Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak rozdělit dvouvrstvé DVD na 2 DVD?

imported_Denis (7)|23.1.2005 15:45
Potřeboval bych poradit.Mám na dvouvrstvém DVD film,který bych chtěl rozděli na 2 ks DVD.
DVD Shrink nic neřeší,protože hlavní video bez příloh má přes 5,2G a komprimovat to nechci.Jak se to dá provést?

Jo a ještě jeden dotaz.Když jsem se na to koukal DVD Shrinkem a zvolil jsem Re-author,tak to vybere jen složku s videem,která se jmenuje "Main movie",ale v této složce mají autoři uloženo video z natáčení a samotný film je ve složce s názvem "Unreferenced material".
Jak bych vybral k zálohování skutečný film,kdyby video nemělo takovou velikost a dalo by se vypálit na jeden disk?
A když vyberu možnost Full disc,tak mě to zase nedovolí zrušit položku video v dalších složkách,pouze velikost komprese,mohu odkřížkovat pouze audio a subpicture.

Díky za všechny rady.
Milosbb (889)|23.1.2005 16:49
Aj po zruseni nepotrebnych dabingov ma to video 5,2 GB ?

Inak tu na tvfreak pisali,ze DVD sa da rozdelit pomocou IFO EDIT,ale sam som to este neskusal,kedze som sa este nestretol s filmom,ktory by mal po odstraneni dabingov a titulkov viac,ako 4,2 GB.A to vzdy necham aj anglictinu.
mirekv (7169)|23.1.2005 16:59
V módu re-author lze DVD rozdělit na 2 úplně v pohodě.
stayman (12393)|23.1.2005 17:16
5,2GB a ty nechces film rekompresovat ???? :-? Hmm, divne ... prinajmenej.
mirekv (7169)|23.1.2005 17:17
Shrink nee.
imported_Denis (7)|23.1.2005 17:40
Jo,opravdu je samotné video tak velké.Film je myslím docela dlouhý.Komprimovat to nechci,protože komprese by musela být velká,aby se to vešlo na jeden disk.Někde jsem četl,že nemá cenu to komprimovat nad 20% a to by muselo být tuším nějakých 34%.Proto kompresi nechci a raději obětuji pro kvalitu 2 disky.
A neznáte odpovědď na tu druhou otázku?Jak vypnout ostatní videa ve složkách-viz popis v původní otázce.
stayman (12393)|23.1.2005 18:45
Co je to za film??? Kolko ma minut??? To nech ta zaujma a nie nejake %, co nie je priama umeru ku znizeniu kvality (iba ku zvyseniu kompresie/znizeniu dat.toku ale ani tam nie, pretoze 99% je VBR a chova sa to jak kde :-D )

Takze najskor skus a potom hovor!

PS: inac rozdelis to pomocou aj Shrinka alebo DVDFab.
mišo (43)|23.1.2005 19:28
Skús Clone dvd.A ta kompresia neni až tak velká to by shrink zvládol.Prerob to a pozri to najprv v pc a uvidíš ako to vyzerá a podla toho sa rozhodneš.Deliť film na dva disky je blbosť.A napíš aký je to film lahšie ti poradia
ladinek (494)|23.1.2005 19:42
No blbost to samozřejmě není !!! Takový Terminator 2 je přes shrink nedívatelný. A to jsem zastánce Shrinku. A pochybuju, že v něčem jiném to bude lepší.

Denis : udělej to v Clone DVD a máš to i s menu.
mišo (43)|23.1.2005 19:56
Terminatora som robil cez dvdrebuilder a je to dobré.Ale najlešie bude ak to vyskúšaš sám a uvidíš.
imported_Denis (7)|23.1.2005 20:01
Film má 2 hodiny.
darren (10)|24.1.2005 18:55
Tak toto by som rad vedel aj ja. mam film 195 min. a to sa fakt neda shrinknut. komprimovalo by sa to na nejakych 52% a to je uz trocha malo. Mam DVD X Copy platinum a to tie disky uplne zhovadilo. Menu bolo na jednom a fyzicky obsah na druhom, na ktorom sa k tomu nedalo nijako dostat. A ten ten Terminator bol cez Shrink uplne v pohode
ladinek (494)|24.1.2005 19:01
Hmm, tak každý má asi jiné nároky. Já dělal Terminatora 2 první taky ve Shrinku a na to se nedalo dívat. To byl hnus.

