Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

M2TS do XVID?

hajcus (31)|20.12.2009 13:47
Predem sorry - hledal jsem a podobne tema jsem nenasel.

Mam na disku zkopirovany BluRay a je to jeden 42GB m2ts soubor. Chci z toho udelat AVI - XVID. Existuje neco na styl Auto Gordian Knot aby to prevedlo m2ts?
hajcus (31)|21.12.2009 14:33
Tak se mi podarilo demuxovat video z *.M2TS a vzniknul soubor *.264

Takze problem stale pretrvava a potrebuji 264 prevest na AVI

nikdo neporadi??
artam (1147)|21.12.2009 16:34
Na prevod Blu-ray do XVID (alebo cokolvek ine) je osvedceny megui, pripadne ak si uzivatel "menej znaly" a nevyznas sa v rozsiahlych moznostiach nastaveni, tak existuje ripbot264.
hajcus (31)|21.12.2009 16:39
me by stacilo to 264 prevest do AVI bez komprese - pak si s tim uz poradim ... ted zkousim AVIDEMUX ... ten otevre ten *.264 cekam az se to nacte a pak neco zkusim zase


EDIT ... tak slavnej AVIDEMUX se zhroutil ... ale on napsal varovani neco ze detekovano H.264 a ze to muze zpusobit nestabilitu ... zkusim tedy ten MEGUI


EDIT 2 ... MEGUI neotevre ani m2ts ani 264 ... kdybych mohl alespon z toho 264 vytvorit AVS skript, pak by to mohlo jit do Gordian Knotu
ai (2993)|21.12.2009 17:40
Nepopisujes cos delal v tom MeGui, tam to jde ruzne ,vice zpusoby, one click encoder cestou (vytvori skript s DirectShow, a pak vse najdes v queue na enkoding), cestou skriptem s DGAIndex.exe, nebo skriptem s DirectShow (musis mit direct show v PC, free ffdshow me vzdy slo), mozna to jde i jinak.

Pres DGAVCIndex.exe (najdes ho v tool adresari pro MeGUI) - vytvoris DGA file z toho m2ts (load ti nacte m2ts a pak das Save project a udela ti ten dga plus ti jeste demuxuje audio, zrejme tedy AC3 hotove na pozdejsi mux.
AVS skript pak:
LoadPlugin("C:\...cesta k nemu......\DGAVCDecode.dll")
AVCSource("C:\...cesta k nemu......\video.dga")

stahni si nekde z netu DGAVCDecode.dll, mozna ho stahne i MeGui a nekde ho strci (jestli ne primo nekde k Avisynthu, nejsem si jisty)
hajcus (31)|21.12.2009 17:57
UGH!!! To vypada docela slozite :-) Proc to nemuze bejt tak jednoduchy jako strcit VOBy z DVD do AGK kterej sam udela AVI?? :'( Dyk to prece musi nejak jit ne???

V tom MEGUI jsem dal otevrit, najdu m2ts soubor a hodi to tohle



a nasledne vypadne toto a nevim co s tim



jak m2ts i 264 mi jde normalne prehrat v MPC HC

k tomu ffdshow ... potrebuju mit ty filtry nainstalovany?? Ja je totiz nemam. Mel jsem nainstalovanej K-LITE Mega codec pack x64 a nejak mi to blblo a prislo mi to ze je to hrozne pomaly. x86 pack jsem nezkousel a asi by na x64 win ani nefungoval

mediainfo ukaze o souboru *.264 toto (neni tam audio protoze ceskou stopu mam svou)

ai (2993)|21.12.2009 18:31
Megui neotevre m2ts ani zadne video primo, jen avisynth script, primo m2ts otevre, ALE oklikou v
-tools/one click encoder (to u toho myslim nefunguje dobre), a pak jdedes dale...ptej se
-pak muzes nacist ten m2ts tools/DGIndexer/DGA Creator (myslim, ze ale v tomto pripade musi byt demuxovany ),a pak jedes dale, ....ptej se.....

ovsem ja jsem ti napsal jak to udelat ,kdyz se v tom nevyznas, jak vytvorit avs skrip, ten pak nacte hlavni okno MeGui


jinak ten ripbot264 ti udela vsecko automaticky, je velice jednoduvhy, prevede ti to do mp4, zmenis rozmer a datovy tok, nastaveni jednoduche, trvas na XviD kvuli rychlosti pri dekodovani ?
ai (2993)|21.12.2009 18:33
ano , kdyz ti Avisynth vytvori jakykoliv skript s Directshow ("video"), tak musi nejaky direct show v PC byt (ffdshow)

Kdyz vytvori ten skript pres DGAVCIndex.exe, tak nemusis mit Direct show.
hajcus (31)|22.12.2009 00:41
Zkousim tedy nejak vytvorit ten AVS skript ... ten by mel jit narvat i do virtualdubu podle me

