Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s kamerou Canon HF S100

Petr89 (25)|1.12.2009 09:25
Tak jsem si včera tuto kamerku přivezl. Nenašel jsem tady na fóru žádné téma ohledné zkušeností.

Kamera se krásně drží, to se musí nechat. Ovládání zatím není co vytknout, je to intuitivní. Jediná moucha bych řekl, že ostření s tím CUSTOM kolečkem není zase tak pohodlné, jak jsem čekal.. :-) Jinak za dne má kamera nádhernej obraz, krásně ostrej, hodně detailů a krásný barvy. Za tmy jde kvalita hodně dolu, ale tak s tím sem počítal. Fotky z kamerky lezou taky celkem hezký, na to že je to kamera. Jen ten blesk podle mýho trošku zabarvuje do žluta...

Během týdne jsem hodím nějaký odkaz na surové video, aby měl každý představu jak tenhle model točí...

Jinak chci se zeptat, jaké je nejlepší nastavení na točení ve tmě? Mám točit na P, nebo si pohrát s časem a nebo s clonou? A co vyvážení bílí? Myslím, že bya to mohlo být podobný jako na HF200.
jarino1978 (8045)|1.12.2009 10:11
na slabšie osvetlenie je dobré :
- kombinácia 50i alebo 25f s režimom cinema + expozícia
- alebo 25f + rýchlosť uzávierky + expozícia


Inak do 1 m vcelku dobre pomôže vstavané LED osvetlenie.
Petr89 (25)|6.12.2009 22:47
Prosimvás, mám dotaz. HF S100 má I AF čidlo vevnitř objektivu. Chci si pořizovat UV filtr B+W ( http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2121201-cz-b+w-uv-58mm-mrc-%28010m%29 ). Nebude tenhle filtr vadit tomu čidlu? Chci ho tam nechat pernamantně nasazenej pro ochranu čočky...

A ještě, jaký je rozdíl mezi tímhle filtrem:
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2121201-cz-b+w-uv-58mm-mrc-%28010m%29
A tímhle?
http://www.megapixel.cz/b-w-uv-filtr-mrc-58-mm

Osobně mi přijde že žádný, ale cena je o dost jinde.

Díkys.
Petr89 (25)|7.12.2009 14:08
Jinak co si myslíte o tého WIDE předsádce?

http://www.megafoto.cz/raynox-hd-7000-pro-0-7x.html

Jako alternativu k předsádce WD-H58 přímo od Canonu.. Raynox stojí polovinu a ještě má ve předu závit na filtry, což myslím canon nemá... Máte někdo s touhle firmou zkušenosti? Nebo konkrétné s HD-7000?
Petr89 (25)|17.12.2009 17:41
Ahoj, mohli by jste mi prosímvás někdo napsat jak se chová stabilizátor při vypnuté kameře? Kdaž kamerou hýbám doleva a doprava tak se ozývá klepání, toho jsem si vědomej, ale poslední dobou sleduju, že se ozývá klepání i i když kamerou posouvám jakoby dopředu dozadu (něco se tam hýbe v pohobu vpřed a zad a naráží). Já si právě nepamatuju jeslti to kamera dělala i ze začátku, je to totiž drobíček jiný zvuk, než ten dostrany. Dělá vám to také? Po zapnutí kamery to nedělá ani jeden zvuk tady zmiňovaný, jen se trošku klepou chrániče čočky při zatřesení, ale neznatelně.

