Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Koupit hned, nebo počkat. Philips 37PFL8404H

roman001 (35)|13.12.2009 16:03
Mám v plánu koupit TV Phlips 37PFL8404H z internetováho obchodu řetězce ElectroWorld za 20 900 Kč. Kdybych jí kupoval přímo v obchodě vyšla by na 24 000 Kč +-. Mám jí v plánu koupit během dvou měsíců. abych se mohl koukat na Olimpiádu na rozumné TV. Z Electroworldu proto že to mám blízko do obchodu kvůli případne reklamaci, a vyhnu se tak reklamaci přes internet.

Když jí koupím teď tak prodělám protože jí ještě výrazně zlevní, nebo vydělám protože zdraží. Co myslíte?
911 (260)|13.12.2009 16:50
[quote=roman001;254052]Mám v plánu koupit TV Phlips 37PFL8404H z internetováho obchodu řetězce ElectroWorld za 20 900 Kč. Kdybych jí kupoval přímo v obchodě vyšla by na 24 000 Kč +-. Mám jí v plánu koupit během dvou měsíců. abych se mohl koukat na Olimpiádu na rozumné TV. Z Electroworldu proto že to mám blízko do obchodu kvůli případne reklamaci, a vyhnu se tak reklamaci přes internet.

Když jí koupím teď tak prodělám protože jí ještě výrazně zlevní, nebo vydělám protože zdraží. Co myslíte?[/quote]

Cokoliv v dnešní době koupíš,tak proděláš,jediným výdělkem múže být dívání se na lepší televizi,možná.Tak to vidím já.Zdary.
MONYS (460)|13.12.2009 17:42
[quote=roman001;254052]Mám v plánu koupit TV Phlips 37PFL8404H z internetováho obchodu řetězce ElectroWorld za 20 900 Kč. Kdybych jí kupoval přímo v obchodě vyšla by na 24 000 Kč +-. Mám jí v plánu koupit během dvou měsíců. abych se mohl koukat na Olimpiádu na rozumné TV. Z Electroworldu proto že to mám blízko do obchodu kvůli případne reklamaci, a vyhnu se tak reklamaci přes internet.

Když jí koupím teď tak prodělám protože jí ještě výrazně zlevní, nebo vydělám protože zdraží. Co myslíte?[/quote]Nazlevnění bych nespoléhal od ledna se má zdvihnout dph z 19% na20.
roman001 (35)|13.12.2009 18:01
Taky si myslím, že čekat na zlevnění po vánocích by se mi nemuselo vyplatit, a jestli tak pude max o pár stovek. Třeba o tu změnu DPH jak jsi zmínil jsem vůbec nebral v potaz. No zajedu se na ní ještě jednou podívat a poradit z odborníkem o její kvalitě a pak ju hodím do košíku. Alespoň bude co dát pod stromečkem pro mě. A rodičům nechám spravit starou 55 cm CRT ať se nemusí dívat na tu 30 cm co mají dnes.
WarIord (19)|13.12.2009 22:19
dve veci mam na srdci k tomuto tematu:

1) ta dulezitejsi je, na kterou sem se sam nechal napalit a dnes sem se musel v EW hodne hadat abych alespon neco vyhadal je skutecnost, ze kdyz si objednas neco na EW shopu, ale zvolis vyzvednuti vyrobku na prodejne, potichoucku ti to nenapadne zmeni na normalni prodej a ztratis moznost zbozi do 14ti dnu vratit - takze pokud o tuto vybornou moznost nechces prijit, musis si to nechat poslat domu postou.

