Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

šum v obraze při digitalizaci VHS

Tomas2408 (1)|1.12.2009 13:21
Zdravím vás. Snažil jsem se pročíst na fóru vše možné, ale odpověď jsem nenašel. Pokouším se dostat pomocí PCMCIA karty AVER TV Hybrid (Aver TV6) starší záznam VHS do ntbk.Zhruba ve třetině obrazu(v náhledu i ve výsledném obraze) se však vždy objeví svislá linka z které vybíhají na obě strany horizontální rušivé čáry. Zkoušel jsem více kazet, zkoušel jsem různá nastavení grafiky mého ntbk, ale bezvýsledně. Poradíte prosím někdo co je špatně? Stejné jak z S-VHS tak kompozitního propojení.viz. obrázek.Předem děkuji za pomoc.Tomáš.
1201131016Compositní.jpg
Pitomec (10211)|2.12.2009 19:01
Odpověď snad znáš sám, ne? S takovou kartou bych tak max. podložil skříň proti houpání, ale rozhodně nedigitalizoval analogový záznam, k tomu si sežeň kvalitní A/D převodník alá Canopus ADVC-1394 apod.
flacek (5)|22.1.2010 04:40
Presne tohle jsem mel taky.Pokud se obraz nehejbe tak to jeste jde ale pri rychlem pohybu se to takhle rozsype.Po reinstalu OS vse bez problemu.Dle me to zpusobuje nejaky bordel v OS nebo kodeky.I kdyz ted mam nainstalovan system stejne a je to ok.Jinak karta taky AVER
artam (1147)|22.1.2010 11:21
Pitomec: Sice s tebou suhlasim ohladne pouzitia kvalitneho prevodnika (navyse, pri digitalizacii z VHS je TBC prakticky nevyhnutne), tak zo vzniknutych artefaktov na uvedenom obrazku od dotazovatela bude blizsie k pravde flacek. ;)

Je vidno, ze sa pravdepodobne jedna o softverovy problem, ktory sposobuje chyby kodovania, najcastejsie ide o stratu synchronizacie toku dat medzi RAM a kodekom. Tipujem na kodekpakovy bordel, pripadne aj antivirus (u antivirusov je vhodne cely adresar s video softvermi a docasnymi uloziskami videodat pridat do vynimiek, nech to antivirus zbytocne neskenuje).