Děkuji.
Pave1 (4279)|17.12.2009 19:10
Ty zvuky jsou vlastnost optického stabilizátoru - doporučuju neděsit se, ale ani s kamerou zbytečně příliš netřást, můžeš ji poškodit.
Petr89 (25)|26.12.2009 11:06
Zdá se mi to, nebo OIS od Canonu je jak bych řekl, účinný jen trošíčku..? Micro otřesy pobere v pohodě, ale větší už moc ne...
Pave1 (4279)|26.12.2009 11:27
No, to by ti výrobce musel přibalit steadicem .-) ,

optický stabilizátor kamery má pobrat pouze jemné chvění ruky, ale vše má své limity, proto je lepší porozhlédnou se po vhodném udělátku = ramenní nebo hrudní opěrka, stativ.
2bfree (3)|4.1.2010 22:17
Mal som HF 200 a teraz uvazujem o kupe HF S100. Jediny problem (pre mne podstatny) HF 200 robila v tme strasne tmave videa. Video bolo samo o sebe velmi kvalitne, ale tmave. Ma niekto nejaku referenciu, ze HF S100 bude v tomto lepsia?
dasou (32)|5.1.2010 13:40
Ahoj
Ja jsem srovnaval HF200 vs HF-S100 ve Fotoskoda.HF-S jak jsem predpokladal mela mnohem mene sumu pri nizsim osvetleni.
Vcera jsem si HF-S100 zakoupil.Jen me zarazi ze pises ze videa jsou prilis tmava.To jsi mel asi v modu Cinema.Ja se prave naopak snazim ve tme videa co nejvice ztmavit rucnim posunem expozize aby gain byl na co nejnizsi hodnote a sum nebyl tak patrny.Kdyby bylo na me tak bych gain uplne zrusil.Radeji zadne zabery nez zrnite.
Hned vcera jsem to testnul na Strakonicke pri jizde kolem 18te hodiny a byl jsem s vysledkem moc spokojen.Sum skoro zadnej a scena cca jak ve skutecnosti.Od tehle tridy videokamer bych to ani necekal.
dasou (32)|5.1.2010 19:28
Tak jsem mel za to ze manualne nastavit gain snimace lze jen u Panasoniku jak jsem se docetl v ruznych testech.K me radosti jsem zjistil ze i HF-S ma funkci limit AGC ( gain ) kde si muzes zadat jaka ma byt max. citlivost snimace.To je funkce kterou jsem velice postradal.Tak ze nastavit na nulu a hura na zabery bez sumu:) Pred chvilkou jsem to testnul pod poulicni lampou a jsem spokojen.
dasou (32)|6.1.2010 09:24
Tady je jedna ukazka cerne s nastavenim AGC na hodnotu 0.Kamera CANON HF-S 100 Program P.

http://www.ulozto.cz/3538896/program-p-0-agc-jilovistska.mts
dasou (32)|6.1.2010 11:20
HF-S 100 test cerne v garazich. AGC-0

http://ulozto.cz/3539603/program-p-0-agc-garage2.mts
jarino1978 (8045)|6.1.2010 16:41
pekné zábery
ai (2993)|6.1.2010 17:50
Pozn. nastaveni gainu na nulu je urcite super moznost.
U tech kamerek Canon, kde to nejde, to jde i tak, ze se nastavi cinema a tam se zjisti pohledem expozice (jeste se stlacenim photo buttonu zjisti i cas a f-stop), pak se jen vrati to jineho rezimu a nastavi exp (samozrejme s prislusnym casem), taklhle s HV30 to praktikuju, kdy nejsem jisty jestli tam je nebo jeste neni gain, nebo aby tam mohl byt , ale ne dvojciferne cislo, ci-li jeden nebo max. dva zduchy v exp na zjasneni..
bugr (295)|1.2.2010 20:04
sháním něco levnějšího jako doplněk na cesty, ten gain mě zaujal, jde vypnout u HF200?
Pave1 (4279)|1.2.2010 22:25
na Canon.cz v popisu u HF200 o tom není ani slovo, takže asi bohužel.

(až ta řada HF S ..., kde to najdeš v popisu v odstavci "pokročilé ovládání" - http://www.canon.cz/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/LEGRIA_HF_S100/index.asp )
owad (20)|3.2.2010 12:14
Ak som teda tomu dobre porozumel, lepsie sa oplati (aj napriek vyssej sume) kupa HF S100 nez HF200? Je tam az tak markantny rozdiel v kvalite (hlavne za nizkeho osvetlenie)?

