - k cemu je toto jsem nezjistil

Panel display time - jak dlouho byla telka v provozu

Wise Link Write - nesahat, tyka se nahravani na usb, ktere stejne nefunguje, takze navody na internetu ktere doporucuji tuto polozku zapnout kuli prehravani mkv jsou podle me blbost
mrkeff (11)|25.12.2009 01:06
Tie hodnoty sú pôvodné, mám tú telku asi 5 dní, ešte som nemal odvahu na nejaké pokusy. Ale určite vyskúšam zmenu na model B650, hlavne kvôli prehrávaniu mkvéčiek.
j3nda (169)|25.12.2009 02:13
hehe mas ji 5 dni a uz 83hodin nalitano - slusne zahorujes :D
ja ji mam asi tejden a do experimentovani jsem se pustil hned, takze si ani nepamatuju ktera menu tam puvodne byla, pac jsem to hned prepnul
takze v menu Obraz, obraz - moznosti, asi nemas Real 100Hz, ze ne? nejak jsem si zafixoval, ze to tam bylo a ono je to asi akorat v te 650ce

jinak jsem jeste narazil na jinou moznost jak by to slo zprovoznit - hacknuty fw
http://samygo.sourceforge.net/ ale zatim se mi to ani nepodarilo opatchovat, ani to tam nahrat - furt mi to hazi pri patchovani chybu a TV zas tvrdi, ze ten fw je stejna verze :(
Martas 00 (114)|25.12.2009 09:30
Tak borci diky za vase patrani nejsem technickej typ ale pokud to pujde vse ok tak diky vam si prekopnu nasi 550 na 650 to by bylo skvele.Uz jste zkouseli co dokaze prehrat pres to usb? Jeste jednou velke diky vam kutilum.
j3nda (169)|25.12.2009 09:53
[quote=Martas 00;255840]Tak borci diky za vase patrani nejsem technickej typ ale pokud to pujde vse ok tak diky vam si prekopnu nasi 550 na 650 to by bylo skvele.Uz jste zkouseli co dokaze prehrat pres to usb? Jeste jednou velke diky vam kutilum.[/quote]
nez to udelas koukni se nam prosim jeste na ten rf mute time, popripade neco nafot - dik
jinak ta podpora videi od samsungu stejne stoji dost zaprd - kazdy druhy film v mkv ma problem, at uz nejde zvuk nebo titulky osobne stejne na videa asi poridim treba tohle http://www.softcom.cz/produkt/wd-tv-hd-media-player-usb/
j3nda (169)|25.12.2009 10:00
cim vic toho nafotis tim lip, kdybys to sfotil vsechno nez do toho hrabnes, bylo by to super
ono to stourani se v servisnim menu je dost nebezpecne kdyz nevis k jakym hodnotam se vratit - ja jsem udelal tu chybu, ze jsem si to nenafotil, pac jsem si rek, ze zmenim jen par hodnot ktere si budu pamatovat, jenze zmena modelu toho zmenila vic a pak uz to nemelo cenu
kdybys mi to pak poslal byl bych ti vdecny - mohl bych pak jeste vic experimentovat, zajimaji me co delaji i dalsi polozky

