Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s vyberom multimedialneho centra

dodomt (276)|8.12.2009 19:31
Ahoj maniaci. Obraciam sa na vas s prosbou s vyberom multimedialneho centra na prehravanie filmov.

Moje specifikacie:

- HDD aspon 500GB ale najradsej 1TR
- LAN 1GB
- HD
- Moznost pripojit este externy disk (cim viac USB tym lepsie)
- Aby to prehralo vsetky mozne formaty (mkv)
- Aby nebol preoblem s titulkami (SK, CZ)
- NAS :)
- aby to dokazalo stahovat torrenty (nie je podmienka)


Paci sa mi celkom Emtec Movie Cube S120H: http://www.alza.sk/emtec-movie-cube-s120h-1000gb-d139231.htm

Ma to v podstate vsetko co by som chcel doknca ho aj vlastni kolega z prace a celkom si ho pochvaluje... a este som nasiel aj ked je to troska ina kategoria Xtreamer bez hdd: http://www.alza.sk/xtreamer-d132940.htm Tu co ma troska stve ze to ma 2,5" HDD takze som limitovany diskom (iba max 500GB) a to sa mi zda malo...

Je toho tak vel a ze si clovek nevie vybrat... som ochotny za to vsetko zaplatit do nejakych 270euro. Co by ste mi doporucil?

Este ma napada jedna alternativa... kupit nejaky HD prehravac bez hdd a k nemu nejaky NAS server... ale to by asi vyslo viacej ako som ochotny dat...

Takze ja uz fakt neviem.... chcel by som to objednat do vianoc nech mam na co cez sviatky cumiet... :)

Za vsetky rady dakujem.

Este toto mam teraz doma:
TV: Samsung PS-42C96HD
Reciver: Yamaha RX-V361
DVD: Pioneer DV-400V-K
Repro: Yamaha NS-P276

EDIT: a mam Apple MacBook tak aby nebol problem skonektivitou ;)

dodo
matusco (376)|8.12.2009 23:53
Ved tu mas toho popisaneho kopec, nebud lenivy a hladaj...

Popcorn Hour A-110 - HDSHOP.sk: 199 EUR
Samsung SpinPoint EcoGreen F2 5400ot 1TB - ALZA.sk: 70,35 EUR

Jedinu tvoju podmienku nesplna a to Gb LAN, ma iba 10/100 Mbps.

Spolu za 269,35 EUR (ale sa ponahlaj, lebo A-110 uz dopredavaju...)
dodomt (276)|9.12.2009 05:46
Ja citam ako drak len je toho tolko vela ze clovek si nevie vybrat preto sa radsej pytam... :) Vcera som presiel cely topik o Xtramer (25stran) ten sa mi zdal fajn len ma zaskocil ten disk... O tom "EMTEKU" nikto nic nevie nejake konkretne skusenosti?

dodo
matusco (376)|9.12.2009 08:48
[quote=dodomt;253454]Ja citam ako drak len je toho tolko vela ze clovek si nevie vybrat preto sa radsej pytam... :) [/quote]

OK, nejdem zaparat. Citaj dalej...

Napr. na AVMANIA robili tohto roku 2 x test 10 MM prehravacov. Emtec v nich skoncil tak ako skoncil. To nie je ani tak podstatne, kedze kazdy z nas ma ine prirority. Ale tych minusov je tam naozaj akosi vela.
dodomt (276)|9.12.2009 14:42
Dakujem za testy uz som ich precital a mam vitaza.... Xtreamer :-) preco? V teste dopadol velmi dobre budem ho kupovat bez HDD (doma mam jeden 250Gb) takze som sa rozhodol navyse do buducna planujem NAS takze drahsie zariadenie kupovat je zbytocne. Ak by som kupoval nash uz teraz tak by som siel rovno do WD Live

Dufam len ze nebude mat problem s mojim Mackom :-)

dakujem za rady mozete lock :-)

dodo