Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Formát

cerny.mysak (44)|29.11.2009 22:31
Dobrý den, mám sony vegas 7 a video ve formátu VOB, jenže Vegas .VOB nebere. Co mám dělat. Překonvertovat? Jakym programem a do jakyho formatu. Chtěl bych co nejvetsi kvalitu videa.....díky predem za odpovedi
StD (8612)|29.11.2009 22:36
[quote=cerny.mysak;251469]Dobrý den, mám sony vegas 7 a video ve formátu VOB, jenže Vegas .VOB nebere. Co mám dělat. Překonvertovat? Jakym programem a do jakyho formatu. Chtěl bych co nejvetsi kvalitu videa.....díky predem za odpovedi[/quote]

Rozeberu tento tvůj 1. dotaz:
1) Opravdu máš tuto starší versi Sony Vegas legální včetně všeho kolem?
2) VOB není formát. VOB = Video OBject, kontejner, ve kterém je DVD-Video mpeg2 Program-Stream

3) Co dělat? Chovat se k tomu jako člověk a ne jako čuně (s Vegasem).
4) Co největší kvalitu dosáhneš tím, že s tím nebudeš dělat vůbec nic, především ne Vegasem.

Děkovné dopisy nečekám. =čisté víno. :)
cerny.mysak (44)|29.11.2009 22:39
1) Neni to legal
3) nechápu

já to chci do toho vegasu dostat abych to moh sestříhat atd.


s jinym programem na stříhání videa neumim, takze se nehodlam ucit s nakym jinym...
cerny.mysak (44)|29.11.2009 22:49
takze naka rada, zatim zadna............nechci davat tisice za vegas, tak prosim poradte.....
SB (260)|29.11.2009 23:00
[quote=StD;251472]Rozeberu tento tvůj 1. dotaz:
1) Opravdu máš tuto starší versi Sony Vegas legální včetně všeho kolem?
2) VOB není formát. VOB = Video OBject, kontejner, ve kterém je DVD-Video mpeg2 Program-Stream

3) Co dělat? Chovat se k tomu jako člověk a ne jako čuně (s Vegasem).
4) Co největší kvalitu dosáhneš tím, že s tím nebudeš dělat vůbec nic, především ne Vegasem.

Děkovné dopisy nečekám. =čisté víno. :)[/quote]

Nevim, proč tolik nenávisti k Vegasu.Je to AV editor, kterej umí spoustu věcí a v poměru cena-výkon je to velká výhra.Výstupy má celkem slušný, byt´mpeg2 Mainconcept encoder není zrovna dobrá volba, ale to lze řešit jinak...Spoustu věcí zvládá dobře.V audiu je to super a celkově je to program, kterej má spoustu plus.Samozřejmě, že Avid to není, ale o to asi nejde.
MIHI (940)|29.11.2009 23:08
a) Pořiď si nějaký freeware editor. Uživatelé nelegálního sw tu moc v lásce (oprávněně) nejsou
b) zkoušel jsi ten *.vob přejmenovat na *.mpg?
ai (2993)|29.11.2009 23:10
prejmenovat VOB na mpg, jestli to nenacte tak, v VOBEDITu (open, demux ,zatrhnout demux all video streams, demux all audio streams, OK), pak TsMuxer tam ty streamy nacist a mixnout je do TS, to by mel Vegas nacist, nebo jeste lepe nekde jinde je muxnout do mpg (vegas myslim nenacte AC3 audio, pokud je v tom VOBu)
cerny.mysak (44)|29.11.2009 23:22
po přejmenování to načetlo, díky
StD (8612)|30.11.2009 07:43
A) Mpeg2 se střihá v programech na to určených, tj. buďto ve Womble Mpeg Video Wizard (za 70 eurošušňů) nebo zdarma prg jako Mpeg2cut2, MpegSchnitt apod. Možností je spousta.

