Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojeni zvuku z domaciho kina

jacobsen (5)|18.12.2009 10:50
Ahoj, potreboval bych si nechat poradit :) ted pred vanoci jsem vymenil televizi a konecne vyhodil VHS video, televizi jsem vymenil za tuhle (http://www.alza.cz/lg-42sl90-led-d138024.htm) a misto videa jsem poridil DVD rekorder tenhle (http://www.alza.cz/lg-rht49-hdd-250-d126547.htm). A ted k tomu problemu, mam doma jeste settopbox od UPC a domaci kino od sony, toto (http://www.stegen.com/images/sony_dav-s880resize.jpg). To domaci kino jsem mel driv zapojene tak, ze kdyz jsem na nem dal volbu "video 2" pro vystup, tak mi sel zvuk z televize pres tyto bedny, kdyz jsem vymenil televizi a video za ty nove komponenty, zapojil jsem konektory presne tak jak byly drive, jen s tim ze tam jsou nova zarizeni, a zvuk nejde :( jelikoz se v tom moc nevyznam tak nevim kde mam zacit a co zkouset, napsal jsem si teda takovy navod co kde je zapojeno a kam to vede, pokud je neco blbe, prosim nekamenovat :) jsem v tomhle amater a drive to takhle zapojeny vsechno slapalo :)

Settopbox(UPC)
- Cable IN - zapojeno ze zasuvky od UPC
- Loop out - kabel vede do DVD do antene IN
- Scart 1 - do televize
- Scart 2 - do DVD

Sony domaci kino
- bedny samozrejme zapojeny :)
- monitor OUT - zluty - do TV v podobe scartu
- Audio IN - do TV Component IN
- Audio Out - do DVD Audio

DVD rekorder
- Antena output(TV) - do TV


tak to je vse co je tam zapojeno, moje vize tedy je takova, ze bych rad jakykoliv program na TV mel zapnutej pres bedny z domaciho kina, popr. nejaky ten film z DVD rekorderu

Diky za jakekoliv rady, sam jsem bezradnej :( kdyby bylo potreba muzu dodat treba primo fotky jak je to zapojeny, konektory atd. , pokud jsem zapomnel neco rict, tak se omlouvam, opravdu se v tomhle moc neorientuju.
geronimoh (2327)|19.12.2009 02:17
Pokračuj :
1. DVD rekorder - TV kabelem HDMI
2. DVD rekorder - sony_dav-s880 - zvuk optickým kabelem (video1 nebo video2)
3. "- Audio IN - do TV Component IN" - to bys měl asi změnit na Audio OUT na SCARTu na TV (stejném, kam si připojil žlutý "monitor OUT")- do Audio IN na sony_dav-s880 (video1 nebo video2)
4. sony_dav-s880 audio OUT - do TV v podobě SCARTu (stejném, kam si připojil žlutý "monitor OUT")(toto bez fotek nechápu co je tím propojené - Audio Out - do DVD Audio)

Zkus to a uvidíš

Pokud by to nejelo, tak vyfoť zezadu sony_dav-s880 - hlavně přípojná místa, nikde na NETu jsem to nenašel

Moje doporučení :
Neznám STB od UPC, v podstatě to máš správně - pokud chceš nahrávat kvalitně obraz na DVD rekorder, tak je potřeba propojení STB UPC SCART(RGB) - DVD Recorder SCART1(RGB) a na obou nastavit v menu tyto SCARTy jako RGB. Pro kvalitní obraz na TV - DVD Recorder propojit s TV kabelem HDMI. Pro kvalitní zvuk - propojit optickým kabelem DVD Recorder se SONY dav-s880. V menu DVD Recorderu bude potřeba nastavit správně výstup zvuku a obrazu dle návodu. Televizi a SONY dav-s880 propoj jak jsem popsal výše za použití jednoho SCARTU na TV a mělo by to být i na jednom vstupu/výstupu na SONY dav-s880 (buď "video1" nebo "video2") - obraz přes žlutý "cinch" bude ovšem velmi nekvalitní. (Na SONY dav-s880 máš výstup obrazu kvalitnější na konektoru S-Video, ale ten zase nemá TV LG 42SL9000).
Newman81 (7)|20.12.2009 20:58
Rád bych se taky zeptal: mám settopbox od UPC, LCD Samsung LE40B550 a dneska jsem koupil domácí kino Samsung HT-X720GT. Připojení je následující: anténa koaxem do settopboxu, ze kterého jde scart do TV. TV jsem propojil s domácím kinem přes HDMI kabel. Při tomto zapojení bohužel při sledování TV nejde do repro domácího kina zvuk. Měl jsem za to, že zvuk přenáší i HDMI. Mám teda spojit TV s kinem pomocí SPDIF optického kabelu a pak už zvuk z repro půjde?

Díky za odpověď.
jacobsen (5)|21.12.2009 10:17
4geronimoh:
dekuju moc za rady, ani nevis jak jsi mi pomohl ;) koupil jsem HDMI kabel, a opticky kabel, vsechno zapojil a slape to ;) takze ted jde zvuk z domaciho kina jak kdyz je pustena televize, tak i kdyz bezi DVD v rekorderu a nebo samozrejme nahrany film na HDD v rekorderu, parada ;) diky moc
geronimoh (2327)|21.12.2009 10:53
[quote=Newman81;255140]Rád bych se taky zeptal: mám settopbox od UPC, LCD Samsung LE40B550 a dneska jsem koupil domácí kino Samsung HT-X720GT. Připojení je následující: anténa koaxem do settopboxu, ze kterého jde scart do TV. TV jsem propojil s domácím kinem přes HDMI kabel. Při tomto zapojení bohužel při sledování TV nejde do repro domácího kina zvuk. Měl jsem za to, že zvuk přenáší i HDMI. Mám teda spojit TV s kinem pomocí SPDIF optického kabelu a pak už zvuk z repro půjde?

