Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kamera pro amatérské filmy?

tommmyt (542)|6.12.2009 10:34
ahoj, všiml jsem si, že když tu někdo chce pomoci vybrat kameru , tak dost (a to je samozřejmé) píšete že záleží na tom co s tou kamerou chcete točit. Rád bych se tedy optal, jakou by jste kdo doporučili na točení amaterských filmů? Moje takové požadavky: cena rozumě, full hd, progressiv, výsledek aby nevypadal jako televizní inscenace.. Samozřejmě se to dá třeba obejít dokoupením dof adaptéru, který udělá film vzhled i s obyč a levnou kamerou... Muj favorit je sony ex1+dof, ale jen tak mě napadlo že tu zkusím napsat co by kdo radil :-)
Pytkin (7947)|6.12.2009 14:14
nebolo by lepsie pockat na nieco nove od REDu ?
tommmyt (542)|6.12.2009 15:53
:-D no já myslel amatérské filmečky, né profesionální :-D na RED se točí celovečeráky, je to o mnoho víc drahé než ex atd, tělo + doplňky, záznam dat.. Já mam tu sony ex vyhlídnutou jako strop, spíše jestli má někdo nějaký tip něco teda levnějšího :-)
rjja (622)|6.12.2009 20:16
[quote=tommmyt;252883]:-D no já myslel amatérské filmečky, né profesionální :-D na RED se točí celovečeráky, je to o mnoho víc drahé než ex atd, tělo + doplňky, záznam dat.. Já mam tu sony ex vyhlídnutou jako strop, spíše jestli má někdo nějaký tip něco teda levnějšího :-)[/quote]

co je pro tebe amatérský film ?
Pave1 (4279)|6.12.2009 21:14
Hodně lidí používá kamery panasonik (HMC151E dnes). Sice nejsou tak prokreslené, ale mají pěkné a přirozené barvy (vliv může mít i použití CCD snímačů, namísto CMOS), optika trochu soudkovatí, ale jiné vady nemá. Barvy z EX1 a jiných cmos kamer se mně osobně tolik nelíbí, ten obrázek je celkově tvrdší, pro amatérský film to chce spíš něco obrazově měkčího, byť to samozřejmě není žádné dogma.
tommmyt (542)|6.12.2009 21:30
Pave1: tak ted je to docela zajímavá diskuse,co se týče barevnosti, protože mě se právě moc nelíbí obraz z panasoniců. Nevím zda to je CCD snímači nebo AVCHD nebo čím, ale když se podívám na skoro jakékoliv video z panasonicu této třídy jako 151, 171 atd, tak mě to nepřijde moc barevné, navíc mi to přijde "zrnité" (to jsem přehnal jen pro vyjádření co v tom obrazu vidím).. Sonky mi přijdou právě víc barevné a ty barvy jsou jemnější.. Ty videa jsou na vimeo.com Samozřejmě dost videí tam je už po barevné upravě, ale jsou tam i nějaké videa bez barevných korekcí.. to i nějaké sonky mají obyč barvy, samozřejmě jde i o to jak je ten záběr nasvícen atd.. ale když to beru uplně celkově, tak jak jsem psal v uvodu, obraz panasoniců právě této třídy jako 151, 171 atd se mi zas tolik nelíbí , nevím no
Pave1 (4279)|6.12.2009 21:39
No, z vimea poznáš kulový .-) .

Ty EX1 - 3 jsou opravdu dost tvrdý (koukám na to na profi monitorech, doma pak na plazmě), ty barvy se zase nelíbí mě .-) . Ten panasonik jsem ale jen nadhodil (jednou jsem si s ním hrál a trochu ho testoval), protože dřívější SD řada byla u amat filmařů opravdu hodně oblíbená (viz fórum DVX user com). Ale ta barevnost XDCAM EX (a dokonce teď nových XDCAM HD, těch dospělých) se mi ale moc nelíbí (postprodukce lecos spraví, ale hledal bych prostě i něco jiného). V prokreslenosti ale EX nemají konkurenci, v této třídě, to je jasné.
Pytkin (7947)|7.12.2009 01:06
[quote=tommmyt;252883]:-D no já myslel amatérské filmečky, né profesionální :-D na RED se točí celovečeráky, je to o mnoho víc drahé než ex atd, tělo + doplňky, záznam dat.. Já mam tu sony ex vyhlídnutou jako strop, spíše jestli má někdo nějaký tip něco teda levnějšího :-)[/quote]

NO .. RED je dost na hovno technologia .. pre profesionalne pouzitie to moc neni .. Ale nie o tom som chcel .. RED ma predsa ohlaseny taky ten lacny model .. 3K .. neviem presne nazov .. malo by to byt lacne .. to by mohlo byt pouzitelne celkom , ako vyssia kvalita od lacnych kamier typu XDCAM a spol ..
dalizije (641)|7.12.2009 05:40
tommmyt (542)|7.12.2009 09:41
tady někdo psal že ta nejlevnějsí RED (Scarlet) je prý levná:-D Když kouknu na ten leták tak 7000dolarů mi nepřijde levný. (Jasný s porovnáním RED ONE která stojí asi 17 je to rozdíl a kvalita scarlet je větší než obyč avchd, nebo xdcam atd) Ale s porovnáním třeba ta EX je to dost dražší hlavně když těch 7000 stojí jen základ. Když by se k tomu dokoupili další věci aby se s tím dalo vubec točit tak jsi někde uuuplně vysoko
Pytkin (7947)|7.12.2009 10:50
tommy : tak je to relativne .. mne ta scarlet pride dost lacna ..

Ale neviem ci som dobre pochopil , tak su tam dve scarlet ? Scarlet 2/3" a Scarlet S35 ..
Pri Scarlet 2/3" pisu BRAIN ONLY $2750
Set s 8x fixed stoji $4750
dalsie objektivy $950 ..

podla mna su to celkom ludove ceny .. ale samozrejme kazdy ma cenove hranice nastavene niekde inde ..
tommmyt (542)|7.12.2009 11:10
nojo, máš pravdu, ted na to koukam, na tom letáku je to nějak zajímavě napsané. Tak pokud bude stát 2800dolarů , tak to bych řekl i já že je levná :-D (podle toho, kolik by byla cena se všema doplňkama).
Jenže není pak problém se střihem? Někde jsem četl, že běžné střihové programy ti to nevezmou, nebo že se to stříhá jen pod Macem nebo něco takového, nevíš???
Pytkin (7947)|7.12.2009 11:26
tommyt : jo problemy so strihom boli .. ale uz by to malo pomali byt v poriadku .. RED codec striha aj Premiere Cs4 naprikald .. a tieto nove RED kamery Scarlet maju aj daky novy kodek ..