B) Když s tím půjdeš do Vegasu, tak pak se nediv, když nebudou výsledky odpovídat tvým představám.
cerny.mysak (44)|30.11.2009 15:42
B) co myslíš tím ,,nebudou výsledky odpovídat tvým představám" stahnul sem si trial verzi mpeg video wizard a moc mi to v nem nejde, takze bych chtel vedet co stratim na tom kdyz to budu upravovat ve Vegasovi
cerny.mysak (44)|30.11.2009 16:10
nemusí odpovídat jenom StD......;-):-)
cerny.mysak (44)|30.11.2009 16:31
tak ted sem teprve zjistil jak je ten program primitivní, ale stejne by me zajimalo, jaky nyvyhody ma vegas oproti mpeg video wizard
MIHI (940)|30.11.2009 16:31
A o čem se chceš vlastně bavit? :) Problém importu vobu zažehnán... Tak chceš diskutovat o legálním sw nebo o tom na co je a není dobrý Sony Vegas? Jestli tě zajímají tipy na jiné editory, tak to bys musel specifikovat co, jak a proč děláš, protože univerzálně doporučit (nebo zatratit!) nějaký sw je blbost, vždy je o uspokojení konkrétních požadavků. S přístupem "s jinym programem na stříhání videa neumim, takze se nehodlam ucit s nakym jinym" to ale asi nemá moc cenu:)
cerny.mysak (44)|30.11.2009 16:36
nejdriv me zajimalo jak dostat soubor .VOB do sony vagese, to mi poradil ai - ze to mam prejmenovat na .mpg. Takze to se vyresilo a potom StD napsal ze je na to lepsi mpeg video wizard. A mě zajímá co je lepšího na mpeg video wizardu.....
StD (8612)|30.11.2009 16:37
No mpeg2 a DVD už tu moc lidí nedělá a otázka byla na mě, takže - ve Womblu získáš to, že budeš střihat bez rekomprese - rekomprimovala by se jen ta místa, kde by jsi vložil případné přechody, titulky apod. Tudíž co mu podáš na vstup bude na výstupu. Stream bude DVD-compliant a připraven k authoringu, tedy pokud si i ten neuděláš rovnou v něm. Stačí? A co se toho trialu týče, jestli to máš jen jako jednorázovou práci, tak to v něm v pohodě uděláš. Jinak pro orientaci, pro zrychlení práce se tam dost dbá na využití RightClicku myší, kde dostaneš stejné nabídky jako přes menu-lištu...
cerny.mysak (44)|30.11.2009 16:42
děkuju vám moc :-), celé to chápu až na jednu větu - Stream bude DVD-compliant a připraven k authoringu

--ten rightclick je dobrá vec...hlavne dobrý je, ze to neni slozity jako vegas
--ano, je to jednorázovka
StD (8612)|30.11.2009 16:50
[quote=cerny.mysak;251599]děkuju vám moc :-), celé to chápu až na jednu větu - Stream bude DVD-compliant a připraven k authoringu...[/quote]
DVD-compliant = mpeg2 bude mít tu správnou vnitřní strukturu streamu pro přehrávání v přehrávačích, která se dá ovlivňovat při Exportu pod volbou Video a záložka Expert nastavení... Pokud budeš dělat z už hotového DVD, tak tam pochopitelně nic měnit nemusíš.
cerny.mysak (44)|30.11.2009 17:46
tak část mám sestříhanou, v jakym formátu a nastavení to mam ulozit a jak? kdybych se s tim dal par minut tak sem takovejdle zbytecnej dotaz ani nepisu, ale delam to tady asi hodinu a nerad bych aby se to ulozilo v horsi kvalite nez to de a nebo prinejhorsim abych nezmack neco a the end, hodina v *****.....
cerny.mysak (44)|30.11.2009 18:08
pro ty kteri mi chtej poradit a nechce se jim cist predchozi strana--

--v jakym formátu a nastavení mam ulozit sestrihany video ve MPEG video wizard - chci to v nejvetsi kvalite.....pokud mozno co nejpodrobnejsi navod, dal sem se s tim docela dlouho a nechci neco pomrvit..
StD (8612)|30.11.2009 18:11
[quote=cerny.mysak;251608]tak část mám sestříhanou, v jakym formátu a nastavení to mam ulozit a jak? kdybych se s tim dal par minut tak sem takovejdle zbytecnej dotaz ani nepisu, ale delam to tady asi hodinu a nerad bych aby se to ulozilo v horsi kvalite nez to de a nebo prinejhorsim abych nezmack neco a the end, hodina v *****.....[/quote]

No především by jsi měl napsat jak a co jsi zatím udělal a co je tvým cílem ctěného snažení. Zatím jsem ze zadání pochopil jen to, že máš jeden (1) VOB a ten nějak sestřiháváš. Výstup má být co?

