Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou střižnu na převod Videa do PC

raksas (51)|23.1.2005 23:47
Potřebuji tahat z Videa do počítače domáci video a potřebuji něco přes co to natáhnu do PC.
Přemýšlím o něčem takovém http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=640&zbo=51805
Co vy nato?
Pitomec (10211)|24.1.2005 13:41
Proboha... :-((( Kup Canopus ADVC-1394 (http://www.syntex.cz) a o ničem jiným ani neuvažuj (ledatak o nějakým jiným Canopus převodníku, třeba AceDVio).
Badis (226)|24.1.2005 16:07
Jedině souhlas. :-)Jsem hrdý majitel a šlape bez problémů. Dej na Pitomce.
raksas (51)|24.1.2005 21:12
Je to sice hezké ale 8000,- do toho investovat nechci. Chci jen převést VHS na DVD ve stejné kvalitě mněl sem kartu Radeon 9200 + VIVO a celkem mi to stačilo.
Badis (226)|25.1.2005 16:07
Ne jen VHSky. Můžeš si přípojit video, tv a nahrávat do PC cokoliv. A máš v podstatě HDrecordér. B-) Je to rozumná investice.
freezeJCavi (199)|25.1.2005 16:49
jjj souhlasím Pitomcem nejlepší věc co může být
raksas (51)|25.1.2005 20:36
Díky ale opravdu je to pro mně moc. Potřebuji jen vědět jestli má cenu kupovat tu střižnu co jsem psal výše na to co potřebuji (grabování VHS do PC). Ta karta (Canopus ADVC-1394) je určitě super ale teď bych ji nevyužil.
Alf (888)|26.1.2005 00:15
raksas: Tady je těžko radit. Ta cena skutečně nenapovídá tomu, že by to byla nějaká špička, ale pro záznam z VHS by to mohlo stačit. Problém je spíš v tom, že je relativně málo informací o tomto produktu. Na svých stránkách výrobce ani neuvádí v jakém rozlišení je možný záznam.
BTW, Canopus je možná dobrý, ale myslím si, že za ty peníze nestojí. Na Tvém místě bych ale raději uvažoval o slušné VIVO nebo TV kartě, která Ti zcela určitě ve Tvém případě prokáže stejnou službu jako Canopus a za podstatně menší peníz. Např. za nižší cenu se dá koupit i AIW 9800 SE, což si myslím, že je určitě lepší investice (velmi dobrá GK, VIVO, TV).
Pitomec (10211)|26.1.2005 08:10
[quote=raksas]Díky ale opravdu je to pro mně moc. Potřebuji jen vědět jestli má cenu kupovat tu střižnu co jsem psal výše na to co potřebuji (grabování VHS do PC). Ta karta (Canopus ADVC-1394) je určitě super ale teď bych ji nevyužil.[/quote]
Za ten nesmysl vyhodíš osmnáctstovek a stejně toho Canopuse ADVC-1394 (který má i IEEE1394 řadič, což je zase pětikilo k dobru) dřív nebo později koupíš.
A o TV nebo VIVO kartách je zbytečný se dál rozepisovat - to se hodí max. na záznam z průmyslové kamery nebo pro záznam pořadů, které jsou ve stylu "skouknout a smazat", ale rozhodně ne pro nějakou další práci (editace, převod do MPEG-2/DVD).
raksas (51)|26.1.2005 18:16
Grafiku mám ATI Radeon X700 Pro do PCie 16x takže potřebuji kartu do PCI nebo nějakou externí. Takže 9800SE mi je na nic ale díky za názor.
A řadič IEEE 1394 mám 2x na desce. Je to takový zakopaný pes buď vyhodit 8000,- a nevyužít to a nebo 1800,- ale zhorší kvalitou.
Badis (226)|26.1.2005 19:13
Pak to teda máš ovšem těžké 9-) :-E
Ras2 (79)|26.1.2005 19:58
A co tak ADVC- 50 lacnejsie a vyuzies aj ten svoj FireWire radic
raksas (51)|26.1.2005 21:02
To už je lepší ale peněženka dovoluje něco tak do 4000,- a nebo budu muset šetřit a VHS zatím uložit do šuplíku. :-(((
Alf (888)|26.1.2005 21:50
[quote=Pitomec]A o TV nebo VIVO kartách je zbytečný se dál rozepisovat - to se hodí max. na záznam z průmyslové kamery nebo pro záznam pořadů, které jsou ve stylu "skouknout a smazat", ale rozhodně ne pro nějakou další práci (editace, převod do MPEG-2/DVD).[/quote]Zatím jsi nepřesvědčil, že by byly produkty Canopusu v porovnání s kvalitními VIVO nebo TV kartami tak dobré, aby se vyplatilo za ně dávat takovou sumu.
