Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pořízení nové HD sestavy

visis (61)|17.12.2009 15:29
Zdravím Vás, měl bych několik dotazů. Snad se nebudu opakovat.
1. Uvažuji o HD přijímači. Momentálně mám ještě crt samsung, ale brzy bude lepší. Pujde bez problémů HD přijímač i na crt, která zvládá 576i ?
2. Přemýšlým nad Ferguson Ariva 200HD. Je to dobrá volba (vzhledem k financím?)
3. Mam se opravdu bát že mi během pár dnů odejde a reklamace?
4. Jde na tomto přijímači EMU?
5. Při EMU nemusím mít opravdu žádnou další kartu a pouze novým firmwarem a zadáním kódů si zpřístupním kanály?
6. Co je lepší použít pro příjem z více družic? Proč?
- Větší parabolu, třeba 100 cm a více
- Parabolu toroidal 90
- Parabolu 80 + natáčecí zařízení

Předem Vám všem děkuji, vím že těch dotazů je hodně... :-)
Honza
losos (2977)|17.12.2009 15:49
Odpovím jen na něco :
ad 1. - ano
ad 2. - jak se to vezme, je levná a pokud nebude mít poruchy, tak zcela vyhoví
ad 3. - to nikdo nemůže vědět, ale na to je záruka, porucha by se měla odstranit a jedeme dál...
ad 4. - ano
ad 5. - např. na Skylink, CS Link a UPC musí být karta, jinak to nejde
MONYS (460)|17.12.2009 16:04
[quote=visis;254708]Zdravím Vás, měl bych několik dotazů. Snad se nebudu opakovat.
1. Uvažuji o HD přijímači. Momentálně mám ještě crt samsung, ale brzy bude lepší. Pujde bez problémů HD přijímač i na crt, která zvládá 576i ?
2. Přemýšlým nad Ferguson Ariva 200HD. Je to dobrá volba (vzhledem k financím?)
3. Mam se opravdu bát že mi během pár dnů odejde a reklamace?
4. Jde na tomto přijímači EMU?
5. Při EMU nemusím mít opravdu žádnou další kartu a pouze novým firmwarem a zadáním kódů si zpřístupním kanály?
6. Co je lepší použít pro příjem z více družic? Proč?
- Větší parabolu, třeba 100 cm a více
- Parabolu toroidal 90
- Parabolu 80 + natáčecí zařízení

Předem Vám všem děkuji, vím že těch dotazů je hodně... :-)
Honza[/quote]1:Sat.hd přij. ti půjde i na crt tv přes scart kabel,případné hd prog. ti též půjdou avšak jen v rozl. které má tato tv .Jinak se k příslušné pozdější tv LCD/PLASMA používa HDMI kabel pro přímé dig. propojení A/V.2: FER. ARIVA 200HDsice neznám ale emulaci prý umí na neof. sw. Ale pozor!!!!Žádný hd prog. na emulaci tj. bez karty nejde!V našich podmínkách pokud nemáš UPC kabelovku kde je asi pár hd ček je jediná možnost oficialně přijímat na kartu hd balíček SKYLINK.z družice ASTRA3/A/E na 23e.3:parabola může být od85-100cm.pro přij. více družic lze použít 2 varianty bud motor nebo multifeed pevné nastavení konvertorů umístěných v různých nastavitelných vzdálenostech v tom případě je už lépe použít par. toroidal 90 ale pozor!montáž svěřit osvědčené firmě nebo známému co má s tímto zkušenost.PS:na emulaci v žádném případě nespoléhat co dnes funguje a je toho oproti dřívějšku zatraceně už pomálu, tak že dnes to funguje a zítra za týden už třeba vůbec nepůjde třeba nic.
visis (61)|17.12.2009 17:33
Co se týká emu, je nějaký seznam co momentálně jde a nejde?
Finančně vyjde stejně použít buď parabolu s natáčením nebo torodial. Co myslíte že je technicky lepší?
Myslíte že instalaci satelitu zvládnu sám když jsem to ještě nikdy nedělal? Nebo je to lepší někomu svěřit?

