Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 25

Téma: propojení pc a lcd nejde zvuk

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Ahoj.Zajímá mě proč mi nefinguje zvuk.Grafiku mám asus 8800 gts 512 s dvi.řekl jsem si že to propojím s lcd telkou.Pomocí kabelu dvi-hdmi vše klaplo a obraz byl o.k. nicméně poradí mi někdo jak na zvuk?popř. hodte odkaz na kabel a poradte s nastavením pc(někde jsem se dočetl o nějakém nastavení)
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Zvuk ti nepojede. Propojení musí být HDMI => HDMI a ještě to není jisté, že to pojede na první pokus.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

na grafice je pouze výstup dvi.Spíš jde o propojení zvukovky s lcd.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

To bude trochu problém, protože pokud je TV přepnutá na vstup s HDMI, tak automaticky předpokládá, že po HDMI přichází i zvuk, který ovšem z DVI nejde. O nějakém slučovači DVI a výstupu ze zvukovky na HDMI jsem neslyšel. Já s tím nemám problém, mám hifi, kde si zvuk navolím, ale čistě TV, to nevím.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Citace Původně odesláno od BOBA Zobrazit příspěvek
    Zvuk ti nepojede. Propojení musí být HDMI => HDMI a ještě to není jisté, že to pojede na první pokus.
    a keby pouzije adapter (z DVI na HDMI) a kabel HDMI-HDMI ??? ale neviem preco ked mu to teraz nejde preco by zrazu isiel zvuk z grafiky
    ps: o prepojeni tv aj so zvukovou kartou som este nepocul... ak mozes vyskusaj

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

preco by zrazu isiel zvuk z grafiky
    Např. grafické karty ATI, které mají na sobě výstup HDMI, umí právě i zvuk. Také při instalaci ovladačů takové grafárny je potřeba i nainstalovat příslušný ovladač audio (pokud není nainstalován, grafika sice běží, ale ve správci zařízení "svítí" žlutý vykřičník a audio přes HDMI prostě nejde)
    Do správce se ti nainstaluje: ATI Function Driver for High Definition Audio
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 31-12-2009 v 14:12 Důvod: dopnění info

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

keby pouzije adapter (z DVI na HDMI)
    tak je mu to houby platný, protože z DVI ten zvuk prostě nejde., takže ho logicky nejde dodatečně vyrobit. Tady je nutné použít přímý kabel HDMI - HDMI a grafárna ten výstup musí mít.

Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od samooo Zobrazit příspěvek
    a keby pouzije adapter (z DVI na HDMI) a kabel HDMI-HDMI ??? ale neviem preco ked mu to teraz nejde preco by zrazu isiel zvuk z grafiky
    ps: o prepojeni tv aj so zvukovou kartou som este nepocul... ak mozes vyskusaj
    Nevím o co ti jde. Jinak Ivo ti odpověděl.
    P.S. ...že něco nevíš, neznamená, že to tak není.

Je tu pravidelně Avatar uživatele -Vl-
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    tak je mu to houby platný, protože z DVI ten zvuk prostě nejde., takže ho logicky nejde dodatečně vyrobit. Tady je nutné použít přímý kabel HDMI - HDMI a grafárna ten výstup musí mít.
    Všechny grafický karty do PCI-E od ATI a od verze HD2400 mají integrovanou zvukovku i když přímo HDMI nemají. Zvuk v tomto případě z DVI funguje jen přes specialní redukci DVI-HDMI od ATI. Je na ní logo ATI. K některým grafickým kartám je tato redukce přibalena. Přes normální kabel či redukci DVI-HDMI zvuk neprojde.

Registrace
    May 2004

Vl: prosím tě mohl bys mi poradit ohledně grafiky od NVidie? Mám tam HDMI, ale nemohu rozběhat zvuk. Koupil jsem si tento káblík http://www.skveleceny.cz/MSI/MSI-EXT...m-_g33298.html
    Stáhnul jsem si HD audio driver, ale vyhazuje mi to hlášku, že to nenašlo podporovaný hardwar ... Už jsem se ptal na více fórech a nikdo mi nic kloudného neporadil. Propojuji to z MB do audio zapojení na grafice SPDIF.
    Mám W7 (RTM) 64bit.

Je tu pravidelně Avatar uživatele -Vl-
    Registrace
    Apr 2007

Vl: prosím tě mohl bys mi poradit ohledně grafiky od NVidie? Mám tam HDMI, ale nemohu rozběhat zvuk. Koupil jsem si tento káblík http://www.skveleceny.cz/MSI/MSI-EXT...m-_g33298.html
    Stáhnul jsem si HD audio driver, ale vyhazuje mi to hlášku, že to nenašlo podporovaný hardwar ... Už jsem se ptal na více fórech a nikdo mi nic kloudného neporadil. Propojuji to z MB do audio zapojení na grafice SPDIF.
    Mám W7 (RTM) 64bit.
    Kartu od NVidie jsem nikdy neměl, tak neporadím.

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

zdravim mam takovy problem propojil jsem pc s lcd mascom kabelem dvi hdmi a nejde mi obraz ani zvuk nevite nekdo cim to muze byt nebo co mam nastavit? zkousel jsem nastavit pc na 2 monitory a nejde to a ani to tu tv nenajde.

Je tu občas Avatar uživatele nahlis
    Registrace
    Jan 2010

Mám W7 (RTM) 64bit.
    Po nainstalovani W7 mi zvuk v TV přez HDMI nešlapal i když v XP před tím jo .. hledal jsem zakopaného psa ... a musel jsem to přepnout ve směšovači.
    Repráček vedle hodin - směšovač - a přepnul jsem SPDIF na High definition audio

Pak nějakej zvuk při změně hlasitosti leze do TV ale z movíček ještě né .. budu pátrat dál
    Naposledy upraveno uživatelem nahlis: 27-01-2010 v 06:43

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Mám W7 (RTM) 64bit.
    kukni na doske ci nemas spdif-out ale kolikovy vystup nie jack kolik zvonka ja to mam tak a vsetko ide
    http://i48.tinypic.com/2dwe2p5.jpg

Registrace
    May 2004

Dík. Juknu se na to.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Samsung le32a455- propojení a nejde zvuk
    Od hobys v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1