Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastaveni Satelitu v HTPC, MCE Win7

VeRsAgE (19)|19.12.2009 23:44
Ahoj,
rad bych Vas pozadal o pomoc.

Mam postavene HTPC, 4core, 4giga ram, integtrovana ati 3200, atd....
Zakoupil jsem :
TechniSat SkyStar HD2, interní satelitní DVB-S, DVB-S2 (HDTV) přijímač, PCI, DO (http://www.alza.cz/satelitni-karta-technisat-skystar-hd-d75452.htm)
plus
Slot TechniSat CI-Slot pro SkyStar HD2 (http://www.alza.cz/technisat-ci-slot-pro-d85378.htm)
plus
CA modul Cryptoworks - podpora karet czech link (Skylink, CSlink) (http://www.alza.cz/ca-modul-cryptoworks-d93472.htm)
a
Satelitní karta Skylink standard HD, (ČT1 HD, 2, 4, Nova HD, Nova cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov, atd.) + balíček MULTI na 2 měsíce

Vse jsem pozapojoval a dal dohromady. Nainstaloval patricne kodeky a v manageru zarizeni neni jediny "vykricnik" vykazujici nefunkcnost.

Po nasteveni v MCE jsem postupoval klasicky jak me wizard vedl... jedine co bych rad zduraznil, ze nemam zatim internetove pripojeni na ktere se me to asi 2x ptalo. Jediny cely problem je v tom, ze v okamziku kdyz se dostanu na satelitni vyber nemam tam Astra 19, 23, atd... ale mam tam nejake jine druzice a to treba Anik, Estrela, Galaxy, Amazonas, AMC 1-6, atd... tudiz nemohu Astru najit. Slibobal jsem si to od toho, ze nemam internetove pripojeni, jenze to bych nesmel mit jinou kartu, ktera umi nejen DVBS, ale i DVBT a tam kdyz jsem nastavoval satelit, tak jsem mel vse v poradku. Prosim muzete mi nekdo poradit. Aktivoval jsem si kartu, mam tam rady bezplatnych kanalu zdarma na dva mesice, vse to stalo docela dost a vysledek je ten, ze to nejde.

Nedalo mi to a vyzkousel jsem to i na dodavanem softu DVBWiever, sice hledal kanaly asi hodnu, za to jich nasel asi 5tis a vse krasne rozdelene na Skylink, free, atd... ale kdyz kliknu na kterykoliv, tak se jakoby pusti, ale nevidim obraz / zde bych to daval na "krk" kodekum, ale potrebuji to primarne v MCE (nasel jsem i plugin na MCE, Wiever do MCE, ale zatim to nechci nejako lamat jinak, nez by to melo jit).

Velmi vas prosim o radu, prijde mi to znacna skoda.

Dekuji Vam.
mtucek (26)|27.12.2009 00:08
Mel jsem ten samy problem a domnivam se, ze je tostavenim directx a filtru, pres ktere video zobrazujes. Zkus si nastavit v DVBvieweru a DirectX video vystup na EVR vista enhanced decoder a decodery na ffdshow (mas-li uz nainstalovano). Jako test zkus pustit kanal Astra HD, je to v podstate "demo", pokud tady budes fungovat s obrazem, problem je jinde...
Take bych rad pouzival MCE ve Win7, ale ja pro zmenu bojuju s naladenim jakehokoliv kanalu skylinku na astre 23,5. Neplacene kanaly chytim, ale skylink groupu vubec :(
Internetove pripojeni potrebujes, protoze potvrdis podminky licence a nasledne to chce tahat nejaky updaty z internetu. Mozna prave seznam transkoderu?
Problemy u me mohou byt jeste domovni instalci spolecneho satelitu pres multiswitch, takze bez dokumentace dodavatele jsem taky v haji.