Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

karta Matrox RT.X2, podporuje i CS3?

Johny Akbuk (188)|2.12.2009 16:26
Nevíte zda karta Matrox RT.X2 podporuje i Premieru CS3? Výrobce na svých stránkách uvádí podporu CS4.
Případně prosím o zkušenosti s touto kartou.
Díky, JohnyA.
Pave1 (4279)|2.12.2009 18:03
Loni jsem si s ní hrál (v GIU), tehdy ještě běhala s CS3 .-).

Jediná nevýhoda (malá, krom tedy sw :-) ) je malá prodleva po plácnutí do mezerníku (zastavení s malou prodlevou). A běhá jen na 8bit, takže pokud bys někdy v budoucnu potřeboval doma upgrade na SDI (výpis na betu), tak na to to není.

Jinak to vypadalo dobře, dělal jsem občas na jejím předchůdci a ten HW byl taky OK (akorát tehdy to bylo docela háklivý na přesnou konfiguraci HW a ovladačů). Tahle verze má vlastní mpeg kodek (až 100Mbps 422, myslím).
Johny Akbuk (188)|2.12.2009 19:21
Jo, celkem vážně nad ní uvažuju. Další možností je HDSTORM, ale nechce se mi učit EDIUS :-(.
Ze stránky výrobce jasně nechápu, zda je podpora pro CS3 i CS4.
Zda do ní půjdu záleží na tom, jak mi vše pošlape na novém PC. Pokud to nebude ončo, tak budu muset do nějaké HW podpory investovat.
StD (8612)|2.12.2009 21:00
Jen jedna OT drobná poznámka k bold textu:
[quote=Pave1;252110]...A běhá jen na 8bit, takže pokud bys někdy v budoucnu potřeboval doma upgrade na SDI (výpis na betu), tak na to to není...[/quote]


[OT]Odtud halt máme ty domršený padesátikorunový DVD a jejich ujetá barevná spektra, co?! :BB::D Ach ti amatéři. Aneb dones Betu-D vyrobím ti DVD-zázrak. A ti hoši, co o nich mluvím to navíc dělají bez práv... [/OT]
Pave1 (4279)|3.12.2009 09:14
Honza - zajdi se na to mrknout, máš ten obchod při cestě, na rohu na kafkách .-) .

STD - absolutně nerozumím, co tím chtěl básník říct .-) (Honzu znám osobně a vím, že slangovým výrazům z oboru velmi dobře porozumí).
StD (8612)|3.12.2009 10:20
[quote=Pave1;252247]...STD - absolutně nerozumím, co tím chtěl básník říct .-) (Honzu znám osobně a vím, že slangovým výrazům z oboru velmi dobře porozumí).[/quote]
To nic, to byla jen má OT-reakce na tu Betu, protože některý chytráci to z toho opravdu páchají a pak prodávají... Výsledky jsou opravdu tristní a nedá se to srovnávat ani se streamem z DVB-S téhož, byť ty datový toky nebývají taky žádná sláva.
Nevzrušuj se, pokud nevíš o co GO.
Pave1 (4279)|3.12.2009 11:19
Aha, ale to jsi pak nepochopil kontext odpovědi (ve smyslu vlákna).

U SD rozlišení je 10bit zpracování v broadcastu zcela běžná věc (i původně 8bit hrubých záběrů). Právě lidi, kteří spolupracují s velkými TV (což je i Honzův případ) nebo např. dělají i zákázky z reklamy, si doma budují HW akceleraci i s ohledem na tyto potřeby.

Vůbec nejde o výrobu "nízkonákladových" DVD, to s tím nesouvisí.
StD (8612)|3.12.2009 11:54
[quote=Pave1;252265]Aha, ale to jsi pak nepochopil kontext odpovědi (ve smyslu vlákna).

U SD rozlišení je 10bit zpracování v broadcastu zcela běžná věc (i původně 8bit hrubých záběrů). Právě lidi, kteří spolupracují s velkými TV (což je i Honzův případ) nebo např. dělají i zákázky z reklamy, si doma budují HW akceleraci i s ohledem na tyto potřeby.

Vůbec nejde o výrobu "nízkonákladových" DVD, to s tím nesouvisí.[/quote]

Srry, já už když někde vidím napsané Beta-D tak vyletím jak cvičený :-!!! Tyhle zdroje prostě v enkodování nesnáším. :BB:
Pave1 (4279)|3.12.2009 12:53
Chápu, každý máme své alergie :-) .

Význam těch omezení (HW akcelerace) vždycky záleží na tom, jaký druh zakázek kdo dělá. Někdy jsou zanedbatelné, jindy svůj vliv mají (je dobré o nich vědět co nejvíc, před koupí).
alse (3)|21.3.2011 14:12
S uvedenou kartou MATROX RT.X2 HD pracujem už 2 roky. Kúpil som si k nej program Adobe Premiere CS3 a všetko funguje bezvadne. Uvedená karta chodí aj s CS4 , CS4.2, CS5.