Díky :-)
jarino1978 (8045)|17.12.2009 21:50
emu vyhoď z hlavy. nejde tam nič, čo by stálo za to. možno ak cigi tv a kabel deutschland
CharlieXXX (77)|18.12.2009 17:30
Záleží na kolika TV to chceš příjímat, pokud dáš motor, budeš moci příjmat jen na jednom recievru, pokud dáš toroidal, můžeš osadit LNB s více vývody a pak můžeš signál poslat třeba k osmi recievrům. Motor bych řekl že vyjde levněji - můžeš si natočit na kterou družici chceš a budeš moci příjímat všechny v dosahu, přes toroidal bys tam musel dát na každou družici jedno LNB, takže hlavně záleží na kolika TV to chceš mít a jaké družice chceš příjímat.

Nastavit satelit pokud si to tu pročteš, případně poprosíš některé místní profíky, tak určitě zvládneš, v případě motoru už to bude o něco složitější a toroidal asi bude více náročný, k tomu už by to chtělo koupit měřák signálu, ale nevím, proč by toroidal měla montovat jen odborná firma, pokud na to člověk má čas, najde si informace, poptá se a není úplný pako, tak to musí zprovoznit také.
visis (61)|18.12.2009 21:05
No, to s tim motorem jsem nedomyslel. Pravdu máte že to pujde vlastně jenom na jednom recieveru. Sice mam teď jenom jednu tv, ale co není může být.
Mohli by jste mi dát nějaký odkaz, kde bych si našel jaké družice je možné v našich podmínkach přijímat (popřípadě s jak velkou parabolou) a kde by bylo vidět jaké kanály na nich vysílají free+placené?
PS:tot už jsem našel.

Proč se mam na emu vykašlat? Nic moc jsem se tu o tom nedočetl, má to svá úskalí?

Díky :-)
CharlieXXX (77)|19.12.2009 09:38
Je to nelegální příjem, tudíž porušuješ zákony, potom není moc programů co na to chytneš, Kabel Deutschland je v němčině, takže pokud neumíš perfektně německy tak ti to bude stejně nanic, digi tv zas údajně nemá dobrou kvalitu příjmu a pak když změní kódy, budeš si je muset nějak obstarat.
jarino1978 (8045)|19.12.2009 12:24
pokiaľ máš ten správny STB, tak o zmenu keys sa postará on sám...
MONYS (460)|19.12.2009 17:26
[quote=visis;254732]Co se týká emu, je nějaký seznam co momentálně jde a nejde?
Finančně vyjde stejně použít buď parabolu s natáčením nebo torodial. Co myslíte že je technicky lepší?
Myslíte že instalaci satelitu zvládnu sám když jsem to ještě nikdy nedělal? Nebo je to lepší někomu svěřit?

Díky :-)[/quote]Tak já nevím vždyt jsem ti vše popsal a hlavně to že montáž máš svěřit odborné firmě pokud jde o toroidální ant.!!!
visis (61)|19.12.2009 18:09
[quote=jarino1978;254978]pokiaľ máš ten správny STB, tak o zmenu keys sa postará on sám...[/quote]

A které jsou ty správné ??? :-)
CharlieXXX (77)|19.12.2009 20:50
[quote=MONYS;255012] hlavně to že montáž máš svěřit odborné firmě pokud jde o toroidální ant.!!![/quote]

Proč svěřovat odborné firmě, je to jen anténa, pokud bude mít měřák signálu, který koupí za pár korun, pořádně si přečte návod a projde pár fór na internetu, tak by to měl zvládnout sám, já se na ní taky chystám na jaře a odbornou firmu bych si na střechu nepustil.
Pitomec (10211)|19.12.2009 21:40
[quote=CharlieXXX;254969]Je to nelegální příjem, tudíž porušuješ zákony, potom není moc programů co na to chytneš, Kabel Deutschland je v němčině, takže pokud neumíš perfektně německy tak ti to bude stejně nanic, digi tv zas údajně nemá dobrou kvalitu příjmu a pak když změní kódy, budeš si je muset nějak obstarat.[/quote]
Že porušuješ zákon? No a komu to vadí? Ostatně mají si to Rumuni líp zabezpečit a stejně by si většina těch nelegálně sledujících lidí oficiální příjem nikdy nepořídila (prostě dokud to jede v EMU, tak je to zpestření nabídky, ale když se za to bude platit, tak zájem spadne na nulu).
A shánění kódů je otázka pár minut 8-)
jarino1978 (8045)|19.12.2009 21:58
[quote=visis;255017]A které jsou ty správné ??? :-)[/quote]