jinak po zmene modelu je dobre udelat factory reset, vynuluji se ti tim i citace data kdys to koupil a doba pouzivani plazmy
ta zmena modelu nebude uplne dokonala, protoze tam treba neni ta podpora site a veci s tim spojenych, druheho usb atd, proto je to lepsi v menu vypnout, aby to tam zbytecne neprekazelo, ale stejne si myslim, ze ta zmena stoji za to, ale bacha na zaruku
j3nda (169)|25.12.2009 11:30
jinak uz se mi povedlo upravit puvodni fw 2008 stazeny ze stranek samsungu pomoci http://samygo.sourceforge.net/ a nahrat ho tam - pak se daji videa povolit i na modelu B550
musel jsem si stahnout python 2.6 pro windows a udelat to vnem, predtim jsem to delal pod linuxem, ale tam mi to nak neslo
j3nda (169)|25.12.2009 12:19
je to je velka legrace, zkusil jsem tam vratit original samsung fw a video mi zustalo zapnuty a je to sedivy, ze se to neda menit :D http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/70547/P1010054.JPG_616.75KB.html
nechal jsem model B550, zapnul videa, PIP, BD wise a podporu dopocitavani snimku pri 24p a
takhle to asi necham, je to na origo fw, pokud udelaj upgrade fw tak to tam nejspis zustane zapnuty i pak a kdyby to nekdy nahodou muselo do servisu a chteli drzkovat co jsem s tim delal - tak reknu nic vidite ze jsem s tim ani nic delat nemoh :D
mrkeff (11)|25.12.2009 16:44
Keby chceli držkovať, treba ich upozorniť, že v technických údajoch uvádzajú, že je tam reálnych 100 Hz, a tie sú predsa štandartne vypnuté. My poctiví zákazníci sa iba snažíme opravovať ich nedostatky.
Hľadal som na stránke samygo ten hacknutý firmware, ale nič som tam nenašiel. A tiež mi nie je jasné, prečo si to robil v pythone, to kvôli linuxu?
j3nda (169)|25.12.2009 16:53
[quote=mrkeff;255904]Keby chceli držkovať, treba ich upozorniť, že v technických údajoch uvádzajú, že je tam reálnych 100 Hz, a tie sú predsa štandartne vypnuté. My poctiví zákazníci sa iba snažíme opravovať ich nedostatky.
Hľadal som na stránke samygo ten hacknutý firmware, ale nič som tam nenašiel. A tiež mi nie je jasné, prečo si to robil v pythone, to kvôli linuxu?[/quote]

tam totiz zadny hacknuty fw neni, fw si musis stahnout ze stranek samsungu a na samygo je jen script pro python, ktery ten fw patchne - tak proto
tobe jsem zavazan, zes mi poslal ty fotky kdyz jsem je potreboval, tak mi napis na mail a klidne ti poslu uz ten opatchovany fw
mrkeff (11)|25.12.2009 17:02
Nafotil som kompletné servis menu, posielam ti to na mail. Ak by to ešte niekto potreboval nech sa tu ozve, hodím to na nejaký server.
mrkeff (11)|25.12.2009 17:27
Super! Takže wiselink movie mám ON, telka zatiaľ beží, idem vyskúšať nejaké to HDTV.
j3nda (169)|25.12.2009 17:28
diky mas to tam, co se tyce nastaveni tak to mam jako na te fotce co jsem sem dal + jeste Num Of Display nastav na 2 - zapina pip, to je ale v jine zalozce - jak jsou ty pocty scartu a usb
mrkeff (11)|25.12.2009 17:34
Vyskúšal som nejaké fullHD demo a šlape to. Ako hodinky celkom nie, demo má nepodporovaný kodek zvuku, ale niečo iné hádam pôjde. Dík za ten firmware, asi by som nemal odvahu na nejaké zložitejšie experimentovanie.
j3nda (169)|25.12.2009 17:43
no prave videa v provedeni samsungu nejsou zdaleka dokonale
pip je taky dost naprd, myslel jsem si ze k 650ce na to maj lepsi ovladac, ale cudliky na pip tam nemaj taky takze jedine pres menu :(
to dopocitavani mezisnimku pri 24p podle me jisty vliv ma, ale to je ciste subjektivni pocit
a jedine co se mi fakt libi je ten BD wise, ale vymackal jsem z ty telky co se dalo
Milan+ (48)|29.12.2009 23:54
já koupil model 560,tak se kouknu jaké možnosti tam budu mít.
Martas 00 (114)|30.12.2009 10:49
Borci nema nekdo nakalibrovanej obraz nebo nejakej navod jak to nastavit pouzil jsem navod z PS50A656 na rezim kino ale nevim jestli to pasuje jak ma ? Diky.
mrkeff (11)|31.12.2009 19:49
Ja som použil toto nastavenie
http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/samsung-pn50b550-calibration.html