2) vec, spise subjektivniho charakteru: mel sem doma pres vikend 42PFL8404H/12 - ambilight super, ale ten obraz - vubec mi to nesedlo. at sem se snazil nastavit to jakkoliv, me se ten obraz nelibil - kolem rychle se pohybujicich objektu, jako napr, scena v prvnim dile Planet Earth, jak vlk honi mlade nejake kozy ci co to je, pripadne scena s orlem jak vzleta ze skaly... v techto okamzicich jsou kolem tech zvirat takovy zvlastni rozmazany obrysy, me to hrozne vadilo a nemohl sem se na to divat. dal se mi teda vubec nelibil DVB-T signal.. vsude sem cetl jak to maj nejlepe zpracovany a musim rict, hnus... maj to sice pekne ostry, ale takovy divne kropenaty, napriklad rty lidi jsou takovy divne zubaty. kazda hrana, napriklad klobouk na hlave, ma kolem sebe takovou divnou rozplyzlou auru... no byl sem z toho vedle tak sem se sel podivat znova do EW a meli to tam taky, jen sem si toho predtim nevsiml... napriklad samsung co stal vedle to mel hezci.... nebylo to tak dokonale ostre, ale bylo to koukatelne, narozdil od Philipse.... bohuzel sem si z vyse uvedeneho duvodu nevyhadal vraceni penez, nastesti mi ale nabidli moznost vzit neco jinyho, tak sem tam dneska hodinu saskoval s eXtreamerem (multimedialni prehravac) a testoval to na SONY KDL-40W5500 a asi si ji zitra vyzvednu... plynule prehravani HD 720/1080 (ikdyz taky to nebylo uplne tip top (ted nemyslim plynulost, ta byla dobra, ale nektere ty obrysy hodne rychle se pohybujich objektu), ale to v te cenove relaci nenabidne asi nikdo), rozumny DVB-T TV obraz.. tak snad to bude dobra volba, mam z toho hlavu v pejru...

no co se snazim rict - bez si to poradne prohlednout do nejakeho obchodu, at pak doma necucis - taky si vsimej jak ty ruzne zpracovavaji ten hnusny televizni signal co tam poustej, protoze to je urcite to, co tam pobezi nejvic casu - nebude to hezke jak kdyz pustis HD film, ale urcite uvidis rozdily ve zpracovani ruznymi vyrobci ci modely... anebo nikam nechod, kup to pres eshop a nech si to poslat... pak jim to muzes vratit a kdyz to neposkodis, muzou ti nauctovat maximalne tak naklady na dopravu - to ber jako pujcovne za vyzkouseni ;-)
fru (76)|13.12.2009 23:10
žes tedy nevzal plazmu
tjurny (496)|13.12.2009 23:23
[quote=fru;254114]žes tedy nevzal plazmu[/quote]

Ty neduhy co popisoval bych neprikladal technologii panelu, ale elektronice, zpracovni obrazu upscaling atd.
fru (76)|13.12.2009 23:56
Na DVBT jsem tedy viděl pouze Philips řadu 9 a zdálo se mi lepší než vedle stojící plazma full i ready.
Možná chtělo zjusit více kombinací nastavení
WarIord (19)|14.12.2009 01:17
fru: soused ma devitkovou lonskou radu a tam sem si toho nevsiml, ale je pravda, ze u nej sem si poustel neco jineho... tyto konkretni zabery ktere jsem zminil si u nej jeste proverim...

nicmene ja bych te televizi dal i vic sanci, ale predcasne sem sve pokusovani ukoncil protoze se mi pri praci s TV jako se zobrazovatkem k HTPC za pouziti libovolneho HDMI po chvili zblaznily barvy (viz. priloha) a domnivam se, ze kabelem to teda rozhodne nebylo - ten pouzivam uz rok a pul a nikdy se mi nic takoveho nestalo. Problem s barvama se po par minutach vyresil sam pripadne sem musel prepnout na jiny vstup nebo treba na TV a pak zpet na patricne HDMI...
DSCF2203.JPG DSCF2206.JPG
Pavlis (171)|14.12.2009 10:44
[quote=WarIord;254128]
nicmene ja bych te televizi dal i vic sanci, ale predcasne sem sve pokusovani ukoncil protoze se mi pri praci s TV jako se zobrazovatkem k HTPC za pouziti libovolneho HDMI po chvili zblaznily barvy (viz. priloha) a domnivam se, ze kabelem to teda rozhodne nebylo - ten pouzivam uz rok a pul a nikdy se mi nic takoveho nestalo. Problem s barvama se po par minutach vyresil sam pripadne sem musel prepnout na jiny vstup nebo treba na TV a pak zpet na patricne HDMI...[/quote]

predpokladam ze mas ATI, tohle je obecny problem Philipsu a ATI (HDMI-HDMI pripojeni) a zadna ze stran nesjednala napravu. Da se to vyresit nastavenim FUL RGB 4:4:4 rezimu a restartovanim pocitace, pripadne zakoupenim Nvidie predpokladam:))
artam (1147)|14.12.2009 11:37
[quote=Pavlis;254170]predpokladam ze mas ATI, tohle je obecny problem Philipsu a ATI (HDMI-HDMI pripojeni) a zadna ze stran nesjednala napravu. Da se to vyresit nastavenim FUL RGB 4:4:4 rezimu a restartovanim pocitace, pripadne zakoupenim Nvidie predpokladam:))[/quote]

