Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD přes anténu...?

Lubi (408)|24.1.2005 00:12
Nevíte někdo zda-li je možné vést stolní DVD přehrávač přes kabel antény...? mam v zapojeni DVD kombo (DVD + VHS) pomoci SCART do jedne televize a pomoci ant. kabelu do televize druhe, jenomze: na televizi pres antenu pri prehravani DVD vznika zvukovy odraz (!). pri sledovani VHS, nebo kabelovky bez problemu. Jakto? neni to mozne? bude to dano asi nejspis konstrukci.... matne si vzpominam, ze jsem nekde cetl - zapojte radeji pres SCART nez Antenni kabel - ....?? :-(
Pitomec (10211)|24.1.2005 14:18
DVD přehrávače se s RF výstupem nedělají (ani v kombech DVD/VHS) - jednodušše proto, že nikdo nepředpokládá, že uživatel bude toužit po nekvalitě z TV modulátoru. Takže jedině ten modulátor přikoupit (cena od 1t. výše).
Lubi (408)|26.1.2005 23:09
mmm a kdyz se nedelaji, tak jaktoze takovy mam? pochopil jsem to tedy spravne ze antena je urcena pouze pro VHS....?
ODSakEda (2278)|27.1.2005 00:35
Ani pro VHS!...

To byl jen kompromis na přechodnou dobu, neb když vyšly první VHS recordery, neměl skoro nikdo za komančů na starých TV a jen zn. Tesla a Rubín... žádný video vstup! Jen anténní...
clee (6592)|27.1.2005 01:53
zase lamaris, bezny zapojeni videa a tv je ant->koax->vcr->koax->tv a paralelne vcr->scart/cinche->tv, jinak by to slo jedine jedna antena a rozdvojka coz mi ale prijde zbytecny, musis pocitat s tim ze na video se nahrava a na tv se chces koukat i pri vypnutym videu...
ODSakEda (2278)|27.1.2005 09:23
clee: jednak čemu říkáš běžné propojení????

a jednak na začátku kdo zaváděl otázku píše o propojení a přehrávání DVD na DVD playeru do TV přes SCART a po anténním koaxu do 2.TV!!!...


Koax do VCR je tam kvůli jeho TV tuneru! Koax odut je průchozí do TV, aby i TV měla nezávisle na VCR připojenu anténu k TV tuneru! A k propojení VCR a TV pro reprodukci nahraného videa (ale třeba i live videa z TV tuneru VCR) slouží dnes běžně video vstupy! SCART nebo o něco horší Composit a ne koaxiální anténní výstup/vstup! Ani 2 TV stejně jako TV a VCR není dnes dobré a nutné propojivat po anténních vstupech!!!!!!!!!!! Ale jen pomocí Video vstupů/výstupů!
Mívají to tak občas hotely a restaurace s více místnostmi a patry, co maj jen anténní rozvody a posílaj po nich (modulují do nich) např. i video přehrávané na VHS VCR nebo dokonce DVD playeru-je to však barbařina a kvalita bere za své o rušení modulátorů (jeden je vlastně i ve VCR!) nemluvě.

Nemámliš pravdu?!
(navíc instaluji takové systémy v hospodách včetně datavideoprojektorů a hrozně se chechtám, když si majitel nechá anténní rozvod dotáhnout i k místu kde plánuje data(!)videoprojektor... :-D )

Tak jaképak lamření???...

Toto bych od tebe Clee nečekal, takový úlet! Nebo to alespon nenazývej běžné propojení videa s TV, ale jen propojení anténních vstupů do tunerů obou zařízení! Jinak mateš mnohé a oni skutečně ještě dnes propojují VCR a TV jen anténou!...

I když u mnohých socek s IQ tykve, co po mě občas chtěj zapojit novou(!) videotechniku, mě nepřekvapuje, že se to před tím i u moderní nové(!) techniky pokoušeli propojit koaxem-anténím vtupem a VCR prostě postaru na TV naladit na nějakém kanálu!!!....................
clee (6592)|27.1.2005 10:51
hehe na padesati radkach si popsal to co ja na peti, ale to mrnavej odesackej mozecek asi nezaregistroval, jinak signal pri prehravani vhs tahnu samozrejme (pisu paralelne vcr-scart-tv) scartem (btw scart je jen konektor a signal jim vedeny je kompozitni, pokud ovsem nevyuzivas RGB) takze lamaris :-D
ODSakEda (2278)|27.1.2005 12:14
To nepopírám! (že jsi to neuváděl)

Jenže to není ani tak paralerně, jak to nazýváš právě nepřesně a za co tě biju!, ale právě a jen anténní rozvod, kteý ani nemusí být přes VCR, ale přes odbočku a tím je to od tebe pro mnohé zavádějící!

Uvědom si, že to nečtou tady jen lidé technicky sběhlí, ale dotazy dávaj právě ti neznalí! Nejde tedy o mě, že bych to nechápal! Jen Tě chci dotlačit k přesnějším formulacím!