Aky kvalitativny rozdiel je medzi kamerami HF S100 a HF S10?
dasou (32)|3.2.2010 14:17
Muj favorit byl puvodne HF 200.Zacal jsem se smirovat s tim ze nebudu mit moznost zrusit gain u snimace.Sel jsem do Fotoskoda testnout HF 200 vs HF-S 100 a rozdil byl hodne patrny v lowlight.Zkusil jsem i malou hloubku ostrosti ( rozmazane pozadi ) a tam diky vetsimu snimaci take vedla HF-S.Cena vsak byla hodne rozdilna tak jsem uz chtel sahnout po HG-21 ktera se blizi HF-S.Ovsem byla podstatne vetsi.Nakonec jsem zvolil tu HF-S a s radosti zjistil ze ma moznost manualniho nastaveni gainu:) Ted mi prisla z USA wide predsadka Raynox 7000HD tak se tesim az ji poradne otestuji.

Myslim ze HF200 beznemu uzivateli staci.Ma opravdu brilantni obraz a za tu cenu asi nema konkurenci.Jelikoz mam ale rad vecerni zabery a nekdy i mensi hloubku ostrosti musel jsem volit HF-S.Jeste me ceka dokoupeni steadycamu Merlin, polarizacniho filtru a budu spokojen. Zadny rozdil mezi HF S100 a HF S10 krom vnitrni pameti neni.
owad (20)|3.2.2010 16:39
To: dasou

V akom vystupnom formate je video z HF S100 a co osobne (aky soft) ty vsetko pouzivas na strih a nasledne spracovanie?

Ano, mas pravdu (rozdiel je asi len v tej pamäti) HF S10 s integrovanou 32GB je drahsia o cca 86.-EUR, to sa oplati pri-investovat, ved takato samotna 32GB SDHC karta (do HF S100) by ma asi vysla rovnako, nie?
http://www.digihit.sk/videokamery-full-hd/m-1849-c-928/sk/?pn=price

Co ta vysiel (vratane dovozu a cla) ten Raynox 7000HD?
tripye (77)|3.2.2010 16:44
ja si idem akurat tiez kupit H S10 ..prezeram videa ako toci ..a som riadne prekvapeny kvalitou..len trosku ma odradzaju problemy zo strihom ..teda skor renderingom videa..ze je to AVCHD narocne na PC ? ..mam core@DUO 1.86 MHz, 2 GB ram 800Hz, 7900GS 256MB ..je to postacujuca konfiguracia ..alebo je nutny upgread ?
bugr (295)|3.2.2010 17:27
takže jako malá kamera na cestu HF200 stačít? A ten gain fakt nejde vypnout, respektive má manuál?

Jinak nějak nechápu k čemu kupovat tu verzi s pevnou pamětí, jiný rozdíl tam opravdu není, řešili to tady...http://videokamery.cz/view.php?cisloclanku=2009090001

Hlavně ceny karet stále klesají... I když chápu, že člověk nemůže koupit nějakou levnou pomalou shitku...
dasou (32)|3.2.2010 18:32
[quote=owad;264046]To: dasou

V akom vystupnom formate je video z HF S100 a co osobne (aky soft) ty vsetko pouzivas na strih a nasledne spracovanie?