Zo začiatku sa mi to celkom nezdalo to pravé, ale keď som si pozeral cez USB fotky, bolo vidno, že je to omnoho lepšie. Používam ho prakticky stále, iba na športové prenosy používam klasické nastavenia.
Martas 00 (114)|1.1.2010 12:05
Diky moc mrknu na to.
j3nda (169)|1.1.2010 18:01
[quote=mrkeff;257026]Ja som použil toto nastavenie
http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/plasmatvreviews/samsung-pn50b550-calibration.html

Zo začiatku sa mi to celkom nezdalo to pravé, ale keď som si pozeral cez USB fotky, bolo vidno, že je to omnoho lepšie. Používam ho prakticky stále, iba na športové prenosy používam klasické nastavenia.[/quote]

koukal jsem na to a je to jiny model, nerikam ze je to spatny, nekdy se mi to fakt libi, ale u nekterych filmu je to nesnesitelne cerveny, kazdopadne je to lepsi nez ten puvodni filmovy mod
j3nda (169)|2.1.2010 20:58
Dalsi poznatek kdyz se zmeni v servisnim menu hodnota Control > Sub Option > Wiselink WithOut DB na "With DB", tak nedochazi k nahodnym restartum pri prehravani videa. Dale ziskate v mediaplay moznost prehravani filmu od posledni prehrane sceny (resume play), hvezdickove hodnoceni filmu a dalsi moznosti zobrazeni obsahu pametoveho media (podle oblibenosti, casove osy, titulu atd.).
mrkeff (11)|2.1.2010 21:17
Díky za tip, už som bol s tými reštartmi zmierený
j3nda (169)|2.1.2010 21:22
real100Hz support jsem testoval a zda se ze je to akorat demo
takze zbyva vysvetlit uz jen medialink type - infolink on/off
a krome site a jednoho usb se da zapnout vse co je v modelu 650 navic, mimochodem stalo by za to vyzkouset rozjet tu sit pres wifi usb klic co je k modelu 650 :D pak by mozna sely i ty internetovy aplikace a moc bych se nedivil kdyby tam to druhy usb bylo pod krytem taky - kuli tomu se prece nevyplati delat jina deska :D
Martas 00 (114)|3.1.2010 00:21
neni ten infolink to co bylo na starsich modelech jako Funkce InfoLive využívá webové služby RSS a zobrazuje aktuální informace bez nutnosti spouštění počítače.Takze bez pripojeni k netu by to stejne nejelo.

A jen tak na okraj ma rezim eco nejake specialni funkci jako zvysovani jasu podle svetlosti v mistnosti nebo je to jen na tvrdo nastaveny rezim ktery setri energii tim co si muzu sam nastavit kdekoliv jinde?
j3nda (169)|3.1.2010 10:01
taky si myslim, ze to budou ty internetovy aplikace, alespon kdyz jsem to googloval tak to vsechno vedlo tim smerem, takze to necham zatim vypnuty leda, ze bych rozjel tu sit
zkusim se poptat u vlastniku 650 na jakym je to chipsetu, pac od samsungu bych to urcite za 200 nesehnal :D ale uprime zajima me to spis z pokusnejch duvodu, pac tohle vsechno zvladne muj linuxovej satelit 1000x lip, prehravat se da mkv i v dts, na serfovani na internetu se k nemu da pripojit i klavesnice s mysi a chodi na nem i bittorent...

na eco rezim se neda moc koukat a myslim, ze tam zadne cidlo na svetlo neni, ale to mi vubec nevadi, je lepsi si to nastavit sam jak je komu prijemne, nez aby to blikalo kdyz nekdo projde kolem
spis si rikam jestli nezvysit naopak v servisnim menu to max pwm - myslim ze je to prumerna spotreba omezena na 256W a na dynamickym rezimu je videt jak to omezuje, nemam rad kdyz mi naky takovydle udelatka umyslne kazej obraz
tex21 (8)|6.1.2010 01:20
caute hosi. :) toto vlakno so vygooglil, lebo kamoska si chce kupit B550, ale nie plazmu ale LCD-cko. ked som uz nieco vygooglil aj pre LCD-cko, zda sa mi, ze je to dost podobne. mozno maju tie telky len ine panely. lebo updaty pre firmware-i maju tie iste.

