Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

novinka od Sony - NXCAM

tommmyt (542)|12.12.2009 09:03
Sony má novou kameru - NXCAM : http://hdworld.cz/audio-video/Profesionalni-HD-kamera-Sony-NXCAM-850 Zajímalo by mě zda si myslíte zda je to krok vpřed nebo krok vzad?
3x 1/3“Exmor CMOS je takový standart, tak jako 24 Mbit/s pro Full HD rozlišení 1920x1080.. (MPEG2 s tokem až 9 Mbit/s pro video v „HD Ready“ rozlišení 720p: no budiž). Pro srovnání EX1 má 3x1/2 a 35Mbit/s takže bych řekl že toto je nižší třída. Největší zajímavostí a novinkou když je to Sony je AVCHD. Jestli se nepletu to používají panasonic a jak už jsem zde někam psal mě se obraz panasoniku moc nelíbí a nevím zda to není právě AVCHD, tak nevím kam tuto kameru zařadit
Pave1 (4279)|12.12.2009 10:52
Ono se to vše (technologie) neustále vyvíjí, takže na příchod téhle kamery je možné se dívat různě. Třeba je to přirozený vývoj, třeba snaha (od Sony) trochu ušetřit,v této nízkonákladové sféře drobných video živnostníků, třeba pokusná vlaštovka, kolik z nich formát AVCHD akceptuje, především z hlediska spokojenosti zákazníků s kvalitou a z hlediska bezproblémového postupu zpracování (při střihu).

Asi je to od všeho kousek .-) .
MIHI (940)|13.12.2009 17:54
Pro mě je to slepá ulička, respektive cesta, jak nachytat pár nadšených videoamatérů. Trochu umělý způsob, jak udržet AVCHD při životě. Má to podobně záhadný význam jako přidávat do nové verze EX kamery záznam v DV:))