Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Hackování" LG 32LH2000

Gerroy (2)|9.12.2009 22:28
Zdravím lidičky. Jsem tu nový a mám takový dotaz: Máme doma TV LG 32LH2000 a jako asi každý, kdo trochu dokáže "googlit" jsem si našel návod na odblokování USB portu pro přehrávání AVI, MP3 a JPG. Jelikož jsem ale zvídavější člověk, zajímalo by mě, co znamenají některé další položky v servisním menu této televize? Jde o menu k firmware 3.15. Rád bych jen věděl, zda si třeba můžu odemknout nějakou další vychytávku v tomhle televizoru. Umí to třeba přehrávat MKV? Máte tu telku někdo? Vyzná se tady někdo v LG? A teď jeden ultra hloupý dotaz - na té televizi se asi nedá změnit obnovovací frekvence tak, jako se to dá změnit na PC monitoru, co? :-D Že bych si z 50Hz udělal "stohercovku"... :-P Díky za jakékoliv odpovědi a prosím, nesmějte se mi moc nahlas. :-D
Gerroy (2)|11.12.2009 08:44
To tady vážně nikdo neví? :-(
stanoh (53)|11.12.2009 11:56
No obávám se, že na to ti odpoví jenom nějaký servisní technik LG (a ten nejspíš neodpoví :-))

Obecně - pokud v servisním menu něco změníš, a TV se to nebude líbit, tak televize nemusí už vůbec fungovat a potom bude potřeba ten servisní technik (pokud si totiž v servisnínm menu rozhodíš obrazovku, tak na ní nemusíš nic vidět, ani to servisní menu

Co se týká přehrávání mkv - to by neměl být problém, pokud je povoleno DivX HD v servisním menu, pouze s omezením, že bude přehrávat filmy s maximálním dostupným rozlišením - to znamená 1080p a 1080i nebude fungovat.

Stále ale platí, že jakákoliv změna v servisním menu je tvůj risk

co se týká zapnutí podpory 100Hz.
Všechny televize LG xxLHxxx jsou založeny na shodném šasi Saturn6, a dle typu jsou tam osazeny různé moduly:

2000 má modul HD
ostatní mají modul FHD (fullHD)
4000 má k němu ještě osazen modul 100Hz
5000 má místo něho modul 200Hz

to znamená, že funkčnost jednotlivých typů nelze zlepšovat pouhým přepnutím v menu