Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak u rekordéru SAMSUNG DVD-SH895A zrušit automatické zapínání??

TomCz (9)|21.12.2009 15:09
Současně s TV SAMSUNG LE37B650 jsem si pořídil rekordér SAMSUNG DVD-SH895A, hlavně kvůli kompatabilitě a možnosti ovládání jedním ovladačem. Bohužel tato zařízení spolupracují více než bych uvítal. TV a DVD mam propojené HDMI kabelem, mám povolenou funkci Anynet+. Každé ráno kolem 08:00 se DVD zapne a po chvilce vypne, bohužel DVD zapne i TV a ta už se sama nevypne. Dost mě překvapilo, když jsem přišel z práce a uvítala mě zaplá TV. V různých dizkuzích a fórem si na to pár lidí stěžovalo.....ale nikde žádné řešení (možná jsem jen špatně hledal). Nevíte někdo jak u tohoto rekordéru zrušit automatické zapínání? V menu ani návodu jsem to nenašel. Případně nějaké jiné řešení??
geronimoh (2327)|21.12.2009 17:37
DVD rekorder se asi bude zapínat každé ráno, dělá i to můj SONY a to proto, že stahuje informace z teletextu nebo EPG z DVB-T. Takže otázka zní, jak zamezit automatickému zapínání TV. Nemám ji, takže nemůžu poradit, prohlédni manuál, jestli se tomu dá zamezit v nastavení. Jinak jedině pokud máš AV reciever s HDMI, tak to propojit přes AV reciever pokud nebude zapnutý AV reciever, tak se nezapne ani TV.
TomCz (9)|21.12.2009 22:34
Zatím jsem nikde v nastavení zakázání spuštění TV nenašel. Obejít se to dá zrušením funkce Anynet+......ale to mi přijde dost na hlavu, právě tuto funkci jsem chtěl využívat. :-(
jis (1301)|21.12.2009 23:35
1) Máš v rekordéru poslední fw?
2) Pokud nechceš TV automaticky zapínat zapnutím rekordéru, nestačilo by pouze vypnout PowerControl, bez toho, že bys vypnul Anynet+? Nevím, zda to tvůj rekordér umí. Např. moje Onkyo ano, ale nevyužívám to, vše funguje. Nebo v TV vypnout Auto Turn On/Off.
3) Pokud máš aktuální fw a ten to neřeší, pokud vypnout PowerControl nelze nebo nechceš, jednoznačně se obrať na servis. Myslím, že pokud to nevyřeší, je to důvod k vrácení - pro nemožnost plně využít inzerovanou funkčnost Anynet+.
cikinek (10)|22.12.2009 08:55
Ahoj, mam take nove dvd samsung a plazma tv, vzdy kolem jedenacte vecer se mi zapne tv na par sekund a hned se zase vypne, prvni vecer jsem byl z toho dost prekvapeny, ale uz to neresim, ted po precteni tveho dotazu alespon vim, ze se tam neco aktualizuje....
jis (1301)|22.12.2009 09:06
[quote=cikinek;255378]Ahoj, mam take nove dvd samsung a plazma tv, vzdy kolem jedenacte vecer se mi zapne tv na par sekund a hned se zase vypne[/quote]Předpokládám, že využíváš komunikaci přes HDMI-CEC, je to tak? A stačí naběhnout zvuk, nebo ne, že by to třeba mohlo někoho vzbudit?
TomCz (9)|23.12.2009 12:27
TO jis: diky za rady, bohužel teď nemam moc času se v tom štourat, ale vyzkouším. Zatím mam vypnutou funkci Anynet+ a TV se pri zapnuti DVD nezapina.


[quote=cikinek;255378]Ahoj, mam take nove dvd samsung a plazma tv, vzdy kolem jedenacte vecer se mi zapne tv na par sekund a hned se zase vypne, prvni vecer jsem byl z toho dost prekvapeny, ale uz to neresim, ted po precteni tveho dotazu alespon vim, ze se tam neco aktualizuje....[/quote]
V nastaveni TV jde to zapinani zakazat, případně přenastavit. Bohužel DVD-HDD rekorder tuhle možnost v menu nema.
jis (1301)|23.12.2009 12:52
[quote=TomCz;255584]Zatím mam vypnutou funkci Anynet+ a TV se pri zapnuti DVD nezapina.[/quote]Jako workaround Anynet+ kompletně vypínat nemusíš, musí stačit v TV vypnout Auto Turn On/Off. A ten firmware v rekordéru máš poslední? Pokud ano, obrať se na servis a dej nám pak vědět, jak to vyřeší.
TomCz (9)|23.12.2009 21:52
Aktualni firmware k DVD mam stažený, jen jsem se nedostal k aktualizaci. Funkci Auto Turn On/Off jsem v TV nikde nenašel :-(.
Dával jsem dotaz na samsung a taková je odpověď:

"K zapínání TV muže dojít z duvodu aktivní funkce automaticky update softwaru, tuto funkci vypnete následovne:Menu / Podpora / Upgrade softwaru / Pohotovostní režim - Vypnuto.
Pokud je DVD pripojeno k TV HDMI kabelem a je zapnuta funkce ANYnet, pak, zapnutí TV automaticky zapne i TV. V prípade vypnutí funkce automatického upgradu softwaru u TV by se mela TV prestat zapínat a následne by se nemelo zapínat ani DVD. Pokud naopak DVD ovlivnuje TV, je potreba vypnout funkci anynet."
jis (1301)|23.12.2009 23:25
[quote=TomCz;255715]Aktualni firmware k DVD mam stažený, jen jsem se nedostal k aktualizaci.[/quote]Tak to udělej co nejdřív, je šance, že tuto trapnou chybu již odstranili.

