Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PODA TV a PC

dvorakj (24)|10.12.2009 12:04
zdravím, moc této problematice nerozumím, proto prosím o komentář.

Chci si objednat digital TV sirenou po opticke siti pres PODU
http://www.poda.cz/cenik_tv.php
mam uz takto reseny internet. nemam ale TV, jen PC s grafickou kartou (HDMI,DVI), zvukovku SB X-Fi Titanium a dig TV kartu Terratec 2400i DT.
tej jejich set-top-box je takto:

kabel UTP (nebo neco podobneho) -> set-top-box -> coax,hdmi,cinch apod.je tam toho dost

je nejaka moznost, ze ten jejich set-top-box napojim nejak do PC? napr. HDMI do grafiky a zvuk do in-line do zvukovky.
zastupci firmy mi rikaji, ze na PC to nepojede. ale to je nejake divne, vse se deje v tom set-top-boxu, jde ted jen o to, jak to misto do TV, ktera ani nemusi mit tuner, dostat do PC

a kdyby toto bylo mozne, pres jake rozhrani to v tom PC bude fungovat? Windows media centre?


diky vsem za jakekoliv pripominky a namety
Ivo Mašek (10205)|10.12.2009 13:45
Mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19827
Cosi se na to tema tam řeší
dvorakj (24)|11.12.2009 11:54
zatim jsem nic neporesil a nemuzu k tomu ani nic najit:-(
artam (1147)|11.12.2009 12:17
dvorakj:
Dostat analogovy zvuk z STB cez analogovy vstup line-in nie je v podstaten ziaden zasadny problem.

Ale HDMI vystup z STB do klasickej grafiky v PC nepripojis, grafika nema vstup ale je to len VYSTUP. Daju sa sice kupit aj specialne grabovacie karty s HDMI vstupom, ale ani to by nepomohlo, pretoze STB pouziva HDCP ochranu a to tie grabbery neumoznuju, vedia grabovat len nechranene HDMI bez HDCP.

Takze jedine riesenie, ako dostat video z toho STB je analogovou cestou, t.j. do pocitaca instalovat TV kartu s analogovym video vstupom a pripojit kompozitne video zo SCART konektora na tom STB (podla manualu nema ani S-Video). Samozrejme, ze len v standard rozlisenie, ziadne HD sa konat nebude.
Stocky (2)|23.1.2010 10:45
Ahoj,

mám problém s propojením STB od PODY (Motorola VIP1910) a LCD Samsung Le32R... přes HDMI. Když vše propojím dle návodu, zvuk i obraz jede v pohodě. Jakmile však vypnu STB nebo TV přes dálkové ovládání a opět zapnu, obraz jede, ale zvuk už ne. Musím STB vypnout z el.sítě, znovu zapojit, aby mi zvuk jel. Přes SCART jde vše v pohodě. Jinak byly zkoušeny dva kabely HDMI-HDMI a výsledek stejný. Díky za rady.
Pitomec (10211)|24.1.2010 16:45
STB je krám, to je jednoduchý vysvětlení.
Stocky (2)|24.1.2010 17:38
No, když PODA jiný nedává. Nanetu jsem nenašel, jestli je třeba nějaký nový firmware a jestli by to pomohlo. Nevíte o něčem?
Pitomec (10211)|28.1.2010 13:19
Tato zařízení jsou do jistý míry jednoúčelová pro toho konkrétního poskytovatele a dost těžko se hledá náhrada nebo dělá náprava (firmware). Ideální je řešit TV přes kabel, satelit nebo pozemní cestou, příp. kombinace obojího a od IPTV jít pryč.
wssk (23)|6.9.2010 12:26
Tak toto vlakno je starsiho data, nicmene brzy budu resit otazku IPTV od PODy. Da se sledovat IPTV na tv? Nebo pres nejaky mulitmedialni centrum nebo prinejhorsim na PC? Vim, ze UPC TV na PC jede (pokud tam neni DRM).
Ivo Mašek (10205)|6.9.2010 13:17
[quote]Da se sledovat IPTV na tv?[/quote]
Ano. Budeš k tomu ovšem potřebovat STB provozovatele IPTV. Mrkni sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20885
wssk (23)|6.9.2010 14:15
diky, to vim, ja jen jestli lze stb obejit, ze bych vyuzil LAN pripojeni (tv/mc/pc), pokud ne, tak to jsou 3 ovladace -TV/stb/mc
Hlavne proto, ze mame 2 tv a nece se me davat 80/mesicne za dalsi stb :(
Pitomec (10211)|7.9.2010 12:40
[quote=wssk;295576]Tak toto vlakno je starsiho data, [COLOR=red]nicmene brzy budu resit otazku IPTV od PODy[/COLOR]. Da se sledovat IPTV na tv? Nebo pres nejaky mulitmedialni centrum nebo prinejhorsim na PC? Vim, ze UPC TV na PC jede (pokud tam neni DRM).[/quote]Upřímnou soustrast :-(((
wssk (23)|7.9.2010 12:50
a to jako proc?
kdyz tak do SZ