Používej pls EDIT na přidání otázky, takhle já ti odpovím a už se zase ptáš na něco jiného. Kvalita se ZDE NEŘEŠÍ, protože ke ztrátě Q nedochází.
StD (8612)|30.11.2009 18:22
[quote=cerny.mysak;251611]...pokud mozno co nejpodrobnejsi navod, dal sem se s tim docela dlouho a nechci neco pomrvit..[/quote]

Tak si proštuduj Help, má bratru 700 stran a je vyčerpávající.
cerny.mysak (44)|30.11.2009 18:23
[quote=StD;251613]No především by jsi měl napsat jak a co jsi zatím udělal a co je tvým cílem ctěného snažení. Zatím jsem ze zadání pochopil jen to, že máš jeden (1) VOB a ten nějak sestřiháváš. Výstup má být co?

Používej pls EDIT na přidání otázky, takhle já ti odpovím a už se zase ptáš na něco jiného. Kvalita se ZDE NEŘEŠÍ, protože ke ztrátě Q nedochází.[/quote]

stříhám video o motokrosu(natočený scény) - tam kde nejsem tak to sem vystříh. Chci s tim ale dělat mnohem více (přidávat zvuk, text, přechody....) to umim ve Vegasovi.

budu používat edit.


...neumim moc anglicky takze ani nevim jak mam z toho nejake video udela (zatim mam jen sestrihane sceny).....asi mam dat export a co potom dal?..
cerny.mysak (44)|30.11.2009 18:25
[quote=StD;251615]Tak si proštuduj Help, má bratru 700 stran a je vyčerpávající.[/quote]

ano, díky moc za radu, nečet sem ani 300 stránkovou knížku natož 700 stran nezáživnýho návodu v anglictine...
StD (8612)|30.11.2009 18:26
No a co je tedy tím zdrojem a co bude výstup - zase DVD?
Audio-stopu i titulky ve WMVW samozřejmě přidáš také, ale pak k tomu musíš přistupovat trochu jinak - v současném zdroji už nějaká audio-stopa je? Jaká (formát?)?

Edit: Ad čtení, no jestliže jsi dislektik a nedokážeš pochopit ani ilustrace v podobě konkretních nastavení pro ten který účel, no tak to ti potom není pomoci. Já ti tady nemíním dělat Crash-course v něčem, čemu nerozumíš a asi nechceš pochopit, respektive nechceš tomu věnovat ten nutný čas, co to vyžaduje. Potom tedy tímto končím. Na to máme u nás jedno přísloví, které raději nepoužiji, abych byl slušný.
cerny.mysak (44)|30.11.2009 18:32
[quote=StD;251618]No a co je tedy tím zdrojem a co bude výstup - zase DVD?
Audio-stopu i titulky ve WMVW samozřejmě přidáš také, ale pak k tomu musíš přistupovat trochu jinak - v současném zdroji už nějaká audio-stopa je? Jaká (formát?)?[/quote]

zdroj je video z kamery (ne digitální - nevim presne jak se ji rika, ale je tam kazeta) - to sem nahral pres dvd recorder na dvd a z toho je ten .VOB.
Audio stopou bych to chtěl podbarvit - chtel bych tam dat naky pisnicky atd. Nechci titulky, ale text, ktery muzu mit v jakykoliv pozici na strance, v jakymkoliv formatu, velikosti atd.
Ano, audio stopa tam je. Je ve formatu MPEG Layer-II (stereo)

Edit: OK, ja se na to kouknu, ale dela se to pres export, zejo

Edit 2: prosím porad, je tam vic .mpg na vystup - automatic, custom, VCD NTSC, VCD PAL, DVD NTSC, DVD PAL a potom avi a mp4
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:09
poslední otázka, pak už Vás otravovat nebudu xD...jaký formát má největší kvalitu?
.mpg - automatic, custom, VCD NTSC, VCD PAL, DVD NTSC, DVD PAL nebo avi a mp4
StD (8612)|30.11.2009 20:11
Toto je to poslední, co pro tebe mohu udělat, když jsi líný hledat a číst. Tady vedle jsem nedávno dával link na český návod od kolegy Sezoba a je tam i čeština od arkije.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21322&highlight=Womble
vivid.sk (11472)|30.11.2009 20:13
mysak> miesas hrusky s jablkami, VCD a DVD su pevne urcene standardy (a formaty), pricom avi a mp4 su kontajnery, kde mozes napchat hoc aj MPEG4 AVC (posledny menovany)
MIHI (940)|30.11.2009 20:22
mysak: Proč řešíš formáty? Jsem zatím nepostřehl, co z toho vlastně chceš mít za výstup. DVD? Nebo nějaký soubor na stránky nebo úplně něco jiného? Až budeš tohle vědět, pak ti z toho vyplyne, co exportovat.
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:26
[quote=vivid.sk;251650]mysak> miesas hrusky s jablkami, VCD a DVD su pevne urcene standardy (a formaty), pricom avi a mp4 su kontajnery, kde mozes napchat hoc aj MPEG4 AVC (posledny menovany)[/quote]