MP4 nechci ... chci XVID AVI ... proste chci docilit takoveto kvality. Toto je info z filmu HANEBNY PANCHARTI ripnuteho z BD. V Avi je podepsany VIRTUALDUBMOD

Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Format_Profile : OpenDML
Velikost souboru : 3,01 GiB
Duration/String : 2h 26mn
Celkový BitRate : 2 939 Kbps
Použitý software : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
Enkódoval : VirtualDubMod build 2540/release

Video
ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : AdvancedSimple@L5
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String : Default (H.263)
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 2h 26mn
Bit rate : 2 544 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 304pixely
Poměr stran : 2,35:1
Frame rate : 25,000 fps
Rozlišení : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.465
StreamSize/String : 2,61 GiB (87%)
Enkódoval : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
ID : 1
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
CodecID : 2000
Duration/String : 2h 26mn
Bit rate : 384 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
StreamSize/String : 403 MiB (13%)
Interleave_Duration/String : 40 ms (1.00 video frames)
Interleave_Preload/String : 500 ms

A PROC TO VLASTNE CHCI DELAT?

Screenshot primo z AVI ripnuteho z BD



a toto je obycejny DVDRIP - rozdil je zatracene velky at uz v barvach ci ostrosti obrazu

ai (2993)|22.12.2009 01:26
nevim, kde si prisel na to, ze BD rip je lepsi do XviD nez do h.264, mozna ti nejde o kvalitu , ale o to, ze chces Xvid kvuli prehravaci nebo jinak nevim, co takhle 720p ,7-8Mbit, aspon se nezbavis moc toho rozliseni

pri enkodingu zalezi na zdroji, bude lepsi z HD zdroje, nez z DVD zdroje
hajcus (31)|22.12.2009 01:31
eeeee ... netvrdil ze je lepsi nez h264 ale ze je lepsi nez dvdrip ... to je jedno o co mi jde ... chci to umet ... poslal jsem ti SZ at tady neprasime forum zbytecne diskuzi

EDIT:

UFFF!!! Tak uz jsem snad na neco prisel. Momentalne se dela avi bez komprese ze souboru *.264

program AVC2AVI ... jede to pres prikazovej radek ... jsem zvedavej co z toho vypadne
artam (1147)|22.12.2009 14:29
hajcus:
Tak si este pripadne skus ten RipBot264, je to jednoduchy "jednoklikovy" nastroj, ktoreho gui vedie uzivatela krok za krokom, ale inak k praci pouziva tie iste programy, ako megui.
hajcus (31)|22.12.2009 16:25
[quote=artam;255422]hajcus:
Tak si este pripadne skus ten RipBot264, je to jednoduchy "jednoklikovy" nastroj, ktoreho gui vedie uzivatela krok za krokom, ale inak k praci pouziva tie iste programy, ako megui.[/quote]

Uz asi neni potreba, navic robot dela mp4 a to neci. Jsem to nejak doplacal dohromady takto. Akorat teda dost nevyhoda.
Prvni pruchod trval 7 hodin a druhej ukazuje dohromady 10. Takze krasnejch 17h. Takto dlouho mi trval a takovym podobnym zpusobem se delal pred deseti lety DVDRIP na Celeronu 300MHz ... HEHE.

0 - Nainstalovat posledni AVISYNTH 2.5.8
1 - Nainstalovat TSMuxer GUI - demuxne *.264 z *.m2ts
2 - Nainstalovat MeGUI a v jeho adresari spustit DGAVCIndex.exe
3 - Otevrit v nem *.264 a z toho ulozit index *.DGA
4 - Vytvorit textovej soubor, prejmenovat na *.AVS a napsat do nej toto

[quote]LoadPlugin("C:\Program Files (x86)\AviSynth 2.5\plugins\DGAVCDecode.dll")
AVCSource("C:\ZKOUSKA\00001.track_4113.dga")
Spline36Resize(720,304)
Converttoyv12[/quote]

5 - Spustit MeGUI
6 - Klepnout na AviSynth Script a najit vytvorenej *.AVS
7 - Vybrat XVID 2PASS HQ klepnout na config (u jinyho nende zapnout GMC)
8 - Navolit bitrate, zapnout GMC a dalsi ptakoviny, co nevim na co sou a OK
9 - Klepnout na ENQUEUE (chvilinku to trva a hryzne se to)
10 - Zalozka QUEUE a tam klepnout na START
11 - Prvni pruchod to ukazuje dobu 7hod, druhej bude 8 takze krasnejch 15h bude trvat prevod do AVI.

Navod bych nebral nijak vazne - NEVIM CO Z TOHO NAKONEC VYPADNE ale vypada to nadejne. Krasne ostrej obraz.