net mam od nich cca 5 let a v podstate zadny problem
iptv ne tak nevim
Pitomec (10211)|7.9.2010 14:59
Proč do SZ? Svůj názor na IPTV můžu klidně sdělit veřejně - je to hrůza, resp. kvalit satelitního nebo kabelového příjmu to nedosahuje snad vůbec v ničem...
swm (5)|30.9.2010 12:32
Pitomec: Jak dlouho jsi mel IPTV od Pody?
Pitomec (10211)|3.10.2010 21:07
V domě, kde jsem měl pronajaté prostory, to dealeři neustále nabízeli a pár lidí si to vzalo - já ne a dobře jsem udělal, protože s tím nikdo spokojený nebyl. V první řadě třeba to, že když jsou např. 4x TV, tak nedostanu 4x receiver a za jeden měsíční paušál. Pak tam došlo UPC a nebylo co řešit, PODA si dala odjezd.
swm (5)|4.10.2010 14:02
Psal jsi, ze nedosahuje kvalit kabeloveho nebo satelitniho prijmu... Co ma spolecneho kvalita s 4x receiverem za jeden pausal?
Btw. ani k UPC digital nedostanes za stejnou cenu tolik settopboxu, co mas televizi.
Pitomec (10211)|4.10.2010 14:06
Kvalita kabelového příjmu je i v tom, že si můžu připojit libovolný počet TV - já nikde nepsal o kvalitě technické u jednotlivých programů. Ovšem i v tomto případě je na tom kabelovka a satelit defacto nejlíp (signály distribuované přímo z jednotlivých TV stanic, jenž zde vysílají a umožňují připojení kabelovým a satelitním operátorům).
P.S. U UPC si dokoupím CAM, kartu dostanu vůči vratné záloze (vše 1.300Kč) a není problém to mít i víckrát a za jeden měsíční paušál. Což u té tvé PODA prostě nejde.
swm (5)|4.10.2010 16:33
U PODY muzes mit vice settopboxu. Brat technickou kvalitu prijmu TV stanic podle zdroje porizeni je dost zavadejici, podstatnou roli hraje distribuce.
Nicmene tahle diskuze asi nikam nepovede, protoze pro me je dulezitejsi, ze obrazova kvalita je v mem pripade lepsi nez u UPC nebo DVB-T, v baliku s internetem je levnejsi nez UPC a s moznostmi settopboxu, ktere kabelovka bud neumi (spustit porad od zacatku, predplatit jen vybrane stanice) nebo jen za priplatek (timeshift, HD).
Pitomec (10211)|4.10.2010 18:46
Jestli můžeš mít u PODA i ty 4 set-top-boxy a bez nějakého doplatku v měsíčním paušálu, tak OK - co já vím, tak toto nešlo (navíc je tady ještě opruz v tom, že musíš mít jejich STB, což u UPC neplatí a lze si programy přepínat přímo v TV).
Kvalita programů u UPC v DVB-C je bezchybná a navíc má UPC 2x víc programů (takže pak je i tvoje cenové srovnání trochu mimo) a když mám jejich STB, tak si na něho můžu nahrávat až 4 programy naráz a další ještě sledovat, což je taky mnohem lepší, než to co nabízí PODA. V HD stanicích pak UPC taky jasně vede.
A nakonec ten internet od PODA je oproti UPC pomalejší o polovinu (pokud je u PODA TV+net současně), čili opět cenově nelze srovnávat.
Pavel_tempx2 (829)|4.10.2010 20:03
navíc u DVB je výhoda, zákazníkovi přijdou všechny programy až do bytu u IPTV se musí připojit na server a přijde mu po kabelu jeden program (určitě se najdou i nějaké výhody - nákup programů navíc, balíčků atd., záleží na člověku co všechno využije)...DVB-C má teoreticky kolem 2,4Gbitps (podle počtu kanálu a bitrate) dalo by se možná ještě dostat na vyšší číslo

