Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinacle PCTV Pro - nejde rozchodit.

Nový Jan (1)|17.4.2004 18:58
Prosím o radu.Nainstaloval jsem TV kartu PCTV Pro a ovladač 5.5,PCTV Asistant(test) proběhl v pohodě.Po kliknutí na ikonu PCTV Vision se jen ukáže malá tabulka s verzí programu,která se po cca 20 sec.ztratí.Zkouším-li PCTV Webtext Tak to ukáže že hardvér nemohl být inicializován a možné příčiny(ty jsem bez ůspěchu vyzkoušel).Vše jsem asi 6 krát přeinstaloval - taky bezůspěšně.Zkusil jsem i nainstalovat jen ovladač 5.3 ale pořád stejné.5.8 zase vyžaduje předešlé 5.6 a 5.7 ale ty bohužel nikde nejsou k sehnání.Připojení na kabelovku by mělo být v pohodě - zkusil jsem na to připojit televizi a šla v pohodě.Nainstaloval jsem nové ovladače grafiky a zákl.desky a nic.Počítač celkem dostačující jen zvukovka nic moc. Předem děkuji. Moje sestava: P4 2.4Ghz,deska MB Microstar Intel 648 Max P4,RAM celkem 768 Mb DDR,HDD Vestern Digital 80 Gb/7200 ot. rozdělený na 20+60,Sound blaster live 1024,Win.XP Profesional + SP1 a opravné patche,grafika MS 8888 G4 MX440-VDT8X(64 Mb DDR),Pinacle PCTV 5.5,CDRW - Asus 4012A,DVD - NEC,Direct 9.0,sítová karta.
StD (8612)|17.4.2004 19:35
Už mne to skoro přestává bavit, XPéčkáři to je Vaše pivo, tak raďte!
Pod XP ti k rozchození ovladačů audio & video grabberu Pinnacle plus DataService pro teletext může vadit třeba jen pitomý zapnutý M$ Messenger nebo Norton Anti Virus... To už je x-krát popsáno. A až to rozchodíš, tak zase nebude OK zvuk, protože zvukovka bude sdílet cosi s tímsi IRQ... Proč si lidičky pořizujete (případně kupujete?) nedodělky (W_XP)??
Pokud jsi s tím teď bastlil jak uvedeno výše, nezbyde než vyčistit registr pomocí utility od Pinnacle, nebo začít znovu do čisté instalace W_XP, pokud možno s nainstalovaným vším, co souvisí s A/V, tj. DirectX, DVD playery plus dekodéry atd. To je práce nejméně na odpoledne, ale nejdříve se musí pročíst spousta pramenů a to hodně dlouho trvá. To není jen zastrčit kartu, pustit CD a vše pojede jak je inzerováno v ideálních případech. Je mi líto, ale SO IST ES!
pavelpt (2713)|17.4.2004 21:02
Vykašli se na tan jejich setup s asistentem,stejně to instaluje jenom kraviny,dej tam pouze přidat hardware - tozn. ovladač, já tedy osobně tam mám patchnuté od Ivana Uskova.Aplikace od Pinnaclů pro TV nepoužívám, jedu vše na Fly2000TV.
vlada.t (32)|19.4.2004 07:00
Mně to jede pod XPčkama a s originálním softem od Pinnaclů v pohodě. I když jsem si s tím pohrál také až dost. Ale s tím, co to dělá tobě, jsem se setkal před pár týdny u kámoše, také pod XP. Jemu se to už ale skládalo při posledním testu Assistenta. Problém byl s pamětí. Máš ji jako on určitě složenou z 512+256MB a ne ze stejné serie. Ničemu to nevadilo, PC chodilo takhle už asi půl roku v pohodě. Ale neprocházela instalace PCTV Pro. Byl to už zoufalý pokus, když jsme vyhodili 256 MB a nechali tam jen 512 v jednom slotu. Za pár minut chodila karta jako víno. Pak už se těch 256 MB mohlo zase přidat. Nesnášelo se to jen při instalaci. Netvrdím, že to je zaručené, ale za pokus to stojí. Nezapomeň ale po odinstalování ovladačů vyčistit registry utilitkou od Pinnaclů, jak radil StD. Pak to instalovat znovu.