[quote=raskas]Je to takový zakopaný pes buď vyhodit 8000,- a nevyužít to a nebo 1800,- ale zhorší kvalitou[/quote] Na http://www.agen.cz je PCI karta Leadtek WinFast VC100 s kompozitním a S-video vstupem za ca 800,- Kč vč. DPH. S Leadtekem má zkušenosti Ivo Mašek, zkus se ho zeptat na jeho názor.
Pitomec (10211)|27.1.2005 12:08
Jednak tě nemusím o ničem přesvědčovat a druhak se podívej třeba na diskuzní fórum TVFREAK, jak si lidi stěžují na problémy s TV kartami, zatímco na Canopus nikdo. To myslím vysvětluje vše.
imported_jozo (82)|27.1.2005 15:16
Do 4000 kupis toto aj v USB verzii, lepsie ako TV karta.:
DVD Ez Maker Pro PCI - PCI karta s HW DVD enkóderom pre snímanie analógového videa do formátu CD, DVD. Je vybavená profesionálne riešeným hardvérovým chipom pre MPEG-2, TBC technológiou pre vylepšenie kvality obrazu zo starých VHS pások. Priame nahrávanie zvuku, composite a S-video vstupy. Dodávaný sogftware Ulead Video Studio7 SE+ a MovieFactory2 SE.
Krtek (1279)|2.2.2005 23:59
Canopus je opravdu nejlepší. Všechno od Canopusu je nej. I softy.
Alf (888)|4.2.2005 21:03
[quote=Pitomec]Jednak tě nemusím o ničem přesvědčovat a druhak se podívej třeba na diskuzní fórum TVFREAK, jak si lidi stěžují na problémy s TV kartami, zatímco na Canopus nikdo. To myslím vysvětluje vše.[/quote]
1. Pokud si myslíš, že mě nemusíš přesvědčovat, netvrď, že Canopus je nejlepší. Ničím jsi to nedokázal.
2. Není pravda, že si na Canopus nikdo nestěžoval - jen zalov v paměti, není to tak dávno co jsme o tom diskutovali.
3. Tento thread není o problémech s TV kartami, ale o kvalitě záznamu za rozumný peníz a tady Canopus asi nevyhraje.
4. Problémy s TV (VIVO) kartami jsou spíše v tom, že je vyrábí kdekdo a taky je kdekdo kupuje (ať mi prominou všichni, kteří věci opravdu rozumí, mají kvalitní TV nebo VIVO kartu a přesto mají problémy), takže jednoduchá rovnice: špatný výrobce + nezkušený uživatel + nevyhovující PC = problém.
Pitomec (10211)|5.2.2005 08:45
1. Je mně naprosto ukradený, čím si ty sám przníš analogový záznam, když ho grabuješ do PC - to je jenom tvůj problém. A dokazovat ti nemusím absolutně nic - kdo používá převodníky od Canopusu (a předtím zkusil ty sračky alá VIVO a TV karta), tak to ví dobře sám.
2. Nevím o čem diskutuješ ty, ale pokud mě paměť neklame, tak problém Canopusu se týkal jednoho konkrétního kusu, což je na počet prodaných převodníků vynikající výsledek (narozdíl od stížností na TV karty, kde je popsaný celý fórum od shora dolů :-k ).
3. To si mám koupit Trabanta jenom proto, že je za "rozumný peníz"...? Neblbni a mysli (aspoň občas...) - to není o penězích, ale o kvalitě.
4. Hlavní problém s VIVO a TV kartou je jenom v tom, že pokud má výrobce držet cenu na takové úrovni, za jakou je to k mání, tak to musí logicky ojebat.

Na skutečnou práci jedině Canopus a na hraní je to pak jedno (tam nějaká VIVO a TV karta stačí).
Joe-Joe (593)|5.2.2005 09:00
raksas
Skus si pozriet A/D prevodniky od Dazlle.