dik ze se me snazis poradit.......sice stejne nevim co mam vybrat ale to je jedno, o zdroji sem tady psal, tak jestli by mi nekdo presne napsal co tam mam cvaknout.......StD radil, ale asi ho to prestalo bavit, tak misto aby napsal asi tak 5 pismenek (ten format) tak me furt smeruje na nakou stranku a rika mi at si prectu 700 strankovej navod a jeste neco k tomu...
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:27
[quote=MIHI;251654]mysak: Proč řešíš formáty? Jsem zatím nepostřehl, co z toho vlastně chceš mít za výstup. DVD? Nebo nějaký soubor na stránky nebo úplně něco jiného? Až budeš tohle vědět, pak ti z toho vyplyne, co exportovat.[/quote]

DVD..nic jinyho nechci....kdybych to chtel dat na youtube tak to neresim :-D
MIHI (940)|30.11.2009 20:29
Tak DVD PAL?

Jsem mimochodem z toho zmatku nepochopil v čem to teda nakonec děláš. Ten Vegas nebo Womble?
StD (8612)|30.11.2009 20:30
[quote=cerny.mysak;251657]dik ze se me snazis poradit.......sice stejne nevim co mam vybrat ale to je jedno, o zdroji sem tady psal, tak jestli by mi nekdo presne napsal co tam mam cvaknout.......StD radil, ale asi ho to prestalo bavit, tak misto aby napsal asi tak 5 pismenek (ten format) tak me furt smeruje na nakou stranku a rika mi at si prectu 700 strankovej navod a jeste neco k tomu...[/quote]

Ne, a to se hluboce mýlíš - v těch 700 stránkách si musíš umět najít sám to, na co se (zbytečně) ptáš, a nakonec tu nejsme od toho, abychom někoho vodili za ručičku, jaká písmenka má kde zmáčknout, aby vypadlo něco, o čem zatím tady nikdo včetně zřejmě ani tebe netuší, co má vypadnout. Opravdu super "rozhovor".
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:31
[quote=MIHI;251659]Tak DVD PAL?[/quote]

tak jestli to je nejkvalitnejsi tak ok....jakej je teda rozdil mezi PAL a NTSC. jestli to nechces rozebirat tak napis - proste nejlepso je dvd pal a dobry...
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:34
[quote=StD;251662]Ne, a to se hluboce mýlíš - v těch 700 stránkách si musíš umět najít sám to, na co se (zbytečně) ptáš, a nakonec tu nejsme od toho, abychom někoho vodili za ručičku, jaká písmenka má kde zmáčknout, aby vypadlo něco, o čem zatím tady nikdo včetně zřejmě ani tebe netuší, co má vypadnout. Opravdu super "rozhovor".[/quote]

dalsi 4 radkova odpoved misto 5ti písmenek.......taky to povazuju za super rozhovor...

edit: vis co chci aby z toho vypadlo? - neco co dam do vegase, z vegase to zase zrendruju a vypalim to dvd......to chci....
StD (8612)|30.11.2009 20:38
[quote=cerny.mysak;251665]dalsi 4 radkova odpoved misto 5ti písmenek.......taky to povazuju za super rozhovor...[/quote]
Zapomeň na otázky typu "co je nejlepší" a laskavě si uvědom, co s tím TY sám chceš dělat?! Bude to pro někoho v USA? Ano - pak NTSC. Bude to pro tebe tady v Evropě? Pak PAL. Chceš něco slyšet a evidentně netušíš, co ta písmenka znamenají. Tak klid a brzdi.
MIHI (940)|30.11.2009 20:40
[quote=cerny.mysak;251663]tak jestli to je nejkvalitnejsi tak ok....jakej je teda rozdil mezi PAL a NTSC. jestli to nechces rozebirat tak napis - proste nejlepso je dvd pal a dobry...[/quote]
To já jen tipoval, že když chceš DVD, tak DVD PAL by mohla být cesta:) NTSC tě nezajímá, to je (nejen)americká a japonská norma, která tu nemá co dělat. Když někde narazíš na nastavení NTSC/PAL, tak dej PAL.
Více o NTSC zde (nemá cenu abych to tu přepisoval) http://cs.wikipedia.org/wiki/NTSC
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:40
[quote=StD;251667]Zapomeň na otázky typu "co je nejlepší" a laskavě si uvědom, co s tím TY sám chceš dělat?! Bude to pro někoho v USA? Ano - pak NTSC. Bude to pro tebe tady v Evropě? Pak PAL. Chceš něco slyšet a evidentně netušíš, co ta písmenka znamenají. Tak klid a brzdi.[/quote]