[quote=TomCz;255715]Dával jsem dotaz na samsung a taková je odpověď:
"K zapínání TV muže dojít z duvodu aktivní funkce automaticky update softwaru, tuto funkci vypnete následovne:Menu / Podpora / Upgrade softwaru / Pohotovostní režim - Vypnuto.[/quote]To přece není tvůj problém.

[quote=TomCz;255715]Pokud je DVD pripojeno k TV HDMI kabelem a je zapnuta funkce ANYnet, pak, zapnutí TV automaticky zapne i TV.[/quote]Ani si po sobě odpověď nepřečtou.

[quote=TomCz;255715]V prípade vypnutí funkce automatického upgradu softwaru u TV by se mela TV prestat zapínat a následne by se nemelo zapínat ani DVD.[/quote]DVD by se v takovém případě stejně nezapnulo. Periferie zapínají TV, ne opačně.

[quote=TomCz;255715]Pokud naopak DVD ovlivnuje TV, je potreba vypnout funkci anynet."[/quote]S vaničkou vylejte i dítě...

[quote=TomCz;255715]Funkci Auto Turn On/Off jsem v TV nikde nenašel.[/quote]Přikládám 2 stránky z elektronické příručky. První ti ukáže, kde to hledat, druhá, jak to nastavit:
img_8_1_0.jpg img_8_1_1.jpg
TomCz (9)|24.12.2009 12:18
Tak jsem při aktualizaci firmware zjistil, že v DVD už poslední verze je - takže tudy cesta zatím nevede-snad vydají novou verzi kde to pořeší (asi utopie).
Funkci, ke které jsi dával obrázky už jsem zkoušel, bohužel zablokovat zapínání TV neumí. Funguje tak, že když je povolena a já vypnu TV automaticky se vypne i DVD. Pokud ale při povoleném Anynet+ v obou zařízeních zapnu DVD opět se automaticky spustí TV.
Zatím jsem to vyřešil vypnutím funkce Anynet+ v TV, v DVD jsem ji nechal povolenou. Pokud tedy chci TV a DVD ovládat jednim DO musím v TV nejdřív povolit Anynet+. Je to trošku opruz, hlavně ho nezapomenout zase zakázat jinak se v 8 rano zapne i telka a hraje dokud nepřijdu z práce a nevypnu ji :-(. Nakonec to skočí asi tak, že ten jejich slavný Anynet+ používat nebudu a budu střídat obě DO.
Kde asi udělali soudruzi chybu??
jis (1301)|24.12.2009 13:57
[quote=TomCz;255759]Pokud ale při povoleném Anynet+ v obou zařízeních zapnu DVD opět se automaticky spustí TV.[/quote]Tak to mě fakt mrzí. Dvě Samsung zařízení a takové potíže. Ten můj AVR od jiného výrobce (Onkyo) přitom mohu nastavit tak, že se hromadné zapínání a vypínání konat nebude (kdybych chtěl). Samozřejmě že nechci a se zapnutím/vypnutím TV se mi Onkyo automaticky zapne/vypne.

[quote=TomCz;255759]Zatím jsem to vyřešil vypnutím funkce Anynet+ v TV, v DVD jsem ji nechal povolenou. Pokud tedy chci TV a DVD ovládat jednim DO musím v TV nejdřív povolit Anynet+. Je to trošku opruz, hlavně ho nezapomenout zase zakázat jinak se v 8 rano zapne i telka a hraje dokud nepřijdu z práce a nevypnu ji :-(.[/quote]9-) To je ale k ničemu. Já měl kdysi podobný problém: Měl jsem přes SCART připojený rekordér SiGMATek DVBH-2000 k CRT TV THOMSON 29DJ74E. Rekordér při naplánovaném nahrávání pouštěl na SCART spínací napětí pro přepnutí AV, takže mi probouzel TV ze standby během nahrávání klidně ve 2h ráno a ani přepnutím rekordéru na AV IN před jeho vypnutím tomu nešlo zabránit. To bylo také zcela nestandardní chování, které jsem předtím u žádného klasického páskového videorekordéru nezaznamenal. Měl jsem předtím postupně asi 4 VHS/S-VHS VCR Panasonic a ty se denně vždy ve 20:30, nebo 21:30 (už si to přesně nepamatuji) probouzely ze standby, aby si sesynchronizovaly čas, k žádnému probouzení TV však přitom nedocházelo a to hovořím o technice staré 15 let. A při naplánovaném nahrávání samozřejmě TV také neprobouzely. Ten SiGMATek jsem tehdy musel řešil odpojováním jeho SCART kabelu a nesměl jsem na to zapomenout, takže přesně vím jaký je to opruz.