DVC90 resp. DVC150.
raksas (51)|5.2.2005 11:30
Dík za rady už to čočkuji :-E
Alf (888)|5.2.2005 16:21
To Pitomec:
1.Už jsem Tě jednou vyzval, abys dal někam kousek záznamu (nebo odkaz kde je objektivní srovnání). Já už jsem to udělal a pokud si pamatuji, tak jediné, co jsi mi zkritizoval byly pruhy v obraze, které ale mám vzhledem ke kvalitě příjmu i na normální TV. Ať ostatní na tomto fóru posoudí, jestli je Canopus o tolik lepší než jiné záznamy (ať už je to z jiných převodníků, TV nebo VIVO karet), a záznam přes cokoliv jiného je przněním. Pokud uznají, že je to tak, rád se Ti omluvím a budu uvažovat o koupi Canopusu. Jinak jsou Tvoje řeči jenom mlácením prázdné slámy a mystifikací.
2. Mám takový pocit, že se jednalo o víc kusů, ale nechce se mi to hledat.
3. V tomto threadu nejde o to, co si máš koupit Ty, ale o to, co si má koupit někdo, kdo potřebuje občas něco stáhnout z VHS. Kdyby chtěl dělat záznam z S-VHS (popř. něčeho jiného ve vyšší výchozí kvalitě), asi bych mu taky poradil něco jiného. Uvědom si, že ne všichni mají na Mercedesa a ten Trabant je taky doveze kam potřebují. Jo, a není to o kvalitě - ale o penězích. Já už jsem se jednou spálil - taky to všicni vychvalovali a když jsem to kopil, zjistil jsem, že skutečnost je trochu jiná (taky to po dvou měsících prodávali za třetinovou cenu). Proto se nediv, že jsem, mírně řečeno, skeptický k podobným propagacím, jaké tady provádíš Ty.
4. Nemáš tak docela pravdu. Cena je dána dvěma parametry (mimo jiných) - kvalitou (přímo úměrně)a prodávaným množstvím (nepřímo úměrně). Proto se může stát, že levnější výrobek může být lepší než dražší a naopak.

To raksas:
Škoda, že jsi nepřemýšlel nad záznamem z VHS před nákupem grafiky. Jak jsem se díval, X700 s VIVO stojí o ca 700,- Kč víc než standardní a IMNSHO je ATI momentálně na špici, pokud jde o GK s VIVO.
Jinak, vybírej podle toho, jak to chceš využít. Pokud se Ti jedná o záznam z VHS, nemá asi cenu kupovat něco jako Canopus. Osobně bych Ti doporučoval zkusit vyměniit X700 za X700 s VIVO.
Pitomec (10211)|6.2.2005 18:32
1. Dej mně přístup na svůj ftp a já tam klidně hodím záznam z Canopus AceDVio a VIVO karty ATI 9200 (a že seš to ty, tak ještě seženu nějakou TV kartu a záznam z ní tam přihodím taky).
2. Tak to najdi a pak si zpočítej, o kolik je to míň, než nářky lidí na TV/VIVO karty.
3. Právě proto, že tady nejde o mě, ale o lidi, kteří s tím nemají zkušenosti, tak jim nebudu doporučovat humus, nad kterým ztráví mládí a posléze stejně zjistí, že tudy cesta nevede... Kromě toho ne každý má tolik času, aby neustále ladil komp, hledal příčiny rozjetí obrazu od zvuku, příčiny dropoutů apod. Je potřeba sednout k PC a pracovat, což s Canopus A/D převodníky jde naprosto v pohodě. Takže to skutečně není jenom o prvotní úspoře pár stovek...
4. Takže Fabia je lepší než Rolls-Royce jenom proto, že se ji prodává víc... - to sem teda dodneška ani netušil 9-)
raksas (51)|6.2.2005 22:39
[quote=Alf]
To raksas:
Škoda, že jsi nepřemýšlel nad záznamem z VHS před nákupem grafiky. Jak jsem se díval, X700 s VIVO stojí o ca 700,- Kč víc než standardní a IMNSHO je ATI momentálně na špici, pokud jde o GK s VIVO.