Toto nie je obecny problem, ale nezmysel velky ako Mt. Everest. Podloz faktami. Vacsinou je totiz problem medzi stolickou a pocitacom.
Okrem ineho mam tiez jeden z Philipsov a s pouzivanim ATI kariet (vcitane igp) s nim nie je ziaden problem, ani s farbami.
Pavlis (171)|14.12.2009 13:40
[quote=artam;254186]Toto nie je obecny problem, ale nezmysel velky ako Mt. Everest. Podloz faktami. Vacsinou je totiz problem medzi stolickou a pocitacom.
Okrem ineho mam tiez jeden z Philipsov a s pouzivanim ATI kariet (vcitane igp) s nim nie je ziaden problem, ani s farbami.[/quote]

mno a ten screen co ti postl kolega predemnou ti nestaci? mam ti poslat i vlastni? Ja te presvedcovat nebudu, ale i ja mel stejnej problem. Me to zacalo delat po porizeni HDMI kabelu (predtim jsem pouzival dvi-hdmi a to je bez problemu). Cista instalace systemu + aktualni drivery. Problem mezi zidli a klavesnici vylucuji. A dalsi negativni zkusenosti zde:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=118278
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=116154&enterthread=y
Ale tech negativnich zkusenosti je po webu mraky staci jen hledat.
Nastesti to jde vyresit tim nastavenim co jsem postnul drive.
mph1 (689)|14.12.2009 14:42
[quote=WarIord;254111]...skutecnost, ze kdyz si objednas neco na EW shopu, ale zvolis vyzvednuti vyrobku na prodejne, potichoucku ti to nenapadne zmeni na normalni prodej a ztratis moznost zbozi do 14ti dnu vratit - takze pokud o tuto vybornou moznost nechces prijit, musis si to nechat poslat domu postou...[/quote]Coz je normalni a vyplyva to primo ze zakona.

Proc jsi vraceni neuhadal na tu ATInu? Rekl ti nekdo predem, ze to s ATI nefunguje? O to bych se hadal, kdybych chtel zpatky penize.
WarIord (19)|14.12.2009 23:04
[quote=mph1;254207]Coz je normalni a vyplyva to primo ze zakona.

Proc jsi vraceni neuhadal na tu ATInu? Rekl ti nekdo predem, ze to s ATI nefunguje? O to bych se hadal, kdybych chtel zpatky penize.[/quote]

to uz je ted jedno, uz mam doma sonku 40w5500 za cenu z EW eshopu... sice se mi designove libil vic philips aj ten ambilight je super, ale obraz se mi libi vic na sonce...

v podstate sem udelal chybu, ze nejsem pravnik a neuvedomil sem si tu klicku s uzavrenim kupni smlouvy az na prodejne ikdyz to objednavam pres eshop. nasledne sem pak nebyl s vyrobkem spokojen (jako duvod sem uvedl ty vypadavajici barvy) pricemz sem nemel narok na vraceni penez (dle tvrzeni vedouciho reklamaci), takze mi nabidli jine zbozi.. ja si dukladne proklepnul dva alternativni modely (sony kdl-40w5500 a samsung LE40B750) a nasledne si jeden odnesl a ted jen doufam, ze me na nem nezacne neco srat pac vratit uz jim to nemuzu :D
fru (76)|15.12.2009 00:34
gratulejšn..zkus napsat 10denní zkušenost až se zkamarádíte. Sháním do rodiny, ale 46ku, ale teď nejsou. 40ka je málo.
roman001 (35)|15.12.2009 15:21
No tak musím říct, že my vaše přízpěvky dost pomohly. O některých věcech jsem neměl vůbec tušení. Třeba to o té možnosti ztráty nároku na vrácení. Ještě že slibují tu dopravu zdarma :-) Ale ona je vlastně už započítaná v ceně.


