Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube Q800 - editace firmwaru

bastlir (3245)|22.12.2009 10:12
Při výběru multimediálního přehrávače jsem měl pár požadavků, které však splňoval (když nepočítám Evolve) jen Emtec Q800. Těmi požadavky byly:
1. DVB-T tuner
2. Záznam z tuneru na HDD
3. Vstupy z externích zdrojů videa a záznam na HDD
4. USB
5. LAN
Jsou samozřejmě i jiná zařízení, která v jednotlivostech jsou lepší a mnohdy i dražší, jenže Emtec Q800 za velmi přijatelnou cenu v sobě združuje více potřebných funkcí. Nepřítomnost internetových klipů oželím, ty si mohu prohlédnout koneckonců na PC.
Zkoušel jsem na HDD nahrávat video z kazet a byl jsem velmi spokojen. I citlivost tuneru je dobrá. Trochu mě rozčiluje pomalá odezva v menu, ale to je asi neduhem většiny těchto přehrávačů.
Asi po měsíci užívání jsem jej najednou nemohl spustit. Respektive po zobrazení menu se začal stále dokola restartovat. Tak jsem jej vyměnil za jiný, ale již po týdnu se situace opakovala. Tak jsem přehrál stejný firmware a byl klid. Tedy do té doby, než jsem si tam naprogramoval více nahrávání. Když jsem si pak chtěl nahraný pořad pustit, zjistil jsem, že Emtec "zamrznul". Po vypnutí a zapnutí začal zase dokola restartovat. Po opětovném přehrání firmwaru už byl zase klid.

Na jiném fóru jsem si stáhl soubor - EMCXT2.zip, kterým jsem si Emtec lépe přizpůsobil mým potřebám, ale hlavně jsem si zpřístupnil jeho programou strukturu.
Tím jsem se dostal i k souborům internetových rádií, do kterých časem hodlám nabastlit i české stanice. KDYBY TO VŠAK NĚKDO UŽ UDĚLAL PŘEDE MNOU ČI ZA MĚ, BYL BYCH MU VDĚČNÝ.

Ještě poznámka, pochybuji, že tak malý a bohužel i hlučný ventilátorek stačí uchladit HDD i procesor, jelikož se deska s HDD (HDD = harddisk)značně ohřívají navzájem. Zbývají dvě možnosti:
1. levnější - z bohu vyvrtat druhou díru a druhým ventilátorkem hnát vzduch dovnitř. Jenže
tím se nejspíš připravíte o záruku.
2. dražší - na svém satelitním Dreamboxu jsem řešil stejný problém a velký 3,5" HDD jsem
vyměnil za 2,5" HDD (do notebooku), který tolik netopí, ale hlavně kolem něj může lépe
proudit vzduch. Nový HDD lze připojit přes redukci, kterou jze za pár korun koupit v každé
počítačové specializované prodejně. Dálší výhodou tohoto řešení je, že 2,5" HDD využívá
jen 5V větev zdroje, a tedy jej moc nezatěžuje. Tím samozřejmě nebude porušena záruka,
protože původní HDD lze kdykoliv vrátit.

Díky Linuxu toto zařízení v sobě skrývá mnoho dalších možností. Já bohužel v Linuxu tápu, takže pokud někdo svou trochou přispěje do tohoto fóra, tím lépe pro nás všechny.
bastlir (3245)|22.12.2009 10:27
Dodatek - používám firmware verzi 848, protože při instalaci verze 849 mi to zahlásilo, že z důvodu poruchy hardwaru nelze instalaci dokončit. Máte někdo jinou zkušenost?
bastlir (3245)|22.12.2009 10:27
Na různých forech jsem si všiml, že mnohým lidem nefunguje NAS. Přišel jsem na to, že je mate nápis OFF na obrazovce. To je v pořádku. Pokud se na obrazovce hláška s OFF objeví, je třeba na PC v nabídce Start - Spustit napsat \\NAS a je to. Tedy za předpokladu, že jsou správně nastavené parametry sítě.