Díky za odpověď.[/quote]

Zvuk se přenáší i HDMI, ale třeba můj AV Reciever SONY DA1200ES má dva vstupy HDMI a jeden výstup HDMI a umí pouze přepínání jednoho ze dvou vstupů na výstup, aniž by z HDMI vstupů uměl něco zpracovat nebo něco přidat do výstupu HDMI. Nevím co umí tvůj AV Reciever, každopádně přes optický kabel SPDIF to šlape bezvadně a většina nových televizorů má právě optický výstup zvuku pro připojení AV Recieveru. Takže doporučuji propojit optikou. (Televizor asi bude mít všechny HDMI jen jako vstup, takže zvuk z TV do HDMI nepošle).
cikinek (10)|22.12.2009 10:40
Ahoj mam podobny dotaz, vetsinu filmu mam v notebooku, ktery sice spojim pres tv hdmi kabelem a jede to....ALE, nejde mi zvuk pres domaci kino...(mam vse samsung) pomohlo by propojit tv s notebookem pres hdmi pro obraz a potom vest SPDIF kabel pro zvuk z televize do domaciho kina, abych mohl hrat 5.1 zvuk pres kino, ikdyz obraz pojede z notebooku? diky za pomoc a rady.
jacobsen (5)|22.12.2009 11:00
pokud se jedna o notebook, tak zalezi co mas za grafiku, ATi grafiky podporuji v HDMI konektoru jak zvuk tak obraz, protoze maji integrovanou zvukovku v sobe, pokud mas jinaci grafiku, tak ta prenasi pres HDMI jen obraz, tim padem musis nejak dostat do domaciho kina zvuk, co to je presne za notebook? pokud propojis televizi optickym kabelem do domaciho kina tak ti zvuk z notebooku stale nepujde
cikinek (10)|22.12.2009 11:26
Ahoj, dekuju za rychlou reakci, no prave, notes neni nejaka multimedialni pecka, je to Lenovo SL500, grafika integrovana na desce Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD. ALE kdyz propojim notes pres hdmi s televizi, tak me s telky jde i zvuk, tam problem neni....co bych chtel je nejak "dopoji" moje domaci kino, tak aby film hrany s notebooku hral zvuk pres domaci kino 5.1....snad jsem to napsal srozumitelne...:-)
jacobsen (5)|22.12.2009 11:35
aha, v tom pripade pokud ti zvuk jde z televize, tak to je ten samy problem co jsem mel ja, propojil jsem tedy televizi s domacim kinem optickym kabelem a slape to dokonale ;)
cikinek (10)|22.12.2009 11:45
super, tak dnes koupim tento opticky kabel na zvuk, propojim, jak pises a dam vedet, jak to dopadlo....dekuju....:-)
Pytkin (7947)|22.12.2009 14:43
z telky ti ale nepojde 5.1 .. len stereo .. potrebuje dostat nekomprimovany stream z notebooku .. a rozkoduje ho receiver ..
cikinek (10)|22.12.2009 18:09
...tak to neni dobra zprava...pred chvili jsem kabel privezl, jeste jsem to nezkousel....no, kdyz budou fungovat dve repra z domaciho kina stereo, lepsi nezli tv, ALE...cilem mych otazek je 5.1....jak to tedy poresit? Nerad bych dokupovaval jeste dalsi krabicku k domacimu kinu....???
geronimoh (2327)|22.12.2009 18:21
[quote=Pytkin;255424]z telky ti ale nepojde 5.1 .. len stereo .. potrebuje dostat nekomprimovany stream z notebooku .. a rozkoduje ho receiver ..[/quote]

Podle mě záleží na konkrétním modelu Tv a do optiky by měl jít zvuku bez změny v podobě jaký jde do TV z HDMI nebo z tuneru televize , jinak by ty optické výstupy zvuku byly zbytečné a stačil by stereo výstup 2xcinch.
Pytkin (7947)|23.12.2009 12:40
cikinek : no ved ak ma ten notebook digitalny vystup (najskor optiku) , tak tu prepoj s domacim kinom a malo by hrat 5.1 .. akurat treba v softwarovom prehravaci nastavit aby to posielal zakodovane a nedekodoval ..
Pytkin (7947)|23.12.2009 12:41
geronimoh : do optiky by mohol ist bez zmeny .. ale telky nemavaju dekoder .. cize ak v telke pocuje zvuk , tak uz je dekodovany .. on tam potrebuje dostat zakodovany zvuk (dolby digital alebo DTS) ..
Forseti275 (1)|31.12.2009 16:43
Dobrý den,
mám úplně stejný problém. Připojím notebook k televizi přes HDMI kabel a z televize mam pak vystup daný na domaci kino. Při přehrávání DVD z DVD přehrávače jede vše ok 5.1. Televize taky jede 5.1. Ale když připojím ten notas, tak zvuk jede přes TV.
Mohli byste tady prosím shrnout co teda budu potřebovat pro ten zvuk 5.1 na HiFi z notasu ?
A ještě... mám už starší domácí kino, tak nevím zda má zdířku na optický kabel. Díky za odpověď.