Jinak, vybírej podle toho, jak to chceš využít. Pokud se Ti jedná o záznam z VHS, nemá asi cenu kupovat něco jako Canopus. Osobně bych Ti doporučoval zkusit vyměniit X700 za X700 s VIVO.[/quote]

Věř tomu že kdyby byla v té době X700 s VIVO tak bych ji koupil ale nebyla, v testech je popsán prostor pro čip ale ještě tam nebyl přidělěn a nemnělsem čas čekat na kartu která už bude s čipem pro VIVO. Proto potřebuji něco mimo grafiku. 9-)
Alf (888)|6.2.2005 22:55
1. Proč chceš můj přístup, Ty nemáš svůj prostor kam bys to uložil? Já nepotřebuju vidět záznam z VIVO karty (BTW, ATI 9200 není zrovna špičková karta, pokud ji máš, měl bys uvažovat o lepší), ten já znám a jsem s ním spokojenýa už vůbec nepotřebuju vidět záznam z "nějaké" TV karty. Já (a asi nejenom já) chci vidět, jestli je záznam z Canopusu o tolik lepší, aby se za něj vyplatilo dát ty peníze.
2. To už tu bylo - málo Canopusů = málo problémů, hodně TV a VIVO karet = hodně problémů. A ktěm dropoutům - zerovna teď ukládám upravené video a současně dělám záznam přes VIVO - dropouty nejsou a zvuk se mi taky nerozjíždí s obrazem.
3. Jenže, Ty doporučuješ drahý převodník někomu, kdo chce stáhnout pár kazet VHS a nemíní se tím zabývat denně. Troufneš si tvrdit, že jiné převodníky jsou o tolik horší, že to vyváží cenový rozdíl několika tisíc (nikoliv pár stovek, jak píšeš Ty)?
4. To přirovnání nesedí. Srovnáváš nesrovnatelné. Srovnáváš např. Boeing 747 s Cessnou.
Pitomec (10211)|9.2.2005 08:42
1. Pokud chceš něco vidět, tak si ten prostor někde na serveru najdi sám - já nic vidět nepotřebuju. Canopuse znám, stejně tak jako VIVO a TV karty.
2. Canopusů rozhodně není málo a TV karet zase není tolik - kromě toho se bavíme o funkčnosti karty jako takové a nikoliv o nějakých vadných kusech z výroby, které nejedou vůbec (v tomto směru TV karty nepodezírám, že mají větší zmetkovitost, než ten Canopus).
3. Pokud si odmyslíme, že se ten Canopus bude jistě hodit i v budoucnu, tak není problém si těch pár kazet někde nechat udělat.
4. Sám píšeš: "Cena je dána dvěma parametry (mimo jiných) - kvalitou (přímo úměrně)a prodávaným množstvím (nepřímo úměrně). Proto se může stát, že levnější výrobek může být lepší než dražší a naopak." - takže si to napřed přeber sám, aby pak nedocházelo k tomu, že se ti to jednou hodí do krámu a podruhé nikoliv :-)
Alf (888)|9.2.2005 23:39
1. Asi před 3-4 lety jsem byl v jednom obchodě, kde měli přes TV kartu puštěný hokej. V porovnání s Radeonem AIW 7500, kterého jsem tenkrát měl, byl ten obraz doslova a do písmene "hnusný" a jak už tady někdo někde jinde napsal - fialový rozpitý matlaniny. Pokud mluvíš o těchto kartách, nedivím se, že je tak kritizuješ. To jsi ale chlapče zaspal dobu, protože dnešní AIW, VIVO, TV karty, popř. jiné převodníky jsou o hodně lepší. A pokud chceš i nadále tak vehementně prosazovat proti nim ten svůj Canopus, je v Tvém zájmu dokázat všem na tomto fóru jak je dobrý, takže si prostor pro umístění najdi sám. V opačném případě znovu opakuju - Tvoje řeči jsou mlácení prázdné slámy a mystifikace.
2. Já netvrdím, že je Canopusů málo, ale určitě je jich míň než těch ostatních převodníků (TV, VIVO, AIW aj.) a řekl bych, že poměr skutečných problémů v poměru k prodaným komponentům je minimálně stejný. A pak, debatu o funkčnosti a nefunkčnosti jsi začal Ty. Já tady celou dobu diskutuju o kvalitě záznamu.
3. Mám takový pocit, že na tomto fóru už si nechal někdo pár kazet udělat, ale z jeho spotu spokojenost zrovna nečišela. A že se Canopus bude hodit v budoucnu? Možná ano. Ale proč by si někdo měl dnes kupovat něco, co stojí 8 000 Kč, když to bude v době, kdy to bude potřebovat stát polovinu, anebo to bude za stejnou cenu podstatně lepší?
