Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Monitor začne blikat po připojení TV do PC

rafficek (32)|9.12.2009 19:04
Zdravím mám plazmu LG 50PS7000 a když ji spojím s PC přes HDMI do graf. karty ATI HD4850 tak mi monitor u PC začne blikat jakoby spadla obnovovací frekvence.

Zkoušel jsem různá nastavení v Catalystech ale nic, výš než na 60Hz mě to tam nepustí.
TV tam má frekvenci 59Hz.

Nevím kde může být zakopaný pes:(
eviljack (102)|10.12.2009 13:14
Po zapojení televize bliká monitor, nebo ta televize? Jak máš nastavený obraz, klonování, nebo rozšířenou plochu?
rafficek (32)|10.12.2009 15:38
[quote=eviljack;253656]Po zapojení televize bliká monitor, nebo ta televize? Jak máš nastavený obraz, klonování, nebo rozšířenou plochu?[/quote]

Ahoj, začne blikat monitor, TV je v pohodě, myslím, že to nebude v nastavení v počítači, protože když zase vrátím k práci na monitoru a TV je vyplá tak to stále bliká (jako by se snížila frekvence). Když vytáhnu z grafiky ATI HD4850 ten HDMI kabel tak to blikat přestane.

Ještě jsem zapomněl dodat že mám z grafiky ten monitor zapojeny přes VGA tak jestli ho ten další zapojený kabel HDMI nějak neruší...

Nevím co s tím, dá se to řešit jedině tak, že když budu chcít sledovat na TV film z PC tak prostě kabel zasunu a když skončím tak vysunu, což je docela nepraktické :(
mirekv (7169)|10.12.2009 16:15
Aha, to vypadá na klasický problém se zeměmi. Zkus vytáhnout anténu z TV a pokud závada zmizí, použij na anténu galvanický oddělovač.
Pavel_tempx2 (829)|11.12.2009 09:55
jak píše mirekv a ještě předtím můžeš zkusit zapojit TV a PC na stejnou zásuvku, pokud to předtím neházelo ruchy, při zapojené anténě (na TV), tak by nemělo ani po připojení PC na stejnou zásuvku
rafficek (32)|12.12.2009 14:17
tak jsem zkus TV bez připojené antény a dělá to stejně. Jenom pro info doplním, že mám UPC digital TV a připojenou přes scart.

Zkusím ještě zapojit PC do stejné zásuvky jako TV což bude oříšek.

Taky mi bručí z repráků když mám zapojenout TV, zda se, že signal je pěknej shit, což potvrzuje i obraz, když jen PC nebo PS3 tak nebručí nic, takže to bude signálem:(
rafficek (32)|12.12.2009 17:05
tak už jsem zcela náhodou vyřešil ten brum z TV signálu a to tak, že jsem ze STB zapoji do TV kromě SCART taky obyč analogovou anténu. Brum je pryč a to tak, že úplně. Jedu pořád přes SCART, ale brum je pryč. Snad to někomu pomůže.
|Mio| (350)|12.12.2009 17:31
Tim si oba pristroje prizemnil na stejnou hladinu, stejne ti ale protekaji proudy pres privodni snuru od UPC

Izolator(galvanicky oddelovac) stejne porid a dej ho na privodni koaxial jeste pres STB od UPC, zabranis tim ruseni a pripadnemu poskozeni pristroju.
rafficek (32)|12.12.2009 17:56
Ok, galvanicky oddelovac koupim, je nejak narocna instalace? Zvladnu to v domacich podminkach? budu muset řezat koaxial?
mirekv (7169)|12.12.2009 19:06
rafficek (32)|12.12.2009 19:47
díky...
borgi (3)|12.9.2011 21:58
Chtěl bych se zeptat dneska jsem připojil kabel z pc do televize.Vše funguje ale obrázek na ploše prostě bliká nevím si stím rady. Obrazovka jako cele neblíká jen ta plocha.Mám to připojené dvi redukce na VGA do televize VGA.Sice na grafice mám přímo VGA ale to nějak televize nechce vzít i když na monitoru jede normálně ale spíš mě trapý to blíkaní než tohle.Předem děkuji za rady.