Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera do 20.000,- vyplatí se HV30 v dnešní době?

keepsmile (27)|18.12.2009 11:36
Zdravíčko,
mám rozpočet 15.000 maximálně 20.000 a potřebuji novou kameru.
Potřebuji natočit jednoduchý dokument - 80% exteriér - krajinky.

Potřebuji:
- kvalitní videozáznam s tím, že se bude promítat na velkých plazmách
- co nejvíce manuálního zásahu do nastavení
- teoreticky možnost přidat třeba polarizák nebo wide předsádku

zas tak se v nové technice nevyznám, mám starý 3CCD Panasonic, co se kvality záznamu týče vychází mi dobře třeba Canon HV30. MiniDV páska mi nevadí, je fakt, že s HDD apod.FULLHD/fakeHD/kompresovejma záležitostma nemám zkušenosti. PC mám dost výkonný, začínám s Vegasem.

Nemusím mít za každou cenu novou kameru a můžu si najít i něco staršího, ale za 20tis. max. Teď mám nabídku za 15.000 lehce jetý HV30 - vyplatí se nebo je v této kategorii něco lepšího? Podotýkám že většina záběrů bude za ideálních světelných podmínek...

Díky za každou radu.
Pave1 (4279)|18.12.2009 11:50
S HV30 to půjde, vzal bych ji.

Nejvíc pro kvalitu výsledku stejně udělá dobrý stativ (klidný obraz) a dobře zaznamenaný zvuk (budou-li nějaké rozhovory). Některé levné foťáky mají sice o vous lepší barvy, ale 30fps je problém, který v této cenové hladině zatím u foto nemá řešení (i když u krajinek se to dá zpomalit bez ztráty framu a nikdo nic nepozná).
keepsmile (27)|22.12.2009 11:04
no já čekám až přijde Nikon s něčím aby vytřel zrak Canonu 5Dmk2. Mám slušnou výbavu objektivů :-)

Každopádně HV30 z druhý ruky padla, co jinýho v daný třídě zhruba za 20.000? Vlastně hledám univerzální rodinnou kameru... hlavně teda s perfektním obrazem za ideálního dne... + ale potřebuju širší záběr - přemejšlel sem že třeba HV řada od Canonu by nebyla zlá - optika fajn, wide předsádka není zlá a není drahá... ale 30tka se už neprodává, 40tka už je v ceně kdy přemýšlím, jestli by nebyla lepší HDD kamera - budoucnost bude spíše tam nemám pravdu?

Včera jsem byl projít nějaký shopy, vyzkoušet - hodně mě překvapilo jak jsou teď kamery prťavý... přemejšlel jsem o nějakym ACVHD strojku, ale třeba Sonky do 20tis. jsou spíš do ruky 10tiletýho dítěte... co to je za módu? ;o
Pave1 (4279)|22.12.2009 11:21
Ta velikost může být problém, hůř se s tím točí (klidný záběry).

Pro mě byla ideální velikost Canon MV200i nebo Sonky D8, dobře se to drželo .-) . Budoucnost bez pásku je asi jasná, i když pokud někdo točí víc, může mít pásek své jasné výhody. Konkrétní typ kamery se blbě radí, prolez vlákna 14dní zpět, dost se to tu probírá (HF200, XR500, panasonic "300", pásková HV40).
Fricoolinek2 (675)|23.12.2009 00:28
Na Aukru někdo nabízel (údajně) "novou, nepoužitou" HV 30 za 12 tisíc a neprodala se. Tak se zkus optat, jestli by dotyčná neměla zájem ji znovu nabídnout v aukci.
keepsmile (27)|28.12.2009 20:35
Jo tahle HV30ka se prodala za 15 "bokem"

no já se rozhod opustit pásku a půjdu asi do HF200. Prijde mi to v kategorii kolem 15.000 CZK na outdoorovy snimky vetsinou ze stativu jako nejlepsi co muze byt...

jeste mam nabidky z druhé ruky na Sonky HC1 / HC5 (oboji kolem 10.000) ale trochu se bojim kvality... (?)

kazdopadne diky.