jak to je s IPTV pokud nejde internet (případně server)? jdou TV programy? slyšel jsem nějaké zkušenosti s O2 IPTV a nebyly zrovna kladné...
swm (5)|5.10.2010 13:55
Pitomec: U PODY musis mit 4 settopboxy s poplatkem, u UPC musis mit 4 settopboxy s poplatkem nebo 4 TV s DVB-C kompatibilni s UPC. Problem, ze misto v TV prepinas v settopboxu je resitelny univerzalnim ovladacem a neni to problem IPTV (!), ale cehokoliv, na co nemas v TV prijimac (dvb-t, dvb-c, dvb-t2, dvb-s, htpc...). Netvrdim, ze to neni nevyhoda IPTV, ale argumentovat, ze kvuli tomu je IPTV nepouzitelne je zcestny.
UPC ma 2x vice programu a proto je levnejsi... no ja bohuzel nesedim u TV kazdy den, takze mi staci kombinace zaklad+neco pro deti+neco na poslech+neco na dokumenty, cena je polovicni.
Internet+TV u PODY zacina na 10Mb, u UPC zacina na 1Mb, podle tvoji logiky: internetu u UPC je 10x pomalejsi nez u PODY... jinak mas pravdu, cenove nejde srovnavat, protoze u UPC jsem se na cenu internetu jako ma PODA dostal az po vyjednavani pri zruseni smlouvy.
Pavel_tempx2: TV ma vlastni zily v kabelu, internet taky svoje. Co dela TV bez internetu nevim. Nicmene na nefunkcni TV jsem vzdy pripraveny: vypnu ji a pujdu delat neco jineho :-D
Pitomec (10211)|5.10.2010 17:59
Nemáš pravdu, protože u UPC si můžu klidně koupit ty STB svoje vlastní a ne někomu platit měsíčně jak u PODA. Kromě toho většina nových TV už DVB-C tuner má, takže není co řešit a nově UPC dokonce šíří signál i v DVB-T (část programů), nehledě samozřejmě na analogovou nabídku 40 programů (která je automaticky součástí), což chytneš na každé TV.
Argument o tom, že nesedíš každý den u TV je taky hodně mimo, protože nabídka programů není o "sezení u TV", ale o tom, že když už si tu TV zapnu, tak se líp vybírá ze 110 programů, než z 55...

