Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD v PC / MEDIA CENTER - ujasneni.

VeRsAgE (19)|13.12.2009 13:54
Ahoj,
prve se priznavam jsem amater v HD na satelitu, jinak technicky clovek, ale za posledni tyden jsem se snazil zjistit maximalni info.

Nastehoval jsem se do domu, kde je rozveden satelitni signal. Po kumunikaci s vyhotovitelem "pripojeni" jsem se dozvedel, ze mam vse smerovat na 19.2 a 23.5 Astru. Vzhledem k tomu, ze mam FULLHD TV, postavene HTPC, jsem nevahal a zasel koupit satelitni kartu v klonu DVBT a DVBS.
Vse jsem nainstaloval, dokonce mi MCE nabidl "projet" jak 19.2, tak i 23.5 Astru s vydesenim jsem pri searchy sledoval nabihajici kanaly - naslo mi to asi 1430kanalu.
Kdyz jsem vse projel, zjistil jsem, ze ani ne procento kalanu je v HD a jeste treba "blbne". Hledal jsem i "normalni" TV v CR, ale nenasel. Tedy jsem hledal jak je to a dozvedel jsem se, ze potrebuju dekodovaci kartu bud Skylink nebo tu druhou. Cena je okolo 2tis, u karty na HD 2200. Tudiz musim koupit i "kartu" k propojeni stavajici PCI karte (abych mel kam kartu vlozit), dekodovaci kartu koupit a opet vse naladit znovu a budu mit ony ceske kanaly na satelitu a nebudu potrebovat pozemni DVBT. Je to tak prosim? A soucasne, musi se karta nejako aktivovat, ci ji tam jen vlozim a vse pujde?
Otazka dalsi, pokud to takto udelam, bude to vazne fungovat? A dale, jak je to s kanaly, respektive znamena to, ze kdyz si koupim za 4tis kartu od UPC na rok, tak mi ta karta dekoduje nejake kanaly jako HBO, atd... a pujdou mi naladit i Ty? Po expiraci karty to funguje tak, ze musim opet koupit novou kartu?

Zaverem bych rad rekl, ze na Win7, v MCE v propojeni se satelnitnim prijemem je opravdu luxus, dost me prekvapilo, jak to Microsoft vychytal a jak je to uzivatelsky komfortni.

Dekuji Vam za reakce.
losos (2977)|14.12.2009 03:22
Nekupuj kartu UPC, ale kup Skylink !!!