Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení PC a instalace

krokodylek3 (9)|4.12.2009 10:28
Ahoj,
měnil jsem základní desku grafickou kartu a zdroj vše jsem zapojil a zapnul jsem ho do mechaniky vložil cd windows a když to nabíhá tak to naběhne úvodní černá obrazovka a na konci mi to píše Pri Master Hard Disk: S.M.A.R.T. status BAD,Backup and Replace.
StD (8612)|4.12.2009 10:37
[quote=krokodylek3;252500]Ahoj,
měnil jsem základní desku grafickou kartu a zdroj vše jsem zapojil a zapnul jsem ho do mechaniky vložil cd windows a když to nabíhá tak to naběhne úvodní černá obrazovka a na konci mi to píše Pri Master Hard Disk: S.M.A.R.T. status BAD,Backup and Replace.[/quote]
No a, to jako chceš tu hlášku přeložit? Stav S.M.A.R.T. - stav primárního pevného disku je ŠPATNÝ, zálohujte data a vyměňte ho za jiný.
krokodylek3 (9)|4.12.2009 12:07
Ale dnes ráno to šlo než jsem vyměnil desku s procesorem,zdroj,mechaniku,že by kvůli tomu odešel disk.A jak zjistím který to je mám tam dva.
vivid.sk (11472)|4.12.2009 12:26
Pokial mas dva rovnake HDD, tak potom metodou pokus omyl :) (postupne odpajat/pripajat)
dzandra (8)|4.12.2009 12:27
No taky jsi mohl mít na staré desce smart disabled
StD (8612)|4.12.2009 13:04
Jedná se o primární, tedy obvykle na konci IDEkabelu, ovšem pokud to nemontoval h**p. Jinak v BIOSu jsou ty disky napsané - primární se značí 0 a sekundární 1. Stejně tak by měl mít na jumperech nastaveno u primárního, že je Master a sekundární Slave, pokud to ale není třeba Dell apod., kde se používá CS (Cable Select) pro všechno, ale pak musí být ten primární na konci kabelu. Stačí tyto základy? Jinak jestli jsi si to tam zapojoval sám, tak přeci musíš vědět, co jsi zapojoval a kam. To ti tady nikdo nepoví.

Jestli to máš disky SATA, tak pak máš zase popsané konektory.
krokodylek3 (9)|4.12.2009 13:35
mám disky ATA a kabel je IDE na konci kabelu mám zapojený 40gb disk to je hlavní.Tak,že ten mám špatný?
krokodylek3 (9)|4.12.2009 13:36
nemám jeden mám 40gb na systém a druhý 20gb vedlejší
StD (8612)|4.12.2009 13:43
[quote=krokodylek3;252540]nemám jeden mám 40gb na systém a druhý 20gb vedlejší[/quote]

Tudíž nejsou stejné - jsou různého typu - tož se milý Watsone koukni do BIOSu na první obrazovku základního nastavení, jaký typ je napsán kde - navíc to mají napsané na nálepce shora, jak se jmenují.

A doufám, že tvá další otázka nebude znít: "Jak mám zazálohovat ta data?" To už opravdu nemá nic společného s TV, videem apod. co se řeší tu na TVFreaku - proč jsi nepokračoval v těch tvých několika threadech na SHW??
krokodylek3 (9)|4.12.2009 13:48
Teď jsem ho vyndal s pc a na nálepce je Master/Single ON Slave off a myslíš že jsem ten disk zničil já když jsem tam dával ty komponenty ráno to ještě šlo.
StD (8612)|4.12.2009 14:20
[quote=krokodylek3;252543]Teď jsem ho vyndal s pc a na nálepce je Master/Single ON Slave off a myslíš že jsem ten disk zničil já když jsem tam dával ty komponenty ráno to ještě šlo.[/quote]

No zničit je mohla třeba i statická elektřina, pokud jsi s tím manipuloval nešikovně až škodlivě. Jinak jestli nevíš co je co, tak si buďto pozvi někoho, kdo tomu rozumí a udělá ti to, nebo si najdi patřičnou základní literaturu a študuj. Takhle na dálku se dá řešit maximálně tak jeden problem způsobený neznalostí, ale ne provádět všechny úkony spojené s montáží, kontrolou a nastavením.
Pitomec (10211)|4.12.2009 21:54
[quote=krokodylek3;252500]Ahoj,
měnil jsem základní desku grafickou kartu a zdroj vše jsem zapojil a zapnul jsem ho do mechaniky vložil cd windows a když to nabíhá tak to naběhne úvodní černá obrazovka a na konci mi to píše Pri Master Hard Disk: S.M.A.R.T. status BAD,Backup and Replace.[/quote]
Tu hlášku znám taky a na poslední chvíli jsem z toho HDD stačil ještě vydolovat data. Pak chcípl úplně :-I Naštěstí reklamace proběhla výměnou bez jakýchkoliv potíží.
StD (8612)|4.12.2009 22:19
[quote=Pitomec;252638]Tu hlášku znám taky a na poslední chvíli jsem z toho HDD stačil ještě vydolovat data. Pak chcípl úplně :-I Naštěstí reklamace proběhla výměnou bez jakýchkoliv potíží.[/quote]
[OT] No vidíš, úmrtnost roste. Já už na to založil extra rubričku v bazaru SHW, kde věnuji tyhle nebožtíky s Bad Sectory a dobrým PCB za odnos na ND... Taky bylo jedno úmrtí v rodině a nebylo první. Acronisem aktualizuji image denně a během 10 minut mám pak náhradní hadr v provozu.[/OT]
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=42230
krokodylek3 (9)|5.12.2009 11:24
Tak jsem koupil dnes nový pevný disk dal jsem ho do pc a napsalo mi ti Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.Co s tím udělat.
StD (8612)|5.12.2009 13:11
[quote=krokodylek3;252684]Tak jsem koupil dnes nový pevný disk dal jsem ho do pc a napsalo mi ti Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.Co s tím udělat.[/quote]

Viz Post #11, uchop to a odnes k opraváři, nebo nalistuj knihu Začínáme s PC.
krokodylek3 (9)|6.12.2009 08:47
Vše hotovo nainstalováno vše už funguje díky Vám všem za rady a pomoc. Díky.