Zatím jsem vyděl jen 42" úhlopříčku, ale to je předpokládám jedno. Nevím co do toho pouštěli, ale obraz byl děsnej na všech TV co tam měli. Takže těžko srovnávat mezi sebou. Zítra si skočím na prodejnu a nechám si jí důkladně předvést ( SD signál, DVD i BR. Snad to mude v jejich silách a nebudou moc naštvaní když jim řeknu že si jí neodnesu ). A když všechno bude OK tak jí ještě ten den obědnám.


Televizní vysílání moc nesleduji. Většinou si pouštím DVD filmy. Do 37" jdu kvůli kvalitě obrazu z menším rozlišením. protože s BR moc nepočítám. Jinak bych v pokoji mohl mít i 46" , ( sledovací vzdálenost je u mě 3,5m ) kdybych na ní ovšem měl :-)

Kamarád má 5kovou řadu a celkem si jí chválí i když všude jsem četl že je hrozná. Doufám že toto bude podobné.
zmrd05 (61)|16.12.2009 13:35
Probůh.. mám našlápnuto na Philips PFL7684 - obrazově totožný s PFL8404 ..a ted tady čtu toto... no toto..?
Variantou je pro mne asi tedy Panas Plas P42S10 (ale má taky pár negativ.. viz prosicove aktualni čas.Stereo+Video + měl jsem doma týden obrazově lepší G10) Ty Sonky me co do barev moc nepresvedcily. A Samsung B650 pry brumi... Asi stále snad ještě není vhodná doba na nákup TV.. tak jako asi posledních 5 let od nástupu placek...
fru (76)|16.12.2009 14:08
Sony má špatné barvy?
roman001 (35)|16.12.2009 18:01
Tak jsem byl dneska obešel tři elektra a musím, vyděl jsem snad všechny televize co se prodávají a vým že nechci samsunga, LG, Panasonic ani Sharp.
I když obraz byl na všech podobný, svým okem jsem nerozpoznal žádné větší rozdíly. Pouštěli do toho normální anolog. A byl když sem ne to nekoukal z 1m tak to bylo v pohodě
U toho Philipse jsem si nevšiml šádné aury kolem hran jak je tady popisováno, někde sem četl o tomto neduhu jestli doopravdy je, že se dá odstranit přehrátím softwaru

Už jsem byl rozhodnutej že obědnám dneska toho 37" Philipse, ale měli ve slevě Sony Bravia KDL-40W5500 za 21 000 Kč. Měla sice horší barvy než ostatní, ale to bych nepřipisoval TV jako takové ale nastavení. Tak zas váhám. Ale zítra asi obědnám toho philipse a kdyžtak jim ho zas vrátím, protože pochybuji, že by tam zítra ta Sonka ještě byla, abych se na ní ještě podíval. Ta 40" obrazovka mi seděla víc, ale bohužel nejsou prostředky.

PS: poraďte mi prosím jak smazat stará mnou založená témata
SPAWN (744)|16.12.2009 18:34
[quote=roman001;254600]Tak jsem byl dneska obešel tři elektra a musím, vyděl jsem snad všechny televize co se prodávají a vým že nechci samsunga, LG, Panasonic ani Sharp.
I když obraz byl na všech podobný, svým okem jsem nerozpoznal žádné větší rozdíly. Pouštěli do toho normální anolog. A byl když sem ne to nekoukal z 1m tak to bylo v pohodě
U toho Philipse jsem si nevšiml šádné aury kolem hran jak je tady popisováno, někde sem četl o tomto neduhu jestli doopravdy je, že se dá odstranit přehrátím softwaru[/quote]

Ty se ridis pri vyberu dnesnich TV vroce 2009 podle analogu? :-) Ony pravdepodobne(urcite) vsechny TV maji v tech elektrech nastaveni z vyroby. Tak se nediv ze maj vsechn stejny obraz. Ale kdyz jsme u toho analogu tam tam jasne vede PDP.