Rozděl to pomocí DVD Clone nebo DVD Fab. Taky dobrý program.
darren (10)|24.1.2005 19:23
bol to len samotny film bez bonusov, takze pokial to malo tie dve hodiny, tak to nemohlo byt zle. ale .....
ladinek (494)|24.1.2005 19:33
Samotný film má bez bonusů 2,5 hodiny. Pokud jsi to dělal jenom z CZ, tak to mohlo být slušné. Já tam nechal ještě EN DTS a dal jsem to na 2 DVD.
darren (10)|24.1.2005 20:00
Sorry myslel som, ze sa bavime o trojke. ta ma 109 minut. 2,5 hodiny je uz dost, to je jasne.
darren (10)|24.1.2005 20:35
tak som sa prave pokusal s DVD clone nieco spravit, ale asi to neviem pochopit, aje ked s devedeckami robim uz nejaku dobu. ved tam nie su ziadne nastavenia, alebo prehlad toho, ako to mam rozdelit. neexistuje nieco normalne, ako je povedzme shrink, kde to je prehladne, mozem si vybrat nejake nastavenie a hlavne to bude nieco robit? akym sposobom sa v tom vobec robi?
darren (10)|24.1.2005 23:05
wow ono to funguje. aj ked taketo graficke prevedenie programov nemam rad, lebo to vyzera shitovo, tak to splna ucel. nastavenia sice takmer ziadne a zobrazenie videa, ktore sa ma spracovat neexistuje. No podstatne, ze existuje aspon nieco. ladinek dik, moc si mi pomohol. konecne si mozem vyzalohovat Apocalypse Now. right now.
ladinek (494)|24.1.2005 23:20
:BB:
stayman (12393)|24.1.2005 23:23
5,2G na dve DVD :-? :-? :-? , hrozaaaa, skoda medii :-(((
stayman (12393)|25.1.2005 11:38
Reagoval som na toto a ja som nikoho neoslovil konkretne :-E :-E :-E :

[quote=Denis]Potřeboval bych poradit.Mám na dvouvrstvém DVD film,který bych chtěl rozděli na 2 ks DVD.
DVD Shrink nic neřeší,protože hlavní video bez příloh má přes 5,2G a komprimovat to nechci.Jak se to dá provést?

Jo a ještě jeden dotaz.Když jsem se na to koukal DVD Shrinkem a zvolil jsem Re-author,tak to vybere jen složku s videem,která se jmenuje "Main movie",ale v této složce mají autoři uloženo video z natáčení a samotný film je ve složce s názvem "Unreferenced material".
Jak bych vybral k zálohování skutečný film,kdyby video nemělo takovou velikost a dalo by se vypálit na jeden disk?
A když vyberu možnost Full disc,tak mě to zase nedovolí zrušit položku video v dalších složkách,pouze velikost komprese,mohu odkřížkovat pouze audio a subpicture.

Díky za všechny rady.[/quote]
MartinL (51)|25.1.2005 16:55
Tak Apokalypsu jsem měl doma a že by to nešlo na 2 dvd rozdělit? 9-) Šlo to v Shrinkovi úplně v pohodě. Ten film má přes tři hodiny, jestli se nepletu a dělat ho na jedno DVD :-? (to by asi vypadalo). Ale viděl jsem ho prodávat v Hypermarketu (tuším Tesco nebo Globus) za 150 Kč - v igelitu nějakého časopisu a bylo na tom napsáno DVD pro každého. To už by se ti vyplatilo, když o ten film stojíš.
StD (8612)|25.1.2005 18:40
:-) ...teď jí zrovna dělám (A_N)... :-D Na jednu placku!
darren (10)|25.1.2005 23:11
martinL: ja ten film zrovna mam z toho casopisu, ale mam ho pozicany a len pre vlastnu zvedavost som chcel spravit z toho dve pre vlastnu zalohu. shrinknut to nejde, lebo by to tolo na 47% a ked pises o rozdeleni, tak predpokladam, ze iba tak, ze bonusy budu na jednom a film na druhom. ale aj tak by si to musel zmacknut, lebo neviem, ze by to v nom slo rozdelit.