Ano, mas pravdu (rozdiel je asi len v tej pamäti) HF S10 s integrovanou 32GB je drahsia o cca 86.-EUR, to sa oplati pri-investovat, ved takato samotna 32GB SDHC karta (do HF S100) by ma asi vysla rovnako, nie?
http://www.digihit.sk/videokamery-full-hd/m-1849-c-928/sk/?pn=price

Co ta vysiel (vratane dovozu a cla) ten Raynox 7000HD?[/quote]



Video je v kodeku MPEG-4 AVC/H.264 s datovým tokem až 24Mbit jako u vetsiny kamer v tehle cenove relaci.Zkousel jsem vsechny zname software: Adobe premiere CS4, Vegas 9, EDIUS 5. S dvojjadrovym procesorem je to bida.Docetl jsem se ze existuje EDIUS NEO 2 Booster ktery je mozno pouzit i nas slabsich strojich.Stahl jsem si plne 30ti denni demo a opravdu to funguje uzasne.I na mem dvojjadrovem notebooku se da s timhle software slusne strihat HD.Pokavad uz mas nainstalovanej EDIUS 5 tak si odinstaluj vsechny registry jinak EDIUS NEO nenainstalujes.
Chtel jsem kartu vyndat a zasunout do ctecky v notebooku a nepouzivat kabel, pro to jsem zvolil HF-S 100.Kartu jsem koupil za 1500,- 32GB Kingston class 4.
Raynox byl i s dopravou za 2700 az 2800,- Kc. Pokavad budes chtit tip na vyzkouseneho prodejce dej vedet, ja se pokusim kontakt dohledat.Vyhoda je ze funguje v celem rozsahu a tak uz tam zustane naveky.
dasou (32)|3.2.2010 18:41
Jinak muj notebook ma Intel core2 duo 2Ghz, 2GB ram a stolni pocitac to same.
U HF 200 neni funkce AGC, tudiz nelze gain vypnout.Dalsi vyhoda u HF-S je kolecko u objektivu s volitelnou funkci. V mem pripade je navolena rucni expozice. Staci stisknout u kolecka tlacitko a expozice se zaaretuje.Tocenim kolecka podexponovavam nebo naopak.Nemusim do zadneho menu a tak je to pro mne prijemne.Nemam rad automaticky gain a automatickou expozici ( zesvetlovani a ztmavovani sceny.Napr. pri snimani vetsi casti svetle oblohy, vse ostatni tmave atd. )
dasou (32)|3.2.2010 18:44
Myslim ze ta HF 200 staci, ale protoze jsem priznivcem zrcadlovek a rad fotim, potrebuji co nejvice manualniho nastaveni.Skoda ze v tehle cenove relaci neni plne manualni mod:)
bugr (295)|3.2.2010 19:06
hm, koukám jsem pořád tam co jsem byl, sakra, jak člověk jednou začne používat pořádnou kameru tak už nechce slevovat z nároků...


BTW: můžete někdo nahodit ukázku videa z týhle kamery, jen malej kousek v plný velikosti, dík..
dasou (32)|3.2.2010 20:55
[quote=bugr;264078]hm, koukám jsem pořád tam co jsem byl, sakra, jak člověk jednou začne používat pořádnou kameru tak už nechce slevovat z nároků...


BTW: můžete někdo nahodit ukázku videa z týhle kamery, jen malej kousek v plný velikosti, dík..[/quote]

2 videa v extremnich podminkach v lowlight jsem sem jiz do tohoto fora hodil.Jsou v sirovem stavu. program p a gain na nule.Tak ze sum temer zadny.Pokavad chces neco jineho dej vedet.
bugr (295)|3.2.2010 21:08
sorry, hlava děravá.
ai (2993)|3.2.2010 21:36
[quote=bugr;264055]takže jako malá kamera na cestu HF200 stačít? A ten gain fakt nejde vypnout, respektive má manuál?[/quote]
Jarino1978 uz to tu nekolikrat nadhodil, mode cinema, u HV30 ten mod nikdy neprida gain, tak si myslim, ze by to mohlo byt to same,

u HV30 postupuju tak, v low light, kdyz nejsem jisty kolik gainu tam je, ze tam joystickem nasunu cinema, zjistim expozici, ne zadne cislo, proste co vidis v hledacku jak tmave to tam je, shutter tam urcite v tech mistech , v low light, cinema da dlouhy, 1/50-1/25, a pak joystick posunu zpet na manual a expozici nastavis stejnou jakou si videl v hledacku (lcd) u toho cinema, kdyz je to moc tmave tak zesvetlujes a prasne vis , ze kazde zesvetleni pridavas decibely, tak v sekunde zvolis kompromis.