Internet u UPC sice začíná na 1Mbps, ovšem to je internet zadarmo, který se dává bez jakéhokoliv dalšího příplatku k nabídce TV, takže o tom se nemá smysl bavit, protože PODA nic takového nenabízí.
A že si musíš cenu u UPC vyhandlovat je pravda, ale to nic nemění na tom, že je to výhodnější než PODA. Ovšem každý ať si zvolí co chce, já jenom napsal co si myslím :-)-
Ivo Mašek (10205)|6.10.2010 07:06
Od UPC mám jeden STB zdarma (nic za něj neplatím) a druhý STB Kaon s poplatkem. Jeden STB je v dětském pokoji., ten druhý (lepší) je v obýváku.
swm (5)|7.10.2010 11:10
Pitomec: Vetsina novych TV nema dvb-c. Nevim, kolik stoji dvb-c settopbox, ale u PODY se za prvni neplati (resp. je v cene prijmu TV) a kazdy dalsi stoji 80,-. Dohromady by me mesicni pronajem vsech 4 ks vcetne prijmu TV stal temer jako nejlevnejsi dvb-c s 1 settopboxem u UPC a nemusim nic kupovat. S argumentem o 100 programech lepsich nez 50 nesouhlasim, alespon ve svem pripade, pze cca po mesici uzasu se stejne divam na par vybranych, ale kazdy to mame asi jinak... Mas pravdu, ze PODA nenabizi internet 1Mb zdarma k balicku, pak ale nevim kdes prisel na tu polovicni rychlost, pze zaklad je 10/2Mb v balicku s TV za cenu nizsi, nez je 10/1Mb s TV u UPC. Viceme tady popisuju jen duvody, proc jsem presel UPC->PODA, pricemz mel pro me prechod nekolik plus (cenu, funkce settopboxu, volitelne programy, upload), i kdyz ty to tak asi nevidis. Souhlasim, at si kazdy vybere co chce...
Pitomec (10211)|7.10.2010 12:44
Většina nových TV samozřejmě DVB-C tuner, akorát se o tom ne vždy píše a někdy je potřeba ho "aktivovat" volbou jiné země než CZ (to ovšem na funkčnosti nic nemění).
A platit u PODA 3x80Kč za pronájem STB je úplně mimo mísu, protože u UPC dám kabel přímo do TV a i kdybych neměl DVB-C tuner, tak pořád chytnu v analogu 41 programů.