vygooglil som toho dost, ale vy ste jedini, ktori prisli na to, ze zapinat "Wise Link Write" je blblost. :-)

na zaklade tychto a inych linkov:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20970
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20685
(pozor, obcas su tam aj blbostiale zase ohladom "Wiselink With DB" boli prva stranka, kde napisali, co to znamena)

tv by som to chcel updatnut nasledovne:
dam tam starsi firmware 2003.0, ktory ma povoleny wise link
v service menu zapnem wise link movie prehodim "Wiselink WithOut DB" na "With DB"

trochu sa bojim experimentovat s pythonom, ak by sa to kamoske nerozbehlo. svoj tv (B651) by som mozno flashol aj inak. :-)

ohladom otazky na chipset 650 - ma to chipset chelsa a firmware T-CHL7DEUC. o tom hovori "CHL7".

vy mate na 550 tiez chipset chelsa s firmwarom T-CHL5DEUC. ALE pri kupe si treba dat pozor, pretoze su aj 550, ktore maju iny chipset inym firmwareom T-CRLPEUWC. a ten nedokaze prehravat video vobec. podla toho, co som zatial vygooglil, tak tie, ktore maju v koncovom cisle "LE37B551-A6WXXH" Q alebo P, nedokazu prehravat video.

na jednej ruskej stranke som nasiel popis pismeniek typu (prelozene cez google):
Model: LE40B551A6W
L - technológia (LCD). Pre LED v 2009, pridané písmeno U. Iní, ako je P-PDP C-CRT, nemáme záujem
E - región (Európa), môže byť taká,-Ázia, N-Amerika
40 - palcov
B - modelovým rokom 2009, - 2008, C-2010
5 - Series (3-Entry Level ... 9-Vlajková loď)
5 - subseries s významnými rozdielmi, ďalší označujú ako B55.
1 - subseries s menšie kozmetické rozdiely vo farbe a tvare dielov
K dispozícii sú tri LED číslice sa zmenili na 4 s rovnakým významom. V popise B7020 označujú za 7000
- Prvé písmeno projektu
2 - zmena designu (farba, apod) a / alebo distribučných kanálov.
W - DVB-C + DVB-T MPEG4. Zodpovedný za digitálny tuner (y), existuje viac C (DVB-C), D (FHD DTV), F (FHD DVB-T), H (Hotel), M (DVB-T MPEG4), R (FHD Ready, t . e.otsutstvie digitálny tuner), S (DVB-S2 + DVB-C + DVB-T MPEG4)
Kód modelu: LE40B551A6WXRU ako pred X podpísať hotového výrobku (stále je S-SKD a C-CKD) a potom balík územia (teraz dva-list):
- BT Baltické
- SK Kazachstan
- RU Rusko
- UA Ukrajina
- XC Západná Európa
- XE Severná Európa
- XH Eastern Europe
- XN Benelux
- XU Anglicko
- ZG Nemecko
Môžete vždy vidieť bielej alebo šedej Supply


Q4 Ako zistiť výrobcu a typ video procesor televízora?
Samsung používa čipy od týchto výrobcov:
- MStar (c 2007)
- Ich vlastné mikro-na ARM
V starej radu tiež splnené:
- MediaTek
- Trident
- Genesis
- Makro obrazu Technológia
Informácie o type procesora použiť, je jasne uvedené v útrobách servisné menu.
V roku 2009 sa v televízii už nie je zobrazený. Ale to je jednoduché určiť podľa prvých písmen názvu firmware.
CH - Chelsea. Je to proprietárnu mikro-od Samsungu
CRL-Coral. Tento Saturn4 MStar
tex21 (8)|6.1.2010 01:33
a este to rozsifrovat TYPE v servisnom nastaveni:
Type 40A1UF0C?
40 - Inch
A - Vendor(A:Samsung, D:CMO, L:AUO, I:CPT, P:???, Q:IPS alpha)
1 - Panel frequence (6:50/60Hz, 1:100/120Hz, 2:200/240Hz)
U - Panel(A:AntiGlare, T:TN U:Ultra Clear)
F - Resolution (F:FHD, H:HD, U:UD)
0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1…)
C - BLU(BackLight Unit) C:CCFL, L:LED, E:Edge LED

