Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nefunkční propojení PC a TV

mildik2 (22)|20.12.2009 20:32
otázka1) Chci propojit cca 5 let starý notebook s novou Full HD TV-přesný typ viz dole
Notebook má VGA výstup a myslím, že i S-video, nemá HDMI ani DVI výstupy. TV má snad všechny vstupy co existujou.. Chci občas přehrát nějaký film (třeba i obyčejný DivX nebo divko), ale nejede to.
Použil jsem normální VGA(D-sub) kabel od monitoru a podařilo se mi to propojit, aby se obraz z ntb přenášel na TV... jen kdykoli zapnu film v mediaplayeru, VLC playeru apod., tak se na TV objeví v místě filmu jen černá obrazovka, na notebooku obraz jede. Na TV pak vidím jen rámeček mediaplayeru a dole jak ubíhá čas. Poradte, jak na to...

otázka2)
TV má USB vstup. V obchodě mi chlap řekl, že se dá přpojit externí HDD a třeba koukat na filmy z HDD.
Když HDD připojím (nebo flešku) můžu si v nabídce vybrat jen prohlížení fotek... Takže je možné koukat na film z ext. HDD? Máte s tím zkušenost a jaké formáty by mohly jet? nebo je pro to potřeba puštěný počítač, co to bude dekódovat?

otázka3)
šlo by to nějak připojit přes receiver od satelitu?
---
jo a mám toto vybavení:
Full HD TV Plazma XGA SAMSUNG PS50B550
a HD satelit od Vantage 6000S
vivid.sk (11472)|20.12.2009 22:12
1) vypni si obrazovku notebooku a zapni len TV (su na to klavesove skratky priamo fn+nieco, zavisi od vyrobcu). Tento problem je sposobeny tym, ze video ide cez overlay grafickej karty.
2) v obchode ta chlap zrejme oklamal, pokial viem tuto funkciu maju tohtorocne modely LCD od rady B65x (a vyssie; predpokladam, ze to plati taktiez pre plazmy)
3) samozrejme, HDMI kablom
ladik1983 (257)|20.12.2009 22:54
[quote=vivid.sk;255150]1) vypni si obrazovku notebooku a zapni len LCD TV (su na to klavesove skratky priamo fn+nieco, zavisi od vyrobcu). Tento problem je sposobeny tym, ze video ide cez overlay grafickej karty.
2) v obchode ta chlap zrejme oklamal, pokial viem tuto funkciu maju tohtorocne modely LCD od rady B65x (a vyssie; predpokladam, ze to plati taktiez pre plazmy)
3) samozrejme, HDMI kablom[/quote]

hezke az na to ze on ma plazmu
vivid.sk (11472)|20.12.2009 23:00
ladik1983> a aky mas problem?