Ohledně internetu je to u PODA tragédie, protože co to je za firmu, která není schopná nabídnou na optice!!! alespoň 100Mbps, když totéž nabízí UPC na koaxiálu?!
unregistered (6)|7.10.2010 21:05
Nechápu, proč takhle zbytečně mateš. Co je špatného na PODě ? Fiber 40/10M + 35 programů za 540Kč? Uložíště za 20Kc? UPC je se standardní nabídkou cenou o polovinu výš, a mimoto to je firma úplně jiných rozměrů.Řek bych, že se s Podou v menších městech navíc moc nepřekrývá.
Pitomec (10211)|8.10.2010 14:49
[quote=unregistered;300366]Nechápu, proč takhle zbytečně mateš. Co je špatného na PODě ? Fiber 40/10M + 35 programů za 540Kč? Uložíště za 20Kc? UPC je se standardní nabídkou cenou o polovinu výš, a mimoto to je firma úplně jiných rozměrů.Řek bych, že se s Podou v menších městech navíc moc nepřekrývá.[/quote]A já zase nechápu co se vztekáš (navíc narychlo zaregistrovaný nickname taky o ledasčem vypovídá 9-) ), protože já napsal jenom fakta, která si může kdokoliv ověřit na webu při srovnání obou nabídek. UPC má net 100/10, počet programů je 110, můžu si připojit libovolný počet TV přijímačů nebo STB za jeden měsíční paušál a když mám svůj STB s nahráváním, takže nemusím nikomu platit za jakési úložiště. Je to prostě výhodnější nabídka.
unregistered (6)|8.10.2010 22:49
..no, určitě nevztekám. Já zase vidím, že se pod tisíc korun za tohle vše nedostaneš. A 99% UPC zákazníků nebude mít svůj setopbox s nahráváním, ale zapůjčený za 100 měsíčně. Ale je pravda, že je nabídka UPC oproti PODě vtipnější. UPC->TV->Balíčky->Relax->Co získám ?-->
Získáte filmové kanály, jako např. CS Film, Hallmark, MGM, Film+ AXN a FLN (Zone Club).
Možnost procvičovat cizí řeči – velká část programů je v cizím jazyku...
Moc jsem se v noci posmál..ale nic ve zlém..
Pitomec (10211)|9.10.2010 15:56
Blábolíš úplný nesmysly, protože UPC má naprostou většinu programů v CZ nebo SK znění a výjimku tvoří akorát pár zpravodajských a hudebních stanic a ORF nebo ZDF dle regionu, kde ta kabelovka je. A v tomto směru je na tom ta tvoje slavná PODA úplně stejně, stačí se podívat do nabídky (která je ovšem oproti UPC chudší o polovinu) :-)-
unregistered (6)|9.10.2010 18:18
Aha, ale já jsem tuhle perličku našel na stránce UPC,TV->Balíčky->Relax->Co získám ?, balíček Relax, o tomhle mluvím..moc se mi to líbilo. Nad tím museli dlouho přemýšlet. Velcí modří operátoři píší a myslí stejně. S tou poloviční nabídkou PODy za polovinu peněz souhlas. S titulkami samozřejmě taky. Uložiště na servru se prosadí. Pokud to nezabijí cenou.To je jisté. Už se asi nedržíme původní otázky, že?
Pitomec (10211)|9.10.2010 18:58
Zrovna PODA se sloganem "NEJLEPŠÍ PŘIPOJENÍ OPTICKY I FAKTICKY" je tak na stejné úrovni a taky to muselo vymýšlet celé reklamní oddělení :D
A úložiště kdesi na serveru poskytovatele je propadák, protože dneska si to chce každý nahrát a mít u sebe nebo i přetáhnout do PC a nějakým způsobem archivovat. To je prostě bez debat.
unregistered (6)|9.10.2010 20:13
Určitě u sebe? Pak myslím, že počet skříní v tvém obýváku, nacpaných VHS, CDR, DVD, BR, hardisků a flashek, se tedy blíží své konečné hranici..20 hodin na rychlé zkouknutí, no nevem to. Propadáky navíc obvykle nestojí 20korun. Nebo i mohou, vzhledem k ceně je to jedno. Ještě něco ?
Pitomec (10211)|10.10.2010 10:44
Na 2TB HDD dostanu stovky záznamů a můžu to tam klidně mít X let (pro tvoji informaci to mám zálohovaný, takže i kdyby HDD klekl, tak se nic neděje) a nejsem odkázanej na to, že třeba jednou u providera skončím a spolu s tím zdechne i celá filmotéka. Nehledě na to, že PODA má ten archiv na dobu jenom 3 měsíců, takže je úplně zbytečný se tím zabývat. Co dalšího tady napíšeš jako údajný plus pro PODA? Ono se ale nic psát nedá, když ty jejich služby stojí za starou bačkoru 9-)