Q7 Ako môžem zistiť, mesiac a rok výroby zo SN?
8-me pismenko (Y-2005, L-2006, P-2007, Q-2008, S-2009) a 9-te (mesiac hexadecimálne)
Príklad 1: хххххххLСхххххх - december 2006.
Príklad 2: хххххххS4хххххх - apríl 2009.
j3nda (169)|6.1.2010 13:17
ahoj dik - kazda nova informace je vitana, mozna pokud mas i B650 tak bys nam mohl osvetlit jak je to s tou podporou site pres wifi - pridavaj k tomu nakej usb klic a nebo se musi dokoupit a nemohl bys ho vyzkouset rovnou v te 550ce?
na samygo pisou, ze kernel B550 neni zkompilovany pro sit, ale ta podpora site v menu je, jestli chces tak ti ten upravenej a vyzkousenej fw v moji telce poslu, za to info si to zaslouzis, ta 2003.0 to je prehistorie
Ten fw se da downgradovat normalne? U blueraye mi to smerem dolu nejde. Kdyz jsem zkousel 2008.0 v telce prehrat tim samym tak se to branilo, ale upravenej samygofw tam prehrat sel i navrat zpet na puvodni. Navic mam pocit, ze ten samygo fw dokaze roztahnout mensi videa na celou obrazovku.
Ten wiselink write mi prijde ze umoznuje nahravani, jenze to nefunguje a co dela high devi jsem nezjistil, ale videa jdou i bez nej, takze ty nektere navody na netu jsou dobry jako pomoc do zacatku, ale experimentovat se musi s rozumem.
Jinak staci prepnout model na B650 a videa taky jdou a vetsina veci taky, ale na plazme jak je to u LCD nevim, nekdo psal, ze se mu u LCD tim prodlouzilo nabihani na dvojnasobek, ale na plazme je to ok, rozdil je mene nez vterina. Kdyz se vypne druhe USB a ta sit tak vsechno ostatni chodi, az na Medialink type - Infolink ON - coz jsem nezjistil co je, ale domnivam se, ze se jedna o internetove aplikace, ke kterym se bez site nedostanu...
j3nda (169)|6.1.2010 14:00
jo je to trochu offtopic, ale chtel bych se zeptat nekoho kdo ma stejnou plazmu, nasel jsem tam obrazec o nemz jsem si myslel, ze jsem si ho tam svoji neopatrnosti vypalil, ale zacinam o tom pochybovat, protoze jsem nenasel nic cim bych to mohl udelat a pak jsem ho naslel i na druhe strane, tak jestli to tam nemate nahodou nekdo taky - jedna se o 4 ctverecky o velikosti cca 1cm umistene jakoby do kruhu o velikosti cca 5cm ve smeru nahoru, dolu, doleva, doprava. Je to cca 25cm od leveho okraje cca 10cm od spoda a je to videt jenom malinko pri svetlem podkladu na tom modu posouvani pro cisteni obrazovky od artefaktu. Nejprve jsem si myslel ze jsem si to tam vypalil nakym BD menu, ale pak jsem to po podrobnem zkoumani nasel i ve stejne vzdalenosti od praveho okraje, tak jsem si rikal, jestli jsem moc neutahl srouby pro montaz ke zdi, ale ty dva spodni jsou od toho cca 10cm, tak nevim co by to mohlo byt.
mrkeff (11)|6.1.2010 22:11
Nenašiel som žiadne obrazce, ktoré spomínaš. Akurát ma prekvapilo, že po cca 1 hodine sledovania eurosportu, tam pri čistení obrazovky bolo vidieť logo eurosportu a skóre tenisu (Nadal - Starace).
tex21 (8)|7.1.2010 00:11
k tej 650 nie je v baleni wifina. ta sa musi dokupit ako extra prislusenstvo. niekde to aj hackli, ze to nemusi byt len urcity druh od samsungu, ale ze to vezme hocijaku co sa da do usb-cka. wifinu som ale neskusal. skusil som lan-kovy kabel a prepojil som to s notebookom. ked som ping-ol tv, bol to zvlastny pocit... :-) ze elektronika je niekde inde ako ten 10 rocny tv, co som mal. cely 8. maj som sa zabaval s tou sietou, ale DNLA som nerozbehal. potom som na to vykaslal, ved z usb to ide a netreba zapinat komp. az o 2 dni som prisiel, ze musim mat na kompe microsoftacky prehravac neviem akej verzie :-) ale uz sa mi nechcelo znovu tahat kable.

