Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nechat si kameru (SonyFX1e), nebo přejít na DSLR s FullHD snímáním ?

mocnak (64)|13.12.2009 19:16
Ahoj lidi,

v poslední době, jsem sledoval trošku výtvory lidí s poloprofi DSLR a musím říct, že jsem trošku zaskočen (pozitivně) kvalitou výstupu těchto foťáků co se FULL HD videa týče. Já vím, že jedna věc jsou skla s kterýma člověk na té DSLR točí, nemluvě samo sebou o tom, že člověk musí mít cit pro dobré záběry, nicméně jsem na rozpacích, jestli se nezbavit Sonky (FX1e) co mám a nejít do nějakého Canon 5D Mark II, Canon 7D, Panasonic GH1 ....jsem si vědom o dost horší ergonomie pro natáčení, kamera přeci jenom asi líp padne do ruky pro pohyblivé záběry, nicméně obrazovou kvalitou se k těm DSLR nikdy nepřiblížím....

Zajímal by mě váš názor, jestli má smysl přejít (utéct) od kamery směrem k DSLR nebo to je totální nesmysl...jde mi spíš o natáčení promo videí (reklamní spoty, klipy, různá promo), ne dokumentaristika...takže spíš práce s klidnými záběry, nic moc běhavého...

díky všem za případné názory..
MIHI (940)|13.12.2009 19:46
Já bych zůstal:) Jo, ty výstupy jsou hezké, ale je to foťák, ne kamera a není to přizpůsobeno primárně pro natáčení. Až to začneš reálně používat vyvstane ti spousta drobných problémů. Jak se zvukem, jak transfokovat, jak plynule přeostřovat, jaký stativ, atd..
jibarr (792)|13.12.2009 20:40
[quote=mocnak;254077]
Zajímal by mě váš názor, jestli má smysl přejít (utéct) od kamery směrem k DSLR nebo to je totální nesmysl...jde mi spíš o natáčení promo videí (reklamní spoty, klipy, různá promo), ne dokumentaristika...takže spíš práce s klidnými záběry, nic moc běhavého...

díky všem za případné názory..[/quote]

V první řadě si to vyzkoušej. Uvidíš jaký to má omezení. Na připravené krátké scény by to šlo. Párkrát jsme to testovali.