napríklad Vantage HD
visis (61)|20.12.2009 13:26
Ještě jedna otázečka:
Když bych dal do ARIVy nový firmware s emu, musim si v případě cryptoworks karet pořídit ještě CA modul, nebo se emu firmwarem odemknou i sloty?
Díky :-)
losos (2977)|20.12.2009 14:13
Jedna karta, např. Skylink, může být ve čtečce karet - a pokud bys chtěl současně používat ještě jednu jinou kartu, např. CS Link, tak tu můžeš vložit do CA modulu Cryptoworks a ten do CI slotu v Arivě.
Pokud budeš mít Cryptoworks modul Twin (dvojitý - je pro dvě karty), tak tím budeš mít možnost použít současně až tři karty - ta třetí např. UPC Direct. Víc karet se do Arivy 200 HD nacpat nedá.
visis (61)|20.12.2009 20:46
Aha, ptal jsem se proto, že na eltasat mají kompletní set satelitu arivy včetně karty skylink a je u toho i ca modul cryptoworks. Tak nevim jestli to je chyba a neni tam potřebnej.
Ale jinak jsem se asi rozhodnul že do ní pujdu, 100cm AL parabolu, jedno LNB a natáčecí motor.
Co se týká natáčení paraboly, ariva podporuje technologii USALS, která by měla vědět jak nak natočit parabolu. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Díky :-)
losos (2977)|21.12.2009 07:39
Natáčení paraboly motorem (přes USALS) u Arivy 200 HD samozřejmě funguje normálně (=dobře). Já sice motor nepoužívám, ale jeden můj známý (jano101) ano a má samozřejmě i setting pro motor, asi by ti jej mohl poslat, pokud bys měl zájem...
Ovšem i v tomto settingu bys musel změnit nastavení souřadnic podle místa svého bydliště, atd...takže to zkus nejprve sám... - jano by ti mohl např. při tom radit na Skype...
Jakmile bude na příjmu, dám mu vědět...třeba se ti přihlásí i sám..., určitě to tady také čte...
visis (61)|21.12.2009 12:28
Ok, díky moc :-)

Jinak ten USALS nefunguje tak, že já do recieveru zadam zeměpisné souřednice kde bydlim a on si podle doho natočí parabolu sám?