StD. wow na jednu??? 9-) ty si velky frajer. na to si prisiel sam, alebo ste si to s kamosom navzajom ukazovali??? :-D
StD (8612)|26.1.2005 07:31
Darren: Jo, ale DL :-)-
darren (10)|26.1.2005 08:11
StD: wow2 9-) a kde si to a hlavne zaco splasil? viem, ze to stale nie je lacne, ale aj tak. co, kde, ako, za kolko? :-R
StD (8612)|26.1.2005 10:23
boby (14)|1.3.2005 17:52
Chci se jenom zeptat jak to lze rozdělit na 2 DVD ve Shrinku kde to nastavit. Já to nikde nenašel. Jedná se mi např o film EL CID, který je dlouhý skoro 3 hod a i po odebrání balastu vychází komprese na 60%.
Nějaký čas jsem používal Clone - trojkovou verzi, ale ten padal při vypalování a taky neumožňuje při výběru 2 DVD odebrat balast. Dík
ladinek (494)|1.3.2005 18:10
Na to rozdělení existuje šikovný program DVD Fab.
boby (14)|1.3.2005 18:39
[quote=ladinek]Na to rozdělení existuje šikovný program DVD Fab.[/quote]

Vím o něm, umí toho dokonce víc, ale bohužel není free vyšla new v 2.80.
Takhle kdyby se dala sehnat v 2.70. Hm, to asi ne. Nějaká jiná alternativa, abych nemusel instalovat znova Clone by nebyla?
inspicient (6)|1.3.2005 18:54
boby:

Když už je řec o kompresi... používám NERO RECODE a mám už pár hodně dlouhých filmů s 60% kompresí a musím říct, že pokud je v pořádku originál tak i po kompresi nepoznáš žádný rozdíl. Jasně, nesmíš sedět u televize s lupou a hledat kdejakou ptákovinu... Jo a je to nějaký problém koupit si plnou verzi DVDFab?
StD (8612)|1.3.2005 19:18
ProCoder2 -> funkce Split -> Zadat velikost media... atd.
boby (14)|2.3.2005 21:21
Takže jsem nainstaloval a testnul DVDFAB protože s novou verzí jsem ještě nedělal. Je dost dobrej, ale ta cena neodpovídá, takže plnou verzi si koupit to by teda problem byl.
Co se týče 60% - asi máme každý trošku jiné požadavky na výsledek. Jinak Nero má rozhodně lepší kompresi než Shrink. Upřednostňuji ho, ale bohužel nezvládá re-authoring, takže skončím často u Shrinku.
Na ten ProCoder jsem koukal taky, ale opět není free, takže jsem ho už ani netestoval, protože bych jeho funkce ani nevyužil a kupovat ho jenom kvůli rozdělení je nesmysl.
Takže Nero, když to nejde tak Shrink a na příp. rozdělení jsem nainstaloval znovu Clone. Na nic lepšího jsem nepřišel. :-((
denisa (113)|2.3.2005 22:02
boby
NERO RECODE reauthoring umí. :-)
boby (14)|2.3.2005 22:46
[quote=denisa]boby
NERO RECODE reauthoring umí. :-)[/quote]

