Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

propojeni komponent

xbender (46)|3.12.2009 14:00
Dobry den,

planuju nakup zakladnich komponent pro domaci "zabavu" :-), s casem pribudou dalsi. rad bych se zeptal, jak byste doporucili jednotlive komponenty propojit.

mam klasickou antenu (mozny prijem i pozemniho vysilani - jen prvni sit - Olomouc) a na strese parabolu (monoblok)

TV: Samsung LE46B550 http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/911385/samsung/samsung-le46b550/
dbv-s:
Ferguson Ariva 200 http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/ferguson-ariva-200-hd-dvb-s2
popr. Topfiel TF7700 hsci http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/topfield-tf-7700-hsci-silver-black
Western Digital HD Live TV http://www.czechcomputer.cz/product_doc-5B1BB87F2E990084C1257653005FB597.html

Do TV povedu HDMI od WD HD TV Live. Tim prenesu zvuk i obraz ve vysoke kvalite (WD HD TV Live zapojim do lan site, kde mam i sitovy disk WD My Book a na nej filmy a pisnicky v ruznych formatech. Stejne tak povedu HDMI kabel do TV z DVB-S prijimace.

Ted by me zajimalo, kdyz budu mit do TV privedene 2 HDMI kabely, jak budu na TV prepinat mezi jednotlivymi vstupy? jak zjistim, co z toho je jaka verze HDMI?

casem bych to chtel vyresit vse pres AV receiver (az bude zvuk). zatim budu zvuk tahat z TV.
mimo AV receiver casem prijde nejspis i PS3 a nejaka repro soustava 5,1.
dekuju za rady!
vivid.sk (11472)|3.12.2009 14:04
[quote=xbender;252305]
Ted by me zajimalo, kdyz budu mit do TV privedene 2 HDMI kabely, jak budu na TV prepinat mezi jednotlivymi vstupy? jak zjistim, co z toho je jaka verze HDMI?
[/quote]

Dialkovym ovladacom :D
mph1 (689)|3.12.2009 14:21
[quote=xbender;252305]Ted by me zajimalo, kdyz budu mit do TV privedene 2 HDMI kabely, jak budu na TV prepinat mezi jednotlivymi vstupy? jak zjistim, co z toho je jaka verze HDMI?[/quote]
[quote=vivid.sk;252306]Dialkovym ovladacom :D[/quote]a v menu. Nicmene pokud to bude Harmony, o kterem jsme se bavili jinde, pak DO prepne TV vstup za tebe podle nastaveni, v ramci vyberu dane aktivity.

PS: Zacni setrit na AV Rec, protoze komfort prepinani, volby zdroje obrazu/zvuku, audio dekodery/procesory, a konecne zvukovy vykon je pak opravdu uplne nekde jinde.
Antonín (732)|3.12.2009 14:50
Jaké karty pro satelitní HD budeš používat?
Ověř si, že ve vybraném přijímači budou spolehlivě fungovat.
Bez karty (nebo přístupu ke kartám) toho v HD je hodně málo a ne moc dobrého...

Základ celé koncepce jsou vždy reproduktory.
Jejich cena by měla být zhruba stejná jako celého zbylého kompletu (zorbazovač, player, reproduktory). Je koncepční chyba řešit reproduktory až někdy na závěr, jakože co zbude.
mph1 (689)|3.12.2009 14:57
[quote=Antonín;252320]Základ celé koncepce jsou vždy reproduktory.[/quote]Mas pravdu, predsedo. Ale tohle nevypada na nejakou koncepci a super velky projekt, spise na normalni obyvakovou AV vybavu. Nestras ho ;)
xbender (46)|3.12.2009 20:17
dekuju rady!! uz zacinam po nekolika tydnech cteni a diskuzi tu s Vami (jeste jednou diky!) mit snad i trochu radost z toho vseho. Nejdriv jsem byl vazne zoufaly, ze nevim, kde driv zacit a nemam, s kym se poradne poradit (kdyz jsem byl v par elektrech, nekterym prodavacum se nedalo verit ani slovo..)

vzhledem k financnim moznostem to spis vidim ted tak, ze se ted koupi TV a DVB.Ska, k tomu Harmony a treba do roka pak ten AV receiver a zvuk. vim, ze to nebude idealni, ale nejak se zacit musi a clovek se alespon bude mit na co tesit :-)
Antonín (732)|4.12.2009 09:18
[quote=mph1;252323]Mas pravdu, predsedo. Ale tohle nevypada na nejakou koncepci a super velky projekt, spise na normalni obyvakovou AV vybavu. Nestras ho ;)[/quote]

Jenže to platí vždycky.
Chce si udělat radost slušným AV.
Chce za to utratit peníze, které nerostou na stromech.
Je mi líto vidět, že na to jde úplně opačně a riskuje slepou uličku, víceméně jenom z pouhé neznalosti.
V prodejnách kafemlejnků utratí hromadu peněz za šunt a nepotřebné křápy.


Čímž nechci říct, že si to nemůže nakoupit v libovolném pořadí, ale měl by to mít naplánované. Začíná to takto:
1. chci dát za AV tolik a tolik.
(Minimálně je to někde okolo 40000 Kč, ale to je fakt minimum...za to já nemůžu, já to neprodávám.)
Za 20kKč si koupím něco jako Magnat Quantum, nebo Heco...5.1
Za 12 kKč si koupím Panasonic 42PX80.
Za 6kkč si koupím nějakou Yamahu AVRec s přepínáním.
Za 6kKč si koupím DM800
a ještě nějaký player...nesčítejte mi to na korunu, jde to řády a poměry. Ty Heco repráky se možná dají koupit už kolem 18kkč a pak by mi to asi i vyšlo do těch 40kKč. I když by mi asi chyblo na nějaký Logitec Harmony, který k tomu taky bude nezbytně potřeba. Tak ten bych musel nechat na Ježíškovi. Aspoň nějakou 525...

Byla by zásadní chyba si v takovém rozpočtu koupit teď televizi za 30kKč, a nechat na všechno ostatní 10kKč...to pak je jako BMW s plechovými koly a repasovanými pneumatikami.
Jde to udělat několika způsoby, lze diskutovat o variantách, výrobcích a typech, ale NEJDE TO OBČŮRAT.
Respektive jde to i občůrat v prodejně kafemlejnků, ale výsledek bude stejně směšný jako Trabant s přítlačným křídlem. A hlavně to nebude jezdit. Škoda peněz.
xbender (46)|4.12.2009 11:40
urcite dekuju za radu. ono promysleni je presne to, co prave delam. Jeste nemam koupeneho nic a spise se snazim v hlave si to vsechno poskladat. Nemam ani fixni rozpocet, protoze nebudu vsechno kupovat naraz. Cela investice ma spis casovy horizont cca 2 let.

prvni ted prijde TV, DVB-S a update site pomoci switche, NAS a WD HD TV live pro prehravani filmu z PC na TV bez nutnosti mit zapnute pc.
uz to i vypada, ze to mam vsechno rozmyslene:
TV: Samsung 47B650
DVB-S: Topfield 7700 hsci (cca na 90%)
HDD: WD My Book World Edition
WD HD TV live
Logitech Harmony :-)

do budoucna pribyde PS3, AV receiver a repro. Na vsechno ted urcite nemam... radsi si na to ted pockam a ozelim chvilku neprijemnejsi pripeninami mezi vice vecma na TV, nez to osidit a koupit za malo penez AV receiver a zvuk. Pockam, az zase budou nejake prostredky a dokoupim casem....