4. Jak jsem řekl - srovnáváš nesrovnatelné. Je vidět, že jsi absolutně nepochopil, jak je to myšleno (nebo nechceš pochopit?). Srovnání Fabia vs. Rolls Royce (resp. B 747 vs. Cessna) je jako srovnání např. Canopus vs. profi HW+SW za >100 000 Kč. Takže srovnávej stejnou kvalitativní (a cenovou) třídu.
clee (6592)|10.2.2005 00:25
canopus je profesionalni vybaveni pro nejsirsi pouziti, advc se pouziva jak v domacnostech misto tv karet tak v profesionalnich studiich jen v ruznejch verzich, dokud staci dv, v 99ti procentech pripadu se saha po canopusu, pak nastupuje avid a podobne

canopusu neni malo, ale neni jich tolik co zoufalcu s tv kartama a hlavne sem nechodi tolik lidi co vyuziva advc profesionalne narozdil od tv karet ktery jsou ciste k amaterskymu pouziti, ja s canopusem delal pres rok a pul a nemel sem nejmensi problem, ted setrim na svuj a nepremejslim o nicem jinym...
Pitomec (10211)|10.2.2005 06:57
Alf:

1. Dokud nepochopíš, na jakým základě fungují TV a VIVO karty a A/D převodníky od Canopusu, tak logicky nemůžeš ani pochopit ten kvalitativní vzájemný rozdíl. To fakt nemá smysl řešit, protože seš prostě mimo...
Jenom ve stručnosti napíšu, že TV a VIVO karty pracují tak, že analogový signál převedou na nekomprimované AVI a z něho nějaký soft dělá (resp. snaží se dělat) v realtime použitelný výsledek (že je to marná snaha a zatížení CPU na max., netřeba dodávat). Naproti tomu Canopus má přímo čip (HW), který je konstruován výhradně na převod analog>>DV-AVI (a naopak DV-AVI>>analog), takže perfektní výsledek (s minimálním zatížením CPU při práci) je zaručen.
2. Jestliže většina majitelů TV a VIVO karet má pořád stejné problémy (např. rozjetý obraz se zvukem), tak je úplně jedno, kolik kusů se prodá nebo neprodá - je to pořád ten stejný problém. Prostě TV a VIVO karty kvalit Canopusu nikdy nedosáhnou (za ty prachy se ani není co divit...).
3. "Mám takový pocit, že na tomto fóru už si nechal někdo pár kazet udělat, ale z jeho spotu spokojenost zrovna nečišela." - zkus pocity převést na konkrétní údaje a hlavně si zjisti, jestli náhodou není problém v tom, kdo ten převod dělal... Pokud totiž do Canopusu nacpu signál třeba z VHS rekordéru Daewoo, Funai apod. "ElectroWorld vychytávky", tak je jasný, že to nebude zrovna ideální.
4. Srovnávám srovnatelné, protože za TV kartu dáš od 1t. výše a Canopus je za 6t. výše - takže ten rozdíl 5t. zase není taková tragédie (pro někoho jistě ano, ale pokud vezmu cenu kompu cca 20t., tak těch 5t. navrch do toho se ještě vyplatí dát).
Jarda H. (43)|12.2.2005 22:53
[quote=Pitomec]Alf:

1. ... ve stručnosti napíšu, že TV a VIVO karty pracují tak, že analogový signál převedou na nekomprimované AVI a z něho nějaký soft dělá (resp. snaží se dělat) v realtime použitelný výsledek (že je to marná snaha a zatížení CPU na max., netřeba dodávat). Naproti tomu Canopus má přímo čip (HW), který je konstruován výhradně na převod analog>>DV-AVI (a naopak DV-AVI>>analog), takže perfektní výsledek (s minimálním zatížením CPU při práci) je zaručen.
[/quote]

To je teda zajímavý ! Do novýho compu, kterej jsem si stavěl před měsícem (P4-3GHz) jsem kromě jinýho nacpal grafiku 5900 XT 128MB s ViVo a můžu grabovat jak do nekomprimovaného avi, tak bez problému do mpeg 1 i 2 a klidně i do Divx.
imported_kameraman (5)|12.2.2005 23:00
To do čoho si napísal že grabuješ mpeg 1 a 2 atď. je nepoužiteľné na strih.Pitomec má pravdu.Jedine Canopus.