downgrade som neskusal. ale som nasiel taky navod k 550, ze si tam treba dat stary, tak hadam by to mohlo ist. dokonca chlapik pisal, ze kde by ho mohol zohnat, ked uz na normalnom webe nie je...

ja som si tam dal ten madarsky, ktory ma opravene rozmery filmov pri prehravani. nielen na celu obrazovku, ale je tam asi 6 moznosti natiahnutia. ten zial ale neni pre 550-ku...
http://newage.mpeg4-players.info/samsung/b650/b650.html
a tu su aj fotky ostatnych formatov, ktore tam nie su odfotene:
http://fotkidepo.ru/?id=album:24144

high devi som nenasiel co robi. ale je hrozne vela navod wise link movie, WL write, a higi devi. a este v inom navode bolo doplnenie, aby to nepadalo nastavit "WL With DB", lebo predtym tam pustali par sekundove kusky, aby sa prehravac "zahrial"... tvoje zdovodnenie WL write mi pripada logicke.

tak isto sa da prehodit aj lcd-cko z 550 => 650. asi mas pravdu, ze to dlho nabiehalo kvoli tomu, ze skusal najst zariadenie, ktore nemal.

INFO LINK ON asi suvisi s wireless sietou. nasiel som toto. este pre staru A-ckovu radu.

Amazon.com: Samsung WIS08BG2X LinkStick Wireless LAN Adapter for select 2008 Samsung HDTVs: Electronics

vybral som 2 vety:
Technical Details - Enables wireless network access for InfoLink™ data on selected Samsung TVs

Not really a problem with an adapter, but wireless ONLY ENABLES INFOLINK ON SAMSUNG LCD TV (LN46A850), which I can get from cable box without any adapters. DLNA WiseLink functionality only works through wired network.

a nasiel som aj toto:


takze si myslim, ze to bude zapnutie/vypnutie tych "yahoo" blbosti, kde sa zobrazuju na obrazovke teploty v roznych mestach vo svete, kurzy valut a ine blbosti. takze ak nemas siet, je uplne jedno, co tam zvolis. a chlapik na amazone o tej wirelesske pisal, ze ked ju tam vlozi, automaticky sa mu zapnu tie blbosti... to hadam bude ono. :-)

ak ti ten tvoj firmware fungoval, tak by som ta poprosil a skusil ho. teda ak kamoska kupi 550 s chelsou. dikes.

este pripajam taky celkom dobry zoznam samsungovych firmwarov (aj pre stare modely):
http://www.samsung.com/download/query.aspx?agreement=y&keyword=b550
j3nda (169)|7.1.2010 09:59
[quote=mrkeff;258303]Nenašiel som žiadne obrazce, ktoré spomínaš. Akurát ma prekvapilo, že po cca 1 hodine sledovania eurosportu, tam pri čistení obrazovky bolo vidieť logo eurosportu a skóre tenisu (Nadal - Starace).[/quote]

nojo ale tohle de smazat, ale to o cem pisu tak spaznout nejde proto me to tak zarazi a to uz jsem tam zkousel posilat 16h ty vypalovaci obrazky a pochybuju ze jsem si to tam vypalil sam, pac jsem nenasel nic cim by to mohlo bejt udelany a jestli jsem mel zastaveny obraz tak na 20min max
no nastesti na normalnim obraze to videt neni, jen na tom posouvani, kdyz se na to soustredim
Martas 00 (114)|7.1.2010 22:09
Tak ty loga tam mivam take dnes po 20 min tam zustalo logo udalosti z ct1 trosku me to znervoznuje ale co uz ale nic jak pise j3nda sem tam nenasel mrknu na to jeste zitra poradne tak kdyby neco dam vedet.
j3nda (169)|9.1.2010 15:46
Tak ten RF mute time ma byt 600ms jak jsem psal ja, opravil jsem si to podle tebe na 500, ale mam to nafoceny jeste od nekoho jinyho a ten tam ma taky 600
tex21 (8)|9.1.2010 16:22
tak sa mi podarilo zistit, co to "RF mute time" znamena. je to cas v milisekundach, ktory televizor caka medzi prepinanim kanalov. jeden rus pisal, ze tam nastavil 100 ms a kanaly sa prepinaju okamzite.