Zni to slozite, ale jsou to sekundy , cil je , aby tam zhruba nikdy nebylo dvouciferne cislo (dB) u gainu. Pak po delsi dobe to uz stejne zhruba tusis, jak moc decibelu souplych, tady jde spis o zacatek, jak se seznamujes z kamerou
jarino1978 (8045)|4.2.2010 10:18
tak, tak...
bugr (295)|4.2.2010 10:20
jojo, to jsem čet, jen jsem chtěl vědět jestli to nejde prostě ručně nastavit. Asi jsem zblblej velkou kamerou..
wederko (3)|19.4.2010 15:06
Minuly tyzden som si zakupil tuto kamerku a nemam s AVCHD ziadne skusenosti. Chcel by som sa opytat par otazok vas co s tym pracujete dlhsie.

1. Ake mate skusenosti s prilozenym softwarom na upravu videa (je to tusim pixela image, alebo tak nejak). Nepotrebujem ziadne zlozite strihanie, len pridanie par efektov pripadne hudby.
2. Aky vystupny format pouzivate? Prehravat to budem v media playeri.
3. pri kopirovani a archovacii do PC staci kopirovat video subory z adresara "stream" alebo treba kopirovat vsetky adresare z SD karty?
4. Co su presne udaje 50i, 60i, 25f a pod. Vsade vo forach sa to spomina, len neviem co to presne znamena.

Dakujem za odpovede a sorry, za laicke otazky..
bugr (295)|19.4.2010 15:13
Promiň ale tohle mě vždycky rozseká, Nepotrebujem ziadne zlozite strihanie, len pridanie par efektov pripadne hudby, to je jak z úst prodavače v obchodě.
A pak to znamená, 10 minut dlouhý video mi zabere 10 hodin práce :D

Zkus si přečíst návod, tam budeš mít co a jak nakopírovat, ty čísla jsou počty snímků za sekundu.
Je to tu někde celé vysvětleno, výstupní formát je čistě na tobě, v tom asi nelze moc radit..
wederko (3)|19.4.2010 15:38
Ospravedlnujem sa ak som niekoho s mojimi otazkami nahneval, ale tym, ze som napisal, ze nepotrebujem nejake profi strihanie som myslel to, ze ak je prilozeny software pixela jednoduchy a nema zlozitejise funkcie, tak mi to nevadi, ale ked mi niekto odpovie, ze v ziadnom pripade ho nepouzivaj, lebo vystupny obraz je skresleny, alebo nieco podobne, tak to by mi uz vadilo. Viem ze si ho mozem nainstalovat a skusat, ale mozno tu vo fore najdem rychlejsie odpoved od ludi ktori to uz skusili a su ochotni sa poradit so svojimi skusenostami. To kopirovanie a archivaciu skusim pozriet v manualy a co sa tyka vystupneho formatu som mal na mysli, ze ktory je najlepsi co sa pomeru kvalita/velkost suboru.
jarino1978 (8045)|19.4.2010 16:16
@wederko :
1. ten SW je maximálne vhodný akurát tak na kopírovanie dát z kamery
2. rovnaký, ako používa kamera, čiže m2ts stream s H.264/AVC ( AVCHD profil )
3. pre kopírovanie a archiváciu stačí skopčiť videá zo zložky STREAM
4. naštuduj si danú tématiku tuto :
https://www.tvfreak.cz/prokladani-jeste-jednou-a-snad-naposledy/456
https://www.tvfreak.cz/zachytavani-a-zpracovani-videa-pro-zacatecniky/1907
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3420
wederko (3)|20.4.2010 18:08
dakujem pekne za odpovede, uz sa do toho vnaram..