Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VKV zesilovac

ptpstudio (0)|1.12.2009 13:02
Dobry den jsem tu poprve a potrebuju poradit.Mam vkv antenu ten dipol takove to kolo jenom.Koupil jsem si teroz vkvII zesilovac na jednom konci dratky na pripojeni primo na antenu a na druhe strane konektor.Ale v krabicce u anteny je takova desticka s nejakou civeckou a koax se zapojuje na ni ale kdyz jsem tu desticku odendal zustali mi tam jenom sroubky od dipolu muzu ten zesilovac primo zapojit na antenu nebo tam musim nechat ten tistak s civeckou?
Jeste jeden dotaz neco mi vtom zesilovaci krasti jak poznam jestli je v poradku?Da se to zmerit?Je v zacinovane krabicce a je par dni zakoupeny.Co stim?Vymenit nebo promerit?
Dale to budu slucovat se satelitem a dole v mistnosti mam zasuvku TV Sat Radio. slucovac mam 5-2300Mhz = antena vstup 5-860Mhz a sat vstup 950-2300Mhz pruchozi na sat napeti.Bude mi to dobre fungovat?A samozrejme na vkv zesilovac mam napajeci zdroj vyhybku.
Poradte prosim.
Dekuji
mirekv (7169)|1.12.2009 16:19
Stávající symetrizační člen (tu destičku) v anténě je nutno odstarnit a místo ní dát ten zesilovač. Podle dalšího popisu by to mělo chodit.
To chrastění způsobuje asi volnější ferit na tlumivce, to by nemělo vadit. Přímo vyzkoušet v anténě.
ptpstudio (0)|4.12.2009 23:22
Dekuji za odpoved.
Jeste se chci zeptat kdyz to treba moc zesili nejakou stanici jak se to projevy a jak to "stlumit"?Zesilovac ma pry 24dB vykon antena dava az 2.5dB
StD (8612)|4.12.2009 23:28
[quote=ptpstudio;252660]Dekuji za odpoved.
Jeste se chci zeptat kdyz to treba moc zesili nejakou stanici jak se to projevy a jak to "stlumit"?Zesilovac ma pry 24dB vykon antena dava az 2.5dB[/quote]

Toho se nemusíš obávat, vstupní obvody radia si s tím poradí. Aby jsi něco přebudil natolik, aby hrozilo poškození (a nedalo se to poslouchat), na to vyzkoušej třeba mobilní telefon vytáčející číslo přímo vedle toho zesilovače... :D nebo LCD monitoru.
kasr (133)|23.1.2010 21:41
Je to stara tema,ale STD zbytocne zavadza(budu to citat aj neskôr dalsi uzivatelia),ale zosilnovac u VKV väcsinou viac uskodi ako pomôze a prebudit vstupne obvody radia u blizkeho vysielaca nie je ziaden problem(aj bez zosilnovaca,so zosilnovacom duplom,a to este nespominam ine nepriaznive vplyvy).Ja by som volil nizsi zisk zosilnovaca a kvalitnejsiu antenu.Ale najprv by som to skusil bez zosilnovaca.
StD (8612)|24.1.2010 07:12
[quote=kasr;261868]Je to stara tema,ale STD zbytocne zavadza...[/quote]
Co s tím má společného nějaký STD a komu zavádza? :-?

Jinak i ten starý UKW zesilovač co se mi tu ještě válí od soudruhů z DDR má omezovač na výstupu a nepustí ven více než je zdrávo... a to jsem ho používal při přímém výhledu na vysílač pár km. 0 problemo.
kasr (133)|24.1.2010 11:11
Zavadza v slovencine ma zhruba vyznam,ze smeruje zlym smerom,STD som jednoducho nepustil shift u t,a ukw-no niekedy to znacili aj tak,spravne je fm,pripadne vkv.A intermodulacia vznikne skoro vzdy u blizkeho vysielaca,ked pouzijes zosilnovac.
StD (8612)|24.1.2010 11:50
[quote=kasr;261907]Zavadza v slovencine ma zhruba vyznam,ze smeruje zlym smerom,STD som jednoducho nepustil shift u t,a ukw-no niekedy to znacili aj tak,spravne je fm,pripadne vkv.A intermodulacia vznikne skoro vzdy u blizkeho vysielaca,ked pouzijes zosilnovac.[/quote]

No ale právě proto jsem snad použil v postu #4 to přirovnání s použitím mobilního telefonu. To jsi nepochopil, že to tady znovu křísíš?
Jinak pro tvou informaci UKW je v mé mateřštině VKV. UKW=VKV=FM = jedno a totéž.