В сервис меню есть пункт:RF Mute time 600ms (control-sub option). Я поставил 100ms,каналы стали переключаться мгновенно.

Tie milisekundy su vkladane asi preto, lebo sa caka, kym v digitale pride "cely frame" z noveho kanala a nie len "zmenove framy". Ak by cas bol velmi maly, potom pri prepnuti by sme videli rozpadnuty obraz az kym by nenabehol "cely frame". Takze, ci je to 500 alebo 600 ms, je to asi jedno.
j3nda (169)|9.1.2010 17:25
tak to je zajimave dik za info, no ja to chtel mit jak to bylo puvodne proto jsem to zjistoval, kdyz jsem nevedel ani co to je...
mam ted zmeneno jen to co funguje a o cem vim k cemu to slouzi:
wiselink movie on - umoznuje prehravani videa, u fw 2008.0 jde zapnout az po opatchovani fw SamyGO patchem http://samygo.sourceforge.net/
with db - odstranuje nahodne resety pri prehravani videa a umoznuje rozsirene razeni a hodnoceni multimedii a prehravani od mista kde se neposled skoncilo
Num Of Display 2 - zapina PIP
24Px4 Support - dopocitavani mezisnimku pri 24p (cinema smooth)
BD wise Support - automaticke nastaveni obrazu prehravacem Samsung
Real 100Hz Support - akorat demo

mimochodem, nevis cim to demo naplnit aby na tom bylo neco videt?
hledal jsem to a nasel jsem technologicka dema od samsungu, ale je to na rapidu a nepodarilo se mi z toho nic sosnout http://rapidshare.com/files/319730067/Samsung.links.txt

Content:
100Hz.Tech.Demo
Beauty.of.Nature
Blu-ray.Demo1
Blu-ray.Demo2
Blu-Ray.Sound.Demo-Helicopter
Bordeaux.Long
Bordeaux
Bordeaux.Short
Camcorder.HMX-20C
Color.of.China
Corwins.Quest
Discovering.Denver
Fantastic.Earth
Festivals.of.Europe
From.the.Blue
Gauguin
Glass.Art
Happy.Feet
Imagine.the.Possibilities
It's.All.In.The.Detail-1
It's.All.In.The.Detail-2
KarimRashid
LCD.Demo.Full
LED SmartLighting Demo
Led.Blu.LCD.TV.82.inch.Demo
Logo
Masters.Of.Time
Plasma.Demo.Full
Product.Demo.BD-P1400
Product.Demo.TV.Series-4
Product.Demo.TV.Series-5
Product.Demo.TV.Series-6
Product.Demo.TV.Series-7
Product.Demo.TV.Series-8
Samsung.New.Full.HD.LCD.TV.Ful
Summer.Holiday
The.Legend.of.Classic.Cars-1
The.Legend.of.Classic.Cars-2
Unlimited
Welcome.To.The.World.Of.Imagine
Wide.Open.Spaces.Alaska
Xbox360.PGR3.Demo
tex21 (8)|9.1.2010 22:12
Nasiel som, ze ked je to v service menu zapnute, potom v normalnom menu televizora sa prida nova polozka "mode => picture option => 100Hz motion plus => DEMO". ked som to spustil, obrazovka sa rozdelila na 2 casti jedna bola "100Hz motion plus On" a druha bola "... Off". Na spodu obrazovky sa rychlo pohyboval reklamny popis, ze to redukuje blur... pricom tie pismenka isli rychlo, a v tej polovici "On" sa zdali byt ostrejsie. Toto vsetko sa dialo pri normalne pustenom programe v TV. Ten zoznam s demami od Samsungu, to su asi HD clipy (dal som do googla tu "helikopteru" a naslo HD clipy na nejakych warezovych strankach). Viem si to predstavit pouzit v predajni. Pustia tam BR s nejakym z tych clipov, a rozdelia obrazovku na On a Off. Aby ludia kukali, ako je 100Hz super. :-)

===
Just bought a PS58B850 and I'm seeing annoying tearing between light/dark regions on left/right panning shots at certain speeds.

