Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

uzivatelska prava k souborum

moguai (0)|14.12.2009 09:17
predem rikam, ze jsem win user :)
Mam do wi-fi routeru asus wl-500gp pripichnuty pres USB externi disk naformatovany na ext2 (na routeru bezi linux) a potrebuji na nej preklopit data. Router je ale strasne pomaly, po siti se dari kopirovat 1-2 MB/s, proto chci na zacatku preklopit data pripojenim primo na masinu, kdy rychlost vzroste nekolikanasobne.
Jde mi o to, ze pote, co data:

1) pod win s doinstalovnou podporou ext2 preklopim a prepojim disk na router, nedokazu s daty pod win manipulovat, krome toho, ze je otevru. Nejde je presunout, smazat, max. je prejmenuju. System hlasi ze nemam k souboru dostatecna prava a nejde je ani prevzit.

2) Zkousel jsem data zkusebne prekopirovat pres live distribuci suse, ale pro prepojeni na router zase stejny problem.

Jde a pripadne jak po porekopirovani pod linuxem toto osetrit? Diky moc za pomoc.
artam (1147)|14.12.2009 10:14
Pod live linuxom si default prihlaseny zrejme ako obycajny user, takze sa prihlas s pravami ako root a komplet na vsetky subory nastav vsetky prava pre vsetkych, t.j. na rwx (chmod -R u+rwx,g+rwx,o+rwx /).

Co sa windowsu tyka, tak neviem, ci podpora ext2 pod windows vobec umoznuje aj nieco ine, ako read-only.