Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie Leadtek TV2000 Expert a MB Intel BLKD915GAVL

jackspk (9)|22.1.2005 21:16
Mam hore uvedenu kombinaciu a neviem to spolu prepojit. TV karta sa prepojuje interne t.j. kablikom ako na CD-AUDIO. Problem je v tom, ze na doske sa nenachadza vstup /napr. AUX/. Nie je tam ani CD_IN ale AudioCD funguje aj bez prepojenia. Na doske je iba AUDIO PANEL - ale to je konektor pre pripojenie pridavneho bracketu. Pytal som sa aj technika a ten mi povedal ze konektor AUX sa nenachadza na novych doskach (chipset 915, 925 ..) - viete mi poradit ako to mam spojaznit.

Dik moc vsetkym za radu.
Ivo Mašek (10205)|23.1.2005 04:03
Takto se zapojuje audio pro model "Expert":
http://masek.webzdarma.cz/Kodeky/audioExpert.pdf
jackspk (9)|23.1.2005 10:32
Dik za pomoc - ale tie konektory CD_IN a AUX sa na doske nenachadzaju. Nachadza sa tam iba AUDIO PANEL - ten zlty - vid obrazok.


http://www.intel.com/design/motherbd/av/pix/D915Gav_lg.jpg

Dufam, ze som ho tam dobre vlozil.[/url]
Ivo Mašek (10205)|23.1.2005 12:13
Někde musíš mít zapojený zvukový kablík od CD/DVD (nemyslím kšandu). Ten kablík odpoj a na uvolněný konektor zapoj tv kartu. CD/DVD ti poběží po kšandě.
Já mám na svém motherboardu 2x zvukový konektor.
A nebo si dokup externí zvukovku, a bude po problému.
Pak nastav příslušnou záložku na tv kartě - podle obrázků u návodu na TV2000XP-Expert (je na mých webových stránkách).
jackspk (9)|23.1.2005 13:20
V prvom rade dik moc za pomoc.

Problem je v tom, ze na doske sa nenachadza ani konektor pre CD/DVD a ani pre AUX. Je to novy chipset od INTELu 915 a proste ani na inych doskach (myslim ASUS, GIGABYTE ...) tieto konektory nie su. CD/DVD s tou toskou vobec nie je prepojenie ziadnym kablikom - napriek tomu, ked vlozim hudobne CD tak to hra OK. Je tam iba AUDIO panel - ten sluzi na pripojenie tzv. Bracketu. Zvukovy chip je tam Realtek ALC850 (Intel High Definition Audio). Ten PC nie je moj - ale zakaznika - a proste kvoli TV mu zase nemozem nutit aby si kupil zase dalsiu zvukovu kartu - je to trosku problem.
Ivo Mašek (10205)|23.1.2005 13:30
Tak pokud není kam zasunout kabel, tak to pak nevím. To jsou opravdu zajímavé motherboardy.
A není k mání zvukový kablík, na jehož jedné straně je klasická zástčka a na druhé straně "něco", co by se dalo zapojit do té desky ?
Já řešení, fakt, neznám.
vladoc (456)|23.1.2005 15:39
Do "Line In jack" na "Read panel connectors" priveď zvukový signál z TV karty. Na jeden koniec pripájaj jack.
Malo by to tak fungovať, lebo na starej TV karte (WinFast200XP) sa zvuk takto privádzal na MB.
Doom (2331)|24.1.2005 10:42
no, vladoc má asi pravdu. pokud interní ZK na desce nemá žádný AUX ani CD vstup, nezbývá nic než přivést signál z TV karty na linkový vstup přes jack.

jinak, pod novějšími OS se zvuk z CDčka přenáší přes IDE kabel a audio kabel se používá jenom v "nouzi"

jak se tak koukám, Intel boduje :-)
Ivo Mašek (10205)|24.1.2005 10:45
a proste ani na inych doskach (myslim ASUS, GIGABYTE ...)
jak se tak koukám, Intel boduje
...co tím chtěl básník říci...................... :-D
Doom (2331)|24.1.2005 11:59
jenom, že je docela zvláštní, že u zvukovky chybí konektor pro připojení zdroje signálu "AUX" nebo "CD". možná se chystá něco, o čem zatím nevím.
vladoc (456)|24.1.2005 16:33
Môj ASUS P4P800-X má dva konektory. Pre CD (čierny) a pre AUX (biely).
Kontakty sú v takomto poradí: Pravý audio/zem/zem/Ľavý audio
leadtek (3)|18.4.2005 13:47
Mě se to podařilo spojit vevnitř přez CD konektor. Ještě je třeba nastavit "Monitorování" na CD vstupu - zřejmě novinka v tom novém chipsetu (mám board od MSI).
Jde mi sice zvuk v televizi, ale regulovat hlasitost nejde. Alespoň ne přez TV software, tím pádem ani přez dálkový ovládač. Vstup CD in na nastavení hlasitosti v TV aplikaci nebere ohled, nejde to nijak propojit a to je docela škoda.
Krtko77 (8)|18.4.2005 16:34
To leadtek
Mne to vyriesil novy ovladac: ALL_WinFastPVR_50304.exe.
miramar (1)|21.4.2005 14:52
Mam naprosto stejny problem s MB MSI 915P Combo, jestli nekdo ten problem vyresi dejte vedet. Zatim budu zkouset pajeni. Diky

PS: Jaka novejsi TV karta ma audio vedeny venkem do Line-In.
Ivo Mašek (10205)|21.4.2005 15:20
Jaka novejsi TV karta ma audio vedeny venkem do Line-In.
Od Leadteku pouze TV2000XP-DELUX (ale je mono), DV2000 a potom externí modely.
leadtek (3)|21.4.2005 18:22
Mám taky MB MSI 915 Combo, nainstaloval jsem ALL_WinFastPVR_50304.exe a už všechno funguje jak má !

Uvnitř to mám propojené přez CD konektor, co je na desce.
Celá finta je v tom, že je třeba nastavit "Monitorování" na CD vstupu.