The Picture Options menu has a "Real 100Hz Demo" mode which turns off "motion plus" on one side of the picture and there is no tearing on the 50Hz side but there are no settings to turn off the motion interpolation completely.

Poking around in service mode there is a switch for "Real 100Hz support" but all that does is remove the demo mode option from the menus but it still seems to be doing motion interpolation.

It's odd that they provide a motion interpolation "feature" that not everyone likes (and adds annoying artifacts) but provide no way to turn it off.
tex21 (8)|9.1.2010 23:00
hladal som aj to HIGH DEVI. Nasiel som nejaky stary servisny manual (?) k samsungu S81. Kedze tento model bol este pred A-ckovo radou, a asi nema ani usb-cko, myslim, ze to s prehravanim filmov vobec nesuvisi...

http://www.turuta.md/SMODE/SAMSUNG%20LE26S81BX.pdf
j3nda (169)|10.1.2010 08:46
presne tak real 100Hz support je jenom demo, ale ja na tom textu teda vidim kulovy, podle me by to melo byt videt akorat na tom obraze, proto jsem to chtel zkusit nakrmit necim na cem mam sanci to poznat, alespon podle samsungu, pac na tom textu teda poznam prd
djcroc (4)|11.1.2010 17:29
jenda ....mám nafocené servisní menu PS50B551 bohužel až po změně na B650. Mohu je někam uložit, pokud by někdo chtěl, popř. se podělím o zkušenosti....
tex21 (8)|11.1.2010 22:08
hm, u mna na LCD je to na tych rychlych pismenkach vidno.
Joohn (6)|14.1.2010 10:32
PS50B550 původní nastavení jak jsem TV koupil tak fotím. Snad to někomu pomůže. Přehrávání filmů mi po nastavení přehrává v pohodě. Jen v nastavení obrazu (ne v servisním menu ale v obyčejném menu) mám Cinema Smooth šedé, že si to nemůžu zvolit. Nevím jestli to není náhodou tím, že model jsem nechal nastavený na 550 a nezměnil to na 650? poradí někdo?
PICT4288.JPG PICT4289.JPG PICT4290.JPG PICT4291.jpg PICT4292.JPG PICT4293.jpg PICT4295.jpg PICT4296.JPG PICT4297.JPG
vivid.sk (11472)|14.1.2010 10:49
[quote=tex21;258342]k tej 650 nie je v baleni wifina. ta sa musi dokupit ako extra prislusenstvo. niekde to aj hackli, ze to nemusi byt len urcity druh od samsungu, ale ze to vezme hocijaku co sa da do usb-cka.
[/quote]

Nepamatas sa, kde si videl tuto info? To by som rad odskusal, mam doma nejake zbytocne Wifinky do USB.
tex21 (8)|14.1.2010 22:02
tu je link na hacknutie wifiny (Alternatives of Samsung WiFi Link Stick) :-) zial, nie su to vsetky wifiny, ale len niektore, ktore obsahuju spravne chipy... :-(

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=3&t=14
Martas 00 (114)|16.1.2010 21:32
Neslo mi zapnout to prehravani videa tak jsem to cele prepl na 650 a jede to nadhera diky vsem. Jen by me zajimalo jake audio stopy pri hd to prehrava a ktere ne pripadne pokud je to multidub jak zmenit zvukovou stopu.Diky.
vivid.sk (11472)|16.1.2010 22:24
Martas> nepozna to DTS, takisto nejde menit zvukova stopu.
tex21> diky, pozriem sa na to. Prave ten ASUS WL-167 mam, takze je to dobra sprava.
Martas 00 (114)|16.1.2010 22:36
Diky ted v tom mam jasno.