Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jvc gy-hm100

KCU1 (17)|1.12.2009 21:05
co rikate na kameru JVC GY-HM100? zda se mi hodne dobra, specilane pro mne, ktery mam Mac pocitac
Pave1 (4279)|1.12.2009 21:55
Největším kladem je asi ta velikost (malost .-) ), celkem slušný lowlight a zmiňovaná možnost točit do mov (v kodeku FCP, což je apple střih. sw).

Obávám se, že existují i malé zápory (horší prokreslenost v HD, malá širokoúhlost, diskutabilní kvalita stabilizátoru obrazu).

Ale tou ne-velikostí hodně boduje, pokud se nějak vyrovnáš s tou stabilizací (nějakou opěrkou, třeba).
KCU1 (17)|4.12.2009 06:56
takze by sis ji asi nekoupil?
Pave1 (4279)|4.12.2009 11:40
Koupit můžeš v této třídě jakoukoliv kameru, otázkou jen je, jestli vyhoví dobře tvým potřebám.

Mně by hodně chyběla velká širokoúhlost v základu, to ostatní se dá zvládnout (podle tvých požadavků na kvalitu obrazu), ta velikost je velmi příjemná záležitost, která může převýšit ty drobné zápory. Záleží na tvých záměrech, co s tím chceš točit (např. na cestování je ok, na točení amat. filmů bych koupil něco jiného).
KCU1 (17)|4.12.2009 18:57
diky za rady
tommmyt (542)|10.12.2009 10:25
Pave1: čím myslíš že je způsobena ta "horší prokreslenost v HD" ? Nemá snímací čipy v pravým hd rozlišení, jsou menší a tedy zvětšuje se to? (jako u běžných levných kamerek, které píšou hd, ale čipy nemají pravé hd rozlišení a zvětšuje se to..?) U této jvc gy-hm 100 jsem udaj o pravosti (nepravosti) čipů nikde nedočetl ..