unregistered (6)|10.10.2010 18:56
Nojo, 2TB, takto to máme doma všichni, co naděláme s těmi disky...tak co dalšího tam mají, bačkory, aha, že jsou i u nás, v Rozkopané Lhotě, kde UPC nikdy nedorazí, ač jsme je tak čekali..jo, taky nezdražili 5 let..a 3 měsíce uložiště .. to fakt asi nebude archiv, ale aby si mohly manželky samy nahrát paralelní večerní seriály, žejo ? A nějak dál mě nic skvělého nenapadá. Penzisti, invalidi nějaká sleva, no.. Aha, nemá to víc než den výpadku za rok..většinou na Vánoce..to jsem možná neměl..jo, poslouchej, že ti to UPC dává i o 50% vyšší provizi než je ta mj..aa, nic.
Takže, posrandovali jsme trochu, technického se nic neřeší, nemám důvod Podu hanit ani obhajovat, jsou zde spíš jediná volba . Ty sis trochu odpočinul, a možná sis uvědomil, jak v celém topiku na slovo IPTV odpovídáš...UPC a na slovo PODA říkáš...UPC. Tím nepotěšíš obyvatele Lhot, bydlících na severní straně paneláků.
Pitomec (10211)|10.10.2010 19:44
Kdo chce nahrávat, ten si adekvátní HDD obstará a kdo nahrávat nechce, tomu je i varianta alá PODA naprosto ukradená.
A pokud jde o to pokrytí, tak to ses teda sakra netrefil, protože lokalit kde je UPC a naopak tam není PODA, je mnohem víc než opačně :-)-
Jinak já mám s UPC společné jenom to, že využívám jejich TV a net a jelikož jsem spokojen, tak nemám důvod na ně plivat. Narozdíl od PODA, což mně prostě nepřesvědčilo a nabídce UPC to nemůže vůbec konkurovat. Naproti tomu beru, že je PODA lepší než třeba O2 a pokud člověk nemá možnost UPC, ale má možnost PODA, tak je to přijatelná volba.
unregistered (6)|10.10.2010 23:07
Tak dík aspoň za to O2. Aha, možná ještě, ale to už je vážně poslední věc, za Věrnostní body, těch by si měl už hodně, dostaneš 2 vstupy zdarma do Solné jeskyně ve O-Vyškovicích. Nemá to asi přímý vliv na propustnost páteřní sítě, ale dle prospektu pomáhá při neurotických stavech a depresích, má uklidňující a antistresový účinek atd.
Pitomec (10211)|12.10.2010 18:56
Neznám žádný věrnostní body, mně bohatě stačí, že v rámci věrnosti mám cenu u UPC asi poloviční oproti ceníku :D
nEis (8)|29.11.2010 07:33
Mám UPC, ale kdyby měl možnost jít do PODY, tak do ní jdu hnedka( i když se mě ježí chlupy, když ten název slyším), protože pro ně brigádně pracuju a vím na jaké úrovni jsou rozvody. Každý má svůj kabel, v některých lokalitách dokonce dva kabely, jednu pro TV a druhou pro net. Jeden kolega dělal u UPC a říkal, že tam bylo naprosto běžné že se na jeden koax rozbočovačem napíchlo více lidí. (max měli povolené dva na kabel) Nehledě na neuvěřitelnou fušeřinu na lištách, i když jde většinou jen o estetiku.Potom dochází k nestabilitě a můžu říct, že ve špičce nám UPC dost blbne. Nehledě na to, že PODA má moderní rozvody, za to UPC jen přibárá lidi a moc na zkvalitnění nepracuje. Já jsem ten poslední co by chtěl dělat reklamu pro Podu, ale v tomhle jsou prostě jiný level, než zastaralé UPC ( i když určitě jsou lokality, kde jsou rozvody nové). Osobně jsem UPCčkem zklamán, má mnohem horší odezvy než wifi na mém starém netu a hlavně ve špičce se začínají ztrácet packety, někdy dokonce rychlost spadne na desetinu. Jediné co funguje slušně je telka, ale tu prověří až další napojená TV.
Pitomec (10211)|29.11.2010 07:39
Poněkud trapná reklama, na UPC prostě PODA nemá (už jenom tím, že na UPC si v domácnosti klidně připojím 10x TV).
Pavel_tempx2 (829)|29.11.2010 09:46
nejsem nějaký zastánce UPC, ale u "normální" kabelovky jde vždycky od zesilovače do skříňky na chodbě jeden koax. kabel :)

