Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: šum v obraze při digitalizaci VHS

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Zdravím vás. Snažil jsem se pročíst na fóru vše možné, ale odpověď jsem nenašel. Pokouším se dostat pomocí PCMCIA karty AVER TV Hybrid (Aver TV6) starší záznam VHS do ntbk.Zhruba ve třetině obrazu(v náhledu i ve výsledném obraze) se však vždy objeví svislá linka z které vybíhají na obě strany horizontální rušivé čáry. Zkoušel jsem více kazet, zkoušel jsem různá nastavení grafiky mého ntbk, ale bezvýsledně. Poradíte prosím někdo co je špatně? Stejné jak z S-VHS tak kompozitního propojení.viz. obrázek.Předem děkuji za pomoc.Tomáš.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1201131016Compositní.jpg 
Zobrazení: 257 
Velikost: 633.6 KB 
ID: 4812  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Odpověď snad znáš sám, ne? S takovou kartou bych tak max. podložil skříň proti houpání, ale rozhodně nedigitalizoval analogový záznam, k tomu si sežeň kvalitní A/D převodník alá Canopus ADVC-1394 apod.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Presne tohle jsem mel taky.Pokud se obraz nehejbe tak to jeste jde ale pri rychlem pohybu se to takhle rozsype.Po reinstalu OS vse bez problemu.Dle me to zpusobuje nejaky bordel v OS nebo kodeky.I kdyz ted mam nainstalovan system stejne a je to ok.Jinak karta taky AVER

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

Pitomec: Sice s tebou suhlasim ohladne pouzitia kvalitneho prevodnika (navyse, pri digitalizacii z VHS je TBC prakticky nevyhnutne), tak zo vzniknutych artefaktov na uvedenom obrazku od dotazovatela bude blizsie k pravde flacek.

Je vidno, ze sa pravdepodobne jedna o softverovy problem, ktory sposobuje chyby kodovania, najcastejsie ide o stratu synchronizacie toku dat medzi RAM a kodekom. Tipujem na kodekpakovy bordel, pripadne aj antivirus (u antivirusov je vhodne cely adresar s video softvermi a docasnymi uloziskami videodat pridat do vynimiek, nech to antivirus zbytocne neskenuje).

Podobná témata

1. VD: Jak jste připraveni na digitalizaci?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-02-2009, 13:06
  2. keci v ČT o digitalizaci
    Od Pavel_tempx2 v sekci Volná témata
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2008, 10:04
  3. keci v ČT o digitalizaci
    Od Pavel_tempx2 v sekci DVB-T
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-09-2008, 05:39
  4. skener na digitalizaci negativu