Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou koupit?

Fricoolinek2 (675)|7.12.2009 23:28
A)
Kup si něco staršího (třeba na Aukru) a ještě ti dva až tři litry zbudou. Natáčet to totiž bude stejně kvalitně a bude to mít navíc hledáček.

B)
Přišetři si a kup si něco s HD. Tyhle kamery s 1/6" CCD s 800 000 px jsou na dnešní dobu zastaralý.

1/6" CCD s 800 000 px se používali v levných (t. j. tehdy tak za 15 000) kamerách už někdy před šesti lety. A navíc měly aspoň hledákček, jak už jsem se trochu zmínil nahoře.
Vinetue (3)|9.12.2009 10:13
Nebo teda jinak, kterou z těchto čtyřech byste si koupili? Která bude mít nejlepší obraz?
BEPE (539)|9.12.2009 11:13
Pokud by si měl alespoň měl trochu tvůrčí ambice, tak ani jednu z nich. Pokud by to měl být jenom takový dokumentační zápisník, jako co se týká v mém případě foťáku, který mám za necelé 2 litry, tak je to úplně šumafuk, který koupíš. Hlavně aby se ti líbil a manželce šel ke kabelce a botům :-)
MAKcz (205)|9.12.2009 16:33
[quote=Fricoolinek2;253312]A)
Kup si něco staršího (třeba na Aukru) a ještě ti dva až tři litry zbudou. Natáčet to totiž bude stejně kvalitně a bude to mít navíc hledáček.

B)
Přišetři si a kup si něco s HD. Tyhle kamery s 1/6" CCD s 800 000 px jsou na dnešní dobu zastaralý.

1/6" CCD s 800 000 px se používali v levných (t. j. tehdy tak za 15 000) kamerách už někdy před šesti lety. A navíc měly aspoň hledákček, jak už jsem se trochu zmínil nahoře.[/quote]

Dovolil bych si v bodech A i B souhlasit ;)
marthass (6)|14.12.2009 11:28
Tak to já bych si dovolil ve všech bodech nesouhlasit.
1)Na aukru je pěkný houby, ale i kdyby, baterka bude v háji a hledáček není zrovna žádná bomba u těhle minikamer, bude to mít malej zoom, spíše bez stabilizátoru a bude to vypadat hnusně a navíc to nebude nijak extra levný...
2)800 000 pixelů není tak málo. Rádoby full HD kamery za 12tisíc mají tak 1,3Mpix...
3) Nejde jen o pixely, jde o kvalitu optiky, jako je světelnost, rozsah ohnisek, stabilizátor, zoom, výdrž baterky, rychlost ostření atd.

Protože HD kamery jsou strašně drahý, jak 2x jak tyhle SD, mají menší zoom a pro obyč. natáčení (nevím co znamená kreativní) bych řekl že dostačují více než hodně.

Já totiž řeším přesně výběr těchto kamer :)
Osobně mi nejlépe mi vychází PANASONIC SDR S26, vzhledově, zoomem, se stabilizátorem.
Ještě bych možná do výběru přidal SAMSUNG SMX-K40, ale skutečně nevím, která z nich je best a proč :)

např. by mě ale zajímal rozdíl v minimálním osvětelním 6 a 3 luxy a velikostí snímače 1/8 a 1/6", v čem se to projevuje?
Zdeny2009 (3)|15.12.2009 01:31
[quote=marthass;254183]Tak to já bych si dovolil ve všech bodech nesouhlasit.
1)Na aukru je pěkný houby, ale i kdyby, baterka bude v háji a hledáček není zrovna žádná bomba u těhle minikamer, bude to mít malej zoom, spíše bez stabilizátoru a bude to vypadat hnusně a navíc to nebude nijak extra levný...
2)800 000 pixelů není tak málo. Rádoby full HD kamery za 12tisíc mají tak 1,3Mpix...
3) Nejde jen o pixely, jde o kvalitu optiky, jako je světelnost, rozsah ohnisek, stabilizátor, zoom, výdrž baterky, rychlost ostření atd.

Protože HD kamery jsou strašně drahý, jak 2x jak tyhle SD, mají menší zoom a pro obyč. natáčení (nevím co znamená kreativní) bych řekl že dostačují více než hodně.

Já totiž řeším přesně výběr těchto kamer :)
Osobně mi nejlépe mi vychází PANASONIC SDR S26, vzhledově, zoomem, se stabilizátorem.
Ještě bych možná do výběru přidal SAMSUNG SMX-K40, ale skutečně nevím, která z nich je best a proč :)

např. by mě ale zajímal rozdíl v minimálním osvětelním 6 a 3 luxy a velikostí snímače 1/8 a 1/6", v čem se to projevuje?[/quote]

Já bych si dovolil nesouhlasit. Ona použitá D8 Sonka s velkým čipem bude mít nejspíš lepší výsledky, jako nový Panasonic na moderní karty (na které natáčí video s nízkým datovým tokem) a malým čipem. Velikost čipu je vcelku důležitý parametr, protože se od něj odvíjejí obrazové výsledky ve špatném osvětlení. Proto si myslím, že pro domácí natáčení je lepší kamera s větším čipem (Interiéry, kde se většinou bude natáčet, bývají většinou špatně osvětleny), takže bych ty kamery, které mají 1/8" čipy hned vyřadil. Šumělo by to a obraz by byl prostě hnus. Za denního osvětlení je to jedno, tam bude podávat relativně dobré výsledky téměř každá kamera. Starší kamery (třeba ty D8) měly krásně velké čipy, takže podávaly dobré výsledky, proto si myslím, že při investici nějakých dvou tisíc do takové, ač použité kamery nemůže nikdo prohloupit. Myslím, že s obrazem bude mnohem více spokojený, než s obrazem z moderní ultramikrokamery.

Jinak z výběru bude nejspíš nejlepší volba Canon FS20, není to špatná kamera a znám spoustu lidí, co má tyto kamery z řady minulého roku a jsou s nimi spokojeni. V této cenové relaci je to nejspíš špička.

Jen bych chtěl podotknout, že rozsah zoomu je nedůležitý parametr. Pro běžné používání stačí bez problému 10x zoom. Zoom 40x, 70x apod. je paskvil, protože z ruky je tak dlouhý sklo téměř nemožné udržet. Je to tak maximálně dobré na nějaké umělecké záběry Měsíce apod.