Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC DD true HD DTS master audio

tjurny (496)|6.12.2009 17:44
Da se poskladat HTPC abych z neho dostal DD true HD a DTS master audio jako bitstream ? Pokud sem to dobre pochopil dneska obraz i zvuk ma nastarost GK ?
Proste to chci jednim kabelem hdmi tahl do zesaku a z neho do telky. Tak ze potrebuju poradit jakou grafiku.
artam (1147)|7.12.2009 13:06
Treba brat do uvahy 2 veci - sw a hw.

Co sa hardwaru tyka, tak predpokladom pre bitstream Dolby True HD a DTS-HD/Master HD je podpora HDMI v 1.3a, ale taktiez podpora v ovladacoch, co byva z dovodov stupidnych DRM castokrat zakazane, aj keby to hardware teoreticky mohol zvladat bez problemov.
Zatial asi len ATi 5xxx momentalne oficialne podporuju bitstream Dolby True HD a DTS-HD/Master HD, podla vsetkeho len vyssia rada 58xx.

No a v neposlednom rade to musi podporovat aj prehravaci software, v com ma dost monopol Cyberlink. Ostatne prehravace casto urobia len downsampling do viackanaloveho LPCM 16/48 a az potom ten zvuk posielaju von do zvukovky. Pochopitelne, toto je zase len z DRM dovodov.
tjurny (496)|8.12.2009 01:50
[quote=artam;253166]Treba brat do uvahy 2 veci - sw a hw.

Co sa hardwaru tyka, tak predpokladom pre bitstream Dolby True HD a DTS-HD/Master HD je podpora HDMI v 1.3a, ale taktiez podpora v ovladacoch, co byva z dovodov stupidnych DRM castokrat zakazane, aj keby to hardware teoreticky mohol zvladat bez problemov.
Zatial asi len ATi 5xxx momentalne oficialne podporuju bitstream Dolby True HD a DTS-HD/Master HD, podla vsetkeho len vyssia rada 58xx.

No a v neposlednom rade to musi podporovat aj prehravaci software, v com ma dost monopol Cyberlink. Ostatne prehravace casto urobia len downsampling do viackanaloveho LPCM 16/48 a az potom ten zvuk posielaju von do zvukovky. Pochopitelne, toto je zase len z DRM dovodov.[/quote]

Dik tudy asi cesta nepovede, Radsi zainvestuju do poradneho Blu-ray prehravace.