To bych ti radeji na ten analog doporucoval kvalitni CRT z aukra. :-)
zmrd05 (61)|16.12.2009 19:17
ad barvy sony (konkr.W5500), v obchodu - opravdu to mze byt hodne nahoda, jak maji obraz právě přetažený ! (hrát jsem si s tím tam nemohl), ale pleťové barvy lidí mi přišli opravdu trochu méně uvěřitelné. V obchodech (některých) Philips ale zase náhodou nastaven barevně na velmi velmi pěkné (např. v paměti srovnávám s G10, co byla doma).
Podpora tohoto zážitku možná ? v tomto: SonyW5500 má prý jen 8bit panel, Philips 8404,7404.. má 14bit.. jestli tedy srovnávám srovnatelné.. a jestli někde zase nekecali.. např jak jsem tady na foru tvrdil, že P42S10 má 2 větráky, jak mi říkali na hotline panasoniku a byl to nesmysl... že?
fru (76)|16.12.2009 20:48
V tomhle těžko radit. Uživatelé, kteří mají zájem o LCD se dělí, neboť podání obrazu Sony a Philips je odpravdu rozdílné a každému se pozdává něco jiného. Někdo jde do Sharp a Samsung. Kolikatibitový je panel nebude dle mě rozhodující.
Jack-aL (60)|17.12.2009 20:35
roman001: cely sem to tu neprocital,mam 42" 8404 a jediny co mi na nem vadi je cerna,za uplny tmy je to celkem nedostatek,pokud ale zapnu ambilight tak uz je to zase opravdu cerna,zkratka za dne nebo v obchode to neni tolik videt.Jinak sem s tv velmi spokojen,vynika hlavne ve vysokym rozliseni,to je duvod proc sem ji zvolil,mel sem i moznost porovnat vedle sebe s panasonicama S10 / G10 a ve fullHD byla jasne lepsi.Jinak sem ji kupoval v mironetu za 24,6 tak pred 2/3 mesici,tesne potom co u nas spadla o 5k ,na netu se da sehnat este za lepsi cenu.Ale dneska bych si koupil asi Sharp
roman001 (35)|17.12.2009 20:36
Tak je obědnaná. Dorazit by měla v pondělí. Už se těším, hned jak přijede tak ji důkladně prověřím na PS3, připojení k PC a internetu. Jenom doufám že jsem nevyhodil zbytečně peníze z okna. No při nejhorším ji vrátím a poohlédnu se po něčem jiném, ale doufám že budu spokojen, protože mě nebaví chodit po obchodech.
fru (76)|17.12.2009 20:47
Pokud Sharp pro full tak ano, pokud i pro jiné zdroje signálu tak raděj ten Philips. Ovšem obraz má hezké podání.

Na SD je veskrze průměrný včetně recenzí..
roman001 (35)|29.12.2009 11:49
Tak mám toho Philipse týden doma. Co se týká obrazové kvality (podání barev, ostrost atd. tak naprostá spokojenost už z továrního nastavení, jenom černá není černá, ale u kterého LCD je). Co se týká ambilightu tak mě se celkem líbí, hlavně u animovaných filmů. O tom že nahrazuje lampičku za tv ani nemluvě. Víc se o tomto tv asi nemá cenu zmiňovat recenzí na něj už je celkem dost.

Plánuji k němu dokoupit DK viz odkaz. Děkuji za postřehy. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=256508#post256508
petrpan (65)|29.1.2010 09:44
[quote=WarIord;254304]to uz je ted jedno, uz mam doma sonku 40w5500 za cenu z EW eshopu... sice se mi designove libil vic philips aj ten ambilight je super, ale obraz se mi libi vic na sonce...
[/quote]
Taky volim mezi Philipsem 47" 8404 a sony 46W5500 (ci jeho eko bratrickem WE5). Drive jsem pokukoval po jejich drazsich sourozencich 9664 a Z5500, ktere jsem mel moznost i shlednout v obchodech. Tam se mi vic libil obraz Z5500 (SD i HD). Ale rekl jsem si ze pujdu do nizsi rady (Z5500 se uz nedodava). Tady na tvfreaku testovali jako 8404:
https://www.tvfreak.cz/recenze-philips-42pfl8404h-s-ambilight-na-filmy/3273
tak W5800 (model W5500 + sat.tuner, takze by to melo byt totozne):
https://www.tvfreak.cz/recenze-sony-kdl-40w5800-pro-milovniky-satelitu/3262-6
A dost me zaskocilo ze v testu vyslo se SD obraz ma 8404 lepsi, protoze z Z5500 si pamatuju ze SD obraz byl fakt dost dobry a W5500 pouziva stejny Bravia Engine 3 (ma ale jen 100Hz a 8bit panel). Takze podle me by SD obraz mel byt min stejny. Na tve TV to vypada jak?