Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úroveň a kvalita signálu

agnus (22)|5.12.2009 15:44
Vlastním krátce satelitní soupravu a všiml jsem si, že je rozdíl mezi úrovní a kvalitou přijímaného signálu. Vyzkoušel jsem pro spojení konvertoru a přijímače (DREAMSKY 7500) - vzdálenost cca 13m - celkem tři koaxiály, abych vybral ten nejlepší. Vyzkoušel jsem 10 programů (CT1, STV 1, NOVA, EUROSPORT, FILMBOX..). Kabel H 122 s nejmenším průměrem měl vždy nejslabší úroveň signálu (třeba jen 30 %), ale v některých případech měl lepší kvalitu signálu než silnější CB 50 nebo nejsilnější a papírově nejkvalitnější KH 21. KH 21 dosahoval úrovně signálu kolem 70-80%, ale v některých programů byla kvalita signálu jen mezi 30-50%, kdežtoH 122 dosáhl kvality o několik procent vyšší . U CB 50 bylo dosaženo nejvyyšší kvality u dvou programů.
Jaký je vůbec rozdíl mezi pojmy úroveň signálu a kvalita signálu a podle čeho koaxiál vybírat - podle lepší úrovně nebo kvality?
Pitomec (10211)|6.12.2009 13:07
Kvalitu a úroveň signálu nemůžeš měřit nějakým bargrafem v receiveru. Tam je to čistě orientační údaj pro přibližné nastavení paraboly.