díky, ale upřímně.......je to pro mě, takže v evropě......ano netušim co to znamená......přední i zadní :-D....
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:40
[quote=MIHI;251669]To já jen tipoval, že když chceš DVD, tak DVD PAL by mohla být cesta:) NTSC tě nezajímá, to je (nejen)americká a japonská norma, která tu nemá co dělat. Když někde narazíš na nastavení NTSC/PAL, tak dej PAL.
Více o NTSC zde (nemá cenu abych to tu přepisoval) http://cs.wikipedia.org/wiki/NTSC[/quote]

díky chlape ;-)
MIHI (940)|30.11.2009 20:43
Nějak tu v bouřlivé diskuzi zapadla má otázka, v čem to teda vlastně nakonec děláš?
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:45
[quote=MIHI;251673]Nějak tu v bouřlivé diskuzi zapadla má otázka, v čem to teda vlastně nakonec děláš?[/quote]

v MPEG video wizard stříhání a text, mp3, přechody atd. v sony vegasovi
MIHI (940)|30.11.2009 20:48
[quote=cerny.mysak;251676]v MPEG video wizard a potom v Sony vegasovi[/quote]

:) Moment, to je nějaký guláš... Jeden by stačil ne?
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:52
[quote=MIHI;251681]:) Moment, to je nějaký guláš... Jeden by stačil ne?[/quote]

asi jo, ale StD napsal - ve Womblu získáš to, že budeš střihat bez rekomprese - rekomprimovala by se jen ta místa, kde by jsi vložil případné přechody, titulky apod. Tudíž co mu podáš na vstup bude na výstupu. Stream bude DVD-compliant a připraven k authoringu, tedy pokud si i ten neuděláš rovnou v něm.

tak sem to strihal v MPEG video wizard a posledni upravy budu delat v sony vegasovi

edit: ale asi to je jedno, protoze to stejne jeste do toho vegase vlozim...
MIHI (940)|30.11.2009 20:52
Trochu zmatek pro mě. Možná by nebylo špatné začít od začátku, kdybys mi odpověděl na pár otázek. Pochopil jsem, že stříháš video, které bylo natočené nějakou kamerou. Máš tu kameru k dispozici? Pokud ano, co je to za formát (nebo typ kamery). Jestli byl ten převod na DVD opravdu nutný...
jarino1978 (8045)|30.11.2009 20:53
@potkan : myš je aspoň vďačný tvor, potkan býva slizký...chlape, čo chceš ešte viacej ? podojiť ?
MIHI (940)|30.11.2009 20:54
[quote=cerny.mysak;251684]

edit: ale asi to je jedno, protoze to stejne jeste do toho vegase vlozim...[/quote]

No právě, tak to akorát tak budeš tak maximálně mršit víc a víc, jak se s tím budeš stěhovat z programu do programu...:)
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:55
[quote=jarino1978;251687]@potkan : myš je aspoň vďačný tvor, potkan býva slizký...chlape, čo chceš ešte viacej ? podojiť ?[/quote]

tim me chces nas***? nebo urazit??? nemam dneska moc vyladenou naladu
jarino1978 (8045)|30.11.2009 20:56
[quote=cerny.mysak;251676]v MPEG video wizard stříhání a text, mp3, přechody atd. v sony vegasovi[/quote]

a na toto chceš načo cez 2 SW to hnať ? aj jeden aj druhý SW dokáže všetko, čo si napísal.
Choď študovať ten manuál...
cerny.mysak (44)|30.11.2009 20:57
[quote=MIHI;251686]Trochu zmatek pro mě. Možná by nebylo špatné začít od začátku, kdybys mi odpověděl na pár otázek. Pochopil jsem, že stříháš video, které bylo natočené nějakou kamerou. Máš tu kameru k dispozici? Pokud ano, co je to za formát (nebo typ kamery). Jestli byl ten převod na DVD opravdu nutný...[/quote]

mám tu kameru k dispozici i s tim co chci strihat, tip kamery - panasonic NV-GS44......nevim jak jinak bych to do kompu dostal, neni to digitalni kamera...
jarino1978 (8045)|30.11.2009 20:57
[quote=cerny.mysak;251690]tim me chces nas***? nebo urazit??? nemam dneska moc vyladenou naladu[/quote]

ani jedno ani druhé nemá u Teba žiaden zmysel.