Pitomec (10211)|13.2.2005 09:48
[quote=Jarda H.]To je teda zajímavý ! Do novýho compu, kterej jsem si stavěl před měsícem (P4-3GHz) jsem kromě jinýho nacpal grafiku 5900 XT 128MB s ViVo a můžu grabovat jak do nekomprimovaného avi, tak bez problému do mpeg 1 i 2 a klidně i do Divx.[/quote]
Vždyť jsem to psal - VIVO karta skutečně nabírá do nekomprimovanýho AVI a pak z toho nějaký soft dělá v realtime cokoliv jinýho (MPEG, DivX, M-JPEG atd.). Takže tobě se to jeví, jakoby všechno byla zásluha té VIVO karty, což ale pochopitelně není pravda. Naproti tomu Canopus celý převod analog<>DV obstarává sám a z PC si bere nejvýš napájení...
lada (195)|14.2.2005 19:13
Musím podpořit Pitomce, dělám na Canopusu půl roku, po Pinnaclu DC10+. Nemohu si vynachválit.
Laďa
neo029_shw (1)|15.2.2005 13:00
a ona i tady zuri flamewar "canopus vs. zbytek sveta"..:-) kdysi jsem neco podobneho neumyslene taky rozpoutal na mageo.cz svym nevinnym dotazem...:-)
jsem "lama" co se tyce video na pc, ale souhlasim s tim, ze hw prevodnik je urkite lepsi nez jakakoliv sw grab karta (at tv karta nebo gr. karta s vivo atd.)
ale prece hw prevodniky nedela jen canopus (kde cheapest vyjde na 6,-)..co takhel pinnacle Dazzle DVC 120 VDE.. to je hw prevodnik s analog. vstupem vcetne audio vstupu...a cena je cc 3,5...
Alf (888)|16.2.2005 19:59
Pitomec (čt únor 10, 2005 6:57 am):
1. Já mám takový pocit, že je to trošku jinak (ale možná se pletu). Výsledek totiž asi závisí hlavně na kvalitě AD převodníku a kodéru, a je nejspíš úplně jedno, jestli pracuje na HW nebo SW základě. Každý AD převodník totiž musí analogový signál převést na "soustavu jedniček a nul", ať už do nekomprimovaného AVI nebo něčeho jiného. Kodér pak převádí digitální signál do DV, MPEG a pod. Jistě, výhoda HW převodníků spočívá v nízkém zatížení CPU, což však při dnešním výkonu PC není zas tak podstatné (u mě do MPEG2 pod 20%, do DV ca 30-35%-samozřejmě v plném PALu - CPU je P IV 2,6@3,05 HT). Mimochodem, nikde jsi neuvedl jaké máš Ty vytížení CPU při záznam přes Canopus.
2. Já bych netvrdil, že většina majitelů TV karet má problémy. Když si dáš tu práci a podíváš se, kdo má s TV popř. VIVO problémy, zjistíš, že většina z nich jsou začátečníci a nemají vůbec žádné zkušenosti. Kdyby si takoví kupovali Canopus, asi bychom se nestačili množství jejich problémů divit.
3. Takže pokud někdo udělá záznam - cituji: ".....třeba z VHS rekordéru Daewoo, Funai apod...." přes Canopus, může za to ten "někdo" a rekordér. Když ale stejným způsobem ten "někdo" udělá záznam přes TV nebo VIVO kartu, stojí za h***o karta?
4. S tím by se dalo souhlasit, pokud by se objektivně prokázalo, že je Canopus skutečně o tolik lepší. Zatím to tady ale nikdo neprokázal.
Jackie (1)|7.3.2005 15:39
Chlapi když už se tu tak hádáte, mám problém se kterým si nevím rady, a jak píše kolega jsem LAMA, mám DVD ze kterýho bych potřeboval vystřihnout minutu, minutu a půl sekvenci. což sem udělal ve virtual Dubu. následně sem si vytvořil malinký avi protože to potřebuju dát na web, tak mi poradili soft kibisis a formát flash. je to super až na to, že po převodu do swf se mi rozjel zvuk a video. co kde dělám blbě? plííís. A budu to potřebovat často.