Můžu se ještě zeptat na doporučení LNB a motoru? Mám vyhlídnutý Megasat Diavolo Single LNB 0,1 dB HDTV a Digipower - SG2100 Moteck. Je to dobrá volba?
losos (2977)|21.12.2009 13:57
Ten USALS tak funguje za předpokladu, že máš správně nastavenou osu otáčení paraboly (musí být rovnoběžná s osou zemské rotace).
Jaký LNB, to je fuk, raději nějaký s dlouhým krkem...
Jaký motor ? Jeden znalejší kolega mi říkal, že právě ty SG 2100 nedoporučuje, že má nějakou chybu (přesně již nevím jakou), a že doporučuje raději nějaký jiný (nevím jaký)...mohu to u něj zjistit přesně, ale momentálně není na příjmu...
artam (1147)|21.12.2009 16:53
sorry, iny thread :)
deleted
MONYS (460)|21.12.2009 18:32
[quote=losos;255227]Ten USALS tak funguje za předpokladu, že máš správně nastavenou osu otáčení paraboly (musí být rovnoběžná s osou zemské rotace).
Jaký LNB, to je fuk, raději nějaký s dlouhým krkem...
Jaký motor ? Jeden znalejší kolega mi říkal, že právě ty SG 2100 nedoporučuje, že má nějakou chybu (přesně již nevím jakou), a že doporučuje raději nějaký jiný (nevím jaký)...mohu to u něj zjistit přesně, ale momentálně není na příjmu...[/quote]Reaguji na motor sg2100, já jej mám od té doby co se objevil v prodeji r.2005 a celou dobu jej s úspěchem používám , ano později se objevily různé klony tohoto motoru tzv. za hubičku a ty už zlobily.
losos (2977)|21.12.2009 18:46
[quote=MONYS;255313]Reaguji na motor sg2100, já jej mám od té doby co se objevil v prodeji r.2005 a celou dobu jej s úspěchem používám , ano později se objevily různé klony tohoto motoru tzv. za hubičku a ty už zlobily.[/quote]
Ani se nedivím, obvykle každý úspěšný výrobek tak dopadne...
folcrun (16)|21.12.2009 19:06
Ja sa chystam tiez kupit novy satelitny primac. Po siedmych rokoch uzivania si s Dreamboxom 7000 prisiel cas vymeny za HD primac. Mam tieto zakladne poziadavky:
1. citanie karty skylink v internej citacke
2. dobra softverova podpora + emu
3. spolahlivy firmware bez nutnosti restartovat primac viackrat za den
4. kvalizny obraz pri SD kanaloch
V podstate som vyber zuzil na tieto dva stroje:
AZbox hd premium
Vantage HD 1100
Precital som si o obidvoch toho dost a kazdy z nich ma svoje klady a aj muchy takze sa neviem rozhodnu. Rozpocet je okolo 300 az 350 eur. Prosim poradte.
losos (2977)|21.12.2009 19:34
To, co od přijímače žádáš, zvládne ovšem i Ariva 200 HD.
Vantage HD rovněž. AzBOX sice také, ale je to linuxový stroj a jeho nastavení, aby dobře fungoval, je složité...ale protože jsi již Dreambox používal, tak to možná pro tebe problém nebude. Mně se AzBOX HD velice líbí - tím myslím jeho funkčnost, co všechno umí atd..., určitě se bude líbit i tobě, mohu doporučit, je to krása...
Zajdi za někým, kdo jej má a hned jak uvidíš jeho Menu, tak se do něj zamiluješ !
visis (61)|21.12.2009 20:20
[quote=losos;255227]Ten USALS tak funguje za předpokladu, že máš správně nastavenou osu otáčení paraboly (musí být rovnoběžná s osou zemské rotace).
Jaký LNB, to je fuk, raději nějaký s dlouhým krkem...
Jaký motor ? Jeden znalejší kolega mi říkal, že právě ty SG 2100 nedoporučuje, že má nějakou chybu (přesně již nevím jakou), a že doporučuje raději nějaký jiný (nevím jaký)...mohu to u něj zjistit přesně, ale momentálně není na příjmu...[/quote]
Jak můžu v domácích podmínkách nastavit přesně rotaci paraboly s osou zemské rotace ??
losos (2977)|21.12.2009 20:30
[quote=visis;255329]Jak můžu v domácích podmínkách nastavit přesně rotaci paraboly s osou zemské rotace ??[/quote]
Něco o tom zde a na dalších tamějších stránkách ABC :
http://www.parabola.cz/abc/null_point/
visis (61)|21.12.2009 21:20
Takže jestli to chápu dobře, jde o to přesně nastavit nulovou pozici motoru přesně na jih?
folcrun (16)|21.12.2009 22:17
[quote=losos;255320]To, co od přijímače žádáš, zvládne ovšem i Ariva 200 HD.
Vantage HD rovněž. AzBOX sice také, ale je to linuxový stroj a jeho nastavení, aby dobře fungoval, je složité...ale protože jsi již Dreambox používal, tak to možná pro tebe problém nebude. Mně se AzBOX HD velice líbí - tím myslím jeho funkčnost, co všechno umí atd..., určitě se bude líbit i tobě, mohu doporučit, je to krása...
Zajdi za někým, kdo jej má a hned jak uvidíš jeho Menu, tak se do něj zamiluješ ![/quote]

Ano v podstate mas pravdu aj o arive som uvazoval ale odradila ma poruchovost tohto primaca. Precital som si cele vlakno co je tu o arive plus nieco na cssf fore. Ale predsa aj mna zaujal ten azbox ale aj na ten je mnoho negativnych postrehov. Ja viem ze vecsina je od ludi ktory nikdy linuxovy prijimac nemali ja sa im ani necuduje ja som sa tiez na zaciatku potrapil s tou mojou 7000kou. No prave preto by som sa aj ja priklonil k tomu azboxu. Teraz som na jednom fore cital ze Nabilo pracuje na enigme 2 pre AZbox, neviem na kolko je to pravda ale bola by to parada. No nic asi pojdem kupit ten azbox a bude
losos (2977)|22.12.2009 12:03
[quote=visis;255336]Takže jestli to chápu dobře, jde o to přesně nastavit nulovou pozici motoru přesně na jih?[/quote]
To samozřejmě také, ale hlavně jde o správné nastavení (správný sklon) osy otáčení motoru, jak jsem již uvedl...
Pokud bude osa otáčení paraboly nerovnoběžná s osou zemské rotace, budeš mít problém s naladěním krajních družic - buď budou příliš nízko, nebo příliš vysoko a nenaladíš je - viz ten článek z Paraboly. Tam je to nakresleno docela srozumitelně.
visis (61)|22.12.2009 12:59
Nemáte dobrý typ na obchod kde nakoupit všechno pro satelit?