No to teda umí, taky jsem to zkoušel a zk..... 3 nosiče. Perfektně to rozkouskuje ale jak to dá dohromady to je teda bída. Výsledek - dílo je přehratelné pouze na PC a k tomu ještě musíš najít ten správný soubor a poznamenat si to abys to nemusela hledat znovu. Klidně tam nechá mezery a vůbec se s tím nes-. Navíc to zpočítá na dva nosiče a pak si nakonec řekne drze o třetí.
A to jsem ještě nereferoval o svých zkušenostech s kodováním do mpg 4 - slušná slide show a další dva nosiče v pr-.
Zlatej Shrink!
Zato jsem nevěděl, že pětkovej cloneCD umí DVD. Jak je natom s rozdělením na dva nosiče. Zkoušela jsi to? A nepadá při vypalování jako jeho trojkovej kolega od konkurence?
vladoc (456)|2.3.2005 22:58
boby
"Chci se jenom zeptat jak to lze rozdělit na 2 DVD ve Shrinku kde to nastavit." Na túto otázku máš odpoveď v tomto návode v bode 4.
https://www.tvfreak.cz/dvd-shrink-31/867
boby (14)|2.3.2005 23:23
[quote=vladoc]boby
"Chci se jenom zeptat jak to lze rozdělit na 2 DVD ve Shrinku kde to nastavit." Na túto otázku máš odpoveď v tomto návode v bode 4.
https://www.tvfreak.cz/dvd-shrink-31/867[/quote]

No návod jsem samozřejmě četl, ale výstup compilace na 2, příp víc DVD nosičů prostě Shrink nenabízí. Alespoň to nikde nevidím. Nebo tak blbě čumím?
vladoc (456)|3.3.2005 08:23
BOBY
Budem vychádzať z toho, že na DVD hlavný súbor (Titul 1) je veľký 8GB
1. Spusti DVD Shrink 3.2
2. Open Disc nabehni na disk a stlač OK, alebo Open Files (záleží na tom, či ho máš na HDD, alebo v mechanike) - nabehni na súbor VIDEO-TS a stlač OK.
3. Po skončení naťahovania stlač Re-author (Vytvoriť nové DVD) - uvidíš obrázok z bodu 4. V pravej čast uvidíš viacej súborov. Teba zaujíma ten najväčší 8GB.
4. Keď 2x klikneš na Main Movie (Titul 1) 8 GB, tak sa ti objaví v ľavom okne a po urobení analýzi sa zobrazí v ľavej časti s tým, že bude ukazovať max. veľkosť pre jednovrtvové DVD a to 4.464MB (to si nevšímaj).
5. Teraz stlač tlačítko s dvomi vodorovnými šipkami proti sebe (je nad side-veľkosť)
6. Objaví sa ti druhé okno. Pozri druhý obázok v bode 4.
7. Prvý bežec necháš na začiatku a druhým nabehneš na bod rozdelenia (poznač si čas rozdelenia). Na spodku uvidíš veľkosť v MB tej časti, ktorú budeš ukladať na DVD. Stlač OK a prvá polovica filmu je na ľavej strane.
8. Stlač Backup (Zálohovať DVD) a pokračuj podľa návodu.
[color=red]Keď vypáliš prvú časť DVD, tak sa pusti do druhej.[/color] Rozdiel je len v bode 7
7. Prvý bežec nastavíš na čas, ktorý si si poznačil a druhý necháš na konci. Na spodku uvidíš veľkosť v MB tej časti, ktorú budeš ukladať na DVD. Stlač OK a druhá polovica filmu je na ľavej strane.
Pokračuj bodom 8.
boby (14)|4.3.2005 00:43
Dík Vladoc. Mě pořád mátlo, že nabízí jenom velikost 1 DVD, nastavit si dle své potřeby počáteční a konečný snímek a tím to vlastně rozdělit mě vůbec nenapadlo. A přitom je to tak jednoduché.
kirk (476)|4.3.2005 01:42
Denis: Nevím, kdo tu přesně rozšiřuju tu krávovinu, že komprese větší neež 20 % je nedívatelná, ale je to naprostá kravina. 9-)