Gomeš?! Tak se nedurdi!
Napadám tvoji formulaci a ne tebe!
Vol si třeba komouše, jeli ti smutno po Tesle a frontách i na elektro součástky a samobastly podomácku pájený a na cín...
Pitomec (10211)|27.1.2005 12:21
[quote=Lubi]mmm a kdyz se nedelaji, tak jaktoze takovy mam? pochopil jsem to tedy spravne ze antena je urcena pouze pro VHS....?[/quote]
Už to tady bylo napsáno - anténní výstup u toho komba je jenom proto, aby tím mohl procházet signál do TV. Ale přístroj samotný nemá vlastní modulátor, jenž dokáže do toho průchozího anténního signálu přidat svůj vlastní signál (tak jako tomu bylo u VHS videorekordérů). U některých starších typů kombo DVD/VHS to ovšem jde - třeba u Panasonicu NV-VHD1. Naproti tomu jsou zase VHS rekordéry, které už ten modulátor nemají vůbec (JVC HR-DVS2, VS30).
ODSakEda (2278)|27.1.2005 12:44
Zpravidle ty značkové jej mají a také takové VHS recordery, navíc s více video vstupy, zneužívám systémech v hospodách, jednak k přepínání zdroje videa: jestli z TV, DVD, VHS, kamery, a k převodu a posílání do stávajících anténních rozvodů hospod (nebo restaurací? 9-) ) s více místnostmi a TV :-)

Je to kompromis, ale mimo datavideoprojektoru většinou nechcou slyšet o další síti, tentokrát video/audio síti z finančních i jinýcj důvodů a na staré TV to pivařům stačí...
clee (6592)|27.1.2005 13:54
ods nebo komousi, stejny lidi, jiny logo, btw proc vam ten ptak leti doleva?? :-E
ODSakEda (2278)|28.1.2005 02:35
Já nosím ptáka v levé nohavici! Tak asi proto. A ty?
(Na pitomou otázku stejně pitomá odpověd!)

Ale co to, nějak nevidím u tvého "příspěvku" žádnou zmínku o videu!...
clee (6592)|28.1.2005 02:54
no ja v tech tvejch taky ne :-E
Lubi (408)|1.2.2005 20:29
No pitomec teda pravdu nema. Modulator tam urcite je-na ty tesle to naladim a navic klasiku muzu menit vystupni frekvenci DVD prehravace. Vim ze bych tam musel dat rozbocovac na dva scarty TV/TV, ale ten koax tam asi neni jen tak zprdky a melo by to fungovat. No PRAVE ZE TO FUNGUJE! Kdyz tam dam VHS a naladim video na ty Tesle, tak vsechno funguje v pohode. Kdyz ale prepnu kombo na DVD a pustim ho, funguje to, ale zvuk je s ozvenou. ´Puvodne jsem myslel ze ta Tesla je moc stara a nema tak dobrou rozlisovaci schopnost frekvence a pasmo je moc siroke, tak jsem tam dal pasmovou propust naladil na prislusnou frekvenci ale se stejnym vysledkem-omezeni ruseni obrazu, ale zvukovy odraz. Musi to byt dano konstrukci komba (DVD). mi napada, ze by tam jeste mel byt cinch nebo S-video vystup, ne? :-D Jeste posledni vec, neexistuje nejaka redukce na koax/Scart? Asi horko tezko , ze? kdo by ji taky delal.... ale stejne dik, ikdyz jsem neprisel na to, co jsem chtel...
Pitomec (10211)|1.2.2005 21:53
[quote=Lubi]No pitomec teda pravdu nema. Modulator tam urcite je-na ty tesle to naladim a navic klasiku muzu menit vystupni frekvenci DVD prehravace. Vim ze bych tam musel dat rozbocovac na dva scarty TV/TV, ale ten koax tam asi neni jen tak zprdky a melo by to fungovat. No PRAVE ZE TO FUNGUJE! Kdyz tam dam VHS a naladim video na ty Tesle, tak vsechno funguje v pohode. Kdyz ale prepnu kombo na DVD a pustim ho, funguje to, ale zvuk je s ozvenou. ´Puvodne jsem myslel ze ta Tesla je moc stara a nema tak dobrou rozlisovaci schopnost frekvence a pasmo je moc siroke, tak jsem tam dal pasmovou propust naladil na prislusnou frekvenci ale se stejnym vysledkem-omezeni ruseni obrazu, ale zvukovy odraz. Musi to byt dano konstrukci komba (DVD). mi napada, ze by tam jeste mel byt cinch nebo S-video vystup, ne? :-D Jeste posledni vec, neexistuje nejaka redukce na koax/Scart? Asi horko tezko , ze? kdo by ji taky delal.... ale stejne dik, ikdyz jsem neprisel na to, co jsem chtel...[/quote]
Já jsem psal, že u některých typů to jde (třeba ten Panasonic NV-VHD1). Ale každopádně platí, že toto je nejhorší možné propojení ze všech a samozřejmě i s tím, že audio výstup z modulátoru je pouze monofonní. Takže doporučit rozhodně nelze.

P.S. Originální to moc není, protože toto jsem tady měl první já :-)-
Lubi (408)|2.2.2005 07:27
8-) dobre dobre,... :-D