PS: Děkuji za linky lososovi :-)
xmarek (60)|22.12.2009 14:55
Osobně jsem nakupoval jednu polovinu věcí v jednom obchodě a druhou v jiném. Vše záleží na tom co všechno budete kupovat. V mém případě to bylo všechno tj. parabola, LNB, DiSEqC, příjímač, karta, spotřební materiál (kabel, konektory apod.). Parabola + karta zde: http://www.antiradary-distributor.cz/ a to ostatní: http://infinito.inshop.cz/inshop/Scripts/shop_NF.asp
Důvodem proč jsem kupoval na různých místech byl nákup Toroidal T90. :D
visis (61)|23.12.2009 12:38
A jak jste s T90 spokojený? Jaký rozsah družic lze chytnout a v jaké kvalitě? Já chci parabolu 100cm + motor, ale tohle by bylo v podstatě za stejné peníze a do budoucna pro více televizí.

Děkuji :-)
xmarek (60)|23.12.2009 13:04
Bohužel sestava ještě nedorazila. :( Já jsem se taky rozhodoval pro motor, ale byl jsem od toho odrazen lidma co tomu dost rozumí a namontovali x sestav.
Toroidal T90 není zrovna levná záležitost v porovnání s motorem natáčenou parabolou. Důvodů je několik. U motorem natáčené paraboly Vám v podstatě stačí 1 kus LNB. U Toroidalu potřebujete pro každou družici jeden. Cena paraboly taky není zanedbatelná (cca 2.700), k tomu je zapotřebí připočítat cenu držáku (co jsem se dočetl tak má průměr 60mm, doufám, že nekecali, protože ho už mám vyrobený :D) a hmotnost taky není zanedbatelná (15 kg parabola + držák). Takže v případě, že jste takový blázen jako já (zatím cca 16.500 :D) tak je to taky možnost. Rozsah se uvádí 40°.

Každopádně jakmile to nainstaluji, rád se podělím se svou novou zkušeností. :D
visis (61)|27.12.2009 09:34
Teď jsem si hodně projížděl na parabole seznam dostupných družic, programů a velikosti paraboly pro jejich příjem. Uvažoval jsem o 100cm parabole, ale v podstatě jsem nenašel kanály, pro které by byla takto velká parabola nutná. Většina programů jede na 85-90 cm a potom až třeba 120 cm. Má tedy 100 cm parabola v našich zeměpisných šířkách význam?
Díky :-)
emilsat (64)|27.12.2009 09:46
[quote=visis;256175]Teď jsem si hodně projížděl na parabole seznam dostupných družic, programů a velikosti paraboly pro jejich příjem. Uvažoval jsem o 100cm parabole, ale v podstatě jsem nenašel kanály, pro které by byla takto velká parabola nutná. Většina programů jede na 85-90 cm a potom až třeba 120 cm. Má tedy 100 cm parabola v našich zeměpisných šířkách význam?
Díky :-)[/quote]

Skus si polozit otazku o jake prog. mas zajem a podle toho kupuj ........T90 muzu jen doporucit
100_0834_parabola.jpg
visis (61)|27.12.2009 13:07
No jelikož si rád "hraju" tak to vyhrála parabola + motor. A le průměr paraboly je mi v našich podmínkách trochu záhadou. Jak jsem psal výše, na serveru parabola jsem si našel družice které se chytnou v našich podmínkách a 90% programů by měla jet na průměr paraboly do 85cm. Potom dlouho nic a pak až nějaký družice na průměr 120 a výš. Takže můj dotaz byl jestli má cenu kupovat parabolu 100cm když vlastně družice které by takový rozměr potřebovaly tu nejsou a pak třeba až 120cm, ale to zase nechci. Aby vlastně za 100cm nebyly vyhozený peníze a nestačila by třeba 85-90 cm a defacto na to chytnu to samý.
Jestli se pletu tak mi prosím opravte...