To mě však vede k dalšímu dotazu na tebe: Probudí ten tvůj rekordér TV i při naplánovaném nahrávání, nebo ne? Pokud ano, rovnou jim ho omlať o hlavu. Pokud ne, o důvod víc žádat nápravu, nebo peníze zpět.

[quote=TomCz;255759]Nakonec to skočí asi tak, že ten jejich slavný Anynet+ používat nebudu a budu střídat obě DO.[/quote]Pak jsi se ale vůbec nemusel omezovat při výběru rekordéru pouze na Samsung :-G.

[quote=TomCz;255759]Kde asi udělali soudruzi chybu??[/quote]Jednoznačně při tom probouzení rekordéru, aby si zaktualizoval informace z EPG/TTX, v tomto režimu nesmí probouzet připojenou TV. Trval bych na vyřešení problému, nebo vrácení peněz. To naprosto nezvládli. A celý slavný Anynet+ jen tím vlastně v tvém případě k ničemu :-((.
beepee (46)|25.12.2009 18:15
Co takhle zkusit vypnout buď "Automatické nastavení času" nebo "Ukládání letního času" (případně obojí)? Třeba se pak rekordér přestane probouzet.
TomCz (9)|26.12.2009 21:02
[quote=jis;255775]
To mě však vede k dalšímu dotazu na tebe: Probudí ten tvůj rekordér TV i při naplánovaném nahrávání, nebo ne? Pokud ano, rovnou jim ho omlať o hlavu. Pokud ne, o důvod víc žádat nápravu, nebo peníze zpět.
[/quote]
Při vypnutém Anynet+ rekordér TV nezapne. Při zapnutém Anynet+ jsem to nezkoušel, ale otestuju.

[quote=beepee;255922]Co takhle zkusit vypnout buď "Automatické nastavení času" nebo "Ukládání letního času" (případně obojí)? Třeba se pak rekordér přestane probouzet.[/quote]
Dík za radu, vyzkouším. Dám potom vědět.
HADES (9)|2.1.2010 19:43
Koupil jsem známé nový rekordér Samsung SH897 a po připojení k LCD TV Samsung pozoruje taky automatické zapínání v 8:00. Vybíral jsem schán rekordér Samsung pro kompatibilitu se stávající TV a využití funkce kdy se dají oba přístroje ovládat jedním DO. Bohužel kvůli tomu zapínání jsem funkci Anynet+ musel vypnout, jiné řešení jsem bohužel nenašel. Nenalezl jste někdo lepší řešení?
TomCz (9)|4.1.2010 12:11
Zatím jsem na nic nepřišel, ještě jsem nezkoušel jestli má aktualizace času DVD rekorderu vliv na jeho zapínání. Vyzkouším až o víkendu........aktualizace v 8:00 je pěkně blbý čas :-(.
chalitmon (9)|19.1.2010 19:57
Mám také televizi samsung a tento DVD rekordér. Přesně toto se mi také stávalo a je to způsobené tím, že máte nastaveno automatické ukládání času, které se synchronizuje právě každé ráno v 8.00 hod. podle teletextu. Takže stačí vypnout automatické ukládání a televize se již nebude zapínat. Nicméně jsem po chvíli testování celý ten jejich slavný anynet odpískal a vypnul jsem ho (mimo jiné take proto, ze kdyz jsem chtel neco rychle nahravat a zapnul jsem DVD rekorder, tak se mi televize prepla do dvd rezimu a nez dvd nabehlo, tak ubehlo cca 20 sekund nez mi naskocil obraz ktery chci nahravat). Navic i kdyz je vypnuty anynet tak mohu ovladat televizi i ovladacem od DVD rekorderu bezproblemu (coz jsem myslel ze jde pouze pokud je zaply anynet).
miroslavb (1)|4.4.2010 16:04
Po dlhom rozhodovaní som si nedávno vybral a kúpil SAMSUNG SH895A. No mám trochu chaos v prepísaní nového upgrade "sh895_090925_18". Stiahnutý súbor som po rozbalení napálil na CD
a vložil do rekordéra. CD roztočil a nič sa neudialo. To má takto fungovať? Prípadne ako zistím aká
je verzia firmvéru v súčastnosti v DVD. Vďaka za radu.
ritchi (225)|25.11.2010 07:14
Uvazujem nad kupou tohto dvd rekordera.Nejake rady,skusenosti?Je funkcny PIP v tv po pripojeni tohto dvd-cka?Dik
bellows (16)|9.2.2011 09:23
Tak se mi konecne minuly tyden podarilo upgradovat firmware z 2009 na sh895a_20101012.20 a dnes se mi povedlo rano v 8h sledovat zapnuti DVD. To se zaplo presne v 8:00, ale TV zustala vypnuta.
Mam aktivni anynet+ v DVD i TV i aktualizaci casu v DVD.
Zmenili asi vyslani signalu o zapnuti TV do HDMI az po uplnem nastardovani DVD. Funguje vam to taky tak?
DVD SH893A + TV UA37C6540