jinak existuje zákaznická linka UPC a takové problémy jaké jsou popsány se dají řešit ;)

je trošku rozdíl, když se vede koax. kabelem (náchylným na lámání) 100 programů + internet oproti tomu, kdy jde po nějakých 8 malých drátkách internet + jeden TV program (případně víc, záleží kolik má člověk TV + set-top-boxů)

pokud by UPC začalo tahat CAT5/6 kabely na internet, tak by zase spousta lidí začala řvát :D
nEis (8)|29.11.2010 11:29
[quote=Pitomec;310603]Poněkud trapná reklama, na UPC prostě PODA nemá (už jenom tím, že na UPC si v domácnosti klidně připojím 10x TV).[/quote]

Reklama?? :D:D Chlape já jich mám plné zuby, ale reklamou zavání ty tvoje přízpěvky. Nevím komu to CPEŠ, já i moje okolí UPC máme, tak asi víme s čím máme tu čest ne?? Že tobě funguje vše perfektně neznamená, že je to tak u všech, spíše naopak. Všichni co znám si na UPC jen stěžují. Ale tobě to všechno šlape, tak je přece UPC dokonalé. Vzpamatuj se...
Pitomec (10211)|29.11.2010 12:53
Podívej se na počet zákazníků UPC a srovnej to s tím zlomkem u PODA. Pak ti možná docvakne, jak je to doopravdy :-)-
Pitomec (10211)|29.11.2010 12:58
[quote=Pavel_tempx2;310626]nejsem nějaký zastánce UPC, ale u "normální" kabelovky jde vždycky od zesilovače do skříňky na chodbě jeden koax. kabel :)

jinak existuje zákaznická linka UPC a takové problémy jaké jsou popsány se dají řešit ;)

je trošku rozdíl, když se vede koax. kabelem (náchylným na lámání) 100 programů + internet oproti tomu, kdy jde po nějakých 8 malých drátkách internet + jeden TV program (případně víc, záleží kolik má člověk TV + set-top-boxů)

pokud by UPC začalo tahat CAT5/6 kabely na internet, tak by zase spousta lidí začala řvát :D[/quote]Já mám u kabelovky 100Mb net a na tuto rychlost se v pohodě dostanu. A tady je úplně jedno, že to jde koax. kabelem, protože rozdíl oproti PODA je v technologii a tudíž není problém mít ani tuto rychlost spolu s TV (110 DVB-C + 40 analog + 15 DVB-T programů + rádia) a telefonem. Pokud jde o mechanické poškození, tak to se týká jak koax. kabelu, tak UTP a samozřejmě i optiky, která už se přímo do domácností zavádí u některých poskytovatelů taky.
nEis (8)|29.11.2010 16:42
No to je právě ono. UPC nabírá stále nové a nové zákazníky a rozvody nemodernizují. Už se těším na lapalie, co na mě budou čekat při řešení těchto problému.

Jen tak mimochodem, jak řešíte další TV? Máte nějaký aktivní rozbočovač, nebo si máte přimo od upc další zásuvku ?
Pitomec (10211)|29.11.2010 17:34
Jednak modernizace rozvodu (myšleno toho rozvodu, který fyzicky vidíš v bytě nebo na chodbě domu) není vůbec potřeba, protože koax. kabel je a ještě dlouhou dobu bude plně dostačující a druhak nechápu proč to vlastně řešíš, když máš tu skvělou a jedinečnou firmu PODA?! 9-)

Rozvod mám až za zásuvkou na 4x TV + PC a jelikož je signál na horní hranici, tak není problém s pasivním rozbočením (v opačném případě bych si signál samozřejmě zesílil nějakým Spaunem apod.).
nEis (8)|29.11.2010 22:04
Bohužel podu mít nemůžu, ale mám UPC. Jinak by se k UPC nevyjadřoval, jako ty k Podě ;)
Pitomec (10211)|30.11.2010 18:02
Máš to trochu popletený, ale to se občas stává - já se totiž k PODA vyjádřit můžu: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=299468&postcount=16
marasnik (12)|5.12.2010 13:21
Tak jsem odhlásil UPC a chystám se na PODU. To, co teď předvádí UPC se změnou frekvenčního plánu, mě pořádně nadzvedlo ze židle. Už nechytíme na druhém TV dalších cca 40 programů, ale nějakých cca 15, za ty peníze to je drahé. A druhý settopbox platit nehodlám. U PODY mě to vyjde levněji, stějně všechny programy UPC nevyužijeme. Ty, které sledujeme, jsou i u PODY. Takže asi tak. Mám už od nich internet a jsem maximálně spokojený a každému dealerovi UPC jsem se s nabídkou internetu vysmál. Ve srovnání je PODA určitě před UPC.
Pitomec (10211)|5.12.2010 15:13
Máš mít TV s DVB-C tunerem a žádný STB nebudeš potřebovat. Jinak si STB můžeš klidně koupit svůj vlastní, v tom ti nikdo nebrání. A připojit si můžeš taky televizorů kolik chceš, klidně 4, žádný problém, za což bych se u PODA nedoplatil.
Jinak je tragédie, že si PODA na optice neumí udělat skutečně konkurenční nabídku oproti UPC na metalice, protože mít optiku až v bytě, tak není problém ani s GB netem a ne se šušnit s nějakou 80Mbps rychlostí, když UPC má 100Mps 9-)